Powrót do stereo

palusik

Member
Dobra odsłuch PSB X2T i B&W 683 s2. Bez komentarza, połączenie z moim sprzętem stworzyło beznadziejne granie, bezpłciowe i mocnym dominującym ponad wszystko basem. Po 15 minutach z każda z tych par głośników miałem dość. Nie sądziłem że kolumny mogą być tak męczące.

No a po tym na salony wjechały ProAc studio 148...

Dwie, co ja mówię 4 klasy lepiej. Dźwięk dynamiczny w każdym zakresie, radosny i przestrzenny. Frajda ze słuchania tego niesamowita, aż pozwoliłem sobie trochę poszaleć. Znakomicie radziły sobie w rocku i elektronice, bas był - owszem nie przygniatający ale w 30m2 pokoju wystarczył w zupełności. Bardzo mi się podobały poza cena :p .
 
Ostatnia edycja:

azimut

New member
Polecam posłuchać Elac Debut F5. Właśnie sam miałem od kilku miesięcy dylemat z kolumnami i tydzień temu zdecydowałem się na Elac. Z Atoll 200 powinny bardzo dobrze się grać. U mnie grają z BC Aqoustique (też Francuz) i jest rewelacja. Kosztują 3k a grają porównywalnie do kolumn dwa razy droższych. Tylko tyle że nie mają wykończenia w fornirze i na wysoki pomysł.
 

palusik

Member
Te Elaci mi pan odradził, że to nie to granie jakie oczekuje i nie ten budżet. Natomiast we wtorek idę słuchać Focal Chorus 846 i Arie 926, do tego wrzucę jeszcze MA Silver 8 a na deser bardzo interesująca propozycja Audio Physic Classic 20. Może coś jeszcze tam będą mieli interesujące. Mam natomiast na celowniku te Classic 20 używane na gw za pół ceny - kto wie, może będą interesujące.

Oczywiście znowu elektroniką pod pachę i jadę do salonu, bo to dużo zmienia faktycznie.
 

azimut

New member
Te Elaci mi pan odradził, że to nie to granie jakie oczekuje i nie ten budżet.

Ciekaw jestem czy pan odradzający słuchał tych Elac'ów, założę się że nie. Tak się składa że w salonach zawsze doradzają to co mają w swojej ofercie. Jeżeli czegoś nie mają, to jest to gorsze, mocno awaryjne, nie ta klasa etc. No i oczywiście chodzi o to by sprzedać coś droższego wmawiając klientowi że tańsze jest na pewno gorsze. Jeszcze do tego dochodzi marża na danym produkcie. Im większą marżę sklep ma danym produkcie, tym bardziej sprzedawca będzie wmawiał klientowi że to jest najlepszy dla niego produkt.
Ja nie jestem audiofilem, raczej melomanem. Nie podniecam się danymi technicznymi, laboratoryjnymi pomiarami sprzętu i td. Na porady sprzedawców też patrzyłem z przymrużeniem oka, bo w tych samych salonach w ciągu 3 miesięcy raz zachwalali mi jeden sprzęt (który mieli na stanie) a drugi mieszali z błotem (którego akurat nie mieli), a po miesiącu-dwóch ci sami sprzedawcy w tych samych salonach mieszali z błotem sprzęt który zachwalali wcześniej (bo akurat nie mieli go na stanie).
Podam przykład: szukałem wzmacniacza, w jednym z salonów audio zaproponowano mi do odsłuchu Advance Acoustiq. Powiedziano mi że to jest porządny wzmacniacz, dobrej firmy, na dobrych podzespołach - same zachwyty. Nie zrobił na mnie ten wzmacniacz wrażenia na odsłuchu i wizualnie też mi się nie podobał. Więc odpuściłem go sobie. Po miesiącu poszukiwań wróciłem do tego salonu jeszcze raz. Zapytałem o ten wzmacniacz, a pan sprzedawca mi powiedział że to jest kiepski wzmacniacz, chińskie badziewie które jest bardzo awaryjne i słabo gra. Oczywiście nie mieli tego na stanie.
Po czymś takim mam brać na poważnie porady sprzedawców? I proszę mi nie mówić, że to jest wyjątek, że większość sprzedawców postępuje inaczej. To jest biznes jak każdy, tam się pracuje dla pieniędzy. Jeżeli przychodzi klient niezdecydowany, to trzeba mu sprzedać to, na czym najszybciej i najwięcej zarobi. Czyli produkt który ma na stanie, na którym ma największą marżę i oczywiście wmawiając klientowi, że najlepszy dla niego będzie sprzęt, który delikatnie przekracza budżet który sobie przeznaczył na ten cel, bo jak trochę dołoży to już kupi sprzęt o klasę lepszy.
Nikt chyba nie będzie zaprzeczał, że nie zawsze produkt tańszy jest gorszej jakości niż produkt droższy. Tylko jak często słyszymy od sprzedawcy: niech Pan kupi ten produkt za cenę np. 3.500 zł bo ten za 5.500 wcale nie jest lepszy (kiedy jeden i drugi sprzedawca ma na stanie).
 

palusik

Member
Ciekaw jestem czy pan odradzający słuchał tych Elac'ów, założę się że nie. Tak się składa że w salonach zawsze doradzają to co mają w swojej ofercie. Jeżeli czegoś nie mają, to jest to gorsze, mocno awaryjne, nie ta klasa etc. No i oczywiście chodzi o to by sprzedać coś droższego wmawiając klientowi że tańsze jest na pewno gorsze. Jeszcze do tego dochodzi marża na danym produkcie. Im większą marżę sklep ma danym produkcie, tym bardziej sprzedawca będzie wmawiał klientowi że to jest najlepszy dla niego produkt.
Ja nie jestem audiofilem, raczej melomanem. Nie podniecam się danymi technicznymi, laboratoryjnymi pomiarami sprzętu i td. Na porady sprzedawców też patrzyłem z przymrużeniem oka, bo w tych samych salonach w ciągu 3 miesięcy raz zachwalali mi jeden sprzęt (który mieli na stanie) a drugi mieszali z błotem (którego akurat nie mieli), a po miesiącu-dwóch ci sami sprzedawcy w tych samych salonach mieszali z błotem sprzęt który zachwalali wcześniej (bo akurat nie mieli go na stanie).
Podam przykład: szukałem wzmacniacza, w jednym z salonów audio zaproponowano mi do odsłuchu Advance Acoustiq. Powiedziano mi że to jest porządny wzmacniacz, dobrej firmy, na dobrych podzespołach - same zachwyty. Nie zrobił na mnie ten wzmacniacz wrażenia na odsłuchu i wizualnie też mi się nie podobał. Więc odpuściłem go sobie. Po miesiącu poszukiwań wróciłem do tego salonu jeszcze raz. Zapytałem o ten wzmacniacz, a pan sprzedawca mi powiedział że to jest kiepski wzmacniacz, chińskie badziewie które jest bardzo awaryjne i słabo gra. Oczywiście nie mieli tego na stanie.
Po czymś takim mam brać na poważnie porady sprzedawców? I proszę mi nie mówić, że to jest wyjątek, że większość sprzedawców postępuje inaczej. To jest biznes jak każdy, tam się pracuje dla pieniędzy. Jeżeli przychodzi klient niezdecydowany, to trzeba mu sprzedać to, na czym najszybciej i najwięcej zarobi. Czyli produkt który ma na stanie, na którym ma największą marżę i oczywiście wmawiając klientowi, że najlepszy dla niego będzie sprzęt, który delikatnie przekracza budżet który sobie przeznaczył na ten cel, bo jak trochę dołoży to już kupi sprzęt o klasę lepszy.
Nikt chyba nie będzie zaprzeczał, że nie zawsze produkt tańszy jest gorszej jakości niż produkt droższy. Tylko jak często słyszymy od sprzedawcy: niech Pan kupi ten produkt za cenę np. 3.500 zł bo ten za 5.500 wcale nie jest lepszy (kiedy jeden i drugi sprzedawca ma na stanie).

No akurat w tym salonie było super, elaci tez mieli całą ofertę :). Gość nie sugerował za wiele, podpinał o co prosiłem, nie wtrącał się w żaden sposób ani nie wymądrzał jak to zwykle bywa, zwyczajnie te Debiut F5 - a mieli je - to raczej nie jest moje granie, szczególnie sądząc po ostatnich moich odsłuchach to zmierzam w stronę inną niż na początku zakładałem.
 

azimut

New member
No akurat w tym salonie było super, elaci tez mieli całą ofertę :). Gość nie sugerował za wiele, podpinał o co prosiłem, nie wtrącał się w żaden sposób ani nie wymądrzał jak to zwykle bywa, zwyczajnie te Debiut F5 - a mieli je - to raczej nie jest moje granie, szczególnie sądząc po ostatnich moich odsłuchach to zmierzam w stronę inną niż na początku zakładałem.

Skoro słuchałeś i nie podpasowały to inna sprawa. Każdy ma swoje preferencje no i oczywiście dużo zależy od systemu z którym to ma grać. I dlatego właśnie nie ma co słuchać sprzedawców ani porad na forach. Trzeba samemu słuchać i wybierać to co się podoba.
 

palusik

Member
Skoro słuchałeś i nie podpasowały to inna sprawa. Każdy ma swoje preferencje no i oczywiście dużo zależy od systemu z którym to ma grać. I dlatego właśnie nie ma co słuchać sprzedawców ani porad na forach. Trzeba samemu słuchać i wybierać to co się podoba.

Dokładnie, sto procent racji. Aktualna listę do odsłuchu:

Monitor Audio Silver 8
Focal Chorus 726 / Aria 926
Audio Physic Classic 20
Polk Audio RTi A9 / A7
Heco Celan GT 702
Canton Ergo-690DC
Kef R700
Tannoy XT8F

Lista przybywa, a nie kurczy się niestety. Największy problem będę miał z Cantonami i Heco, nikt ich nie ma zasłaniając się opinią ze to "marketówki". Kef R700 będę słuchał ponownie ze swoim sprzętem, bo słyszałem je tylko z Creek.
 

Rafal7

Banned
Marketówki :D
To w salonach zachowują się jak przeszkoleni pracownicy Marketów, to co było na szkoleniu i mamy w sklepie ma się sprzedać.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Podjedź do Silesii, do salonu Denona. Mieli tam Cantony. Nawet na jedne była fajna promocja, połowa ceny nowych. W Mega Hz też mi się gość podobał. Słuchałem Focala i zaproponowałem Silvery, zawsze podobał mi się dźwięk Monitora. Sprzedawca powiedział, że niestety idziemy w złą stronę, ale oczywiście podłączył bez problemu i nausznie przekonałem się, że chyba wie co mówi.
 

venom200

Member
Dokładnie, sto procent racji. Aktualna listę do odsłuchu:

Monitor Audio Silver 8
Focal Chorus 726 / Aria 926
Audio Physic Classic 20
Polk Audio RTi A9 / A7
Heco Celan GT 702
Canton Ergo-690DC
Kef R700
Tannoy XT8F

Lista przybywa, a nie kurczy się niestety. Największy problem będę miał z Cantonami i Heco, nikt ich nie ma zasłaniając się opinią ze to "marketówki". Kef R700 będę słuchał ponownie ze swoim sprzętem, bo słyszałem je tylko z Creek.
Ja miałem MA 8 i sprzedałem je i nie tęsknię zamieniłem je na KEF r300 i to był przeskok o kilka klas. MA niby góry mają dużo dołu również ale jest ona zupełnie bez jakości.
Kef niby dźwięk cieplejszy ale ta góra i dół znacznie bardziej czaruje jak w MA.
Teraz moje R300 "dostały " lampę i jest jeszcze lepiej
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja miałem MA 8 i sprzedałem je i nie tęsknię zamieniłem je na KEF r300 i to był przeskok o kilka klas. MA niby góry mają dużo dołu również ale jest ona zupełnie bez jakości.
Kef niby dźwięk cieplejszy ale ta góra i dół znacznie bardziej czaruje jak w MA.
Teraz moje R300 "dostały " lampę i jest jeszcze lepiej

Sa tacy ktorzy twierdza ze nawet budzetowe MA to mega super glosniki ;) nie wyprowadzam juz ich z bledu :p . Venom ty chyba miales Nada 356 po modzie tak?

Teraz lampa no to super! Podziel sie wrazeniami.
Pzdr
 

venom200

Member
Sa tacy ktorzy twierdza ze nawet budzetowe MA to mega super glosniki ;) nie wyprowadzam juz ich z bledu [emoji14] . Venom ty chyba miales Nada 356 po modzie tak?

Teraz lampa no to super! Podziel sie wrazeniami.
Pzdr
Tak miałem Nad c356 po modzie od Mudy i w swojej cenie jest to wzmacniacz wybitny.
Prędzej miałem audiolaby dzielone i integracji marantz sr7008 jak i pm7004 totalnie nie kije granie. Nad c356 po modzie zostawiłem bezpośrednio z hegel h100 który odpadł po pierwszych nutach. Miałem też denona takiego wielkiego starszego dual mono i też wolałem Nad c356po modzie.
Standardowy C356 to jest jakaś pomyłka a nie wzmacniacz trzeba zacząć od tego.
Dużo zmianę przyniosły kolumny tak jak pisałem kef wszystko odtwarzają z większą jakością od MA.
Dac ów też po drodze zmieniłem kilka CA sm6 Simple audio roomplayer plus Audio GD NFB 28 amanero
Teraz kef dostały pierwsza lampę Mingda MC88C i dac SMSL M8 maleństwo z obsługą DSD i jest wyśmienicie
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ok , ja nie pisze że cena gra ,tylko jak ponad 25 lat temu zaczynałem przygodę ze stereo to Polskie kolumny space - taka exportowa wersja new mildton bodajże z zamieniona kopułka na tube grały pięknie i to był wtedy dla mnie szczyt a dla innych pewnie nawet nie budżet ,wiec nie zapominaj że jeszcze nie dawno Miałeś chyba jamo ;-) początkujący też chcieliby się na cieszyć swoimi budzetowkami :-D a tak na czytają się tu na forum i czar pryska.Serdeczne Pozdrawiam bez obrazy :) Abdul
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ok , ja nie pisze że cena gra ,tylko jak ponad 25 lat temu zaczynałem przygodę ze stereo to Polskie kolumny space - taka exportowa wersja new mildton bodajże z zamieniona kopułka na tube grały pięknie i to był wtedy dla mnie szczyt a dla innych pewnie nawet nie budżet ,wiec nie zapominaj że jeszcze nie dawno Miałeś chyba jamo ;-) początkujący też chcieliby się na cieszyć swoimi budzetowkami :-D a tak na czytają się tu na forum i czar pryska.Serdeczne Pozdrawiam bez obrazy :) Abdul

Ikar, zero stresu:). Mi nie chodzi o obecnych uzytkownikow tych glosnikow , bo z pewnoscia MA mr bija na glowe moje stare jamo tutaj nie ulega to watpliwosci. Tylko sa osoby ktore wpieraja innym ze MA to niesamowite glosniki tzn wspomniane MR czy tez BR itp gdzie tutaj np przy moim subiektywnym porownaniu moje Tannoye zmiotly drozsze konstrukcje MA . Wydaje mi sie ze duzy wplyw ma typ odtwarzanej muzyki i o tym czesto duzo ludzi zapomina. Zycze wszystkim najlepszych wyborow dla siebie:).

Pzdr w ten mily dzien:)
 
Do góry