Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

Tom0000

New member
Ostania oficjalna informacja od producenta mowi , ze bedzie przed mistrzostwami swiata. Osobiscie w to watpie.
(Warto moze wspomniec , ze ma miec mozliwosc wbudowania w obudowe czytnika dvd, wiec snazio bedzie zbedny).
 

costus

New member
Widzę że z "mojego" tematu zrobił się zupełnie pokaźny wątek :) Ja tytułem podsumowania - po wielu, wielu analizach, porównaniach itd. jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem Humaxa 1000. Jestem zachwycony możliwościami tego tunera, jego menu, jakością programów. Bez problemu działa też Cyfra (oczywiście z dodatkowym modułem CI). Dostępne (nie kodowane) programy HD TV przyprawiają o zawrót głowy - szczególnie niemieckie SAT 1 i ProSieben.
 

maurycy333

New member
i tak dalej

no dobra wszyscy powyżej zachwalają takie czy inne rozwiązania do odbiory HD ale skupiacie sie na cyfrze+ a co z polsatem i Samsung DSB-S305G czy do poprawnego odbioru i cfzystego sygnału na 32s60 wystarczy ten zestaw , nie jestem fanem sportu wiec polsat ma dla mnie lepsza oferte podstawowa tak wiec prosze o podpowiedz co zrobic 32s60 ma jedno zlecze hdmi i tam bedzie podpiete dvd tuner jeszcze nie wiem jak prosze o pomoc to wszystko jest czarna magią a ja potrzeboje tylko czystego obrazu na telewizorze a z hd i tak na razie trzeba sie wsztrzymac wiec co lepsze cyfra czy polsat i czy standartowy tuner polsatu jest wystarczający pleeeeees heeelp:confused:
 

mystic

New member
Osobiście podzielam zdanie @RS4 i @Tom0000, czekam na DM8000, praca z tunerami z tej stajni to same zachwyty, soft, możliwości techniczne, praca z lan i www - rewelacja, o wielosystemowości tzw. multicamie software'owym nie wspomnę.

Mam tylko spore obawy czy ten tuner będzie dostępny przed WorldCup'2006.
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
Będę czekał, gdyż wszystkie dreamboxy są na linuxie, co dla mnie jest cechą istotną, bo mimo iż opłacam abonament cyfry na zwykłym tunerze sharing uprawnień do innych pomieszczeń wiąże się z instalacją mało estetycznego splitera. Także nie do zaakceptowania dla mnie jest postawienie w salonie obok pięknej plazmy, równie estetycznego trzeba przyznać humax'a 1000, ale z wystającym "in front" kablem do sharingu. Mam wykonaną instalację Lan i dzięki temu wszystkie tunery się widzą a i uprawnienia dostają i odczytują po lanie.

Więc w grę wchodzi tylko dreambox zważywszy na proponowany design DM8000. No chyba, że TreapleDragon wypuści konkurencyjną dla DM "skrzynkę".
 

rudolf

Member
Przepraszam ale jestem w tej dziedzinie laikiem Czy Humax 1000 nie jest na Linuxie?. Chciałbym przygotować się na MŚ w HD i nie wiem co robić.
Pomóżcie!!!
 

mystic

New member
@rudolf

Niestety Humax nie jest na linuxie, gdyby był to już bym go zapewne miał ;).
Jednak może pracować z mało estetycznym spliterem, co dla mnie osobiście nie jest argumentem do zakupu.
Tak więc pozostało mi czekać choć mam spore obawy czy DM8000 nie podzieli losu DP-600 :( z czasem premiery.

Jeśli myślisz o mundialu w HD, to chyba masz na myśli transmisje z PremiereHD, bo nie sądzę byś w Polsce miał dostęp do francuskiego TPS i ang. SKY - z tego co wiem to te trzy stacje planują nadawać tą imprezę w high definition.
Jeśli myślisz o Premiere to ktoś znajowy może Ci wykupić abo w Niemczech z Humax'em 1000 za ok 50% ceny sklepowej sprzętu + koszt abo. Możesz jeszcze kupić humka na allegro, widziałem po ok. 1,7k zł i liczyć na transmisję niekodowaną na sat1 lub pro7 - słyszałem ploty że może będą niekodowane jakieś mecze - ale tego nie wiem na 100%.

@Tom0000
Jakoś nie mam zaufania do tej nowej firmy, ile jest na rynku 6 m-cy? Choś trzeba przyznać, że negatywów na jej temat nie słyszałem.

EDIT: 21.03.06

Takie info dostałem od Niemieckiego dystrybutora:

Hello
the DM8000 will be released in this Summer 2006, our Developer work hard
on the Box, so please have a bit patience!

--
Mit freundlichen Grüßen, with kind regards

Michael Schöller
Dreambox - Support
Tel.: +49 (0)180-368 43 99 -777
eMail: Michael.Schoeller@visoduck.de
web: http://www.visoduck.de
http://www.dream-multimedia-tv.de

Więc prosto dedukując czerwiec to późna wiosna a nie lato niestety, więc o kupnie tego tunka przed mundialem możemy zapomnieć.
 
Ostatnia edycja:

general28

New member
DreamBox DM8000. Wygląda nieźle, TUTAJ znalazłem zdjęcie i opis.


DM8000F.jpg
 

mystic

New member
No nieźle, myślałem że się zmieści w przedziale 2,5 - 3k zł. Skąd masz te info?
Tak czy siak, zważywszy na dotyczczasowe możliwości DM, tuner będzie miał możliwość podłączenia dowolnego HDD, przypuszczam, że może nawet w tym modelu SATA przy dobrym zasilaczu. A i jeszcze producent rozważa możliwość instalacji DVD slim drive. Po podłączeniu tunera do netu /ma kartę ethernet/ można ciągnąć w real time napisy do oglądanego filmu i jednocześnie nagrywać na HDD, i ewentualnie wypalić materiał na PC. TotalCommander widzi tuner jako ftp ;-).
 

angostura

New member
Złe nowości dla oczekujących na Dreambox-a 8000. Jak nam dziś doniesiono oczekiwany już od dłuższego czasu model nie wyjdzie niestety przed zbliżającymi się mistrzostwami świata ale dopiero w 2007 roku.
Za to wyszły nowe dane techniczne Dreamboxa 8000:
723 MHz IBM Prozessor
2x Common Interface
2x Slot na karty
DVD
USB 2.0
Port RS 232
LAN 100MBit
HDTV Ready
Następnie nowy model otrzyma nowy zasilacz, który posiada jeszcze większą moc od poprzedników.
Wyświetlacz został powiększony do wymiarów 3.5 x 5.5 cm.
Wbudowano także uniwersalny czytnik kart, który w stanie będzie czytać 10 formatów kart multimedialnych jak np. MMC, SD do odtwarzania filmów lub zdjęć prosto z karty.
Nadal na pokładzie znajdował będzie się Linux który napisany zostanie specjalnie dla nowego modelu.
Dreamboxa nie dostaniemy już bez twardego dysku, najmniejszy dostępny dysk to 80 GB a największy to 300 GB.
Cena Dreamboxa 8000 z 80 GB dyskiem została ustalona na 598,- Euro.
getimg.php


żródło:http://sat-world.dvhk.pl/portal/index.php
 

RS4

New member
To są tylko twoje spekulacje, naczytasz się spekulacji na innych forach i tutaj piszesz jakbyś to wiedział ze źródeł.
Oficjalnie ma być jeszcze w tym roku a jak będzie zobaczymy.

RS4
 

GKM

New member
Witam RS4!
Ja jedynie mogę tylko dodać,że pojawienie się tego sprzętu wygląda nie "ciekawie" - co by nie użyć innego słowa.
Pozdrowienia.M :)
 

Humax HDTV

New member
Aston 1.05

moduł CI to urządzenie takie jak karta PCMCIA do LAPTOPA złacze jest dokładnie takie samo, w odbiorniku SAT złacze nazywa sie złączem CI, do tego złacza wkłądasz taką kartę PCMCIA - moduł CI na jakiś system kodowania, dla cyfry to moduł ASTON. Czyli każdy odbiornik ze złączem CI można wyposażyć w dekoder w postaci modułu CI. Moduł CI ma szczelinę na kartę. Moduł wkładamy do złacza CI odbiornika jak się zaktywuje i zniknie z ekranu komunikat o inicjalizacji wkładamy do jego kieszeni kartę Cyfry. Jeśli mamy zaprogramowane na liście kanałów te z cyfry to po prostu oglądamy.
Czyli na dzień dzisiejszy najlepszą jakość obrazu zyskamy przy odbiorniku HDTV sat ze złączem CI np HDCI-2000 Humaxa z wyjściem HDMI, oczywiście najlepiej podłaczyć wszystko do telewizorka HD przez skaler z wejściem i wyjściem HDMI, wtedy kanały palowskie też będą w przyzwoitej jakości skaler "podbije " ich jakość.
 

gregto

New member
Znów zapachniało "sensorowskim" marketingiem. Wypada dodać, że jeśli idzie o współpracę pr hd 1000 z modułem CI Matrixa Reborna to nie stwierdziłem żadnych problemów z kartą cyfry. Tak, że nie tylko HDCI-2000 radzi sobie z CI dobrze, a pod wpływem poprzedniego postu - sprostuję-rewelacyjnie!
 

jasiek

New member
wybór

Witam wszystkich serdecznie. Strasznie długi jest ten wątek ale się przyłączę. Ja również stoję przed wyborem - jaki tuner do HDTV. Zdecydowałem, że wybiorę pomiędzy Humax HDCI 2000 a Philips DSR 9005 głównie dlatego, że są osiągalne przed mistrzostwami świata i cena wydaje się być OK.
Pytanie tylko czy Humax ma jakąś przewagę nad Philipsem bo ja jej nie widzę, a różnica w cenie wynosi prawie 600 zł.
 

kuba2222

New member
Wg niemieckich boardow philips jest mniej funkcjonalny. Typowy odbiornik na jeden pakiet (premiere) . Dobry na jednego satelite. W tej chwili wszystkie tunery dostepne na rynku maja jakies wady i niedorobki. Wg mnie hdci2000 aktualnie ma ich najmniej a Pace 810kp najwiecej. Pozatym samo to ze jest to Humax wystarczy zeby cena byla wyzsza. Niewatpliwie zapracowali sobie na dobra marke poprzednimi modelami.
 
Do góry