Powrót do stereo

Henry

Active member
Bez reklam
I to są właśnie preferencje... u mnie sprzęt elektroniką nigdy skalany nie był i nie będzie...wolę muzykę :p ;)

@palusik, zerknij jeszcze na Heco Celan, świetny stosunek cena/jakość i mogą ci podpasować ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
I to się nazywa rzetelne podejście do sprawy. Nie napalać się i znaleźć coś idealnego pod swoje ucho.
Widzę że dla Ciebie też lepszym był Creek niż Primare. :) Choć i tak Atol wygrał. :(
 

palusik

Member
No witam pod koniec weekendu, sprawa ze wzmacniaczem została wyjaśniona dość szybko, trafił się używany roczny egzemplarz Atoll IN200SE w dobrej cenie, jutro odbieram.

@Henry, zerknę na Celany na pewno, tak samo jak wrócę do R700 ale już z własnym sprzętem, zobaczymy jak wyjdzie to połączenie. Może akurat będzie tak jakbym chciał :)

Sprawa teraz jest DACa na tapecie, i waham się między dwoma:

1. Rega DAC-R na Wolfson
2. Audio Gd NFB 1.32 na Sabre
3. Atoll DAC100SE - tańszy i podobno dobrze brzmi razem innym Atoll.

Numer dwa wygrywa bo ma Sabre, które bardziej może mi wpasować w gust. Może chińska firma, ale bardzo chwalona na forach zagranicznych. No i można kupić na 14 dni i oddać jak nie spasuje. Czy może ktoś z was miał do czynienia z tym sprzętem, lub poleca coś innego do 3k zł ? Spięte to będzie interkonektem Qed Performance Audio 40 a do głośników planuje Chord Rumour 2

PS: Na dniach wyląduje w dziele sprzedam roczne Onkyo 828, BL40 para i BLC 20 a także Tonsil Aktiv 250 latek 4 i używane Tannoy R1. Jakby ktoś chciał to pisać.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Elegancko. Szybko i konkretnie.
Z okazji trzeba korzystać ;-) Ten Atoll to kawał pieca.
Nakarmi prądem każda parę kolumn ;-)
Teraz tylko dobrać do wzmaka kolumny i będzie uśmiech na twarzy ;-)
Gratuluję zakupu :eek:k:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sama kość nie załatwia sprawy ,ważna jest natomiast aplikacja w jakiej ta kość pracuje - dla przykładu PCM 1792 Burr-Brown można znaleźć w odtwarzaczu za 1 tyś i za 60 tyś .W lepszej klasy Dac'ach wykorzystuje się dual-mono (po fachowemu monoural) gdzie każdy kanał jest przetwarzany osobno (np w układzie różnicowym ) aby zwiększyć dokładność konwersji
Kolejna niezwykle ważna rzecz to zegar taktujący - to głownie od niego zależy poziom jittera

Obojętnie czy to będzie kość Wolfson ,Sabre ,Burr Brown to wykorzystuje się je w przetwornikach c/a 1 bitowych (sigma-delta) ponieważ taki przetwornik ma dość dobre parametry ,jednak największą zaletą jest stosunkowo prosty układ i głównie takie dac'i się dzisiaj produkuje Prawdziwa "jazda" zaczyna się w przypadku przetworników multibit (wielobitowych) obecnie bardzo rzadko produkowanych i dostępnych

Przy ewentualnych wyborze DAC'a warto zwrócić uwagę na to co najważniejsze - czyli dźwięk
 

palusik

Member
Sama kość nie załatwia sprawy ,ważna jest natomiast aplikacja w jakiej ta kość pracuje - dla przykładu PCM 1792 Burr-Brown można znaleźć w odtwarzaczu za 1 tyś i za 60 tyś .W lepszej klasy Dac'ach wykorzystuje się dual-mono (po fachowemu monoural) gdzie każdy kanał jest przetwarzany osobno (np w układzie różnicowym ) aby zwiększyć dokładność konwersji
Kolejna niezwykle ważna rzecz to zegar taktujący - to głownie od niego zależy poziom jittera

Obojętnie czy to będzie kość Wolfson ,Sabre ,Burr Brown to wykorzystuje się je w przetwornikach c/a 1 bitowych (sigma-delta) ponieważ taki przetwornik ma dość dobre parametry ,jednak największą zaletą jest stosunkowo prosty układ i głównie takie dac'i się dzisiaj produkuje Prawdziwa "jazda" zaczyna się w przypadku przetworników multibit (wielobitowych) obecnie bardzo rzadko produkowanych i dostępnych

Przy ewentualnych wyborze DAC'a warto zwrócić uwagę na to co najważniejsze - czyli dźwięk

Stąd moje wątpliwości co wybrać, ale decyzja zapadnie myśle do końca miesiąca jak uda mi się posłuchać tego co chce.
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
Szkoda, że edycji już nie ma to będzie post pod postem ;-)

U poprzedniego właściciela Atolla stały dziwne dla mnie kolumny, Harpia Acoustics Pastel. Małe, niepozorne ale jak odpaliły na tym Atollu to zrobiły dobre pierwsze wrażenie. Niestety na wiecej czasu nie było ale ciekawie to na pierwszy rzut oka brzmiało. Ktoś coś wiecej o nich wie ?
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
Kolejny update:

Zakupiłem przetwornik Schiit Bitfrost Multbit na kablu Qed Performance Audio 40. Kable audio to prawdopodobnie bedą Chord Rumour 2 ale to na deser.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda, że edycji już nie ma to będzie post pod postem ;-)

U poprzedniego właściciela Atolla stały dziwne dla mnie kolumny, Harpia Acoustics Pastel. Małe, niepozorne ale jak odpaliły na tym Atollu to zrobiły dobre pierwsze wrażenie. Niestety na wiecej czasu nie było ale ciekawie to na pierwszy rzut oka brzmiało. Ktoś coś wiecej o nich wie ?

Na forum jest jeden użytkownik Harpii ( eddielublin ) z poprzedniej serii Amstaff Mini - odpowiednik aktualnych Fresco (trochę większe niż Pastel). Przetworniki widzę, że chyba się nie zmieniły ( wysokotonówka Seas metalowy , średnie-niskie Dayton) . Podpytaj Eddiego może coś podpowie.
 

palusik

Member
Na forum jest jeden użytkownik Harpii ( eddielublin ) z poprzedniej serii Amstaff Mini - odpowiednik aktualnych Fresco (trochę większe niż Pastel). Przetworniki widzę, że chyba się nie zmieniły ( wysokotonówka Seas metalowy , średnie-niskie Dayton) . Podpytaj Eddiego może coś podpowie.

Niestety kolega eddielublin był ostatnio na forum 1,5 miesiąca temu, ale raczej to było pytanie z ciekawości. Lista głośników do odsłuchu bez zmian, ruszam we wrześniu ze swoja elektroniką na odsłuchy po kolei:

Tannoy XT8F
Polk Audio RTi A9 / A7
B&W 683 S2
Mission SX5 / SX4
Heco Celan GT 702
Canton Ergo-690DC
Kef R700

Przestaję też czytać o tym bo codziennie znajduję nową opcje, nowy pomysły co kupić itp. Już mi się nie chce tego tak przetwarzać, teraz już będę tylko słuchał.
 

lobos

New member
Bez reklam
Racja. Elektronikę wybrałeś dość szybko. Teraz fajna lista do odsłuchu i wybór pod swoje ucho :)
Czekamy na opis wrażeń na bieżąco po...
 

palusik

Member
Dobra to będę słuchał w poniedziałek zestawu:

Focal Aria 926 / Chorus 726
Monitor Silver 8/10

Być może Emit 30 również.

Rozmowa z panem był rzeczowa, ale odradził mi, jego zdaniem marne "wynalazki" jak Canton Ergo czy Heco Celan.

Zobaczymy co ten odsłuch przyniesie, gdyż jadę tam z całą swoją elektroniką. O Kef ani słowa, pewnie ich nie mają. Sonus Faber się przewinął i Audio Physic.
 

lobos

New member
Bez reklam
Pan po prostu ma dobre ceny na Focala i Monitory i dlatego reszta jest wynalazkiem ;-)
Co nie znaczy, że masz ich nie posłuchać. Daj znać jak wypadły z Twoim Atollem?
 

palusik

Member
Oczywiście, ze posłucham w miarę możliwości Cantony i Heco, ale generalnie mnie też "zabolalo" takie podejście do klienta. Bo tylko z tego powodu pojade tam, odsłucham co chce i nie wróce :p

A jutro jeszcze jadę na godzinkę z B&W 683 i PSB Imagine X2T - taki dziwny eksperyment. Pierwszy raz słyszę o marce PSB ale lubię coś co nie jest wymieniane od razu jak padnie słowo "kolumna"
 
Ostatnia edycja:

Pan_Borowik

New member
PSB i B&W, więc zakładam że TopHajFi. Na miejscu Ci powiedzą, że w sumie te PSB to takie odpustowe budżetowe produkty i jak możesz B&W to bierz B&W.
Plus taki, że mają w ofercie też produkty Elac i ProAc (tu może być słabo z budżetem) - może lepiej w tym kierunku?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Topach mają też Vienna Acoustic. Dość spokojne, relaksujące brzmienie po ciepłej stronie. Nie są mistrzami neutralności, ale mogą się spodobać.
 
Do góry