porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

Yearman

New member
...a ja chcialem zapytac o dekodery. Wybieram miedzy Cyfra(podstawowy+) a N-ka(obecna promocja 3x0+3x38). Dla telewizora HD ready chcialem wziac zestaw do odbioru HD czyli nieco wiekszy talerz za ok. 100 i do tego dekoder HD (nie musi byc recorder)-jakie sa koszty w przypadku obu plartform bo slyszalem, ze w Cyfrze jest jakas dzierzawa.
 

pom22

New member
N-ka i C+

Witam. Ja mam N-kę (3 pakiety i HBO - razem 73zł) i jeszcze Multipakiet C+ ( C+ , C+film HD , C+sport HD , C+sport2) za 7miesiecy 22,50zł +5 miesiecy za 45zł a dekoder z nagrywaniem 10miesiecy gratis a 2 chyba 20zł za miesiąc .
 

ptaszeczek

New member
Zastanawiam się bardzo mocno nad platformą cyfrową nie będę ukrywał głównym kryterium są dla mnie kanały sportowe w związku z tym mam pytanie czy robił ktoś sobie może jakąś analizę za i przeciw ewentualnych wykupionych praw telewizyjnych na 2009 do danych dycyplin nich chodzi mi głownie o:

platformy polsat cyfrowy i cyfrę a może n czymś zaskakuje z góry dziękuję

Pomóżcie!!!
 

Lajski

Member
Platformy Cyfrowe

Witam, swojego czasu przetestowałem wszystkie mozliwe polskie platformy cyfrowe i powiem Wam jedno - C+ rządzi !!!
Miałem Cyfrowy Polsat - filmy, rozrywka dno, dopóki mieli LM i ligę niemiecką było ok ale dzisiaj jak dla mnie powiedzenie że mnie cena idzie za jakością jest tu na miejscu.
N-ka, ciągle rozwija się jako pierwsza wprowadziła standart HD i wróże jej ogromna przyszłość. Wydaję się że właściciele N-ki czyi ITI skupli się na razie na rozwoju technicznym niz na wzbogacaniu oferty - ale i na to przyjdzie czas. Jak dla mnie cena idzie tu za jakością.
C+, w/g mnie zdziercy i naciągacze, za wszystko każą sobie płacić .... ale cholera są najlepsi i koniec.

Na koniec ja ... domek wolno stojący- C+ od 11 lat i N-ka od 1,3 roku ( między czasie przygoda z CP).
 

ernesr trocki

New member
N-ka to najgorszy syf

non stop tylko problemy z N-ką zdecydowana większość ludzi na to narzeka i jest to prawda AKTYWACJA - KPINA !!! KONTAKT Z NIMI - ŻADEN !!!
z C+ czy CP nie miałem problemów podłączyłem i oglądałem to mi się zachciało głupiej N-ki maksymalny syf, szkoda nerwów.

NIE POLECAM NIKOMU !!!
 

Saracen

New member
Ja z aktywacją nie miałem problemów. Zrobiłem to przez automat i po ok. 30-40 min miałem aktywację na nboxie.
Fakt z dodzwonieniem się są kłopoty ale nie dziwie się jak wszyscy się rzucili na umowę 12 miesięczną, która jest dostępna przez telefon i WWW. W punkcie abonenta trzeba umowę zawrzeć na 24 miesiące. Nie usprawiedliwia to Nki bo powinni sie przygotować na większe zapotrzebowanie jak się robi taką promocję.
 

zbyniu4

New member
Ograniczony CP i N-ka pod TV Toshiba R3500

Witam.
Mam pytanie dot. użytkowania n-ki i cp. W najbliższym czasie kończy mi się umowa z CP i chciałbym kolejną umowę podpisać z N-ka a sporadycznie korzystać z CP bez zawierania umowy z nimi. Wiem że taka ewentualność istnieje, tylko czy będę mógł ( oczywiście płacąc ) odbierać sygnał z CP wybierając tylko jakiś konkretny pakiet np "bajeczka" czy "sport".
I jeszcze jedno pytanko do użytkowników N-ki. :hmm:
Czy Tv Toshiba R3500 jest kompatybilne z dekoderami HD N-ki? Oczywiście chodzi mi o podłączenia sprzętu kablami HDMI.
 

Lech

New member
Bez reklam
Saracen napisał:
Fakt z dodzwonieniem się są kłopoty ale nie dziwie się jak wszyscy się rzucili na umowę 12 miesięczną

Chyba nie wszyscy. Nka ma obecnie 0,5mln abonentów, C+ 1,5mln z czego w ciągu ostatnich 3 miesięcy przybyło ponad 350 tysięcy.
 

zbyniu4

New member
N-ka a Polsat

Czy ktoś z użytkowników N-ki, a wcześniej Polsatu mógłby mi określić skale porównawczą w odbiorze wszystkich kanałów nadawanych na tych platformach. Głównie chodzi mi o porównanie jakości ( kanały SD i HD)
skalowania nadawanego sygnału oraz kompatybilność z Tv LCD Toshiba R3500.
Chciałbym zamówić N-kę jeszcze w obecnej promocji ale mam pewne wątpliwości:hmm:.
Wypowiedzi użytkowników N-ki nie są jednoznaczne na plus a niektóre wręcz wskazują że jakość i skalowanie nadanego przez N-kę sygnału jest marna
( porównania do cyfry+).Nie spotkałem natomiast rzetelnych porównań do CP.
Dadam tylko że nie chodzi mi w tych porównaniach o wartość programową nadawanych stacji a o wspomniana powyżej.

Bardzo proszę o możliwie szybkie podpowiedzi bo czas nagli.
 

ben73

New member
Od 5 lat posiadam Cyfre + (czas na zmiane) full paket (bez XXX:D ) . Zastanawiam sie nad zmiana na nke poniewaz sygnal SD jest u mnie fatalny, nie wiem czy to wina dekodera (mam jeszcze starego Kenwooda) czy moze bardzo slabego sygnalu. Niektore programy mozna ogladac, ale niektore jak tvp 1 to porazka. Jak to jest z innymi uzytkownikami cyfry+ i samsunga serii 6 - czy SD jest az tak slaby a moze to przedwojenny Kenwood.
 

zbyniu4

New member
nie wiem

Post ben73 z 04.01.09r nie jest postem dzisiejszym 30.01.09r. Info w portalu odnośnie tego postu jest nie właściwe.
 

robbie

New member
Witam, szukam dla siebie i rodziny platformy cyfrowej HD i bardzo Was proszę o pomoc. W grę wchodzi tylko N i C+. Chciałbym to szybko załatwić, bo już kupiłem SONY 40W4500, a nie mam czego oglądać. W sumie skłaniam się ku N-ce, bo ma teraz lepszą promocję i bardziej intrygującą ofertę programową (unikalne kanały, jak Wojna i Pokój, da Vinci Learning, Owsiak TV, Discovery Historia, a także Boomerang, który jest jeszcze w CP, ale tej platformy nie chcę). Natomiast brakuje jej niestety Planete i NGC.

Zależy mi jednak też na dobrej jakości obrazu i dźwięku. I tu moje pytanie. Która platforma oferuje OBECNIE lepszą jakość? Na forach internetowych roi się od narzekań na N. Ale brakuje porównania z C+, które własnego forum nie ma.

1. Potrzebuję HD recordera, mieszkam w bloku, antena byłaby zamontowana od strony zachodniej. Wokół nie ma drzew ani innych przeszkód. Jak wielką powinienem kupić antenę? Czy 80 cm wystarczy?
2. Jak się sprawdzają obecne n-recordery? Czy nadal głośno pracują? Jak je ocenić w porównaniu z Philipsem PVR HD C+ ?
3. Czy w N-ce daje się w ogóle nagrywać? Słyszałem o problemach z zanikami dźwięku przy odtwarzaniu nagranego programu. Mieliście podobne doświadczenia?
4. Zakładając wzorcową instalację - która z wymienionych platform daje lepszą jakość obrazu SD oraz HD?

Z góry dzięki za pomoc!!
 

tps4

New member
Ciężko odpowiedzieć, bo nie tylko liczy sie cena, jakość obrazu ale przede wszystkim zawartość programowa - i to zależy od Ciebie co chcesz/lubisz oglądać.
Ja akurat skłaniam się ku C+ , dla mnie o niebo lepsza oferta, choć bez promocji droższa...
Ma swoje wady i zalety - możliwość podziału w gospodarstwie domowym na drugi/trzeci TV na przykład, ale i droższy sprzęt - konieczność opłaty za wynajem lub kupno własnego tunera HD od ok. 800 zł.
 

kamcyk26

New member
robbie napisał:
1. Potrzebuję HD recordera, mieszkam w bloku, antena byłaby zamontowana od strony zachodniej. Wokół nie ma drzew ani innych przeszkód. Jak wielką powinienem kupić antenę? Czy 80 cm wystarczy?
2. Jak się sprawdzają obecne n-recordery? Czy nadal głośno pracują? Jak je ocenić w porównaniu z Philipsem PVR HD C+ ?
3. Czy w N-ce daje się w ogóle nagrywać? Słyszałem o problemach z zanikami dźwięku przy odtwarzaniu nagranego programu. Mieliście podobne doświadczenia?
4. Zakładając wzorcową instalację - która z wymienionych platform daje lepszą jakość obrazu SD oraz HD?

Z góry dzięki za pomoc!!
ad1 80cm (dobrze ustawiona) wystarczy nawet w trudnych warunkach atmosferycznych ad2 to podobno zalezy od egzemplarza, moj pracuje dosc cicho. Jesli chodzi o porownanie z Philipsem PVR to sam nie korzystalem, ale czytajac opinie z netu mozna powiedziec ze roznica jest taka, ze Recorder dziala a Philips nie. ad3 Oczywiscie, ze da sie nagrywac, problemy zdarzaja sie zadko i sa spowodowane raczej sposobem nadawania kanalu a nie bledem dekodera. ad4 Lepsza jakosc, zarowno SD jak i HD bedziesz mial na CYFRZE. Mysle o sredniej jakosci, bo bardzo duzo kanalow jest nadawana tak samo dla jednej jak i drugiej platformy np TVP1/TVP2, Eurosport HD czy Filmox HD.
Sorki za jeden ciag tekstu ale za cholere nie da sie tego wyedytowac!
 
Ostatnia edycja:

robbie

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź, trochę mnie zdziwiło, że lepsza jakość jest w C+, ale rzeczywiście sporo opinii krąży właśnie takich. N jest chyba przereklamowana. Ale już zamówiłem, przekonamy się, jak to jest (może nie będzie tak źle ;)).
W sumie myślę, że lepiej najpierw założyć N-kę, a po roku przejść na C+, a nie na odwrót, bo podobno N-ka wymaga "specjalnego traktowania". Mogłoby się okazać np., że nie toleruje konwertera założonego pod CYFRĘ. A więc montaż anteny najlepiej zrobić pod N-kę :)
 
Ostatnia edycja:

Remik

New member
Po pierwsze liczy się jaka oferta programowa komu bardziej odpowiada. Podobna jakość odbioru, jedynie co to, że instalacja N nie będzie tak łatwa jak C+. W N-ce trzeba dostroić idealnie sygnał, co czasem bywa bardzo trudne lub nie realne. W Cyfrze jest o wiele łatwiej z ustawianiem.
 
Do góry