Probemy "wahania jasności" (Fluctuating Brightness *FB*) w Panasonicach 2011

bigxlx

New member
Mi to najbardziej pasuje do czujnika oświetlenia.
Jeśli jest jasny ekran to czujnik wyłapuje poświatę i ściemnia ekran, a jak jest ciemny ekran to czujnik wyłapuje ciemność i ekran się rozjaśnia.
To byłoby logiczne :)

Spróbujcie zakleić czarną taśmą oczko czujnika.

Slyszales o petli histerezy - sensor nie jest czujnikiem pikosekundowym.... na etapie projektu celowo nadali mu kilkunasto sekundowy interwal usredniajacy.
 

brilcir

New member
Przeczytałem z uwagą cały ten wątek i nie tylko ten. Jestem na etapie wyboru TV. Chyba na 100% będzie to 50VT30. Problem, który tu opisujecie rozwiązuje podobno aktualizacja oprogramowania do wersji 1520. Jeżeli ktoś może to niech sprawdzi i da znać czy to rzeczywiście pomaga.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jako użytkownik 55VT30 mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić że żadnych wahań jasności, w moim egzemplarzu, nie udało mi się zaobserwować.
 

Zulus

Member
Przeczytałem z uwagą cały ten wątek i nie tylko ten. Jestem na etapie wyboru TV. Chyba na 100% będzie to 50VT30. Problem, który tu opisujecie rozwiązuje podobno aktualizacja oprogramowania do wersji 1520. Jeżeli ktoś może to niech sprawdzi i da znać czy to rzeczywiście pomaga.

U mnie wersja oprogramowania 15.15 jest najnowsza. Nie wiem skąd Ty wzioleś wersję 1520
 

brilcir

New member
Wystarczy kliknąć na link do youtube (niestety mam za małą aktywność na forum i nie mogę wstawić odnośnika, znajduje się on wcześniej w tym wątku) pod którym jest film, który pokazuje problem wahania jasności. Od kilku dni wyskakuje tam czerwone okno, które zawiera informację że update do 1520 likwiduje ten problem. Poszperałem troszkę na zachodnich forach i jest tam również kilka opinii, że tak jest. Niestety update dotyczy tylko i wyłącznie serii vt30 na europę. Więc ponawiam prośbę, żeby szczęśliwi posiadacze vt30 sprawdzili czy tak jest w rzeczywistości.
 

Zulus

Member
Ja mam VT30E, czyli na Europe i wczoraj próbowałem uaktualnić soft i pokazuje mi, że 1515 jest najnowszym. Może z czasem soc łyknie nowego.. Rozumiem, że nowy soft jest wyłącznie do pobrania przez internet. Na stronie Panasonica nie ma nic na temat nowego softu.
 

Byrd66

New member
Na to wygląda, że nie tylko jest problem z jasnością, ale i z szumem. Mam TX-P42S30E. Szczególnie go widać w ciemnych scenach, a po dodaniu jasności do +2, +3 jest widoczny też na czarnych pasach poza filmem. I to nawet z 3 metrów. Serwisant powiedział, że dostał informację potwierdzającą występowanie tego w całej serii.
youtube.com/watch?v=4i2VsWaD6L4
Zauważyłem to samo na G30.
 

Ibanezq

New member
Na to wygląda, że nie tylko jest problem z jasnością, ale i z szumem. Mam TX-P42S30E. Szczególnie go widać w ciemnych scenach, a po dodaniu jasności do +2, +3 jest widoczny też na czarnych pasach poza filmem. I to nawet z 3 metrów. Serwisant powiedział, że dostał informację potwierdzającą występowanie tego w całej serii.
youtube.com/watch?v=4i2VsWaD6L4
Zauważyłem to samo na G30.

A czy pytałeś się może serwisanta o zmiany jasności i stanowisko serwisu w tej sprawie?
 

Pikus

New member
Na to wygląda, że nie tylko jest problem z jasnością, ale i z szumem. Mam TX-P42S30E. Szczególnie go widać w ciemnych scenach, a po dodaniu jasności do +2, +3 jest widoczny też na czarnych pasach poza filmem.


Tak było od zawsze we wszystkich plazmach Panasonica, że po zwiększeniu jasności pojawiał się szum. Bez jej zwiększania żaden szum nie powinien występować ( być może w niższych modelach jest odrobinę inaczej ).
 

Byrd66

New member
Tak było od zawsze we wszystkich plazmach Panasonica, że po zwiększeniu jasności pojawiał się szum. Bez jej zwiększania żaden szum nie powinien występować ( być może w niższych modelach jest odrobinę inaczej ).
Akurat ten szum jest zawsze, ale jak zwiększę jasność to już go aż nadto widać.
 

Zulus

Member
A jak to się aktualizuje ten soft, bo jakoś nie umiem się doczytać co zrobić, by tv zaktualizował się do tego softu - oprogramowania.
 

Pikus

New member
Zaktualizowałem u siebie na 55VT30E. Wszystko działa, zero problemów, menu pokazuje 1520. Dzisiaj trochę pooglądam i dam znać czy coś się zmieniło.
 

Pikus

New member
WOW! Odpaliłem kilka scen na szybko, gdzie zapamiętałem wyraźne skoki jasności i nie zauważyłem zupełnie NIC! Problem faktycznie wydaje się rozwiązany! W ogóle obraz wydaje się jakiś "stabilniejszy". Dzięki wielkie za linka!

1.Należy zainstalować program JDowloader

2.Ściągnąć plik Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

3.Uruchomić go za pomocą ściągniętego wcześniej JDowloader ( ściągnie się właściwy plik v1-520.zip )

4.Rozpakować v1-520.zip i wrzucić nowy SDDL.SEC plik na kartę SD, a kartę włożyć do TV.
 
Do góry