Probemy "wahania jasności" (Fluctuating Brightness *FB*) w Panasonicach 2011

Fella

New member
Wygląda na to, że wszystkie serie Panasonicka mają z tym problem w tym roku.

Dotyczy to telewizorów z każdej serii G,GT, i niestety VT, Najbardziej widoczne na GT

YouTube - Panasonic GT30 - Fluctuating Brightness Problem
YouTube - Panasonic GT30 - Fluctuating Brightness Problem 2

Poniżej linki na wszelki wypadek z translatora (łatwo zamienić na oryginał)

Cały wątek jest ciekawy, ale szczególnie wypowiedź użytkownika Johhny B mówi gdzie dokładnie problem (w którym filmie i miejscu) jest widoczny

Google Tłumacz

Drugi link do całego wątku na pro forum HDJ - zrobiona jest tu nawet sonda
Google Tłumacz

Trochę tylko przykro, że mimo pytań o to czy problem istnieje dostawałem odpowiedź że nie...
Wiem, że trzeba samemu obejrzeć TV i samemu sobie odpowiedzieć czy mi to przeszkadza.
Jednak są tacy którzy ciężko zarobione pieniądze wydadzą tylko na podstawie testu i stwierdzeniach że nie ma błędu z "wahaniami jasności" i innych a później płacz.....

Osobiście nie wiem już co robić - sprawdzę sam serię VT30 i D8000 i zobaczę. Troche jestem zawiedziony bezkrytycznym testowaniem TV na tym forum, ale rozumiem że nie dla każdego to może być problem i trzeba to jakoś sprzedać... ;-)

Pozdro
Fella
 

peterka1000

Member
Bez reklam
No toś mi kolego zabił gwózdka . Byłem już na 1000 % zdecydowany na Panasa 55VT30E . Ale jak to co podałeś linki jest prawdą i nie są to filmy poprostu z zepsutymi egzemplarzami , tylko tak właśnie się zachowują nowe modele 30 to ja podziękuje w takim razie za kupno nowego TV i się przeprosze chyba z moim 50VT20EA . Proszę zwłaszcza Kikiego i tych co już mają te telewizorki aby się do tego ustosunkował . Dla mnie takowe migotanie jest nie do zaakceptowania jak by się faktycznie okazało że tak to widać . Pozdrawiam . P.S nie chce żeby sąsiedzi wzywali straż pożarną , myśląc że się u mnie w domu pali hahahha.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jakaś nie zła bzdura . To tak jak kowalski napisałby że jutro jest Inwazja Marsjan a tu już pakujesz walizki i ewakuujesz całą rodzinę.
Tak się składa że mam plazmy Panasonica wszystkie dostępne na półce i taką ciemnotę można wciskać dzieciom w przedszkolu.
Ale jak chcesz to powiem Ci jak spreparować taki film.
Przygotowuję się do prezentacji filmów wideo - jako testy .
Cały problem jest w tym że każda amatorska kamera skierowana na plazmę daje taki efekt.
Nagrywaliśmy specjalny program , który wkrótce zobaczysz i musieliśmy skorzystać z umiejętności i sprzętu operatorów zawodowych. Bo masz wysiłki prymitywne kończyły podobnym efektem.
Te filmy zaczepione są właśnie prymitywne i tyle w temacie.
 

Fella

New member
Cóż mam Ci powiedzieć.... ....sam ma takiego gwoździa zabitego. Tylko Ty jak widzę masz na czym oglądać a ja już dwa miesiące na stareńkim CRT! ;-)

Byłem przekonany do zakupu VT30, ale będę musiał trochę wyluzować, poczekać a przede wszystkim sam stwierdzić organoleptycznie!
Może z większą życzliwością spojrzę na PS64D8000, chociaż tam też wynajdują "pływającą czerń" czyli problem Panasa w 2010. Mimo wszystko Samsung w tym roku ma chyba mniej błędów. Ehhhhhh.......

Pozdro
Fella
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
takich bzdur jak na tym filmie nie widziałam jeszcze nigdy nawet na prymitywnych plazmach.
Trzeba byłoby się cofnąć ponad sto lat do braci Lumiere
bracia lumiere - Szukaj w Google
Więc proszę mnie nie rozśmieszać. A ocena bezkrytycznie testowanych telewizorów pozostawiam bez komentarza.
 

Fella

New member
to jakaś nie zła bzdura ... T


Kiki naprawdę chciałbym żebyś miał rację, ale coś jest "na rzeczy"

Film może być spreparowany, jednak nazywanie tego bzdurą to odważne bo problem zgłaszają nie tylko zwykli użytkownicy innych (zachodnich) forów, ale i profesjonaliści jak D-Nice....

Mam nadzieję że problem będzie dla mnie akceptowalny, a napisałlem o tym bo KAŻDY kto wydaje duże pieniądze powinien o tym wiedzieć, nawet jeżeli okaże się to błahym problemem (nie wydaje mi się)

Pozdro
Fella
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam telewizor i wiem na 1000 % że takich bzdur niema , nigdy nie było i nie będzie - no chyba że ktoś się nałyka substancji odurzających.
Jeśli mas zna myśli stricte technologię plazmy - każdej plazmy- to jest promil ludzi którym technologia plazm widzi się jako technologia mniej stabilna niż lcd. Inaczej mówiąc każda plazma dla nich miga - mniej lub więcej.
Wiem bo przez lata pracy spotkałem się z takimi ludźmi na prezentacjach. Nawet na plazmach Pioneera widzieli migotanie.
I tłumaczy Ci widzisz to migotanie?
A ja nie wiedzę !!!
Ale do dziś korzystają z plazm. I Kupili Pioneera mimo że im migotał wyżej oceniając nad nie migające lcd.
TU się możemy zgodzić. Są ludzie którzy lepiej widzą , lepiej śpiewają, słyszą , grają , tańczą ............
Takie życie.
 

Fella

New member
Kiki

Możesz to sprawdzić na BR Avatara - IIgi rozdział od 6.30 do 8.00. Podobno jest to doskonale widoczne. Sam z chęcią skorzystam z takiego testu.

Nie wiem, czy problem jest tak widoczny jak na tych filmach z youtube- też sobie tego nie wyobrażam, ale myślę że coś się dzieję w kwestii wahań jasności. Zbyt dużo osób o tym mówi...

Sam do niedawna użytkowałem przez kilka lat plazmę Pioneera i nic takiego jak na tych filmach nie widziałem. Zresztą migotania na które niektórzy narzekają też nie widziałem, być może nie zobaczę "wahań jasności" co nie znaczy że ich nie ma

Phil Hinton z AVForum również wspominał o FB. Mimo, że recenzja wyśmienita i stawiająca VT30 bardzo wysoko

oryginał
Panasonic VT30 (TX-P50VT30) 3D Plasma Review - AVForums.com

i tłumaczenie
Google Tłumacz

Myślę, że każdy musi sprawdzić czy to jest problem

Pozdro
Fella
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam avatara i nie jest to niestety wyrocznia.
Pamiętaj że jedne płyty też mają wady.
Mam kilka materiałów testowych i na żadnym Ja nie zauważyłem migotania . A już na takie jak pokazałeś to nawet niedowidzący by zauważył.
Wracam do poprzedniej wypowiedzi. Migotanie nawet plazm Pioneera jedni widzą inni nie ( kamera amatorska widzi). Ja nie widzę migotania plazm.
Natomiast nie mam prawa twierdzić że skoro ktoś to widzi i mu przeszkadza - to pewnie ten ktoś ma rację.
Po kilkudziesięciu spędzonych godzinach na testach VT30 mogę z całą pewnością stwierdzić ,że nie ma migotania tej plazmy. Ja go nie widzę .
A takie przykłady które podałeś to jest bzdura.
 

Fella

New member
"A takie przykłady które podałeś to jest bzdura."



Przykłady które podałem to m. in. dwa linki do obszernych wątków na Joerod's Hardware Revievs oraz AVForum. Wypowiada się o tym problemie kilkudziesięciu użytkowników i kilku poważnych specjalistów, nazywanie tego bzdurą to gruba przesada lub odwaga. ;-) Filmy z youtuba też wydają mi się przesadzone, ale wypowiedzi z linków już nie...

Jeżeli chodzi o filmy gdzie to widać - to oprócz Avatara są przykłady na Aliens, Pacyfic, różne testy, itp...

Wygląda na to, że w tamtym roku był "pływający czarny" a w tym "wahania jasności"

Tu nie chodzi o popularne stwierdzenie, że plazma migocze tak jak piszesz. Tylko o wahania poziomu jasności w niektórych scenach/sytuacjach.

Wiem, że sprawdzę to osobiście być może nawet u Ciebie. Takie VT30 vs D8000... ;-)

Fella
 

motobartcompany

New member
Pływającą jasność ma też 50V20 w Trybie THX, normal, gra,
Przy ustawieniu Professional lub kinowy. Problem taki jak na tych filmikach tutaj pokazanych nie występuje.

Widać i przy tej serii panasonic nie odrobił lekcji i problem ze skokami jasności istnieje nadal. Mimo, że lubiłem tryb THX musiałem zrezygnować na rzecz Kinowego. Jednak takie skoki jasności były zbyt flutrujące jak dla mnie. Najwięcej widoczne przy przełączaniu kanałów jak hud z nboxa znika to mam właśnie skok jasności. Identycznie jak z tego filmiku.

Kiki widać zachodni użytkownicy są bardziej wymagający. Nie ma co też porównywać nas polaków bo u nich jest kilkakrotnie większa sprzedasz takich telewizorów= więcej nie zadowolonych użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
motobartcompany - powiedz, czy "wahania jasności" jesteś w stanie zawsze zobaczyć podczas codziennego oglądania? Jesteś posiadaczem 50V20, czy nadinterpretuję Twój wpis? ;-)
Ciekawi mnie z jaką częstotliwością ten problem występuje. Jeżeli np. jestem w stanie wychwycić to w każdym filmie, itp to dla mnie jest to nie do przyjęcia.....
Czy też masz/znasz takie ustawienia które eliminują ten problem?

Może wypowiedzą się użytkownicy G30, GT30 i VT30. Podobno problem jest najmniej widoczny na serii ST30 a najbardziej na GT30....

Pozdro

Fella
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
IMHO - to jakiś tam problem może być (taki samo jak z 50Hz) - ale na pewno nie taki jak na filmikach. Gdyby te telewizory tak grały - to chyba nikt by ich nie kupił - a tym bardziej Panas nie dopuścił by ich do sprzedaży.
 

Fella

New member
redlum - również nie dopuszczam myśli, że jest tak jak na filmach. Pewnie problem na nich jest wyolbrzymiony, może TV jest wadliwe, nie wiem... Motobartcompany napisał, że jest w stanie zaobserwować podobny efekt na swoim TV ( w specyficznych warunkach oczywiście).

Niestety oprócz tych filmów (które mogą być spreparowane, itp) są obszerne wątki o tym problemie.... Mimo, że nie wygląda to tak strasznie jak na filmach, dla niektórych jest nie do przyjęcia.
Spójrz na mój pierwszy post gdzie są linki
 

digitalus

Banned
zanosi sie na probe bicia rekordu odslon tego tematu jak w przypadku utraty czerni. niestety tez przyczynilem sie do tego. kolejna fikcja i bajka. zaraz pewnie na youtube "zatrudniony" zostanie hitler jak w przypadku utraty czerni
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
zanosi sie na probe bicia rekordu odslon tego tematu jak w przypadku utraty czerni. niestety tez przyczynilem sie do tego. kolejna fikcja i bajka. zaraz pewnie na youtube "zatrudniony" zostanie hitler jak w przypadku utraty czerni

digitalus - mam gdzieś bicie rekordów odsłon, ja chcę kupić TV i myślałem, że mam już faworyta 50 lub 55 VT30. Chciałbym, żeby to była "fikcja i bajka" bo nie uśmiecha mi się wydanie 7 lub 9k na ekran z taką wadą!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jestem z stary koń żeby dać się nabrać na plewy.
Oczywiście że jeśli sprzedaje się 2 mln plazm to odsetek niezadowolonych ( w ilości nominalnej) jest większy niż przy tyś.
Ja nie mam pretensji do kogoś że widzi więcej niż ja widzę. Ale nie może na siłę wciskać nam ( niewidzącym problemu) że jesteśmy ułomni.
Taki obraz jak na filmach gdzie prawie się onanizują widząc spreparowany film - to bzdura i tyle.
Testuję telewizory od lat i taki kit można wciskać raczej niewidzącym .
Mam plazmy Panasonica i 42 i 50.
Obszerne wątki -przeczytałem.
Większość dotyczy kalibracji i dyskusji osób które mają wiedzę.
Sprawa pływającej jasności to wpis gościa z Pragi i jego kilkanaście razy podana sugestia że on widzi coś o co inni jeszcze go pytają. Ale nikt nie potwierdza tego oprócz wyimaginowanych osób .

No i proszę nie rozśmieszajcie mnie że na podstawie jednej sceny na jednym ze 1000000000 filmów ktoś twierdzi że to fatalna jakość chociaż na 999999999 filmów jest ok.

Te linki i filmy to wierutna bzdura.
Wiem bo telewizory stoją, grają i nie mają takich obrazów.
 

digitalus

Banned
jest jeszcze LG I Samsung. nie widzialem migotania telewizorow w sklepie. postawili uszkodzony telewizor lub przyczyna tego migotania jest zrodlo sygnalu i wielkie hallo. na youtube prawie kazdy telewizor ma wady. stawiaja np telewizor przodem do okna i pokazuja odblaski.
 
Ostatnia edycja:
Do góry