Probemy "wahania jasności" (Fluctuating Brightness *FB*) w Panasonicach 2011

Fella

New member
digitalus - pisałem już w tym wątku, że tu nie chodzi tylko o te nieszczęsne filmy z youtube, które mogą być spreparowane, wyolbrzymione, itp.
Jednak są użytkownicy (na zachodnich forach) którzy zgłaszają ten problem we wszystkich seriach Panasonica z 2011, najbardziej w GT30. Są o tym obszerne wątki umieszczone w moim pierwszym poście. W jednym z nich użytkownik Johnny B z Cech dokładnie opisuje problem i filmy z w których można to zobaczyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A Kowalski z Koziej Wólki opisał że jest rewelacja . Więc kto ma ważniejszy głos.
Przeczytałem opis użytkownika z Czech oraz setki opinie innych którzy tego nie widzą Plus Ja.
I wolę zwierzyć sobie niż kolesiowi z Pragi.
Ale widzę że nie doczytałeś owych "sensacji" do końca. Bo tam koleś napisał że wszystkie plazmy Panasonica od początku produkcji mają taki problem.
Ciekawe czy testował też na Avatarze ?
I co Ty na to ?
 

Fella

New member
To nie jest tylko jeden koleś, to jest też recenzja na AVForum napisana przez Phila Hintona (link w poście nr 8 , i wypowiedzi innych użytkowników z branży jak D-Nice, xrox, itp

Jasne możesz sobie ironizować - rozumiem... ...psuje handel, ale widzisz chcę jak najlepiej wydać moje ciężko zarobione pieniądze!

Jeżeli okażę się, że to nieprawdziwy problem to ładnie przeproszę za fałszywy alarm!

A co zrobisz Ty jeżeli problem jest?


Fella

P.S.
Na pewno będę chciał obejrzeć ten model przed zakupem żeby to zweryfikować
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz raczej atakujesz na oślep. Daleko widać jesteś od znajomości zasady Fair Play.
Fair play ? Wikipedia, wolna encyklopedia.
Jak się nie ma argumentów najlepiej zacząć obrażać.
Nie rozmawiamy o handlu ( cokolwiek to znaczy).
Dla mnie sprawy nie ma jako widza.
Widziałem ,mam i wiem.
Ty próbujesz wyolbrzymić problem - którego nie ma.
Moja rada - nie kupuj Plazmy Panasonica bo możesz dostrzec jeszcze inne rzeczy których inni nie widzą !

Ja zestawiam je z różnymi modelami aby pokazać rzeczywiste braki lub przewagi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...msung-ue40d7000-vs-tx-p42vt30-porownanie.html
Udokumentowałem je.
A ktoś inny z Pcimia dolnego napisał coś co trafiło Ci do przekonania.
Twój wybór , Twoja kasa
 

Fella

New member
Kiki - daleki jestem od atakowania. Tym bardziej od atakowania na oślep. Od początku tego wątku to Ty atakujesz i ironizujesz. O jakim Fair Play do mnie mówisz? Jakie obrażanie? Może przeczytaj od początku ten wątek, swoje i moje wypowiedzi i... ....uderz się w pierś!

Ja nic nie próbuję wyolbrzymiać, po prostu przeczytałem o tym na innych forach, gdzie użytkownicy, profesjonalni fachowcy od kalibracji i recenzenci TO widzą. Osobiście nic takiego nie widziałem bo nie miałem okazji popatrzeć na Panasonicki z 2011 i dlatego zamierzam sam zbadać ten problem.

Wolałbym żeby tego nie było - kupiłbym VT30 i miałbym problem TV z głowy. Jednak jako "rozpieszczony" użytkownik plazmy Pioneera boje się że to może mnie drażnić (jeżeli faktycznie jest).

Forum chyba po to jest żeby dzielić się takimi informacjami? Nawet jeżeli okaże się, że problem jest wyolbrzymiony każdy ma prawo o tym wiedzieć - prawda? Nawet "Kowalski z Koziej Wólki" lub "ktoś z Pcimia dolnego" jak to napisałeś! ;-)

Pozdrawiam Cie serdecznie

Fella
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś o psuciu handlu . Niby co chciałeś powiedzieć ? Co ma piernik do wiatraka ?

A przecież rozmawiamy o argumentach.
Ja mam argumenty w formie testów bo przesiedziałem przy tych telewizorach dziesiątki godzin .
Ty masz opinie gościa z Czech . Dla mnie to jest tylko opinia - Ty przytaczasz jako czyjś argument.
Podaj swój - wówczas będziemy poważnie rozmawiać.
Rozumiesz że chciałbyś żebym napisał że gość z Czech to jest guru oceny jakości sprzętu światowego. Ale nie jest .

Nie podjąłeś w swoim wpisie jeszcze większej sensacji że inny gość widzi to w plazmach od 20 lat. To też przecież ważny argument bo to też napisał ktoś.

Wkleiłeś filmy które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ? Zapytam - po co ?
To miał być Twój argument ? Przecież to wierutna bzdura , nawet niedowidzący może potwierdzić że nic takiego niema

Moje ostateczne oświadczenie. Mam plazmę przed sobą Panasonica i Samsunga i na żadnej JA nie widzę pływającej jasności.
Jeśli ktoś widzi ( a ma takie prawo) po prostu nie kupuje
takiego telewizora. Ale niech nie wciska innym którzy nie mają problemu ze wzrokiem że powinni widzieć.
Przypomina to rozmowę o kosmitach.
Podobno są tacy co widzieli kosmitów .
Ja nie widziałem a dość długo żyję na świecie!
Mogę stwierdzić że nie ma, nie ma też naukowych dokumentów na to potwierdzenie.

Plazma Panasonic - to nie jest Pioneer !
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
kiki ->

"Napisałeś o psuciu handlu . Niby co chciałeś powiedzieć ? Co ma piernik do wiatraka ?
Nie obraź się się ale to tak jakbym zapytał ni z gruszki ni z pietruszki czy przestałeś zdradzać żonę ( albo dziewczynę )?"
- nie obrażam się spoko... Tylko, że to złe porównanie. Przecież to normalne, że informacje o wadach TV psuje handel. Co w tym dziwnego?


"Ty masz opinie gościa z Czech . Dla mnie to jest tylko opinia - Ty przytaczasz jako czyjś argument.
Podaj swój - wówczas będziemy poważnie rozmawiać.
Rozumiesz że chciałbyś żebym napisał że gość z Czech to jest guru oceny jakości sprzętu światowego. Ale nie jest ."

- przecież napisałem, że to nie tylko gościu z Czech, ale (post nr 23 )
"To nie jest tylko jeden koleś, to jest też recenzja na AVForum napisana przez Phila Hintona (link w poście nr 8 ) , i wypowiedzi innych użytkowników z branży jak D-Nice, xrox, itp"

Nie ukrywam, że osobiście nie widziałem tego, co też napisałem w poście nr 25 "Ja nic nie próbuję wyolbrzymiać, po prostu przeczytałem o tym na innych forach, gdzie użytkownicy, profesjonalni fachowcy od kalibracji i recenzenci TO widzą. Osobiście nic takiego nie widziałem bo nie miałem okazji popatrzeć na Panasonicki z 2011 i dlatego zamierzam sam zbadać ten problem. "

"Wkleiłeś filmy które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ? Zapytam - po co ?
To miał być Twój argument ? Przecież to wierutna bzdura , nawet niedowidzący może potwierdzić że nic takiego niema "

- wkleiłem to ponieważ te linki były podane w tych postach i tyle. To nie jest kwestia TYLKO tych linków, ale również problemow zgłaszanych przez różnych użytkowników. Nie mam zamiaru jątrzyć ,chce kupić dobry TV

"Moje ostateczne oświadczenie. Mam plazmę przed sobą Panasonica i Samsunga i na żadnej JA nie widzę pływającej jasności.
Jeśli ktoś widzi ( a ma takie prawo) po prostu nie kupuje
takiego telewizora. Ale niech nie wciska innym którzy nie mają problemu ze wzrokiem że powinni widzieć.
Przypomina to rozmowę o kosmitach.
Podobno są tacy co widzieli kosmitów .
Ja nie widziałem a dość długo żyję na świecie!
Mogę stwierdzić że nie ma, nie ma też naukowych dokumentów na to potwierdzenie."

- dlatego chcę to samemu sprawdzić


"Plazma Panasonic - to nie jest Pioneer ! "

- niestety mimo upływu czasu wygląda, że to fakt... :-(




motobartcompany ->

Dzięki za info.
Czyli na ustawieniach profesjonalnych Twój TV jest wolny od tej wady - dobre i to! :)
Faktycznie moja dyskusja chyba nie ma sensu.... ;-)



Tak dla odmiany! ;-)
Czy są jacyś użytkownicy Panasoniców z 2011 (G30, GT30, VT30), którzy widzieli lub nie widzieli problem "wahań jasności" na swoich ekranach?


Fella

P.S.
Ups! A co się stało z postem kolegi motobartcompany. Przecież nikogo w nim nie obraził a post zniknął....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie bardzo prosta sprawa.
Nie kupuję towarów które mi się nie podobają. Ale nie staram się ich obrzydzać innym. Każdy ma swoją wrażliwość i swoje potrzeby. Dlatego z szacunkiem do osób które nawet w telewizorach lcd za 500 zł znajdują swoją realizację marzeń.
Są dodatkowo przepisy pozwalające na zwrot , wymianę zakupionego sprzętu więc nie ma konieczności denerwowania się i strachu złego wyboru.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Hmm, na pierwszy rzut oka to wyglada na aktywny tryb ECO, z tym, ze bez czujnika w TV, a w samej aplikacji lub realizacji. Ale to bez sensu - takiego czegos nie widzialem nigdzie, oprocz transmisji meczow Premiership, gdzie przy padajacym sloncu na fragmencie murawy kamera musi zmieniac przeslona jasnosc, aby zapewnic komfort ogladania.

Z checia potestowalbym to w domu...
 

redlum

New member
Bez reklam
Fella - jak nie chcesz wywalać kasy w błoto - zamów prezentacje - przygotuj odpowiednie fragmenty filmów na których niektórzy ludzie widzą ten problem i przetestuj u siebie w domu
 

pmalymaly

New member
Fella z tymi linkami to pojechałeś na maxa!! takich efektów specjalnych to nawet u moich starych nie ma chociaż mają starą sonówkę z roku 1996 ale może jak wino im starszy tym lepszy.

Ciekawe czy na tym materiale też widać ten eket:

YouTube - Panasonic VT-30 Which first look review

bo mnie się wydaje że obraz jest super. A Avatar i tak mi się nie podoba to może migać cały;)

A tu jak kamera użyta do nagra powoduje omawiany efekt:

http://www.youtube.com/watch?v=0AMShO5hGKs&NR=1&feature=fvwp
 
Ostatnia edycja:

michal102

New member
Mój post został skasowany. Więc to mój ostatni wpis na tym forum.
.

@motobartcompany

Wpisz ponownie treść swojego posta... bardzo jestem ciekaw co w nim napisałeś odnośnie tego problemu. Jeśli nie było w nim żadnych niepotrzebnych pojazdów po innych użytkownikach tego forum, tylko trzeźwa ocena poparta "organoleptycznym" dowodem (obserwacją), to mój wpis na tym forum również będzie ostatni.

Sam bardzo mocno jestem zainteresowany zakupem tego modelu telewizora i wszystkie głosy "za" i "przeciw" są jak najbardziej mile widziane.

Pozdrawiam, Michał.
 

fish_dvb

New member
kiki ->


Tak dla odmiany! ;-)
Czy są jacyś użytkownicy Panasoniców z 2011 (G30, GT30, VT30), którzy widzieli lub nie widzieli problem "wahań jasności" na swoich ekranach?

Mam TX-P42VT30E i mogę powiedzieć, że zdarzyło mi się zauważyć wahnięcia jasności. Jednak uważam, że można ten problem pominąć, ponieważ zjawisko to pojawia się maksymalnie 3 do 4 razy na film.
Ja niestety należę do tego wspomnianiego przez Kikiego promila, który widzi migotanie plazm i to już jest dla mnie problem. Przy jasnych scenach jest to dosyć męczące - dodam, że filmy w Cinema City też migoczą...
Widzę też (niestety bardzo wyraźnie) problem 50Hz i inne wady plazmy, co przy szybkim panoramowaniu jest dla mnie nie do zniesienia - obraz w tle to jeden wielki bałagan plus przekolorowania na twarzach osób i obrysach obiektów w ruchu.

Wszystkie te problemy to jednak sprawa bardzo indywidualna i jak Kiki pisał, mało kto to widzi. Ja niestety tak. :???:
Większość moich znajomych tego nie dostrzega i ...mają farta.:)
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
na problem 50hz włącz IFC - likwiduje problem kosztem efektu teatru
@Fella
napisałeś "BR Avatara - IIgi rozdział od 6.30 do 8.00" - która to by była minuta filmu? (albo jaka scena)
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
Na początku zaznaczę, że nie jestem jakimś świętym inkwizytorem szukającym "dziury w całym" sam chcę kupić VT30. Wiadomość/pogłoski/zgłoszenia o "wahaniach jasności" wcale mnie nie ucieszyły - chcę tylko wiedzieć dokładnie za co płacę ciężkie pieniądze. Muszę znać wszystkie plusy i minusy

pmalymaly -> ile razy mogę jeszcze pisać - linki były w wątku o wahaniach jasności to wrzuciłem, osobiście też mi się nie chce wierzyć, że to może być aż tak widoczne.


fish_dvb - > dzięki za info! Dla mnie 3-4 razy na film to za dużo. Jesteś w stanie to jakoś udokumentować? Piszesz też o problemie 50Hz??? O matko!! Jakieś zdjęcia??Widać jednak problem istnieje, cóż niektórzy "poważni" recenzenci tego nie widzą - a szkoda bo warto o tym wspomnieć

motobartcompany -> mój post został również edytowany teraz widzę, że przez Kikiego. Pozostawię to bez komentarza (recenzent, sprzedawca, moderator w jednej osobie). Zadałem pytanie na ten temat w wątku ogólnym o działaniu forum, ale pozostało bez odpowiedzi....

klaus71 -> oto wyszperane przykłady
1)
"Anyway, as I already mentioned I do notice the fluctuation issue while watching movies / TV programs too and no matter what is causing it, it is bad...
I very easily found a 100% reproducible scenario:
Movie "Avatar", chapter 2 - the "security brief" scene (starting around 6:30). It is interesting that depending on the display mode (I compared Professional and THX), the shifts come in slightly different moments, nevertheless in both modes the gamma IS shifting like hell (eg several times, 3-4x only in that one scene), which is NOT what I would call "subtle" at all!
thumbdown.gif
"

2)
"I'm pretty sure I've seen them in The Pacific. In chapter 2. When Basilone won his medal in Guadalcanal. It's plenty of dark-light-dark scenes. BTW, I used Normal mode."

3)
By też przykład z Obcego III, ale nie mogę odszukać
4)
Był jeszcze jakiś program testowy, ale też nie mogę odszukać - trochę już późno.... ;-)

Ja chyba "wejdę" w Samsunga PS64D8000, ale to "na zimno" i po sprawdzeniu VT30

Pozdrawiam
Fella
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
Na początku zaznaczę, że nie jestem jakimś świętym inkwizytorem szukającym "dziury w całym"

fish_dvb - > dzięki za info! Dla mnie 3-4 razy na film to za dużo. Jesteś w stanie to jakoś udokumentować? Piszesz też o problemie 50Hz??? O matko!! Jakieś zdjęcia??

Fella... nie dramatyzuj tak.
Jeśli piszesz, że 3-4 razy na film to dla Ciebie dużo, to nie chcę Cię martwić - ale chyba nigdy nie kupisz telewizora (czy to plazmy, czy LCD)... Każda technologia ma wady. Tak samo jak nie ma idelanego samochodu, idealnego telefonu, czy idealnej kuchenki mikrofalowej...
Nie ma rzeczy idealnych...
 

pmalymaly

New member
Niestety ale czytając fora internetowe nie kupisz żadnego telewizora, żadnego samochodu nie pojedziesz na wakacje, bo forum stało się miejscem do wylewania żali przez sfrustrowanych malkontentów. Czy to plazma, czy to lcd czytam i na jedną dobrą opinię przypada sto negatów. Najlepiej kupować tylko profesjonalne panele plazmowe albo lcd takie powyżej 20tysi.
Fella jak chcesz wydać dobrze ciężko zarobione pieniądze to zamów sobie prezentacje w domu za dwie trzy stówki przyjedzie chłopek z kilkoma TV pooglądasz po testujesz i wybierzesz. Inaczej nie kupisz, bo jak się zdecydujesz na 100%, znajdzie się jeden post który wzbudzi Twój niepokój.

Pozdro
 

Fella

New member
pmalymaly, Pe.te ->

wiem, że nie ma idealnego TV i trzeba wybrać dla siebie taki z którym można żyć. Spoko! W audio jest podobnie, ale tam bardziej ograniczają pieniądze. Jestem weteranem hd i audio... ;-) .Problem jest taki, że miałem plazmę Pioneera i tamten ekran naprawdę ciężko było przyłapać na błędach. Po latach mimo teoretycznego postępu nic się nie dzieje w jakości 2D, wręcz przeciwnie.....

Testował będę na 100%. Robię tak zawsze. Najpierw jednak "badam temat", żeby wiedzieć na co, oprócz osobistych preferencji zwracać uwagę - rozważam "+ i -" i wybieram.

Opiszę tu swoje doświadczenia z wybranym przeze mnie TV, może ktoś skorzysta, a ktoś inny się pośmieje, jeszcze inny poironizuje - takie życie... ;-) No chbya, że będę czekał do przyszłego roku - hahaha! ;-)



Bardzo proszę właścicieli Panasoniców o wpisywanie swoich spostrzeżeń na temat "wahań jasności"

Fella
 
Do góry