Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

systemofadowner

New member
witam
a co myslicie o tych dwóch tunerach
http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_69&products_id=593
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83083812
który lepszy do odbioru cyfry+
myśle że w polsce HDTV zgości za jakieś 3-6 lat
a jakoś jaką prezentuje mój tuner Pioneer jest kiepska
więc chce wykrzesać na maksa to co teraz jest dostęne na cyfrze
pierwszy tuner ma chyba złącze HDMI, drugi zaś to komponent ale który będzie lepszym wyborem ???
dodam jeszcze że gościu z cyfry proponował mi wymianę na jakiś philipsa i mówił że też ma wyjście typu komponent, taki tuner od cyfry to kwota 259 zł

naprawde nie wiem co wybrać ??

licze na odpowiedz

pozdrawiam
 

kristoferson

New member
Humax 1000

Jestem zwolennikiem humaxow mam starego 5400 z syn ma od premiere HUMAX FOX tak ze zostane przy nich widze ze w niemczech mozna juz je powoli dostac postaram sie w najblizszym czasie dac jakies namiary juz zaczyna sie powoli krecic ten biznes pozdrawiam Kristof
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na tunerze QualiTV nie będziesz mógł dekodować cyfry nie wiem jak na tym samsungu.
 

tuptus55

New member
mkmkmk napisał:
Czy z Humaxa 1000 obraz z cyfry + bedzie porownywalny niż z Dreamboxa7025.Pozdrawiam
Tak. Przynajmniej do czasu aż C+ nie zacznie nadawać HDTV. Humax jest zakupem na przyszłość. Jak masz Dreamboxa to się wstrzymaj z zakupem Humaxa. Jak nie masz żadnego tunera to ja wybrałbym przyszłościowego Humaxa.
@systemofadowner Tuner Samsunga rzeczywiście gra lepiej niz zwykłe tunery dzierżawione przez C+ ale pod warunkiem podłaczenia go do TV złączem komponent. Ale UWAGA!! Do tego tunera musisz dokupić moduł CAM Astoncrypt lub ZetaCAM bo jest to tuner z gniazdami uniwersalnymi na moduły do konkrtynch systemów telewizji kodowanej. Taki moduł to wydatek kolejnych 400zł. Mimowszystko jest to chyba najlepszy obecnie tuner do C+. Tu jest opis jego możliwości KLIK
 

mkmkmk

New member
Poczekałbym na Dreamboxa 8000 ale z tego co się dowiedzialem to druga polowa roku planowana jest premiera.Zamowie Humaxa ale poczekam na pierwsze opinnie znawcow tematu.Pozdrawiam
 

hawk70

New member
Witam. Mam dwa pytanka.
-Po pierwsze to jakie należy mieć urządzenie (i ile ono kosztuje) żeby zwykły dekoder (jak nap. cytowany tu kilka razy Humax) mógł czytać także Cyfrę+ (mam kartę i dziadowski tuner Philipsa).
-Po drugie (a może właściwie pierwsze ;-)) czy w ogóle są urządzenia czytające i stacje zagraniczne HDTV oraz mogące odbierać programy Cyfry+.

a może sensowniejszym wyjściem jest wymienić w Cyfrze tuner na jakiś z wyjściem komponent?
pozdrawiam
Jarecki
 

kristoferson

New member
Haj hawk ten humax to maszynka ktora bedzie ci odbierac mpg 2 i mpg 4 czyli nie bedziesz mial problemu z ogladaniem cyferki pod warunkiem ze bedziesz mial do tego modul np astona 1.05 takiego mam na starym Humaxsie i chodzi bez zazutu a co do hdtv to jak sie dobze rozejzysz to juz doczytasz ze sa juz nadawane hdtv ale potzebujesz odpowiedni sprzet a wiec tuner hdtv no i hdtv
ja celuje w tego humaxa i chyba nie bede zalowal na dzien dzisiejszy cena okolo 320 euro podalem powyzej linka gdzie od 15 lutego maja sie pojawic pozdrowko wszystkim zainteresowanym Kristof
 

kristoferson

New member
a tu troszke danych hawk moze ci sie przydaundefined


Preisüberwachung aktivieren

315,62 €
Verfügbarkeit: verfügbar ab 15.02.2006
[In den Warenkorb legen]

Ist der Artikel nicht vorrätig?
Wir informieren Sie gerne und unverbindlich, wenn der Artikel wieder vorrätig ist.
E-Mail-Adresse:


Handynummer:



Beschreibung Satellitenreceiver für HDTV und Premiere
Features Empfang von HDTV und klassischem SDTV, Premiere-HD geeignet, MPEG4 / MPEG2 Technologie, Empfangstechnik DVB-S2, optischer Ausgang für Dolby Surround Sound,
Weitere Features HDMI (mit HDCP), integriertes Nagravision Verschlüsselungssystem, zwei freie CI-Schnittstellen, zwei Scartanschlüsse, integrierte Softwareschnitt- stelle für Updates
Technische Spezifikationen
Anzeige VFD-Display
Netzkabel fixiert
Netzschalter Ja
Tuner 1 Eingang, 1 Ausgang (Loopthrougth)
Verschlüsselungssystem Nagravision
Digitalausgang HDMI / HDCP, S/PDIF (optisch)
Smart Card Slot 1
Common Interface 2
TV-Scart 1 (CVBS, RGB, S-Video)
Video Scart 1 (CVBS, RGB, S-Video)
Audio-RCA 2 (links, rechts)
Video-RCA 1
RS-232-Schnittstelle ja, 9 Pin
Abmessungen 380 x 78 x 281 mm
Bildformat 4:3 (default),16:9 (letterbox)
Videoauflösung 1080 oi, 720p, 576p, 576i
Audiodekodierung MPEG-2 audio / MUSICAM, Dolby AC-3
Modulation DVB-S2
DisEqC 1.0, 1.2, USALS-kompatibel
Eingangsfrequenz 950 bis 2150 MHz
Übertragungsstrom MPEG-2 ISO / IEC 13818-1
Audiomodus Single / Dual Mono / Stereo / Joint Stereo
Lieferumfang Universalfernbedienung, Bedienungsanleitung, HDMI-zu-HDMI-Kabe
 

hawk70

New member
Wielkie dzięki za oświecenie. Pozwolę sobie być jeszcze troszkę upierdliwy i wrócę do tematu. Może wstyd się przyznać ale nie wiem co to jest aston 1.05 ;-). W wielu miejscach czytałem o jakowymś "module" ale nie wiem co to fizycznie jest, ile kosztuje (przede wszystkim) i gdzie można kupić. Na razie skompletowałem telewizor obsługujący HDTV (tylnoprojekcyjny SONY BRAVIA 50") i DVD (Najtańszy Samsung z łączem HDMI). Teraz szukam rozwiązania, które pozwoli oglądać programy HDTV z satelity i równocześnie oglądać Cyfrę. Najlepiej by było gdyby to było maksymalnie bezobsługowe i mieściło się w jednym pudełku (no chyba, że z jakąś przystawką ;-)).
pozdrawiam
Jarecki
 

tuptus55

New member
hawk70 napisał:
co to jest aston 1.05 ;-). W wielu miejscach czytałem o jakowymś "module" ale nie wiem co to fizycznie jest
muduł jest to kawałek elektroniki i oprogramowania do , którego wkłada się się kartę akesyjną (C+ , Premiere i inne). Są moduły jedno systemowe Aston Crypt, IRDETO i inne oraz moduły uniwersale (obsługujące dowolna kartę akcesyjną) ZetaCAM, DragonCAM i inne
hawk70 napisał:
ile kosztuje (przede wszystkim) i gdzie można kupić
Moduł kosztuje około 400 PLN
 

costus

New member
ar2 napisał:
Na tunerze QualiTV nie będziesz mógł dekodować cyfry nie wiem jak na tym samsungu.

Z tego co zdołałem ustalić to sa 2 wersje dostępne tego tunera - jedna bez CI a druga z z CI (znacznie droższa) i wtedy można również dekodować Cyfrę
 

hawk70

New member
Jeszcze raz dzięki za "oświecenie". Może jednak włożę "kij w mrowisko" ale kumpel powiedział mi, że najlepiej z jakimikolwiek zakupami tunerów wstrzymać się do mistrzostw świata (a raczej do "po mistrzostwach świata") a na razie kupić jakiś podstawowy tuner, aby miał tylko porządne wyjście (HDMI, Component, czy DVI) i czytał Cyfrę+. Może jesteście w stanie polecić taki tunerek (jak najtańszy bo jak doelowo jest do wymiany to szkoda przepłacać).
 

KrzyHo

New member
Ja właśnie tak zrobiłem. Poczekam na porządne tunery z HDD z MPEG4 i DVBS-2 zdolne do czytania wszystkiego co się rusza choćby ten: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4453
Na razie kupiłem Fergusona DF6000CR http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=15&id=423
Tani, bo za 319 zł, nie potrzebuje żadnych astonkryptów, bo od razu ma gniazdo CA na kartę Cyfry+ (innych nie potrzebuję), Cyfrowe wyjście dżwięku DolbyDigital (COAX), Video component przez SCART (nie prawda, że tylko Samsung ma), po wyjęciu z pudełka wystarczy włożyć kartę i cały pakiet Cyfry od razu działa (jest zaprogramowany) podobnie jak wszystkie programy z HotBird i Astra.
Wadą jest brak wyświetlacza i słabe EPG (tylko następny dzień), ale tego rzadko używam akurat.
Co prawda mam go dopiero od wczoraj, ale chyba będę zadowolony.

Pzdr
KrzyHo
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Ten Fergusson wygląda sensownie (w pełni zgadzam się z polityką wstrzymania na rok z zakupem czegoś porządnego) ale nie do końca rozumiem co to znaczy przejście ze scart na component. Zawsze wydawało mi się, żeby mieć dobrą jakość należy minimalizować ilość przejściówek. Z tego powodu kupiłem DVD mające wyjście HDMI i łączę z HDMI w telewizorze. Czy łącze scart-komponent ma jakiś sens? Nie traci się na jakości? Z tego
co widziałem Samsung DSB A200C ma już wyjście component ale dlaczego jest taki drogi? Na dodatek z tego co się dopatrzyłem trzeba w nim dokupić oddzielny moduł, żeby odbierać Cyfrę+ a w Fergussonie jest on już wbudowany. Nie ma czegoś po środku ;-).
 
Ostatnia edycja:

KrzyHo

New member
Tu nie ma żadnej przejściówki. Kupujesz kabel SCART-->ComponentVideo i masz normalne, prawidłowe połączenie. Po prostu w Samsungu kabelki Component są wyprowadzone na osobne gniazda RCA a w Fergusonie na SCART. SCART to złącze na które są wyprowadzone wszystkie sygnały IN-OUT. Tak więc różnica jest tylko w gniazdach-wtyczkach.

KrzyHo
 

hawk70

New member
A jak z jakością? Jest jakaś różnica?. Z tego co piszesz wychodzi, że to to czego szukam (trochę dziwne z tym brakiem wyświetlacza ;-) ale pewnie stąd ta przyzwoita cena.
 

KrzyHo

New member
Nie wiem jak z jakością, bo jeszcze nie uruchomiłem tego Componenta :)
Ta funkcja odblokowania sygnału YUV na SCART jest związana z nowym firmware (jest od tygodnia). Nie załadowałem go jeszcze do tunera, bo nie przysłali mi przejściówki do programowania, która powinna być w komplecie. Jak doślą i załaduję soft, to w weekend coś napiszę o jakości, ale nie spodziewam się jakości HD z Cyfry :D . Po prostu sygnał PAL na telewizorach wyższej rozdzielczości chyba nie może wyglądać jak żyleta. Mam tylko nadzieję, że znikną niektóre przebarwienia widoczne czasem na krawędziach (np logo stacji)

Pzdr
KrzyHo
 
Do góry