porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

stalewiak

New member
a ja jestem za Cyfrowym Polsatem
posiadam pakiet familijny za 37zł90 gr i mam wszystkie discovery ,bajkowe itp .ogólnie jest ponad 40 kanałów po polsku.
cyfr polsat ma najmiejszy abonament za tyle kanałów.
jak dla mnie git :):rolleyes:
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ile masz kanałów HD w tej cenie?? Bo ja w N mam ich pięć. On ma superowy telewizor, ale dopiero na kanałach HD pokazuje pazurki. Serial Londyńczycy na TVP HD wczoraj był w miodzio jakości :eek:k: . PZDR
 

WoocashGDA

New member
Jest to mój pierwszy post =--- WITAM ---=

Co do tematu to : Wszystko fajine " N " nowe technologie itd. Kolega wyżej pisze " ... 5 kanałów HD " z tym że jak miał bym oglądać Londyńczyków itd. to chyba wole SD z dobrą zawartością tematyczną. Jeden woli mniej w dobrej jakości inny jest nastawiony na treść.

Masz siano bierzesz Cyfre+ (Dobra jakość SD , HD)

Lubisz nowinki VOD itd. bierzesz "N" (Dobra jakość SD , HD , jest VOD)

Nie jesteś wymagający bierzesz "C.P" (SD średnio , jakieś HD jest)

PS. co do ostatniej pozycji to jest jedna zasada C.C.C - Cena, Czyni, Cuda.
 

janusz

New member
Bez reklam
Kiedyś też preferowałem platformy cyfrowe. Korzystałem z Polsatu i cyfry. Jednak ostatnio sytuacja zmienia się na korzyść kablówek. Swego czasu platformy kablówki były dla mniej wymagających, kto chciał troszkę jakości brał platformę. Od czasu gdy w kablówkach zawitał sygnał cyfrowy zaczyna się zmieniać, programy HD pojawiają się równie szybko jak na platformach, a i jakość jest identyczna, czego najlepszym dowodem jest N-ka i Vectra korzystjące z tych samych dekoderów HD (w wersjo satelitarnej i kablowej model ADB-5800s/c). Ponadto kablówka proponuje pakiety z szybkim internetem i telefonem stacjonarnym, oraz co bardzo ważne, możliwość korzystania w innych TV z sygnału analogowego. Platformy obsługują tylko 1 TV. Wszystko jeszcze może się zmienić, Polsat np. próbuje sił w telefonii komórkowej. Na razie jednak platformy wydają się rozwiązaniem tylko dla osób nie mających dostępu do kablówek (jeszcze kilkanaście miesięcy temy bym tak nie napisał).
 

Rodrik_AR

New member
dekoder N kontra PVR Cyfry

Witam! Właśnie kończy mi się umowa z „N” i zastanawiam się czy nie skorzystać z aktualnej (chyba atrakcyjnej?) promocji na Cyfrę +. Jeden z dylematów to dekoder PVR HD w Cyfrze. Podobno nie umywa się do N-recordera? Mam kilka uwag do „N” ale ze sprzętu byłem zdecydowanie zadowolony. Czy ktoś może się ze mną podzielić doświadczeniami z dekoderem PVR HD Cyfry? Może ktoś ma porównanie tego dekodera ze sprzętem „N”?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam. :)
 

nagdob

Member
Bez reklam
Porównania nie mam, ale... Jeśli chodzi o nagrywanie to nie ma różnicy czy jest to dekoder N czy C+. Zasadnicza różnica, to to, że C+ nie ma VOD, ale kanały w jakości SD na C+ idą zdecydowanie lepiej!!! (widziałem u znajomego).

Nie cytujemy poprzednika!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernane

New member
jesli kogos interesuje wylacznie sd to cp ma najlepsza oferte, zdecydowanie. w cyfrze zaplaci sie znacznie wiecej a nka...
Jesli HD to tylko nka, choc wada jest dzierzawa dekodera i potem nie mozna na nim ogladac fta. cyfra+ i polsat maja podatek od luksusu w postaci dodatkowych oplat za hd.
Ogolnie jesli ktos patrzy pod HD to najwazniejsze jest zeby miec dekoder z HD potem na zezach mozna znalezc darmowe kanalyHD na satelicie i nie jest sie ograniczonym do oferty operatora. Kanalow jest kilka i sa naprawde fajne. Koszt jest jednorazowy dolozenia kolejnego konwertera lub anteny.

Jest jescze sprawa więcej niz jednego tv tutaj pozostaje tylko cyfra gdzie sa splittery. Plusem cyfry jest dekoder na wlasnosc za male pieniadze a bardzo funkcjonalny (poza HD)
 

manfred1

New member
ernane napisał:
jesli kogos interesuje wylacznie sd to cp ma najlepsza oferte, zdecydowanie. w cyfrze zaplaci sie znacznie wiecej a nka...
Jesli HD to tylko nka, choc wada jest dzierzawa dekodera i potem nie mozna na nim ogladac fta. cyfra+ i polsat maja podatek od luksusu w postaci dodatkowych oplat za hd.
Ogolnie jesli ktos patrzy pod HD to najwazniejsze jest zeby miec dekoder z HD potem na zezach mozna znalezc darmowe kanalyHD na satelicie i nie jest sie ograniczonym do oferty operatora. Kanalow jest kilka i sa naprawde fajne. Koszt jest jednorazowy dolozenia kolejnego konwertera lub anteny.)

Jeśli mówisz o astrze to jakoś nie stwierdziłem interesujących kanałów w HD. Zresztą co tu się podniecać HD ja bardziej niż HD wolałbym dźwięk DD5.1 w filmach w których na n-ce jest jak na lekarstwo. Wczoraj np w meczu Juve był dźwięk 5.1 tylko pytam się poco?
 

pogrzebacz

New member
Witam. Ja w domku mam założonego jamboxa to taka platforma która działa na śląsku dokładnie (zagłębie) , oni mają to wszystko co trzy platformy razem wzięte , oczywiście za dodatkową opłata, żadnych talerzy satelit itp . normalny kabelek jak do neta , wierzyć mi się nie chciało że taki sygnał leci przez to coś , dopóki nie zobaczyłem u siebie jak to gra , panowie tylko takie coś ma przyszłość , no jest jeszcze upc, kontrola rozliczeń, faktury itp, wszystko bez wstawania z fotela z poziomu menu dekodera , normalnie rewelka
 

artbies

New member
Platformy cyfrowe "HD"??? - 3 w 1

Witam wszystkich jako nowicjusz!

Studiuje to forum (HDTV ogolnie) od ladnych paru dni i przyznam jestem w przewazajacej liczbie przypadkow pod wrazeniem zaangazowania i wiedzy wiekszosci forumowiczow. Szkoda, iz tak pozno na was trafilem, ale lepiej pozno niz wcale.

A wiec do rzeczy – czy to co opisuje Pogrzebacz jest takze mozliwe w odbiorze satelitarnym? . Dokladniej:

1. Czy mozna za pomoca 1 odpowiedniej wielkosci talerza, 2 LNB odpowiednio dla Astry i Hotbirda, 1 “niezaleznego” (zadnej dzierzawy, wypozyczenia etc.), porzadnego recordera/decodera HD i 1 pilota sterujacego!!!! tym przybytkiem odbierac wszystkie 3 platformy C+, N i CP w pelnym wymiarze tak aby sygnaly sie nie “gryzly”, w programach byl porzadek i mialo to rece i nogi?

2. Dodatkowo wymagany odbior obcojezycznych kanalow FTA (normalnych + HD) i mozliwosc oplat/odbioru kodowanych stacji zachodnich (angielski i niemiecki) typu Pay TV itp.

-Majac mgliste pojecie w tym temacie licze sie z potrzeba instalacji odpowiednich dodatkowych urzadzen: Quad – konwertery-rozdzielacze etc.
-Odbior koncowy na jednym odbiorniku TV.

Powyzsze dotyczy wolnostojacego domu na warminskim odludziu, gdzie telefon i internet jest tylko radiowy (w gminie przebakuja cos o WiMaxie, ale znajac realia to w najblizszej przyszlosci raczej tylko pobozne zyczenia).

Jesli jest to wykonalne, czy w Olsztynie lub okolicach znajduje sie profesjonalna, solidna firma mogaca to wszystko zainstalowac, skonfigurowac etc od A do Z? (nie mam tu na mysli domoroslych “mocnych w gebie” instalatorow z przypadku dorabiajacych na boku obok zajecia w jakiejs kablowce itp. – zle doswiadczenia!).

Obecnie odbior pelnego CP na zwyklym dekoderze Echostara + Astra i Hotbird FTA.

Sony KDL-46Z4500 lub KDL-52W4500 – odleglosc standardowa od TV 3,5 do 4 m lub mniejsza, BR-PS 3 160 GB, wzmacniacz audio (jakas stara Yamaha) + kolumny stereo (docelowo bezprzewodowy zestaw 5.1).

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki i odpowiedzi.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
1. Mozna na jednej antenie podłączyć wiele platform, ale na jednym dekoderze to niestety tylko C+ i CP. Nka nie sprzedaje modułów CI, co za tym idzie, działa tylko z oryginalnymi dekoderami.
2. FTA będą chodzić wszystkie, na danych satelitach. Co do platform zachodnich, to zalezy jaki dekoder wybierzesz ( ile gniazd CI, na jakich satelitach działają). W zasadzie to cięzko odpowiedzieć na tak zadane pytanie, potrzeba więcej szczegółów, co i jak chcesz, jaki budzet itp.

O instalatora zapytaj Kikiego, to tez jego miasto, więc na pewno zna fachowców godnych polecenia ;)
 

artbies

New member
Dzieki wielkie za wskazowki. Namiary na Kikiego juz znalazlem - chyba nawet wiem, gdzie ma siedzibe.

Ad.1 Rozumiem, ze bez 2 dekoderow sie nie obejdzie. 1 na C+ i CP a takze reszte programow z Astry i Hotbirda (FTA + kodowane) plus drugi tylko do n-ki (i tylko z n-ki).
Czyli juz 2 piloty zamiast jednego - tja...:???:

Ad.2 Koncentruje sie raczej na Astrze i Hotbirdzie (troche sie orientuje w ofercie), co do innych satelit dotyczacych naszego rejonu to mam blade pojecie. Jesli jest cos godnego uwagi to prosze o info - Kopernicus, Eutelsat etc. - naprawde nie wiem (moze jakis link do strony z wykazem programow na satelitach innych niz Astra i Hotbird).
Co do budzetu to ze wstepnych rozeznan w "fachowej" prasie naszej i obcej dotyczacej sprzetu (decodery, okablowanie itp. - caly ten kram) i zalozeniu "jakosc przed cena" trudno mi w tej chwili zadeklarowac konkretna sume - moze to byc 5 tys. PLN a moze jednak 10 tys. PLN - sprawa jest otwarta co nie znaczy, ze jestem Rockefellerem;).
Po prostu staram sie kupowac raz a dobrze i musi to pozniej hulac dluzszy czas bezproblemowo a dodatkowo byc latwe w obsludze - Rodzinka zostaje czesto sama.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sklonowany

New member
Już minęło więcej czasu, miałem okazje potestować to i owo. I z czystym sumieniem zostaję przy nce. Jak widzę w głosowaniu na stronie też prowadzi :). Mogę tylko powiedzieć, że to dobra platforma. Nie miałem większych problemów, no może kilka razy obraz na kanałach hd mi siadł, ale tylko na moment. Nrecoder działa bez zarzutów i do tego zacząłem korzystać z VOD (choć nie z mojej kieszeni :p). Myślę, że jest obecnie najlepiej prezentującą się platformą jak i najszybciej rozwijającą.
 

kabi

New member
Zgadzam się z przedmówcą, choć Cyfra+ po szoku, jakim było dla nich szybki rozwój "n"ki i przejęcie dwóch dużych wytwórni hollywoodzkich, zaczyna ofensywę.
Czas na odpowiedź "n". Pewnie możemy spodziewać się czegoś nowego po wyłączeniu analogowego TVNu, ale jakoś na razie cicho o ewentualnej konferencji.
 

pom22

New member
Jednak dwa dekodery

Witam , mam N-kę i (wykupiony HBO HD i FILMBOX HD) ale doszedłem do wniosku że zamiast płacić za filmbox 15zł to zrezygnuję z niego i w to miejsce weznę multipakiet HD z C+ i przy wpłacie za cały ro wyjdzie 32zł za miesiac .Tam chociaż cos puszczają sensownego i nowego co wychodzi na dvd i w dodatku w hd .Tylko jest jedno ale :1).trzeba wypożyczyć dekoder za 15zł miesięcznie . 2). kupic dekoder c+ za 149zł. 3). cyba najlepsze rozwiązanie i przyszłoścowe to kupić dekoder np. zł fergusona chyba 8800 jak sie nie mylę za nie całe 700 zł. I teraz mam ból głowy co zrobić i czy talez po CP bedzie się nadawał .
 

ridick8

New member
wziołbym n ale niema canal+ i polsatu za to ma najwiecej kanałow hd i vood wie ktoś czy cyfra uruchomi vod i udostępni do tego dekoder... a tak najlepiej jak doszło by do fuzji cyfry z n :grin:
 

acton777

New member
Bez reklam
pom22 wez 8900, złącze USB bardzo się przydaje ;) lub kup Philipsa od C+ za 149
Antena po CP powinna "uciągnąć" HD (sam tak mam z zezem na astrę i problemów nie ma)


C+ planuje w grudniu uruchomić VOD (PVR będzie miał inny soft), ale jak znam zycie pierwsi klienci będą "testerami", takze lepiej poczekać kilka miesięcy, jak to wszystko dopracują.

Mi tez marzy się ta fuzja, ale nie wierzę w bajki...:p
 
Do góry