Probemy "wahania jasności" (Fluctuating Brightness *FB*) w Panasonicach 2011

klaus71

New member
Bez reklam
na avforums napisali że seria vt30 ma praktycznie identyczny problem z 50hz co modele vt20.
w sumie chyba to można uznać za logiczne bo ponoć seria vt30 ma panel identyczny z serią vt20 (pewnie troche poprawiony ale nie jest to jakaś następna generacja) - choć troche to niby jest dziwne bo niby czerń znacznie lepsza a sama szyba/filtr w nowszej wersji chyba nie dałaby aż takich korzyści.

w każdym razie z ciekawości sprawdzę avatara na swoich tv - ten floating powinien chyba tez występować na gt20 tak na zdrowy rozsądek.

@fella ja bym ostrożnie podchodził do samsunga - miałem model a656 i mimo super pozytywnego testu na wielu forach (także tutaj) nikt nie zauważył problemu falsecontouringu na tym tv - a jest on o niebo większy niż na panasie - tv sprzedałem bo falsecontouring w tym samsungu to jest po prostu masakra.
kolejne serie miały już to poprawione ale po tym zostało mi oko wyczulone na FS.
na GT20 np. falsontouring widze nawet na filmach BR (być może tylko niektórych, ja widziałem na TRANSFORMERSACH 2) - jest bardzo delikatny ale jak włączy się IFC to znika więc jednak jest.
 
Ostatnia edycja:

fish_dvb

New member
Wyluzujcie trochę.:)
Moim zdaniem przetestowanie TV przed zakupem pozwoli na ocenę, czy jest to sprzęt, który da radochę z oglądania tego, co kto lubi.

Jeszcze raz podkreślę, że jak dla mnie, to wahanie jasności nie stanowi problemu, gdyż te kilka subtelnych zmian jasności na dwie godziny filmu, to jak kilka mrugnięć oczami - można pominąć.

Ważniejszymi bolączkami mogą okazać się problemy, jakie wymieniłem wcześniej, czyli przekolorowania i bałagan w tle obrazu - ale to mało kto zobaczy, więc też nie powinien to być problem dla większości.

@klaus71
IFC przy zwykłych audycjach typu reportaż, dokument, sport czy studio, daje radę.
Do filmów się nie nadaje, bo psuje efekt filmowy wprowadzając tzw. "teatr telewizji".

Jeśli chodzi o samą jakość obrazu na VT30, to powiem tak, szczęka opada - oczywiście przy dobrym sygnale. Odwzorowanie barw w trybie THX jest wyśmienite, a dynamika obrazu powala na kolana.
Obraz w domu wcale nie jest za ciemny, chociaż taki wydaje się w sklepie.

Podsumuję stwierdzeniem, że na żadnym LCD nie widziałem tak dobrej jakości obrazu jeśli idzie o naturalność barw i odwzorowanie szczegółów w cieniach.:krol:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu nie chodzi o dyskusję na temat jakości - ale o teoretyzowanie co by było gdyby ?
Ty wiesz bo masz, ja wiem bo mam - wiele osób nie widziało ale wie więcej i lepiej niż my.
A przecież wystarczy sprawdzić na własne oczy .
Nie podoba się - nie kupuję, podoba się - biorę.
Ot i cała filozofia .
Ale nie ma nic wspólnego z bzdurnymi filmami z YouTube.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie ma sie co gorączkować, po to jest to forum żeby zwracać uwagę na wady telewizorów o których wcześniej nie słyszelismy i pewnie nie zdalibyśmy sobie z nich sprawy oglądając telewizor w sklepie. A po zakupie, w domu, gdy emocje już opadną to jest już za późno na zwrot.
Dlatego wszelkie potwierdzone informację o wadach tv uważam za przydatne nawet jeśli wielu osobom nie będą przeszkadzać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież każdy ma możliwość zwrotu sprzętu w dobrym sklepie, wiec zero obaw.
 

cactusek

New member
Bez reklam
przecież każdy ma możliwość zwrotu sprzętu w dobrym sklepie, wiec zero obaw.

Ktory to sklep (nieinternetowy) przyjmuje zwroty tv w naszym kraju ? Bo ja nie znam żadnego. W nielicznych można do kilku dni wymienić na inny ale to też pod wieloma warunkami.
 

jgx

New member
Bez reklam
a ja znam taki sklep.
o, i to jest dla mnie najważniejsza wiedza którą wyniosłem z tego wątku :D bo większość to pierdoły PANOWIE TYLKO I WYŁACZNIE WŁASNE OCZY POTRAFIĄ OCENIĆ CZY NAM COŚ PASUJE CZY NIE a opinie na różnych forach to moim zdaniem można o kant du..y potrzaskać o czym nie raz się już przekonałem - Kiki chyba masz potencjalnego klienta na 55vt30 :D
 

red_fork

New member
Przy zakupie na odległość jest 10 dni na oddanie sprzętu bez podania przyczyny, więc KAŻDY sklep internetowy ma obowiązek przyjąć zwrot...
 

redlum

New member
Bez reklam
tylko np euroagd - stwarza duże problemy - jak się wyjmie sprzęt z oryginalnego kartonu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przepisy mówią o tym wyraźnie, regulamin sklepu też musi podawać, w dobrych sklepach - bez żadnych obaw.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Przy zakupie na odległość jest 10 dni na oddanie sprzętu bez podania przyczyny, więc KAŻDY sklep internetowy ma obowiązek przyjąć zwrot...

Tutaj jest mowa o sklepach na żywo.
W internetowych niby można oddać ale płacenie za przesyłki w obie strony troche nas będzie kosztować jak będziemy sobie tak testować telewizory.
 

red_fork

New member
Niektóre sklepy mają wiele punktów odbioru osobistego. Nie płacimy za przesyłkę i cały czas mamy prawo do oddania towaru w ciągu 10 dni (jest traktowane jak sprzedaż na odległość).
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ktory to sklep (nieinternetowy) przyjmuje zwroty tv w naszym kraju ? Bo ja nie znam żadnego. W nielicznych można do kilku dni wymienić na inny ale to też pod wieloma warunkami.
Masz słabą wiedzę na ten temat. Niektóre duże sieci sklepów szczycą się prawem do zwrotu zakupionego towaru. Jego zasady są ściśle określone w ich regulaminach. Na przykład w sklepach sieci Real możesz zwrócić zakupiony towar do 30 dni od jego zakupu, a w sklepach sieci Tesco do 5 dni.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Masz słabą wiedzę na ten temat. Niektóre duże sieci sklepów szczycą się prawem do zwrotu zakupionego towaru. Jego zasady są ściśle określone w ich regulaminach. Na przykład w sklepach sieci Real możesz zwrócić zakupiony towar do 30 dni od jego zakupu, a w sklepach sieci Tesco do 5 dni.

no to chyba w Real ale nie w polsce - ja kupiłem ostatnio pada i chciałem po 7 dniach oddać i co?
kicha - przesłali do serwisu na niby sprawdzenie + czekanie do 28 dni.
 

chrup

New member
Chodzi o rozjaśnianie cieni w generalnie jasnym obrazie o bardzo wysokim kontraście z lekkim opóźnieniem? A czy to nie jest przypadkiem efekt działania funkcji typu "dynamic contrast/dynamic black" albo podobnych?
Może z dodatkiem: "Intelligent" albo "Smart"?:D...
 

Fella

New member
fish_dvb -- > bardzo dziękuję za link.
YouTube - Panasonic VT30 neoPDP 2011 Fluctuating Gamma / Brightness bug
W końcu wiarygodna informacja od użytkownika który mówi co widzi i twierdzi, że film to dobrze oddaje. Na dodatek nie ukrywa tego co widzi - co nie zawsze jest takie oczywiste jak ktoś już kupił! ;-) Dzięki i szacun dla Ciebie!
Na filmie wahania zauważyłem od razu. Zrobiłem eksperyment i pokazałem film znajomym. W jednym i drugim przypadku nie zauważyli nic za pierwszym razem, ale za drugim zobaczyli (nic nie pokazywałem) i było " piiiiip, piiiiiip, niemożliwe, jak to możliwe?, ale kicha, itd..." Czegoś takiego nie można nie zauważyć w normalnym użytkowaniu!!!

Może VT30 będzie najlepszym obrazem w tym roku, ale dla mnie ten efekt jest nie do przyjęcia! Miałem kiedyś podobnie, ale tam winę ponosił system automatycznego ustawiania kontrastu do oświetlenia. Tutaj nic nie można zrobić

Na filmie zaprezentowanym przez Ciebie spokojnie widać to 10-12razy. Dla mnie jeżeli moje oczy to potwierdzą na żywo, "wahania jasności" definitywnie przekreślają zakup Panasonica!!!


Prośba do użytkowników o więcej przykładów!

Pozdro
Fella

P.S.
Oglądałem wstępnie Samsunga PS64D8000 - piękny ekran na kijowej nodze ;-) Mimo że miałem pilota i mogłem dowolnie TV ustawiać, nie wypowiem się o jakości obrazu bo widziałem go dużym/jasnym sklepie. Zauważyłem dwie niepokojące rzeczy (nie tak wqrzające jak "wahania jasności"), ale o tym jak przetestuję w normalnych warunkach. W każdym razie Samsunga LED UN55D8000 który stał tuż obok lał niemiłosiernie pokazując kto rządzi! ;-)
 
Ostatnia edycja:

chrup

New member
To jeszcze raz powtórzę pytanie - do posiadaczy tego ekranu - czy Panasonic ma gdzieś w menu taką funkcję: dynamic contrast/gamma/black adjustment (nazwa może być inna, bo to zależy od fantazji producenta)?
Bo to co widać to moim zdaniem w miarę normalny efekt jej działania.

Fella - również oglądałem Samsunga 64D8000 i stwierdziłem, że to nie dla mnie z uwagi na delikatnie mówiąc nieczystą biel i duży spadek kontrastu (czerni) w świetle. Nie udało mi się (oraz sprzedawcy, który też próbował...) wycisnąć na nim w miarę satysfakcjonującego obrazu - to prawda, że w jasno oświetlonym sklepie, ale stojące obok plazma Panasonica i ten co "go leje niemiłosiernie" czyli LED 55D8000 wyglądały dużo lepiej. Jak dla mnie oczywiście:)
 
Do góry