Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Arek

Member
Meriox, podziel się proszę tym co znalazłeś :mrgreen:

Bo sam zacząłem wertować forum i ... jak już sobie wybieram jakieś pudełeczko z slotem na hdd 3,5" , wyjściem coaxial (jedyne wolne w ampli ) , tunerem DVB-T z nagrywaniem to się okazuje że jest wątek na forum, gdzie pełno wpisów typu - zawiesza się to, nie działa tamto :shock: , czytam nawet że wydając 500 - 700 zł też spokoju nie ma...
 

Arek

Member
Kirek50, bardzo dziękuję za propozycję. Też ją rozważałem, problem w tym, że nigdzie jej już nie można dostać, nawet na alledrogo .

Podjąłem decyzję, że odpuszczam sobie DVB-T, mam N-kę, po co mi to było to nie wiem ;) - bardziej myślałem o jakiś bajkach dla dzieci typu mini mini czy coś czego na nce nie ma, ale jak zobaczyłem jaka garstka programów jest na razie dostępna to daruję sobie ten wynalazek.

Rozważania zacząłem od Asusa O play tv pro, potem stwierdziłem że za drogo, Evolve DualCorderHD, potem Manta o której piszesz, bo po co przepłacać jak wszystkie odtwrzacze mają jakieś problemy wieku dziecięcego ;-)

Nawet zacząłem rozważać Xtreamer SideWinder 3, którego widzę używasz, bo spodobało mi się pasywne chłodzenie (choć mam wolny dysk 2TB 3,5" więc...) a na pewno będzie mnie wnerwiać głośny wentylator dysku 3,5"...

Ehh ostatecznie, rozglądam się za Ferguson Ariva HDplayer 310 (tylko używki), lub za dopłatą 200 zł nowego Evolve Infinity czy czegoś podobnego.

Problem w sumie jest jeden, bardzo krótki żywot dystrybucyjny playerów.. W sieci praktycznie o każdym można poczytać, natomiast kupić to już nie bardzo. Jak sam stwierdziłeś w jednym z wątków, takie rankingi jak np w serwisie na ch ;-) są o kant d.. potłuc bo większość to nieimportowane od dawna box'y.
Tak więc czytam od tygodnia forum i cały czas jestem w tym samym punkcie :niewiem:

EDIT: no dobra, kupiłem Hyundai MBox P3100S - się zobaczy czy dobry wybór ;)
 
Ostatnia edycja:

Warson

New member
Jaki Odtwarzacz Multimedialny do 200zł

Witam, mam problem, otóż nie mam miejsca w listwach aby ciągnąć przez nie 10 metrów kabla HDMi z PC do TV, a więc myślę że mogę zakupić sobie odtwarzacz multimedialny i po problemie ale:

No właśnie, zależy mi przede wszystkim aby odtwarzał filmy w .MKV FULL HD 1080p (przykładowy Film ważący 8gb) oraz czytał napisy. i miał wyjście cinch audio abym mógł podłączyć do wieży. I nic więcej :)

Czy możecie mi polecić jakiś odtwarzacz, który spełni moje wymagania a będzie kosztował nie więcej jak 200zł?

Wczoraj na Allegro znalazłem taki:

- NAJLEPSZY MEDIA PLAYER OVERMAX FULL HD USB MM-04 (3086596592) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale wątpię w to co o nim piszą a więc wolę sie dopytać was znawców tematu.

z góry dzięki za odpis. pozdrawiam.
 

macinus

New member
Potrzebuję jakieś małe pudełko (może dongla) do:
- odtwarzanie każdego formatu video i audio
- oczywiście HD jak i FHD
- możliwość przesłania dźwięku i obrazu przez ampli
- nie musi mieć żadnych bajerów w stylu wifi, youtubów, web playerów etc.
- no i raczej na jakimś systemie (może android).
- cena - jakieś 200-300 zł

Jednym słowem tylko i wyłącznie odtwarzacz multimediów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
no dobra, kupiłem Hyundai MBox P3100S - się zobaczy czy dobry wybór ;)

Zależy, za ile kupiłeś... Sprzęt stary, ale w miarę jary... Miałem z nim do czynienia około dwa lata temu, większych problemów nie zauważyłem, choć teraz w sieci jest dużo "mocnych" (duży bitrate) plików z filmami, więc możesz spodziewać się przy odtwarzaniu lekkiej pikselozy i artefaktów - to jednak SoC 1283DD sprzed dobrych trzech lat.

Mankamentem może być fakt, iż nie jest produkowany chyba od ponad roku, więc wsparcie zerowe. Coś tam społeczność pewnie jeszcze tworzy - tutaj kiedyś były linki do alternatywnych firmware w tzw. konkurencyjnym forum, nie wiem jak teraz: dopisz znany początek adresu i dodaj: topic/28768-alternatywny-firmware-oprogramowanie-do-mbox-ow-z-funkcja-dvb-t/
 

Arek

Member
370 zł za nowy z teoretycznie 2 letnią gwarancją. Wiem, że to leciwy sprzęt, ale wliczyłem to w ryzyko przy tej okazyjnej cenie. Jak na razie tylko krótki test na pierwszym (w życiu ;) ) pliku matroska i wszystko śmiga jak trzeba. Nie miałem jeszcze do czynienia z filmami 1080p z dużym bitrate, najwyżej będę oglądał tylko to co chodzi i już. Na rok starczy.

To co mnie pozytywnie zaskoczyło to szybkość włączania / wyłączania - trwa to dosłownie kilka sekund, powiedziałbym że krócej niż 8-10 (z włożonym dyskiem 2TB, ale jeszcze czystym). Za to wkurzająca jest palące się mocno czerwonym światłem (stanby) kółko nastaw na froncie , albo wściekle niebieskim (on) podczas odtwarzania. W instrukcji nic nie znalazłem nt. jego wyłączenia :sad: Jak się wkurzę bardziej to rozłączę mechanicznie.
 

muzyk219

New member
Dziekuje za info widziss o tym dts nie wiedzialem. Lepiej ciagnac ten kabel czy lepiej kupić ten odtwarzacz?

W cenie do 200zł jest jeszcze w zasięgu Wiwa HD-5 która odtworzy wszystko co dusza zapragnie i nie jest to wychwalanie tylko obiektywna ocena. Jest o wiele lepsza od wymienionego Philipsa a kosztuje tyle samo albo i mniej obecnie. Również można zastosować przejściówkę z jack 3,5 mm na chinch. Poczytaj może specyfikację Philipsa i Wiwy i sam dokonaj wyboru co lepsze. Tylko nie sugeruj sie marką bo to bardzo złudne. Philips co prawda ma niemalże te same bebechy co Wiwa ale nie dekoduje nowych formatów audio HD.
 

broda1725

New member
Bez reklam
W cenie do 200zł jest jeszcze w zasięgu Wiwa HD-5 która odtworzy wszystko co dusza zapragnie i nie jest to wychwalanie tylko obiektywna ocena. Jest o wiele lepsza od wymienionego Philipsa a kosztuje tyle samo albo i mniej obecnie. Również można zastosować przejściówkę z jack 3,5 mm na chinch. Poczytaj może specyfikację Philipsa i Wiwy i sam dokonaj wyboru co lepsze. Tylko nie sugeruj sie marką bo to bardzo złudne. Philips co prawda ma niemalże te same bebechy co Wiwa ale nie dekoduje nowych formatów audio HD.
Pokaż gdzie można kupić ta Wiwe bo ja nie mogłem znaleźć.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
z tego co słyszałem to już jest problem z zakupem wiwy i nie wiem czy to prawda że wycofali je z rynku. Nie posiadają żadnego wsparcia soft i serwis podobno masakra. Sam kiedyś chciałem wymienić na wiwe
 

Slawko1

New member
Bez reklam
W cenie do 200zł jest jeszcze w zasięgu Wiwa HD-5 która odtworzy wszystko co dusza zapragnie i nie jest to wychwalanie tylko obiektywna ocena. Jest o wiele lepsza od wymienionego Philipsa a kosztuje tyle samo albo i mniej obecnie. Również można zastosować przejściówkę z jack 3,5 mm na chinch. Poczytaj może specyfikację Philipsa i Wiwy i sam dokonaj wyboru co lepsze. Tylko nie sugeruj sie marką bo to bardzo złudne. Philips co prawda ma niemalże te same bebechy co Wiwa ale nie dekoduje nowych formatów audio HD.

Wiwa HD-5 to był Hit !!!
tylko jakość wykonania kulała.
Niestety Player już wyprzedany.
 
Witam. Tez potrzebuje porady ale ja chce kupic juz odtwarzacz 3D. Wiadomo kasa gra role i to bardzo ale nie chce tez kupic jakiegos syfu ktory bedzie sie zacinal i trzeba bedzie go resetowac. Musi byc stabilny i szybki dosc. Wybralem takie 3 modele i doradzcie czy ktorys z nich jest naprawde dobry albo cos innego doradzicie tanszego? Telewizora nie mam 3D ale bede chcial jak stanieja oledy kupic.
MEDE8ER MED600X3D 600zl
Dune HD TV-303D 795zl
ASUS Digital Media Player O!Play TV Pro 815zl
Powiem tak ze wolal bym dac mniej niz wiecej ale tez nie chce zalowac potem niedoplacilem a bylo warto.
Glownie ma to sluzyc odtwarzaniu filmow MKV 1080p ale funkcje multimedialne tez mile widziane. Jak chodzi o dysk w odtwarzaczu to nie musi byc konieczny bo planuje kupienie serwera NAS i musi odtwarzac dobrze po sieci. Wczesniej myslalem zeby kupic dobry odtwarzacz blu ray samsunga ale one maja cinavie i lipa wyszla z tego.
 

jerzy110

New member
Odtwarzacz HDD 3D - Co wybrać

Witam,
Po pierwsze chciałbym się przywitać jako nowy członek forum. Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytanie jednak nie znalazłem :). A teraz pytanie. Niedawno kupiłem TV Samsung UE46F6500 z 3d. Chciałbym dokupić do niego centrum multimedialne HDD 3D. Zależy mi na tym żeby taki odtwarzacz miał opcję odtwarzania filmów 3D z iso Real 3D. oraz miał wejście na dysk 3,5` Zastanawiam się nad takimi odtwarzaczami:

-Popcorn Hour A400
-Xtreamer PRODIGY BLACK
-Dune HD Base 3D
-Mede8er 1000X3D
-Dune HD TV-303D

Czy możecie polecić któryś? Który według was lepszy?
 

muzyk219

New member
Pokaż gdzie można kupić ta Wiwe bo ja nie mogłem znaleźć.

odtwarzacz multimedialny WIWA HD 5 - tanio, sprawdź.

WIWA HD 5 - 164 zł • ElectroWorld.pl

oraz sam chcę swoją sprzedać choć mojej nigdy nic nie dolegało i nigdy nie było problemów w najmniejszym stopniu. Wgrałem alternatywne oprogramowanie i ani razu w ogóle mi się nie zawiesiła itp. Zero problemów przez 1,5 roku używania.. Mam sporo materiałów z dźwiękiem audio typu DTS-HD MA ; Dolby True HD i innych w nowych formatach i Wiwa za swoje śmieszne pieniądze robi to wyśmienicie.
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Wiwa HD-5 to był Hit !!!
tylko jakość wykonania kulała.

No właśnie czytałem o tym czasem od innych użytkowników ale nie było sporo takich przypadków. Nie mniej jednak, kilka podobnych opinii odczytałem,. Moja Wiwa nie miała ani razu żadnych problemów. Po wgraniu alternatywnego oprogramowania (link do firmware dostępny na tym forum w dziale z w/w Wiwą) dodatkowo poprawiła sie nawigacja po menu płyt . Na początku troche mnie to wkurzylo bo dwa przyciski zamieniły sie miejscami ale po jakim czasie przyzwyczaiłem się do tego a sterowanie całkowite po menu to teraz bajka. Chcę sprzedać swoją bo szukam teraz odtwarzacza z Smart TV bo mój tv tego nie posiada a chciałbym sie w to czasem pobawić.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
MEDE8ER MED600X3D 600zl
Dune HD TV-303D 795zl
ASUS Digital Media Player O!Play TV Pro 815zl

Usuń z tego zestawu Asusa, dodaj Xtreamer Sidewinder 3 lub Prodigy Black i wybierz
Jeżeli chodzi o obsługę formatów multimedialnych to obsługują wszystkie, w przypadku 3D - MVC, SBS i Top/Bottom.

Mutimedia internetowe mają najbardziej rozbudowane oczywiście Xtreamery.

Jeżeli planujesz zakup odbiornika TV z nagrywaniem, to osobiście w takiej sytuacji wybrałbym Sidewindera 3 (około 600 zł), jeżeli bez nagrywania to Prodigy (ma DVB-T dual, około 900 zł) , na drugim miejscu Dune, na trzecim Mede8er.
 

jerzy110

New member

A co myślicie o tych dwóch?
-Popcorn Hour A400
-Dune HD Base 3D


Czy warto zapłacić ponad 1000zł za nie czy wystarczy
np.
-Dune HD TV-303D który jest tańszy.

Dla mnie najważniejsze w tej chwili to odtwarzanie real 3d z plików ISO , i podłączenie dysku 3,5`
 
Do góry