Powrót do stereo

palusik

Member
No osobiście te MA Silver 8 to mnie tak nie przekonują, wiem ze serwują dźwięk skrajnymi pasmami o to mnie może zaboleć z Atollem. Ostatnie odsłuchy udowodniły i przewartościowały moje spojrzenie na głośniki, teraz szukam bardzie wyrównanego grania, gdyż sam atoll nie jest mistrzem równowagi :). Najbardziej liczę na to AP Classic 20 i o ile się da na Tannyo XT8F - bo nie wiem czy mają. Focal, MA to raczej będzie mało neutralne brzmienie i z moją elektroniką będzie średnio.

Jak coś to pisać Panowie i (może) Panie swoje przemyślenia bo zbieram dalej doświadczenie i szukam idealnego dla siebie połączenia kolumn i elektroniki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ten Chord Odyssey Ci się sprawdza, z czym porównywałeś? Mam te kable od dawna i chętnie poczytam jak to u Ciebie wygląda.
 

venom200

Member
No osobiście te MA Silver 8 to mnie tak nie przekonują, wiem ze serwują dźwięk skrajnymi pasmami o to mnie może zaboleć z Atollem. Ostatnie odsłuchy udowodniły i przewartościowały moje spojrzenie na głośniki, teraz szukam bardzie wyrównanego grania, gdyż sam atoll nie jest mistrzem równowagi :). Najbardziej liczę na to AP Classic 20 i o ile się da na Tannyo XT8F - bo nie wiem czy mają. Focal, MA to raczej będzie mało neutralne brzmienie i z moją elektroniką będzie średnio.

Jak coś to pisać Panowie i (może) Panie swoje przemyślenia bo zbieram dalej doświadczenie i szukam idealnego dla siebie połączenia kolumn i elektroniki.
Sprawdz kef naprawdę
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak jak pisał Venom, wrzuć na listę odsłuchów Kefa, dodatkowo posłuchaj Revel Performa- to ciekawe kolumny i z Atollem mogą nieźle zagrać.
Na Roździeńskiego w Katowicach możesz w jednym miejscu porównać Focale Aria, Kefy, Revele, XT8F Tannoya.
Byłem tam Krzyśkiem (krzystofradio) na odsłuchu i było ok, podpięli nam to, o co prosiliśmy ;)
 

palusik

Member
Jak ten Chord Odyssey Ci się sprawdza, z czym porównywałeś? Mam te kable od dawna i chętnie poczytam jak to u Ciebie wygląda.

Znaczy na razie jedno co zauważyłem to poprawę w dolnym zakresie, bas jest pełniejszy i jakby niższy trochę - sprawia wrażenie bardziej obecnego. Tyle na razie mogę powiedzieć. Porównania wielkiego nie było, od razu byłem na nie nakierowany i kupiłem używane sporo taniej :)

Tak jak pisał Venom, wrzuć na listę odsłuchów Kefa, dodatkowo posłuchaj Revel Performa- to ciekawe kolumny i z Atollem mogą nieźle zagrać.
Na Roździeńskiego w Katowicach możesz w jednym miejscu porównać Focale Aria, Kefy, Revele, XT8F Tannoya.
Byłem tam Krzyśkiem (krzystofradio) na odsłuchu i było ok, podpięli nam to, o co prosiliśmy ;)

Postaram się wrócić do Kef R700, ale ostatnie mnie trochę zraziły ;-). Może to tylko złudzenie na innym sprzęcie. Generalnie to każdy je zachwala więc chyba warto.

EDIT:
A w Audiostyl nie mieli ostatnio XT8F na odsłuchu, poszukam może gdzie indziej.
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
Mamy zwyciężce testu i odsłuchów, zdecydowanego. Audio Physic Classic 20, normalnie rewelacja jaka to zagrało. Focal Aria 926 super, MA Silver 8 to można przemilczeć subtelnie, XT8F nawet nawet ale Classic 20...

Ta scena, ta separacja dźwięków, muzykalność i frajda z grania. O dziwo i bas nisko schodzący, wydatny ale nie dominujący. Równo i precyzyjnie z ogromną sceną. Piękna sprawa, świetnie to zagrało z moim sprzętem. Najlepsze co słyszałem do ten ceny.
 

lobos

New member
Bez reklam
Taki niespodziewany faworyt wyrósł?
Pozytywnie. Teraz niech emocje ochłoną i drugie podejście na spokojnie, żeby się utwierdzić w wyborze ;-)
Jeszcze sporo z listy do odsłuchu Ci zostało tak, że na spokojnie i z chłodną głową ;-)
 

palusik

Member
Taki niespodziewany faworyt wyrósł?
Pozytywnie. Teraz niech emocje ochłoną i drugie podejście na spokojnie, żeby się utwierdzić w wyborze ;-)
Jeszcze sporo z listy do odsłuchu Ci zostało tak, że na spokojnie i z chłodną głową ;-)

Tak wyszło, okazja była postanowiłem wykorzystać. Odsłuch zweryfikował ich granie, gdyby nie te kierował bym się też w stronę Focal Aria 926, bardzo fajne kolumny. Świetnie zabrzmiały z moim sprzętem, z tym że bas był bardziej wysunięty do przodu.

Jak się osłucham z Audio Physic to napiszę więcej o nich.
 

palusik

Member
Ja posiadam wykończenie Black Glass. Trochę się tego obawiałem ale z okazuję się, że utrzymanie tego w czystości jest dziecinie proste - płyn do szyb i ręczniki papierowe ;-)

Nadeszła pora na opinie o tych kolumnach, gdyż mam już mnóstwo czasu z nimi spędzonego. Grają od zakupy dzień w dzień po parę godzin, z każdym gatunkiem muzycznym. Nie wiem od czego zacząć to przejdę od ogółu do szczegółu.

Po pierwsze to fenomenalna scena! Lata świetlne za kolumnami budżetowymi i naprawdę z górnej póki. Czy to cichy odsłuch wieczorem, czy to głośniejsze granie, czy to albumy studyjne czy koncertowe te kolumny tworzą świetną scenę dla słuchacza.

Kolejna sprawa która mnie najbardziej uderzyła na początku to bas, jest fantastyczny. Nie jest twardy jak stal, nie jest miękki i rozlazły. Jest dla mnie idealny, wpasowany do danego utworu jak ulał. Nie dominuje, ale stanowi świetny fundament. Przede wszystkim schodzi nisko (o dziwo! Przy takich rozmiarach kolumn...) bo według producenta do 34Hz, a na “ucho” to na prawdę nisko. Najbardziej z tego cieszy mnie jego separacja od reszty i dokładność. Nawet nie wiece ile radości sprawa mi w końcu muzyką rockowa i inna instrumentalna. W końcu słyszę wyraźnie gitarę basową, jak gra i brzmi. Nie ma już jednolitej papki na dole, zlewającej się ze wszystkim. Dokładnie słychać to co trzeba. Dopełnieniem jest wyborny środek, perkusją brzmi rasowo, więcej w tym zakresie zdecydowanie lepiej niż było. Wysokie tony nienachalne, wpasowane w klimat utworu i nigdy nie przodują, nawet jak podkręcę głośność znacznie. To jest istotne, kultura grania na każdym poziomie, bez “jazgotu”

Dla mnie to są kolumny, które radzą sobie świetnie z prawie każdym repertuarem, jedynie mogą zawieść fanów “łojenia”, Dimmu Borgir gra na bardzo dobrze ale do black/death metalu polecił bym coś bardziej dynamicznego. Znaczy dynamika jest tu świetna, ale pewnie inni producencie zaoferują więcej efektownego i mocnego grania. Jest za to równo, bez zbędnego dodawania od siebie, kiedy trzeba potężnie, a kiedy indziej subtelnie - rzekłbym granie referencyjne ;-)

Podsumowując, polecam zapoznać się z tymi głośnikami jeżeli ktoś planuje zakup w granicy 10 tyś zł. Nawet nie wiece ile radości z muzyki ten sprzęt przywrócił. Wracam do instrumentalnego grania, indie/alt./pop/hard rockowe granie zawitało ponownie i sprawa radość codziennie. Odświeżam stare albumy o których zapomniałem bo na poprzednim sprzęcie zwyczajnie męczyły. Elektronice też niczego nie brakuje, ale w moim odczuciu temu gatunkowi nie trzeba wiele ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Super, że udało ci się znaleźć, to czego w brzmieniu oczekiwałeś.
Może jakieś fotki dla kolegów :)

ps. widzę, że masz podobne wymagania co do kolumn :)
 
Do góry