porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

thedoctore

New member
Wiecie moze, czy canal+ sport bedzie przedluzal umowe na lige angielska?? majaa narazie wykupione prawa do sezonu 2009/10.

Moze wiece, jakie programy maja prawa do ligii mistrzow i nie sa z platformy n??
pozdawiam
 

thedoctore

New member
ooo:D z tego co widzialem, to nans jest na platformie n. Ale transmisje w nasn premiership sa w miare pewne, czy to tylko wstepne zalozenie?

nie moge sie zdecydowac, czy zalozyc n czy cyfre +.
Liga mistrzow jest tez chyba na kanalach z fta, jezeli dobrze sie poszuka?

Wkrótce kanał sportowy NASN dostępny w Polsce wyłącznie w ofercie platformy N zmieni się w europejską wersję kanału ESPN. Zmiany związane są m.in. z planami transmisji rozgrywek Premiership, które stacja chce pokazywać już od 2009 roku.
Nadal nie ma planów uruchomienia polskiej wersji językowej kanału. Co do rozgrywek piłkarskiej ligi angielskiej, to w Polsce prawa do jej transmisji posiada Canal+. Umowa wygasa pod koniec sezonu 2009/2010. Nie wiadomo więc, kto przejmie prawa do transmisji Premiership na Polskę. Być może będzie to ESPN, pod warunkiem, że do transmitowanych meczów dołączy polski komentarz.

Czy Canal+ będzie walczyć o swoje? Nadawca od 12 lat posiada prawa do transmisji Premiership w Polsce na wyłączność. - Jest za wcześnie, aby rozmawiać o kolejnym przetargu - nie chciałabym formułować deklaracji w imieniu firmy z takim wyprzedzeniem, ale raczej nie widzę powodów, abyśmy mieli rezygnować z udziału w konkursie - mówi nam Katarzyna Her z biura prasowego Canal+ Cyfrowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arsenal

Moderator
VIP
Ligi Mistrzów w całości (wtorek i środa) ciężko znaleźć FTA jeśli wcale. ESPN chce wydać jakiś miliardzik euro by mieć prawa do Premiership na wszystkie kraje gdzie nadaje. Dla siebie i swoich partnerów biznesowych.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
O Boże. Zgadzam się z RheeTCT. Zresztą jest to również w regulaminie. Jeżeli człowiek o coś pyta i jest to proste to mu po prostu udzielcie odpowiedzi.

thedoctore - programy FTA (Free To Air, wolne tłumaczenie "za darmo w eter":) ), są dostępne dla wszystkich, którzy maja odbiorniki satelitarne - za darmo. W dekoderze N-ki nie ma możliwości wyszukiwania takich programów. W innych można włączyć przeszukiwanie satelit i takie programy znajdować, lub poszukać w internecie namiary na takie programy odszukane przez innych.
PZDR
 

pruszków

New member
Juz gdzieś na tym forum pytałem -nie otrzymałem jednak odp.
Czy na N mozna oglądać 4fun tv i viva polska bez wykupienia pakietu muzyka? Czy N nie blokuje w takim wypadku celowo tych kanałów?
Chodzi mi głównie o te 2 programy.
pzdr

Co do jakości platform, mogę się tylko wypowiedziec do kanałow SD.
CP tragedia, C+ i N ok z przewagą na N. Wszystkie platformy porownywałem razem przez dłuższy czas, także wyniki raczej miarodajne.
 
Ostatnia edycja:

Waldzio

New member
Witam, czytam forum juz jakiś czas, i mój typowy problem brzmiacy "co wybrać" staje się bardzo indywidualnym problemem, proszę więc o pomoc.

Zaczne od opisu mojej sytuacji:
-tv SONY 52' W4500
-dom wolno stojacy
-w gre wchodzi tylko "cyfra+" i "n"
-nie oglądam sportu

Moje dylematy:
-teraz mam C+ SD, obraz jest bardzo dobry, nawet nie wiem czy nie super, natomiast często słyszę, że "n" ma bardzo slaby odbiór SD, a tu na forum czytam, że jest odwrotnie, że kanały "n" odbierają bardzo dobrze.

-kolejnym dylematem jest to, że mam z dekodera puszczony sygnał przez modulator na antene w całym domu, a słyszałem że dekoder "n", żeby przekazywał sygnal przez s-cart do modulatora trzeba przełączyć z trybu HD na SD, co było by trochę meczące, natomiast (podono) dekodery C+ nie potrzebują przełączania.

-kolejnym dylematem jest podłączenie dekodera z dyskiem, dowiedziałem sie, że dekoder "n" potrzebuje 2 kabli, co u mnie jest dosc trudne do wykonania, a dekoder C+ "trawi" jeden...

Proszę, powiedzcie mi czy to co opisalem to prawda, na temat jakosci kanałów SD, który operator ma lepszą jakość, jak rozwiazane jest podłączanie dekodera...

No i wreszcie co konkretnie wybrać: "C+" czy "n" i dlaczego...?


Bardzo proszę o pomoc bo już sam nie daje rady, co wybrać..?

Za wszelkie opinie będe bardzo wdzięcny...
 
Ostatnia edycja:

pit24316

Member
U mnie ze względu na słabą jakość kanałów SD oraz braki w oprogramowaniu tunera N (konieczność wyboru dżwięku, wyjścia video, kłopotliwe nagrywanie) wygrała Cyfra, mimo że na razie tylko SD. Poza tym dwa doskonałe kanały-Planete i NG, ale przydałby sie jeszcze BBC Knowledge, ale to tylko mój gust .
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Waldzio - odkąd N i Cyfra przestały dublować kanały, ich jakość jest lepsza. Mocną stroną Cyfry jest oferta sportowa. Jeżeli nie jest dla Ciebie ważna, to generalnie jak zrobisz, będzie dobrze.
Nie wiem jak to jest z dekoderami Cyfry, ale chyba jest trudno zrobić, żeby dekoder jednocześnie puszczał sygnał SD i HD. Jeżeli oglądasz TV tylko z tej wspólnej anteny nie jest to problem. Jeżeli swojego Sony miałbyś podłączonego z N np. poprzez HDMI z dekoderem- to faktycznie byłby problem (z tym, ze samo przełączanie to nic wielkiego).
Dekoder N (mówię o recorderze, bo inna opcja jest bez sensu) też trawi jeden kabel, jego funkcjonalność jest wtedy mniejsza (np. nie możesz jednocześnie nagrywać innego kanału, a innego oglądać).
Odnośnie oferty programowej to musisz sam sobie odpowiedzieć co Ci pasuje. Ta z N jest moim zdaniem superowa (mnóstwo kanałów HD, łącznie z TVP HD), recorder jest świetny, możliwości związane z VOD - wbrew pozorom można tam coś zawsze znaleźć. Jeżeli nie jesteś maniakiem telewizyjnym - to jest oki. PZDR
 
Do góry