Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

lukas

New member
humax-y i inne HD

czyli generalnie narazie trzeba się w Polsce wstrzymać z zakupem tunerów satelitarnych do odbioru HD ??? . Dajcie szczerą odpowiedz.
 

nowy66

New member
lukas napisał:
czyli generalnie narazie trzeba się w Polsce wstrzymać z zakupem tunerów satelitarnych do odbioru HD ??? . Dajcie szczerą odpowiedz.

Dla mnie zakup odbiornika HD Sat ma jedynie sens jeśli jednoczesnie kupujesz Premiere HD. W innym przypadku na razie po co? Polskich stacji sat HD nie ma i dłuuuugo nie będzie.
pzdr
 

lukas

New member
nowy66 napisał:
Dla mnie zakup odbiornika HD Sat ma jedynie sens jeśli jednoczesnie kupujesz Premiere HD. W innym przypadku na razie po co? Polskich stacji sat HD nie ma i dłuuuugo nie będzie.
pzdr

Czyli WSZYSTKIE programy HD są w tej chwili kodowane ???
 

nowy66

New member
o ile sie orientuje poza demówkami to tak - w takiej czy innej formie trzeba za taki dostep zapłacić (karta Quali lub abonamnet)
pzdr
 

KisielosJolos

New member
hdtv po francusku

Cześć
Mam pytanie może ktoś zna odpowiedź, czy w Polsce można odbierać francuskie programy HDTV ? Języka niemieckiego nie znam a francuskim posługuję się dobrze, teraz mam tylko analogowy sygnał z satelity telecom, 5 kanałów telewizji francuskiej, ale w przyszłości chcę kupić tuner HDTV. Niemcy są blisko a Francja trochę dalej czy ma to jakiś wpływ jeśli chodzi o możliwości odbioru sygnału HDTV
Dziękuję za odpowiedź i wszyskich forumowiczów pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukas

New member
kiki napisał:
witam
tu masz aktualne stacje HD w Europie
http://www.kingofsat.net/pl/hdtv.php
jak wieść niesie - Francja ma nadawać kilka proramów HD. Jaki zasięg nadawania - nie wiadomo.

Przybywa też firm sprzedających tunery .
http://www.humax.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=60
http://www.humax.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=63
pozdrawiam

cześć kiki
czy wiesz coś na temat tego tunera

http://www.wela-electronic.de/de/backend/downloads/MX%2095%20dt-engl_web.pdf

to są dane techniczne

czy ,,pójdzie na nim,, Cyfra + ??
 

GKM

New member
@braavoo
Możesz bardziej doprecyzować swoją wypowiedz?,co istotnego zostało "spaprane" w hardware odbiornika PR-HD1000.
Używam wspomniany odbiornik jako drugi,wraz z dreamem DM7000S i nic złego nie stwierdziłem,wręcz przeciwnie.
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Darco230

New member
Humax

Śledzę posty w tym wątku ale nie mogę się doczekać by ktoś usystematyzował wiedzę o odbiornikach HDTV w sposób zrozumiały dla laika.Niedawno wołałem o pomoc ale całkowicie zignorowano moje błagania .Zamieszczanie linków odsyłających na strony ze specyfikacjami technicznymi nie ma sensu bez wyjaśnienia podstaw systemu lub wskazaniu żródeł tej wiedzy.Dzisiaj już wiem ,że kupowanie Humaxa !000 nie ma sensu gdyż nie można na nim odbierać Cyfry+. a co z modelem Humax HDCI 2000 ?Czy warto na niego czekać czy też ma jakieś ukryte haczyki ????
 

GKM

New member
@Darco230
Odpowiem Ci od końca,że nie ma na co czekać,gdyż HD-CI2000 jak i HD-CI1000 w sposób bezpośredni nie obsługują kart Cyfra+ natomiast oba odbiorniki spełnią powyższy warunek,po zakupie dodatkowego Cama typu Aston i do wspomnianego modułu można włożyć kartę Cyfry+ ,ponadto z aktualizacją co miesięczną karty w module Aston nie ma żadnych problemów,gdyż wymieniony tu moduł przepuszcza ECM-y.
Wracając do wspomnianych modeli Humaxa,to model HD-CI1000 jest bogatszy o jeden czytnik kart.
Pzdr.:)
 

Darco230

New member
Humax

Dzięki GKM
Ale Humax 1000 nie czyta polskich napisów a 2000 podobno będzie czytał?:(Co to są ECM-y ?Czy jeśli zamontuję konwerter w zezie to będę odbierał wszystkie satelity? Pozdrowienia z Gdyni.
 

Tom0000

New member
To jedyna wątpliwość, która spowodowała, że nie kupiłem jeszcze ReelBoxa PVR 1100.
I bardzo dobrze. Jest to tuner HDTV , ktory do tej pory nie pracuje z sygnalem hdtv. Chyba od daty premiery nie byli w stanie uruchomic nawet ac3.
Niestety ten model jest skazany na niepowodzenie.


Teraz szukam rozwiązania, które pozwoli oglądać programy HDTV z satelity i równocześnie oglądać Cyfrę. Najlepiej by było gdyby to było maksymalnie bezobsługowe
Czyli szukasz boxa z dwoma tunerami. Wszystkie nowoprojektowane beda takie. Czyli 2 tunery albo 2 x satelita albo 1x satelita i jeden raz dvb-t.
Co do bezobslugowosci to albo prostota albo centrum multimedialne. Trzeba wybrac.

A czy potrzebujecie przypadkiem wiecej niz jednego boxa do roznych pokoi ?
Jesli tak , to bedziecie kupowac tyle abo cyfry+ ile bedzie boxow ?
Mozna temu zaradzic i wyposarzyc sie w boxy linuxowe i za pomoca ethernetu rozprowadzic sygnal uprawnien cyfry do wszystich boxow w mieszkaniu. Nazywa sie to sharing i jest mozliwy na boxach napedzanych linuxem. Nie ma jeszcze linuxowego boxa HDTV.
Druga zagwostka jest koniecznosc orientowania sie w linuxie, bo multimedialne mozliwosci boxa zwiazane sa z oprogramowaniem , ktore jest tworzone poza producentem boxa i trzeba je sobie samemu uruchomic.
 
Ostatnia edycja:

RS4

New member
Widzę coraz więcej znajomych z forum dreama dvb-z, nie ma co się podniecać z szybkościa kupowania tunera HDTV, jak widać wszystko jeszcze raczkuje, ten rok napewno bedzie przełomowy pod tym względem, większość firm szykuje nowe odbiorniki, a sprzyja temu poteżna impreza jaka są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Niemczech. My starzy dreamowicze czekamy na Dreamboxa-a DM8000 to bedzie cacuszko i jeśli ktoś chce ogladać coś więcej niż demo HDTV to radzę poczekać na ten tuner. Ciężko będzie z kanałami HDTV, chyba nie wierzycie w to , że nie będą kodowane, tak więc trzeba kupić taki tuner który sobie z tym "jakoś poradzi".

Pozdrawiam

RS4
 

bildex

New member
Witam!
Posiadam TV philips 42pf9967d z wbudowanym tunerem satelitarnym.
Czy po dokupieniu modułu(np na allegro) do tego telewizora bedzie możliwe oglądanie cyfry+?
Czy będzie lepszy obraz z tunera danego od cyfry czy tunera TV?
Pozdrawiam
 
Do góry