porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

Remik

New member
arsenal napisał:
Jeśli antena ma 80 cm i więcej to nie ma możliwości by nie ustawić 95-100% jakości sygnału na nboxie.
O ile ma się pełny dostęp do anteny i ustawiania jej, a np. w bloku czasem z tym ciężko.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
czy teraz na nowych dekoderach n , polsatu mozna twozys swoje wlasne listy programow np. jak na starym echostarze 606 ? tam mozna do 6 slasnych list utworzyc? prosze o odp. uzytkownikow . dzieki

pozdr.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
daję pomoc w wyborze platformy :)

aktualnie mam i cyfrę + i n-kę, a miałem przez 2 dni polsat w czerwcu 2008..

więc jest tak.

jakością programów - zarówno w SD jak i w HD "n" bije konkurentów na głowę.jeśli ktoś ma dylemat co zamówić nie macie się co zastanawiać.

u mnie na plazmie pionera 507 xa tym samym kablem hdmi - tanim podłączałem biały - bez nagrywania dekoder tv "n" i cyfrę + philipsa (mam od kilku dni) pvr (czyli z nagrywaniem).
jakość tych samych kanałów w każdym względzie jest o niebo lepsza na "n" czy to obraz w SD czy w HD.

do tego dekoder nki działa szybciej, szybciej przełącza się kanały, jest wygodniejsza i prostsza obsługa. jeden minus - na kanałach HD czasami przycina się dźwięk od kilku sekund do powyżej minuty. wyłączenie i włączenie dekodera pomaga. menu jest czytelniejsze niz w cyfrze

co do cyfry philips pvr. wolno przełącza kanały, kanały cyfry w HD wiecej nie działają niż działają - info brak sygnału, co ciekawe hbo hd działa bez zarzutów.muszę z tym powalczyć.no i ta jakośc, zainwestuję w lepszy kabel hdmi do cyfry i porównam.

różnica w jakości jest tak kolosalna, że gdybym mial pioneera i tylko cyfrę to bym go sprzedał i wrócił do kineskopa.

generalnie dekoder cyfry jest słaby w moim odczuciu.

co do polsatu hd to wziąłem z marketu przed mistrozstwami i jego działanie było tak fatalne i jakośc programów SD, że go czym prędzej oddałem mówiąc że jest wadliwy
 

Hardi

New member
gwidongwidon napisał:
czy teraz na nowych dekoderach n , polsatu mozna twozys swoje wlasne listy programow np. jak na starym echostarze 606 ? tam mozna do 6 slasnych list utworzyc? prosze o odp. uzytkownikow . dzieki

pozdr.
na samsungu w polsacie można


kocur75, mam dekoder Samsung z CP, a w drugim pokoju dekoder n'ki, porównywałem oba dekodery i oczywiście mitem jest, że dekoder n'ki przełącza kanały szybciej, oraz bzdurą jest, że dekoder n'ki ma ładniejszy obraz, na plazmie Panasonic PV8 nie ma żadnych różnic, porównywałem tylko SD bo w CP nie mam HD.
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
na nowym samsungu HD polsatu mozna tworzyc wlasne listy tak? bo slyszalem , ze nowsze echostary maja to zablokowake? a to jest duzy plus taka wlasna lista:p
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hardi napisał:
na samsungu w polsacie można


kocur75, mam dekoder Samsung z CP, a w drugim pokoju dekoder n'ki, porównywałem oba dekodery i oczywiście mitem jest, że dekoder n'ki przełącza kanały szybciej, oraz bzdurą jest, że dekoder n'ki ma ładniejszy obraz, na plazmie Panasonic PV8 nie ma żadnych różnic, porównywałem tylko SD bo w CP nie mam HD.

nie rozpędzaj się tak tą bzdurą
co do samsunga piszesz że masz CP bez HD, czyli prawdopodobnie masz inny dekoder niż ten który ja miałem 2 dni.więc do czego się tu odnosić. u mnie dekoder "n" bez pvr , u ciebie nie wiadomo jaki. 2 dni mialem dekoder HD polsatu i głownie skupiłem się na cyfra vs n.
amen
 

mp89

New member
mam c+HD i plazmę pioneera i obraz jest ja żyleta mam też nkę i obraz jest doniczego, te same kable hdmi te same kolory talerzy, no nie wiem?
 

benk07

New member
mp89 napisał:
mam c+HD i plazmę pioneera i obraz jest ja żyleta mam też nkę i obraz jest doniczego, te same kable hdmi te same kolory talerzy, no nie wiem?
kocur75 napisał:
aktualnie mam i cyfrę + i n-kę...jakością programów - zarówno w SD jak i w HD "n" bije konkurentów na głowę.jeśli ktoś ma dylemat co zamówić nie macie się co zastanawiać.
u mnie na plazmie pionera 507 xa tym samym kablem hdmi - tanim podłączałem biały - bez nagrywania dekoder tv "n" i cyfrę + philipsa (mam od kilku dni) pvr (czyli z nagrywaniem).
jakość tych samych kanałów w każdym względzie jest o niebo lepsza na "n" czy to obraz w SD czy w HD.

No to mamy kozackie opinie typu; niebo i ziemia/czarne i białe.
:lol::lol::lol:
Panowie może dla konkurencyjnych platform pracują?
A tak na poważnie to mam Cyfrę w domu i z N stykam się codziennie w pracy (ale nie pracuje w N:wink:). Jak mam ochotę to czasami przynoszę dekoder N do domu (głównie z okazji LM), mam też wtedy możliwość porównania niektórych kanałów na obydwu platformach.
Pomijając kwestie zawartości programowej (każdy ma jakieś upodobania) i sprzętowe - kwestia obsługi/możliwości (dekodery N są lepsze i na tym poprzestańmy), to z jakością obrazu sprawa ma się jednak zgoła odmiennie niż jak to opisują cytowani przeze mnie forumowicze.
Przepaści żadnej nie ma. Żadna platforma nie wygrywa pod tym względem zdecydowanie.
Jako, że osobiście ofertę filmową cenie sobie bardziej na Cyfrze+, to mogę tylko powiedzieć, że w przypadku filmów nadawanych w HD (oczywiście wiele zależy od standardu mat. emisyjnego) zdarzają się pozycje na naprawdę przyzwoitym poziomie jakościowym. Z ostatnich miesięcy podam chociażby przykłady 2 filmów; Die Hard 4.0 i Transformers, które zaskoczyły mnie na tyle pozytywnie, że z ciekawości porównałem je (po nagraniu na dysk PVR) z wersjami na płytach BD. I przepaści nie ma - oczywiście mówię o oglądaniu z przyzwoitej odległości od ekranu i np. bez maniakalnego naprzemiennego analizowania tych samych stop-klatek filmu z PVR i Blu-Ray. Dla laika różnice mogłyby być zupełnie marginalne. Jasne, że mat. z BD to inna liga (lepszy dźwięk, etc.), jednak to co wyemitowała Cyfra+ broni się jako HD nadawane z satelity. Zupełnie dobre HD.
Natomiast HD umieszczane na dysku PVR jako VOD Cyfry jest już raczej porażką - np. taki Iron Man. Tutaj chyba jednak działają ograniczenia pojemnościowe - konieczność ładowania materiału z większą (niż on air) kompresją.
 

Hardi

New member
najlepiej przeprowadzić tzw ślepy test, bo zauważyłem, że niektórzy mają n'ko-manię i wszystko co jest związane z n'ką to jest najcudowniejsze, najwspanialsze, najlepsze, naj.... a przecież n'ka to żadna rewelacja programowa, mam co raz to większą pokusę aby wywalić n'ke, CP zmienić na mini (bo żona czasami ogląda coś tam na polsacie) i kupić cyfrę + bo prawda jest taka, że cyfra bije na łeb i szyje konkurancję, kiedyś miałem cyfrę i miałem z nią małę problemy gdy chciałem zakończyć wspópracę, ale ofertę programoową zawsze miała najlepszą
 

digitalus

Banned
witam
niestety nie wszystkie kanaly maja bardzo dobra jakosc, jedne lepsze inne gorsze. aby test byl obiektywny trzeba byloby porownac takie same kanaly na identycznym tunerze.
jesli chodzi o jakośc obrazu to na pewno tvp 1 i tvp 2 lepszy jest na c+, n i telewizja na karte. jakosc obrazu tvp 1 i tvp 2 z platformy polsatu jest gorsza tzn widac rozmycie obrazu ,jakosc obrazu moze sie poprawic bo cyfrowy polsat podpisal umowe z tvp. polsat , polsat sport . polsat sport extrta bardzo dobra jakosc obrazu . jesli chodzi o kanaly tvn to jakosc obrazu jest podobna na obu platformach c+ i cyfrowy polsat bo odbierane sa tego samego transpondera czyli tvn. trzy kanaly hbo czyli hbo, hbo 2 i hbo comedy tutaj niestety nie jest ciekawie na c+, polsat ,n. minimalnie lepsza jakosc z cyfrowego polsatu . najlepsza jakosc obrazu na hbo comedy. jakosc obrazu w cyfrowym polsacie jest troche lepsza(dobre oko zauwazy roznice) bo trzy kanaly hbo nadawane z transpondera na ktorym sa tylko 3 kanaly to tez ma znaczenie. hbo z c+ nadawne jest z transpondera na ktorym jest 12 kanalow.
 
Ostatnia edycja:

m2008

New member
Hardi napisał:
najlepiej przeprowadzić tzw ślepy test, bo zauważyłem, że niektórzy mają n'ko-manię i wszystko co jest związane z n'ką to jest najcudowniejsze, najwspanialsze, najlepsze, naj.... a przecież n'ka to żadna rewelacja programowa, mam co raz to większą pokusę aby wywalić n'ke, CP zmienić na mini (bo żona czasami ogląda coś tam na polsacie) i kupić cyfrę + bo prawda jest taka, że cyfra bije na łeb i szyje konkurancję, kiedyś miałem cyfrę i miałem z nią małę problemy gdy chciałem zakończyć wspópracę, ale ofertę programoową zawsze miała najlepszą

ja mam nke. niezaluej aczkolwiek czasem troche z c+ by sie przydalo kontentu. tylko z c+ problem jest w sprzecie. skad wziac tanio dobry sprzet.
a bez dvr'a to telewizji jak dla mnie nie ma :/
w tym punkcie rzadzi nka niestety jako jedyna na rynku ma sensowne rozwiazanie. dvr philipsa w c+ to straszny chlam z ktorym nie chce miec do czynieia nigdy wiecej :) a placic tysiac zlotych za inny dekoder to troche ponad moje mozliwosci.
 

Klisman1987

New member
Witam moim zdaniem cyfra+ ma dobra oferte. Mam wykupiony pakiet komfortowy do tego opcja dodatkowa 3 kanałów HD (Eurosport,NG,MTV ). Płace 72zl. i mam wszystkie kanały z wyjątkiem HBO, Canal+ i Cinemax (dla mnie te programy to nic innego jak ciągle powtórki i są mi zbędne). Dodatkowo dostałem dzisiaj Filmbox za darmo. Jesli chodzi o jakość to wiadomo programy HD to bajka a SD to zależy od tego co w danej chwili nadają. Większość jednak wygląda bardzo dobrze. Zeby mieć te wszystkie kanały w n-ce nie licząc HBO Canal+ i Cinemax to musiał bym wszystkie pakiety chyba wykupić. W c+ mam wszystkie programy za rozsądne pieniądze.
 

centur

New member
czy moze mi ktoś powiedzieć ile na stałe kosztuje na cyfrze pakiet komfortowy+, 30 czy 60 zł ??? na stronie jest 60 przekroślona iwidnieje 30 zł, nie wiem czy to cena promocyjna np na pierwsze 3 miesiące czy tez stała, 30 zł za prawie 80 kanałów bo bdb oferta. Wkurza mnie ze ta stona jest tak nieprzejrzysta i suma sumarum nie wiem ile ten pakiet kosztuje na stałe:roll:
 

Klisman1987

New member
Normalnie pakiet komfortowy+ jest za 60zl. Ale teraz jest promocja w ktorej podpisuje sie umowę na 12 miesięcy i płacimy wtedy za ten pakiet 30zl przez 10 miesięcy a ostatnie 2 miesiące normalną cenę 60zl. Wszystkie pakiety obniżone są o 50%.
 

Marecki0102

New member
Opłaty i promocje w C+

Witam,
(Mój debiut, pierwszy post - Witam).
Właśnie jestem w trakcie rozmów, pertraktacji z Cyfrą +, w czerwcu kończy się mi umowa 18 miesięczna.
Na chwilę obecną tak skonstruowali ofertę, aby zostając z nimi poprzez przedłużenie umowy bardziej się opłacało niż np, rozwiązanie z nimi umowy i raz jeszcze podpisywać na nowych warunkach.
Promocja odnośnie pakietów jest na 11 miesięcy a umowa podpisywana jest na 18 miesięcy.
Na chwilę obecną mam pakiet komfortowy + bez dodatków.
Złożyli mi propozycję:
Dekoder Philips DSR 6201 za 199 na własność, pakiet (dowolny) z rabatem 30% przez 11 miesięcy a umowa na 18 miesięcy. Abym mógł kupić ten dekoder muszę wziąć przynajmniej na 1 miesiąc jakiś najtańszy pakiet HD (9 zł) i wówczas mogę go kupić a po miesiącu zrezygnować z pakietu HD. Dodatkowo każda promocja dla abonentów związana z dodatkowymi pakietami rabat -50% (nowy abonent 20 lub 30%).
Aha od lipca podwyżka na abonament, jakaś znikoma, ale będzie - tak poinformowali mnie na infolini wyliczając pakiety już wg nowego cennika.

Jak myślicie, decydować się na taką ofertę.
 

Bucek

Banned
mialem polsat, cyfre, n-ke i juz nie mam :)

ale sie ciesze i tak nie ogladalem 90% tego za co placilem ....

im dluzej mam tv i im sie starszy robie tym mniej mi odpowiada system pakietow, nonsensowny i irracjonalny ...

kazda tv sprzedaje sie w systemie pakietow, mnie z kazdego interesuje 1 program na 10, reszty nie ogladam ...

chcialbym zeby istniala mozliwosc samodzielnego doboru programow i placenia za kazdy program a nie za pakiety ...

chcialbym moc wybrac sobie 5 programow z jednej platformy, 5 z drugiej, kilka z kolejnej ... wybrac tak, zeby miec t oco ogladac chce i miec jak najlepsza jakosc obrazu ....

nie chce placic za 1 i 2 pr TVP i w n-ce i w c+ ...


dopuki nadawcy nie umozliwią mi decydowania o tym co chce ogladać nie kupię juz zadnej platformy ....

moze sie zestarzalem, moze jestem malkontentem - nie wiem ....

za to co placilem nadawcom mam minimum 2-3 plyty Bluray miesiecznie, jakosc materialu nieporownywalna, na wiecej ogladania i tak nie mam czasu, zreszta zamiast tv papki wole ksiazki ....

tyle chcialem napisac i absolutnie nikogo zniechecac do tv nie chce, kazdy wybiera sam co mu pasuje
 
Do góry