porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

krajan69

New member
Posiadam wszystkie 3 platformy i powiem jedno, szkoda że nie można wybrać sobie pojedyńczych programów które cie interesują i je oglądać. Każda platforma ma coś. Ja interesuje się przed wszystkim sportem w HD i filmem w HD. Jeśli chodzi o sport to C+ dominuje i koniec kropka. Jeśli chodzi o filmy to juz różnie bywa, a najlepiej miec HBO HD i C+HD.
 

michaelius

New member
Mam pytanie czy któraś z tych platform umożliwia oglądanie Polsatu i TVN w jednej ofercie ?

Bo jak patrze to albo jednego albo drugiego zazwyczaj brakuje.

edit: Widze , ze cyfrowy Polsat ma , ale w zamian nie maja C+ w zadnej formie a ja chce koniecznie lige Polska w HD.
 
Ostatnia edycja:

BaDD

Member
To sobie dokup Multipakiet z Cyfry, np. wraz z modułem CAM. Masz Canal+ Sport, Canal+ Sport2 i Canal+ Sport HD oraz kanały filmowe. Trwa promocja. Możesz jeszcze dołączyć Orange Sport za 14 zeta (złodziejska cena, swoją drogą) i już. W Cyfrze jest ważne aby podpisać umowę w drugim dniu roboczym, od tego momentu naliczają opłaty.
 

cyber_human

New member
Bucek napisał:
mialem polsat, cyfre, n-ke i juz nie mam :)

[...]

chcialbym zeby istniala mozliwosc samodzielnego doboru programow i placenia za kazdy program a nie za pakiety ...

chcialbym moc wybrac sobie 5 programow z jednej platformy, 5 z drugiej, kilka z kolejnej ... wybrac tak, zeby miec t oco ogladac chce i miec jak najlepsza jakosc obrazu ....

nie chce placic za 1 i 2 pr TVP i w n-ce i w c+ ...


dopuki nadawcy nie umozliwią mi decydowania o tym co chce ogladać nie kupię juz zadnej platformy ....

Nie, nie jesteś malkontentem. Wyrażasz pogląd coraz większej rzeszy ludzi...
Mam takie samo spojrzenie. Od 6 lat nie mam sygnału tv w domu. I jest mi z tym dobrze. Ostatnio brakuje mi tylko F1, no i dziecko wkrótce, więc jakieś bajki się przydadzą, najlepiej w angielskim. Ale to wszystko jest w FTA...

Myślę, że gdzieś w przyszłości będzie możliwość wyboru, a dostawcy platform będą walczyć podobnie jak dziś sieci GSM. I każdy będzie montował to, co chce.
Ale to dopiero wtedy, gdy pojawi się realna konkurencja z Sieci...
Do tego czasu nic się nie zmieni, nadal ludzie kupują, są tacy, co kilka platform, i płacą za to, z czego nie korzystają...

Ale wiesz, musi się zmienić społeczeństwo... Dopóki będziemy się godzić płacić za to, czego nie chcemy (dotyczy wszystkich sfer życia, patrz choćby ciągle remontowane autostrady), dopóty Usługodawca nie będzie się nami przejmował...
Gdy biznes zaczyna podupadać, Sprzedawca zaczyna, jak to się ładnie mówi, adaptować do indywidualnych potrzeb klientów.
Gdy produkt się sprzedaje, nie ma sensu go zmieniać...
 

Dr Młot

New member
Jeśli chodzi o sport to najlepszy jest Polsat Cyforwy. Polsat sport i polsat sport ekstra to najlepsze kanały sportowe i nie ma bata na prałata !

Mam też cyfrę - Canal + sport jest kiepściutki w porównaniu do Polsatu sport.

Wszystkie największe gale bokserskie pokazuje POLSAT. Cyfra czasem pokazuje jakies ochłapy, albo drugorzędne gale organizowane np. w Niemczech.
Uważam że za tą kasę jaką każą sobie płacić za ofertę cyfry to jest niemiłym dla mnie faktem.
Zastanawiam się jaka telewizja pokaże walkę Adamek - Gołota ? - raczej wątpie aby był to C+ sport. Wczoraj walkę Floyd Maywether Jr Vs Marqez na żywo retransmisja ze studia Polsat Cyfr. I tak jest ze wszystkimi wielkimi galami bokserskimi.

pozdrawiam
 

pierwszy

Banned
20.06.2009: Władimir Kliczko vs Rusłan Czagajew - walka w wadze ciężkiej stawką tytuły mistrza świata federacji IBF, IBO i WBO należące do Kliczki.
Transmisja: C+
polsat nawet się o tej walce nie zająknął
adamek vs gołota to będzie przedstawienie cyrkowe a nie walka:fool:
 
Dr Młot napisał:
Jeśli chodzi o sport to najlepszy jest Polsat Cyforwy. Polsat sport i polsat sport ekstra to najlepsze kanały sportowe i nie ma bata na prałata !

Mam też cyfrę - Canal + sport jest kiepściutki w porównaniu do Polsatu sport.

Wszystkie największe gale bokserskie pokazuje POLSAT. Cyfra czasem pokazuje jakies ochłapy, albo drugorzędne gale organizowane np. w Niemczech.
Uważam że za tą kasę jaką każą sobie płacić za ofertę cyfry to jest niemiłym dla mnie faktem.
Zastanawiam się jaka telewizja pokaże walkę Adamek - Gołota ? - raczej wątpie aby był to C+ sport. Wczoraj walkę Floyd Maywether Jr Vs Marqez na żywo retransmisja ze studia Polsat Cyfr. I tak jest ze wszystkimi wielkimi galami bokserskimi.

pozdrawiam

Nie przesadzaj! Zalezy kto czym sie interesuje, jesli siatkowka to moze i bede zachwalal Polsat!

Prawda jest taka, ze Polska, aszczegolnie polscy obywatele sa tak bogaci ze stac nasz kraj na 4 platformy cyfrowe!!! To jest po prostu KRETYNSTWO! Wiekszosc z posiadaczy cyfrowych platform nierze je ze wzgledu na sport. Czy to pilke, czy zuzel, siatkowke, boks, reczna etc. etc. A interesujac sie sportem niestety trzeba by miec wszystkie 3 glowne platformy cyfrowe!!
Slusznie ktos juz powyzej zauwazyl, powinna byc mozliwosc zakupu wybranych programow... ale to by sie niestety Platformom nie oplacalo!!!
 

gorylla

New member
Bez reklam
pierwszy napisał:
20.06.2009: Władimir Kliczko vs Rusłan Czagajew - walka w wadze ciężkiej stawką tytuły mistrza świata federacji IBF, IBO i WBO należące do Kliczki.
Transmisja: C+
polsat nawet się o tej walce nie zająknął
adamek vs gołota to będzie przedstawienie cyrkowe a nie walka:fool:

Ale i tak transmituje więcej gal bokserskich, niż C+.

Nie deprecjonuj walki Gołoty z Adamkiem tylko dlatego, że ci jej C+ nie puści. A ja ją z chęcią obejrzę.

Popieram kolegę DrMłot- kanały sportowe polsatu są najlepsze, bo najlepiej trafiają w gusta Polaków. Nikt z moich znajomych nie ogląda namiętnie polskiej ligi, a siatkówkę czy F1 wszyscy.
 
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
Więcej transmisji boksu na polsacie nie znaczy lepiej... nie chodzi o ilość, a raczej o jakość. Aktualnie waga ciężka w stanach nie istnieje, sporo ciekawych walk odbywa się w Niemczech i puszcza je C+. W dodatku o normalnych godzinach, a na polsacie peruwiańczyk z meksykiem waga lekko półciężka czy cuś w tym stylu i między 4 a 6 rano...

Dla jasności nie mam C+, mam kablówkę z polsatem, polsatem sport i pamiętam, że strasznie się wkurzyłem kiedy o walce Kliczko vs Czagajew dowiedziałem się parę dni po fakcie... Ratowałem się torrentem.

Adamek vs Gołota... "walka wszech czasów" już się pojawiają takie określenia... bez komentarza.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Telewizja N

Co do pytania w ankiecie. Różni są ludzie co oglądają różne programy. Znam takich co kupują platformę specjalnie nastawiając się na żużel lub piłkę nożna. Mi zależy na jak największej ilości kanałów HD i dlatego wybrałem telewizję N. Według mnie jest najlepsza w tej dziedzinie. Jakością przebija wszystkie inne platformy, oczywiście polskie HD nie jest referencyjne, ale jeśli wybierać spośród 3 największych platform cyfrowym to najlepsza jest N. Dodatkowo jest najbardziej multimedialna, czyli internet, radia internetowe, VOD, itd.
Dla mnie N góruje póki co :cool:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Eee tam. Wszędzie tylko "n" i "n" i "n".

A ja tam złego słowa na Polsat nie powiem. Mam to co chcę, i to za bardzo rozsądne pieniądze. A "wodotrysków" typu VOD czy internet TV- z którymi często jest więcej problemów, niż to warte- zupełnie nie potrzebuję.

I co z tych kilkunastu kanałów HD w n-ce? Bulić od cholery za nie trzeba (bo porozrzucane po wszystkich możliwych pakietach), a wszystkich i tak na raz nie obejrzysz. Ja mam w CP pięć, a i to brak czasu na ich oglądanie. Praktycznie tylko poszczególne audycje, a i tak mocno wyrywkowo.
 

SIM-SAT

Banned
A ja powiem, że CP ma najgorszą i najdroższą ofertę (tym bardziej, po niedawnych podwyżkach pakietów). Gdyby nie siatkówka i F1, to ich główny program POLSAT składałby się z reklam, przerywanych 10-20 min programami\filmami z ubiegłego wieku...
Sprzęt też pozostawia wiele do życzenia.


W Cyfrze jest 9 kanałów HD i od wczoraj wszystkie ZA DARMO, do tego dekoder z nagrywarką, też bezpłatnie...
 

Gie

Member
Bez reklam
SIM-SAT napisał:
Gdyby nie siatkówka i F1, to ich główny program POLSAT składałby się z reklam, przerywanych 10-20 min programami\filmami z ubiegłego wieku...
Masz rację samo starocie nie to co TVN czy TVP. Szybki rzut oka w program. Dzisiaj na Polsacie film z 1998, serial sprzed 2 lat i film z 2003. Jutro liga mistrzów. Czwartek serial sprzed 2 lat, Kill Bill z 2003 i serial sprzed 2 lat. Piątek - film z 2006, 2002, 2002.
W tym samym czasie na TVN. Dzisiaj, jutro i pojutrze ambitne i zrealizowane z rozmachem telenowele W11 i Na wspólnej. Dzisiaj program na wysokim poziomie z panem powiatowym i (na plus) Californication. Jutro serial TVN i film z 1998. W czwartek, film z 2001 i serial sprzed 2 lat. Piątek - 2 filmy z 2006.
Ilość reklam jest taka sama na każdym kanale. Jesli chodzi o ofertę filmową i serialową Polsat bije na głowę TVN i TVP. Oczywiście pod warunkiem że ktoś nie jest fanem telenowel.
Jeśli chodzi o jakość techniczną kanałów. Większość kanałów jest współdzielonych. Albo pomiędzy dwie platformy albo nawet pomiędzy 3. CP ma jedną wielką zaletę. Za najniższą cenę mamy w miarę uniwersalną ofertę. Inne platformy są do przyjęcia dopiero kiedy zrobią super promocje.
 

SIM-SAT

Banned
Kto mówił o TVN i TVP??? Przecież to mogę mieć za darmo z DVBt lub w TnK po co mam za to płacić??? Mówiłem o kanałach premium, czyli CANAL+: nowości ( starsza klasyka, oczywiście też jest), brak reklam, jakość HD. :p
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Popieram kolegę GIE. Wiele razy pisałem, że nie potrzeba mi po dziesięć kanałów z bajkami, wiadomościami, muzyką, sportem czy filmami, gdzie za każdy z takich pakietów trzeba płacić oddzielnie, a jak nie weźmiesz któregoś z nich to nie będziesz mieć żadnej alternatywy.

Właśnie to jest największą siłą Polsatu, że za niewielkie 37.90zł masz naprawdę bardzo uniwersalną ofertę z dużą ilością polskich kanałów w każdej prawie dziedzinie (kilka sportowych, bajek, informacyjnych, edukacyjnych, przyrodniczych itp.). A jak chcesz coś więcej, to zawsze możesz coś tam podobierać i też możesz skomponować w miarę szeroką ofertę programową.

Głównymi wadami polsatu są brak dekodera PVR (ale pomału coś tam kombinują z Echostarem 7400HD, choć na razie wygląda to za drogo) i zbyt mało kanałów HD (ale według zapewnień Polsatu do końca roku ma się kilka nowych pojawić).

Kolega SIM-SAT pisze, że polsat wprowadził podwyżki, a cyfra wychodzi dużo taniej. Z tym, że dla ścisłości nie wypada porównywać oferty pozapromocyjnej Polsatu z promocyjną Cyfry. W promocji Polsatu dotychczasowe ceny tak naprawdę się nie zmieniły, a przecież też można wyrwać kilka miesięcy za free. Powiem tylko tyle, że kupując CP z umową na 12-mcy, przez 1 miech miałem WSZYSTKO za free, a przez dwa kolejne za free mój docelowy zestaw kanałów (pakiety Familijny, HBO + 5 kanałów HD). Więc przy rocznej umowie zapłaciłem jedynie z 9 miesięcy.

Dla mnie rewelka.

Dodam, że nie wyobrażam sobie telewizji bez Polsatu, Formuły 1 czy siatkówki. Ale oczywiście każdy ma swoje priorytety.

PS. SIM-SAT- nie każdy ma możliwość dokoptowania kanałów z DVB-T. Co więcej- jak popatrzysz na mapę zasięgu DVB-T w Polsce to przekonasz się, że w sumie jesteś w grupie WYBRAŃCÓW.
 

krabol

New member
Porównanie

może ja wtrące swoje 3 grosze :)

jeśli chodzi o polsat to jest fajną tv dla ludzi o małych wymaganiach, po co płacić 60-80 zł za kablówke czy platforme z dużą ofertą jak ktoś mało ogląda, a swojego nowego LCD kupił dlatego, że połowa jego znajomych też ma i nie chce być w tyle (tak często jest i znam to z doświadczenia), klient za 38 zł dostaje średni zestaw gdzie ma bajki, sport, przyrode itp, szkoda, że mają wyłączność na BBC bo nie możemy oglądać w innych platformach Top Gear:(
oczywiście kanały HD są dość drogie bo 6 zł za kanał, notabene jakiś słaby bo dla mnie eurosport nie jest jakis rewelacyjny, hbo też nie rozpieszcza ostatnio

N jest telewizją która wg mnei narzuca tempo, ma dużo kanałow HD choć też nei do końca to do mnie przemawia, bo jakis MGM HD czy coś podobnego to raczej porażka, mają dużo kanałow ktorych i tak się nie wykorzysta, bo wątpie że dziecko w jednym momencie bedzie latać po 10 kanałach dla dzieci i zastanawiać się co wybrać (co za dużo to nie zdrowo)
fajnie, że mają kanały HD w pakietach, ale chcąć mnie konkretny zestaw czyli każda dziedzina place osobno za film sport bajki przyrode muzyke i costam jeszcze, wychodzi 5 pakietów po 16 zł czyli od reki 80 zł czyli tyle ile w c+ kosztuje np komfortowy + hd, mocną strona (chyba jedyna) jest Liga Mistrzów, zobaczymy co się stanie jak Nfilm dostanie kanały DreamWorks bo z tego co pamietam kupili go przed C+
jeśli chodzi o dekodery Nki to trzeba przyznać, że robią wrażenie, szczególnie nowy turbo, szkoda tylko, że piloty są wielkości poteżnego wibratora albo żelazka ;p

Cyfra + natomiast ma najbardziej dostosowaną oferte pod kontem całej rodziny, jeśli chodzi o bajki to daje wszystko co potrzebne (od minimini dla maluchów po cartona dla starszych dzieci), bardzo duży wybór kanałów filmowych w każdym pakiecie, przyroda bije na głowę konkurencje (mają NatGeo i Planete), ze sportu wiadomo to C+ bo na reszcie właściwie nic ciekawego nie ma. Ogólnie C+ dodaje dużo kanałów ale tylko w tematyce gdzie czegoś brakuje, nie dublują kanałów (po co dodawać bajki skoro i tak tego nei wykorzystamy), celują w to co najważniejsze: film, sport, przyroda.
Jeśli chodzi o kanały HD to mają te najważniejsze i najlepiej nadawane, bo nie widze sensu miec Polsat w HD :cool:
dekodery są poprawne do bólu, mile widziana rewolucja w softach :)
największym plusem jest możliwość posiadania splitera i kilku dekoderów z jednego abonamentu w domu

podsumowując:
Polsta - tv dla ludzi o małych wymaganiach
N - dla ludzi lubiących nowości
C+ - ugruntowana pozycja dla ludzi lubiących mieć pełen wybór tego co chcą oglądać

zaznaczam, że to jest moja osobista opinia po paru latach pracy w branży, nie brałem pod uwagę promocji tylko sam stan platform

pozdro
 

rilicek

New member
@krabol

Ciekawa i obiektywna analiza.
Ja jak robiłem swoje porównanie, gdybym chciał mieć wszystkie kanały jakie mnie interesują musiałbym wydać w każdej platformie około 100 zł miesięcznie, a tak naprawdę interesującą mnie ofertę musiał bym złożyć z tych 3 platform :D .
Tak naprawdę wybór polega bardziej na tym z czego można zrezygnować, a nie co chce się oglądać. ;)
 

skip300

New member
KRABOL extra porównanie napewno się przyda, przy wyborze, ja też stoję przed dylematem co wybrać miałem polsat przez ok 6 lat, teraz kupilem LCD i chciałbym coś więcej. Zastanawiałem się nad N ka za 99zł wszystko, ale mnie nie stać, 48zł wszystkie pakiety tematyczne - dekoder HD gratis, z nagrywarką 48zł, cyfra+ pakiety 50% tańsze canal+ do 9 miech gratis dekoder 0zł, Polsat został w tyle te same promocje przez rok, ale myślę że trzeba chyba poczekać jeszcze na prawdziwe świąteczne promocję a wy jak uważacie będzie cos lepszego od grudnia w ofercie tych 3 potentatów
 
Do góry