Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

TV3D

New member
Bez reklam
Witam,Samsung-ue40es6100
Chciałem się rozeznać w kwestii odtwarzaczy multimedialnych z obsługa xbmc do Tv-Internetowej weeb.tv
Chciałbym sobie podpiąć taki odtwarzacz do TV i neta i oglądać weeb.tv . Znacie jakieś? Mozecie coś polecić? Jak się to przedstawia cenowo? Jak z obsługą czegoś takiego?
 
Ostatnia edycja:
Usuń z tego zestawu Asusa, dodaj Xtreamer Sidewinder 3 lub Prodigy Black i wybierz
Jeżeli chodzi o obsługę formatów multimedialnych to obsługują wszystkie, w przypadku 3D - MVC, SBS i Top/Bottom.

Mutimedia internetowe mają najbardziej rozbudowane oczywiście Xtreamery.

Jeżeli planujesz zakup odbiornika TV z nagrywaniem, to osobiście w takiej sytuacji wybrałbym Sidewindera 3 (około 600 zł), jeżeli bez nagrywania to Prodigy (ma DVB-T dual, około 900 zł) , na drugim miejscu Dune, na trzecim Mede8er.
No jak narazie przeczytale caly temat o XTREAMER SideWinder 3 inie chce go juz napewno. Jak pisalem nie chce miec problemow z odtwarzaczem a jak przeczytalem caly temat to wiele osob ma duzo problemow z nim. Ja jak juz pisalem wole doplacic i kupic lepszy. Ludzie pisza ze czesto maja problem z tym ze zresetuje sie podczas odtwarzania filmu nawet z 6 razy albo podczas przedladania zdjec. Co ciekawe to nie kazdy tak ma ale znajac moje szczesnie na mnie trafi taki felerny wiec wole sie wystrzegac. Czyli o!play odpada i sidewinder 3 tez.
 

jerzy110

New member
To ja może jeszcze inaczej.

Czy lepiej zainwestować w odtwarzacz HDD z iso i 3d , czy może kupić nagrywarkę blueray + płyty, nagrać film na płytę i odtwarzać na odtwarzaczu płytowym? Na odtwarzacz z dyskiem mógłbym nagrać gotowe pliki iso z filmami i z głowy. Ale z tego co czytam coraz więcej, to nie ma idealnego urządzenia które by bez problemowo obsługiwało blueray z iso a zwłaszcza z 3d. Co prawda mogę się mylić bo jestem nowy w temacie i wiem tylko tyle ile przeczytałem.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
XTREAMER SideWinder 3[/B] inie chce go juz napewno. wiele osob ma duzo problemow z nim.

Moim zdaniem 90 procent tych problemów wynika z niewiedzy i niechęci do poczytania czegokolwiek, pozostałe mogą być efektem wadliwych pojedynczych egzemplarzy. Podkreślam: m o g ą... Inna sprawa to fakt, że na forach piszą z reguły ci, którzy mają problemy i szukają pomocy, bo któż będzie oznajmiał np.: "mam Sidewindera 3 i od nowości sprawuje się idealnie, czego i wam życzę..."

Jestem od dość dawna posiadaczem m.in. X SW3, player pracuje codziennie, min. 2-3 godziny, miałem dotychczas bodajże jeden przypadek samoczynnego zawieszenia się i jeden spowodowany błędem pliku. Nie liczę zawieszania się przy odtwarzaniu multimediów z Internetu, bo tego było więcej, ale to nie wina playera, ale nadawców treści...
 
Kirek50 No wszystko ok tylko jak bede mial takie szczescie ze trafie na felernego to co wtedy?
Myslisz ze by mi go bez problemu wymienili na inny model?
Powiem Ci ze widzialem ten filmik XBMC quickstart video tutorial - video and audio basic functions. - YouTube i menu wyglada super. Jest multum opcji ktorych pewnie nigdy nie bede uzywal ale lepiej jak cos jest niz jak czegos niema.
Powiedz mi czy jest polska wersja jezykowa softu?
I kolejne pytanie jak on sobie radzi z dzwiekiem w filma BD? Czytalem troche o DUNE 303D i on mial problem przez jakis czas az do aktualizacji softu z DTS HD Master Audio przy niektorych filmach z bardzo wysokim bitrate. Taki cytat: "Mogę potwierdzić, że problem występuje. W filmie Flight między 3 a 4 minutą dźwięk DTS HD Master nieźle się rwie."
Po aktualizacji softu zniknal problem jak to wyglada w tym SW3? Przyznaje ze cena i funkcjonalnosc jest bardzo zachecajaca ale boje sie ze bede mial problemy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50 No wszystko ok tylko jak bede mial takie szczescie ze trafie na felernego to co wtedy?
To samo co w przypadku każdego innego sprzętu - reklamacja na podstawie gwarancji.

Powiedz mi czy jest polska wersja jezykowa softu?
Rozumiem, że pisząc "soft" masz na myśli firmware - jest "polskawa" wersja, tzn. nie wszystkie napisy menu są do końca przetłumaczone. Ale nie ma to chyba znaczenia...?


I kolejne pytanie jak on sobie radzi z dzwiekiem w filma BD?

Nie miałem dotychczas problemu.
 
Kirek50 jeszcze jedno pytanie co do napisow w filmach. Czy odtwarza TXT? SRT domyslam sie ze tak. Kolejna rzecz czy jest mazliwosc regulacji napisow gora dol wielkosc itp. I czy da sie ustawic napisy na tych czarnych pasach czyli w wiekszosci filmow w mkv czy avi. Chodzi mi o te paski u gory i dolu ekranu kirfy material nie jest w 16:9 tylko innej 16:10 czy innej rozdzielczosci?
A miales jakies doswiadczenie z DUNE 303D? Wiem ze jak chodzi o gadgety to gorzej wyglada tylko sie zastanawiam jak chodzi o stabilnosc. Bo w temacie o nim nie znalazlem zlego slowa poza tym dts mastet audio ktore poprawili w kolejnym firmware.
Co dokladnie trzeba po kupnie takiego SW3 zrobic z nim zeby chodzil stabilnie bez zaciec? Wgranie najnowszego firmware napewno ale co tam jeszcze sie konfiguruje takiego?
 

ogs

New member
Hej, szukam odtwarzacza, który spełni poniższe wymagania:
- bezproblemowe odtwarzanie 2D 1080p z DTS z mkv z dysku usb (pliki 8-12 gb)
- ściąganie torrentów na dysk usb
- ściąganie napisów do ściągniętych torrentów

Innymi słowy odtwarzacz ma obsłużyć cały proces torrenty->napisy->odtwarzanie.
Na razie przymierzałem się do Egreat ale nie znalazłem informacji czy działa na nim transmission i napidroid...

Z góry dzięki za porady.
 

ogs

New member
Hej, szukam odtwarzacza, który spełni poniższe wymagania:
- bezproblemowe odtwarzanie 2D 1080p z DTS z mkv z dysku usb (pliki 8-12 gb)
- ściąganie torrentów na dysk usb
- ściąganie napisów do ściągniętych torrentów

Innymi słowy odtwarzacz ma obsłużyć cały proces torrenty->napisy->odtwarzanie.
Na razie przymierzałem się do Egreat ale nie znalazłem informacji czy działa na nim transmission i napidroid...

Z góry dzięki za porady.

Nadal szukam i w Xtreamer TV znalazłem:

"Automatyczne pobieranie opisów i okładek do filmów
Oglądanie filmów nie kończy się na samej projekcji. Dodatkowe materiały, plakaty, okładki, opisy i inne informacje o filmie ułatwiają przeglądanie zbiorów i wybór repertuaru. XtreamerTV sam wyszukuje i pobiera wszelkie dodatkowe informacje z internetu. Funkcja pobierania napisów zostanie dodana w jednej z kolejnych aktualizacji oprogramowania."

Czy ktoś wie czy ta funkcja została dodana?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy odtwarza TXT?
Tak

czy jest mazliwosc regulacji napisow gora dol wielkosc itp. I czy da sie ustawic napisy na tych czarnych pasach czyli w wiekszosci filmow w mkv czy avi.

Góra, dół , wielkość, grubośc, kolor, kolor obwódki, synchronizacja, gdy rozmijają się z filmem... Na pasach też się da ustawić.


Co dokladnie trzeba po kupnie takiego SW3 zrobic z nim zeby chodzil stabilnie bez zaciec? Wgranie najnowszego firmware napewno ale co tam jeszcze sie konfiguruje takiego?

Konfiguruje się to, co fabryka dała, a właściwie to, co jest potrzebne do normalnego użytkowania. Poszukaj sobie jakiegoś filmu na YouTube lub zrzutów ekranowych.
 

jazzy

New member
Na razie przymierzałem się do Egreat ale nie znalazłem informacji czy działa na nim transmission i napidroid...

Z góry dzięki za porady.


Na Egreat R300 napidroid działa z poziomu androida. Ale korzystanie jest trochę uciążliwe bo za każdym razem sprawdza wszystkei media na dysku i dość długo to trwa - same napisy pobiera bez problemu.
Co do transmission trudno mi powiedzieć bo nie używam ale czytałem wpisy innych użytkowników że działa.
 

ogs

New member
Na Egreat R300 napidroid działa z poziomu androida. Ale korzystanie jest trochę uciążliwe bo za każdym razem sprawdza wszystkei media na dysku i dość długo to trwa - same napisy pobiera bez problemu.
Co do transmission trudno mi powiedzieć bo nie używam ale czytałem wpisy innych użytkowników że działa.

Dzięki, a ten nowy R6S działa tak samo? Wiesz może?
 

lmichal

New member
Wybór Playera sieciowego do 3D

Siedzę i czytam wszystkie komentarze i opinie

Wstępnie wybrałem

Dune HD TV-303D
EGreat R6S PRO
Xtreamer Prodigy
Mede8er MED600x3D



Głównie do filmów HD i 3D 720p i 1080p. Formaty to avi i mkv

Moje obecne playery nie dają już rady ciągnąć nowych filmów więc czas na zakup nowego bo juz praktycznie nic nie mogę oglądać bo albo nie "idzie" albo tnie jak cholera.



Na początku wybrałem Xtreamera (jego plusem aczkowliek nie wiem jak dużym :) - jest Rozszerzona pamięć flash 2GB widze ze inne urządzenia mają do 512MB) ale teraz zastanawiam się też czytając tu opinie innych nad Dune 303 i ...... chyba jednak najbardziej nad Mede8er MED600x3D
O ile Dune, egreat, xtreamer jakoś tam o uszy mi się obiło o tyle Mede8er to dla mnie jakaś "kosmiczna" firma.

Zależy mi oczywiscie aby urządzenie obsługiwało jak najwięcej, najnowszych kodeków av głównie 3D bo teraz na to się przerzuciłem (aczkolwiek wybór jest ograniczony). Nie zależy mi raczej na menu kopie BD bo tego praktycznie nie używam (do tej pory nie spotkałem się jeszcze)

Dodatkowo ale to już taka wisienka na torcie zeby graficznie UI wyglądało ładnie :)) mam uraz po starym DVD fergusona i Mancie :)
Android będzie też może miłym dodatkiem ... nie wiem jeszcze czy i jak to się sprawdza w tych urządzeniach
 

lmichal

New member
Ale czy on wszystko łyknie tak jak te playery i będzie na tyle perspektywiczny?
BR już mam w PS3

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry