Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

hawk70

New member
To mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ chciałbym np. zminimalizować ilość podłączanych urządzeń co TV najprostszym wydaje się nie podłączenie komputera (jast to u mnie kłopotliwe bo nie ma go gdzie postawić). Zobaczyłem tunery np. Ferguson DF-9000VPR i inne z twardym dyskiem i wyjściem scary-component czy nawet component-component. Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na temat:
Czy mogę wgrać na taki twardy dysk film z komputera w przyzwoitym standardzie i odtworzyć go z tego tunera czy moje kombinowanie to ślepa uliczka czy może ma jakiś sens.
pozdrawiam
Jarecki
 

KrzyHo

New member
Tuner SAT z twardym dyskiem to jest IMHO super rozwiązaniem dla osób odbierających TV z Cyfry, bo nagrywarka DVD z dyskiem, czy magnetowid nie są tutaj najlepsze ze względu na to, że nagrywać można tylko ten program który się ogląda. Na taki właśnie tuner HDTV z dyskiem czekam aż będzie dostępny w rozsądnej cenie. Można wtedy wyrzucić wreszcie magnetowid.
Nie wiem jak jest z wgrywaniem i odtwarzaniem filmów z takiego dysku. Niektóre tunery PVR mają podłączenie po USB do kompa, do niektórych można podłączyć bezpośrednio dysk. Ten Fredek o którym piszesz ma wbudowany dysk bez możliwości podłączenia z zewnątrz. Też go rozważałem, ale podobno koszmarnie się wiesza.
Rozwiązanie, którego szukasz, to Net Mediaplayer taki jak Snazio czy inny Kiss lub Buffalo. Taki sprzęt bezprzewodowo (lub kablowo) podłączy się do dysku w twoim kompie i odtworzy zdjęcia, muzę, filmy. Można też do niego podpiąć HDD USB bezpośrednio. No ale o tym na forum już było nie raz, więc poszukaj.

Pzdr
KrzyHo
 

hawk70

New member
Szukałem i wiem, tylko że po pierwsze są to rozwiązania drogie a po drugie dublujące się w zasadzie z DVD więc dla mnie nie do końca mające sens. Może sensowniejsze by było podłączyć urządzenie, które ma możliwość tylko pobrać pliki z kompa i wyświetlić na TV a za to tańsze? Słyszał ktoś może o czymś takim?
 

Darco230

New member
Help !!!!!!

Przeczytałem wszystkie posty powyżej i się załamałem ! Mam kompletny mentlik w głowie!
Ostatnio zakupiłem amplituner Pioneer AX4AV , nagrywarkę Sony 1010 -400GB . komplet kolumn JBL Northridge Movie 3 a teraz kupuję plazmę Pioneer PDP 506 XDE.Obecnie odbieram kablówkę Multimedia ale jak skończę kompletować sprzęt chcę zamówić Cyfrę+ .Sądziłem ,że to wszystko wystarczy aż nadto by odbierać najwyższej jakości TV.
Po przeczytaniu w/w postów kompletnie nie wiem co dalej robić.Mnogość modułów które wymieniono oraz innych elementów wymaganych aby odbierać sygnał cyfrowy jest porażająca. W związku z tym moje pytanie : czy mógłby ktoś mądry zebrać wszystkie dane i w prosty sposób opisać wszystkie składowe zestawu do odbioru sygnału cyfrowego z przykładami sprawdzonych modeli .Pozdrawiam z Gdyni Darco:cool:
 

sebaa

New member
@costus
Czy mógłbyś mi dać namiar na miejsce gdzie znalazłeś tego Quali za 599 zł.
Coś mi się wydaje że ta cena coś jakby za niska.
Pozdrawiam!:cool:
 

KrzyHo

New member
Ferguson DF6000CR

Witam,
udało mi się wreszcie uruchomić wyjście Component w tym moim tunerku. Po wgraniu najnowszego softu ze strony ferguson.pl bez problemu podał sygnał YUV do amplitunera i telewizora i... działa jak żyleta. Oczywiście jeśli dany program podaje gówniany sygnał, to połączenie component mało daje (nie widać poprawy), ale w sytuacji kiedy sygnał jest dobrej jakości (np. reklamy na TVN, albo program ze studia, czy właśnie teraz nadawani "kryminalni"), to jakość jest jak z dobrej płyty DVD. Zgodnie z przewidywaniami zniknęły też przebarwienia przy logach.
Reasumując, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Możliwości podłączeniowe, dźwięk Dolby Digital. Doskonałe możliwości zarządzania programami, przejrzyste menu no i szybka zmiana programów. za 319 zł nic lepszego bym nie znalazł z pewnością.
Przy okazji za 2 stówy kupiłem nową antenę 90cm i konwerter twin na Astrę i Hotbirda. Po podłączeniu anteny i krótkiej operacji nastawiania tuner działał z obydwoma satelitami bez jakichkolwiek dodatkowych ustawień. Plug&Play po prostu. Pewnie wymiana anteny i konwertera miała też wpływ na jakość sygnału, ale tak czy inaczej warto było

Pzdr
KrzyHo
 

costus

New member
sebaa napisał:
@costus
Czy mógłbyś mi dać namiar na miejsce gdzie znalazłeś tego Quali za 599 zł.
Coś mi się wydaje że ta cena coś jakby za niska.
Pozdrawiam!:cool:

Przepraszam że dopiero teraz - ale coś wyjatkowo mnie ostatniop praca lubi ;) Oto link - tylko musisz mieć jasność że jest to tuner bez CI; wersja z CI kosztuje grubo ponad 2300-2400 (z kartą na kilka kanałów HDTV)

http://e-panasonic.pl/advanced_search_result.php?keywords=quali&osCsid=fbde9bc3893b709d1c21415eb60d5ac9
 

RPW

New member
Humax PR-HD 1000

Witam wszystkich serdecznie,
w związku z tym, iż jest to mój debiut na forum HDTV chcę się podzielić testem, który wykonam na początku przyszłego miesiąca (mam nadzeję). Będzie to test odbiornika HDTV Humax PR-HD 1000 z pakietem Premiere, jako odbiornik wizji posłuży mi Pioneer PDP-506XDE. Na razie to tylko zapowiedź, gdyż odbiornik mam zamówiony i czekam. W razie pytań skąd masz pakiet Premiere itp. odpowiadam, że udało mi się załatwić dzięki znajomemu z Niemiec. Pozdrawiam wszystkich. :D
 

MaciekP

New member
Potrzebuje jednoznacznego potwierdzenia kilku spraw:
1. Humax PR-HD 1000 ma dwa gniazda CL. Czy bez problemu mozna do nich wlozyc karte C+ i odbierac C+?
2. Znalazlem informacje, ze na Astrze jest troche niekodowanych programow HDTV. Mieszkam w Warszawie. Czy musze zmienic czasze na wieksza nic standardowa (klasyczna mala C+), zeby odbierac programy HDTV? Jeżeli tak, to na jak dużą?
3. Nie jestem specjalnie biegly w technice satelitarnej. Czy warto odbierac jednoczesnie programy HDTV z innego satelity niz Astra, zmienić konwerter na podwójny? Jakies propozycje?
4. Jako, ze mam w TV LCD tylko jedno gniazdo HDMI i jest juz zajęte przez DVD, czy jest jakas przejciówka (switch) pozwalajaca na podpiecie kilku źródeł po HDMI do jednego gniazda HDMI w TV? Widzialem cos takiego jako osobne urzadzenie, ale myslem o czyms tańszym i najlepiej wpinanym bezpośrednio w gniazdo HDMI w TV

dzieki
 
Ostatnia edycja:

RPW

New member
Kolego Maćku,

Odp. 1. Bez problemu pracują moduły CI do odbioru Cyfry+ np. Aston Crypt, Matrix Cam Reborn (te dwa są najpewniejsze) jeśli chodzi o przepuszczanie uprawnień, inne też będą pracowały ale mogą nie przepuszczać uprawnień.

Odp. 2. Nie musisz tego robić, spokojnie na czaszy od Cyfry+ lub Polsatu możesz odbierać kanały z Hot Birda lub Astry. Lepszym rozwiązaniem była by większa czasza i tzw. układ "zeza". Wtedy możesz odbierać obie satelity.

Odp. 3. Warto. Zawsze większa ilość odbieranych programów jest lepsza niż mniejsza ilość. Logiczne.

Odp. 4. Wiem, że jest switch czy raczej coś w rodzaju HUB-a ale chyba nie osiągalne w tej chwili w Polsce, ale zawszesz masz jeszcze wejście Component do którego możesz podłączyć DVD lub odbiornik HDTV np. Humax PR-HD 1000.

Pozdrawiam
 

RPW

New member
Lukas, w tej chwili chyba nic nie zrobisz. Pozostaje tylko czekać i wierzyć w to, że Humax zainteresuje się naszym rynkiem odbiorników HDTV, na co się chyba nie zanosi i wtedy zrobi polskie MENU.

Pozdrawiam.
 

kristoferson

New member
no to moze ja cos skrobne dzisiaj kupilem humax pr-hd 1000 w saturnie no i pare godzin testowania i wyobrazcie sobie ze ten humax jest po jednej stronie super a po drugiej niezbyt dobze wspulpracuje z astonem a wlasciwie to problemy z kanalami z paczki tvn po kazdym przelaczeniu kanalow komiczne meldunki wyswietla HDMI SUPER testowe programy hd super ale juz pro 7 i hd sat 1 hd nie zbyt perfekt studyjne programy tez nie najlepsze jeszcze mu duzo brakuje juz go zwrucilem i poczekam na cos lepszego poprostu premiere z humaxem wypuscili to pod publike premiere ale dla mnie to jeszcze nie to pozdrowko wszystkim
 

kristoferson

New member
AstonCrypt V1.05 antena 90 cm sygnal presyzyjne 99% zgrobne 50% hotbrid no i astra oczewiscie na humaxie 5400 bez zadnych klopotow wszystko plynnie hula icek black z ful x tez bez problemowo:)
 

lukas

New member
kristoferson napisał:
AstonCrypt V1.05 antena 90 cm sygnal presyzyjne 99% zgrobne 50% hotbrid no i astra oczewiscie na humaxie 5400 bez zadnych klopotow wszystko plynnie hula icek black z ful x tez bez problemowo:)


a czy aston 2,0 coś może zmienić ?
 

RPW

New member
Witam, jeśli chodzi o programy SAT1.HD i PRO7.HD to oba te kanały są przeskalowane przed transmisją do standartu HDTV to po pierwsze, a po drugie nie wszystkie audycje nadawane są tam w nazwijmy to "pełnym" HDTV. Takie informacje otrzymałem będąc w Niemczech u dystrybutora paczki Premiere. Na samym wstępie ostrzegał mnie, że odbiór kanałów SAT1.HD i PRO7.HD jest kiepskawy.

Ja osobiście odbieram 3 kanały HD z paczki Premiere i są przepiękne. Nie chcę dalej zachwalać ale na prawdę jeśli się ma np. Humaxa PR-HD 1000 to właśnie przede wszystkim po to, aby oglądać Premiere HD. Wykorzystanie go do SAT1HD i PRO7HD mija się z celem. Pozostaje poczekać do 1 kwietnia, aż zacznie nadawać niemiecki Anixe TV w HDTV, oraz ponoć w najbliższym czasie Eurosport HD na razie tylko we francuskim TPS.

Jeśli chodzi natomiast o moduły CI to nie powinno być problemów jeśli chodzi o Aston Crypt 2.0, a z TVN-em zawsze są problemy ponieważ równocześnie koduje swoją paczkę w 3 różnych systemach kodowania.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kristoferson

New member
kupilem go w saturnie w Köln a jak bym chcial ogladac tylko premiere hd to wykupil bym abo i dostal bym go za polowe ceny ale nie o to chodzilo mi wiem ze premiere chodzi super hd ale jeszcze mamy zony i one czasami tez chca cos popatrzec np (TV STYLE TV- I na wspolnej) a test polegal na tym zeby jakies inne moduly z nim pracowaly na przyzwoitych dla oka warunkach mam obecnie humka 5400 i nie ma najmniejszych problemow z tvn-ami astonami ickami itak dalej na dniach bede wiecej wiedzial u chlopaka w firmie dostana 5 sztuk do konkretnego przetestowania sam jestem ciekaw czy potfierdza sie moje wniki z mojich testow wypowiem sie napewno w na koniec mysle ze bedziemy bardziej myslec o wszystkich aspektach i mozliwosciach nowego sprzetu po to placimy i bedziemy wymagac jak nie to humaxy powoli odejda w zapomnienie konkurencja ni spi i to jest to pozdrowko Krzysztof:)
 
Do góry