Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

davero79

New member
Serwer Dlink 320L vs Synology 212

Witam. Bezsensu porównywać te dwa urządzenia, ale róźnica w cenie jest dość spora. Przyjzałem sie trochę dlinkowi 320 i nadal nie mogę sie zdecydować (jedni piszą ze super drudzy, ze tragedia) mam mętlik w głowie. Serwer głównie chcę uzywać jako multimedia czyli odtwarzanie filmów, muzyki po dlna.
Jeśli to w ogóle możliwe takze przez internet. Oczywiście chcę tam wrzucić resztę danych aby siedziały sobie jako backup (na raidzie mi nie zalezy). Ma może ktoś ten serwer moze się wypowiedzieć na jego temat ?. Czytałem o synology 212 prezentuje się świetnie ale jest sporo drozszy. Podobno DLNA na dlinku działa bardzo słabo. (Na transferach tez mi nie zalezy, wgram raz i będą lezeć) Wazne zeby filmy śmigały - głównie avi i voby.
Jeśli moźecie doradzić będę wdzięczny.
 

Mateush

New member
Dlink przy synology to rzeczywiście tragedia :). Software`owo synek bije na glowe dilinka. Mam 212j, które kupiłem tak na próbę przed jakimś 5-6 dyskowym i jestem mega zadowolony, cichy, wmiare szybki, super wsparcie kolegow z forum synology. Jeśli kupujesz sprzęt na dłużej to ja bym brał 212j, jeśłi za rok będziesz chciał coś większego to może kup dlinka i bedziesz mieć mniejszą stratę przy sprzedaży. W synku super chodzi klient torrent wraz z pełnym rss + unpack rar... co dla mnie było n1 przy wyborze. Warto przed kupnem zobaczyć kompatybilność dysków z NASem, ja polecam WD RED, cichy, 26 stopni temp, szybko naprawia sektory. Jak masz pytania to pisz.
 

davero79

New member
Jeden dysk juz mam 2tb wd green, wiec kwestia dokupienia drugiego 3tb. Nie zalezy mi na torentach, na rs egofiles etc tez nie. To co potrzebuje juz mam :) 13 lat zbierania wystaczy :). Jesli coś się pojawia ściągam migiem 50/5 mam łącze. Interesuje mnie sprawa w sumie tych dwóch serwerów. Jest opcja odtworzenia filmu czy muzyki przez internet. tzn, ze tutaj mam upload 5m serwer postawiony. Jade w inne miejsce gdzie mam neo :| 6/0,7. Teraz pytanie jak to działa? Wypuści mi sygnał serwer 5m, a tam odbierze też 5 ?. Jeśli tak czy jest to płynne ala YT ? Rozumiem, ze po lanie w domu gdzie jest serwer filmy, muze, dvd (voby na hdd) odtworze bez problemu? zarówno na d linku i synku. Czyli tablet smartfon laptop, komp stacj... TV lg la740 (taki model zamierzam kupić na jesień, akurat będzie tam, gdzie neostrada) Jak jest z pozeraniem prądu. Z tego co czytałem 5w w hibernacji około 17 przy pracy (1 dysk). Przez Internet da się go odhibernować ?. Pytam bo nie mam zielonego pojęcia jak to działa, a nie chciałbym się nie miło zaskoczyć :)
 

davero79

New member
A może coś po środku ? Np QNAP TS-212.

I tak jest drozszy 2x od dlinka. Czy mi jest potrzebny taki sewer ? nie będę uzywał torentów, egofiles, turbo rs itd ... Serwer ma słuzyć jako centrum multimedialne (tylko i wyłącznie) czyli 5tb danych jako backup i chcę puszczać z niego po lanie i internecie (nie wiem czy nie ma blokady na filmy podobno wd book live ma)filmy i muzykę, moze czasem coś z niego sciągnąć. Nie będe tez wrzucal po usb kopi zdjęć czy filmów z aparatu itp. (chociaz chyba się da)
 

kameleon71

Klub HDTV.com.pl
vip
Miałem dlinka 320, mogę Ci śmiało napisać że to nieporozumienie. Jest tragicznie wolny, nie ma sensownego wsparcia technicznego i brak mu podstawowych funkcji takich jak np. wake-on-lan. Zresztą opinie możesz poczytać na oficjalnym forum dlinka. Ja zamieniłem go na readynasa od netgeara. Do tego do czego go wykorzystuje spokojnie mi wystarczy, ale dzisiaj dołożyłbym jednak do synology, choćby ze względu na świetny support.
 

davero79

New member
Miałem dlinka 320, mogę Ci śmiało napisać że to nieporozumienie. Jest tragicznie wolny, nie ma sensownego wsparcia technicznego i brak mu podstawowych funkcji takich jak np. wake-on-lan. Zresztą opinie możesz poczytać na oficjalnym forum dlinka. Ja zamieniłem go na readynasa od netgeara. Do tego do czego go wykorzystuje spokojnie mi wystarczy, ale dzisiaj dołożyłbym jednak do synology, choćby ze względu na świetny support.


wake on lan - co mam przez to rozumieć ? nie obudzi się przez neta ani lan ?
 

kameleon71

Klub HDTV.com.pl
vip
No jak Ci padnie zasilanie to dlink nie wstanie, trzeba go ręcznie włączyć.
Nie wymagam przywracania po braku zasilania (a to masz w synology), wytarczy mi wake on lan żebym sam mógł go włączyć na routerze (dlatego wziąłem tańszego Readynasa).
To pełna dyskwalifikacja, dlatego się pozbyłem dlinka 320.
 

davero79

New member
No jak Ci padnie zasilanie to dlink nie wstanie, trzeba go ręcznie włączyć.
Nie wymagam przywracania po braku zasilania (a to masz w synology), wytarczy mi wake on lan żebym sam mógł go włączyć na routerze (dlatego wziąłem tańszego Readynasa).
To pełna dyskwalifikacja, dlatego się pozbyłem dlinka 320.

No fajne udogodnienie, ale czy często pada zasilanie ? Rozumiem zez kazdego moge odczytywac po lanie i po necie ? pomijam tu transfery gdzie dlink wypada słabo, ale tez jest o polowe tanszy.
 

kameleon71

Klub HDTV.com.pl
vip
Może nie często, ale czasami zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Przypuśćmy że akurat w tej chwili potrzebujesz mieć dostęp, a nie ma kto wcisnąć włącznika - to irytujące. Oba odczytasz po lanie i po wanie, ale dlink ma więcej wad niż zalet. Poczytaj oficjalne forum dlinka zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Pozdr
 

davero79

New member
Może nie często, ale czasami zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Przypuśćmy że akurat w tej chwili potrzebujesz mieć dostęp, a nie ma kto wcisnąć włącznika - to irytujące. Oba odczytasz po lanie i po wanie, ale dlink ma więcej wad niż zalet. Poczytaj oficjalne forum dlinka zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Pozdr


Ile kosztował twój serwer ? jakie ma zużycie prądu w hibernacji i podczas pracy. Jakie odczyty i zapis ?
dlna pewnie śmiga sprawniej
 

Mateush

New member
Davero po tym co piszesz synek 212j spokojnie ci wystarczy na lata i kupił bym go. Nie będziesz mieć żadnych problemów z działaniem. Wiem że masz ograniczony budżet dlatego bym poczekał jeszcze troche jak wejdzie nowy model 213j a 212j bedzie na wyprzedaży czyli coś około 500zł.

Co do streamowania filmów to zależy głównie od łącz twój up > kogoś dl, ripa BD50 nie puścisz :) Musisz sobie sam wyliczyć czy łącze pociągnie, dvix 700MB pójdą napewno ale pełen RIP DVD to tak na styk
 

Mateush

New member
Test QNAP TS-212 - Chip.pl


co powiedziecie na ten temat ? tanszy od synka drozszy od netgeara. Zuzycie pradu i transfery podobne do synka 212, a jak z funkcjonalnoscią?


Sprzętowo to samo co synek, różnica w cenie mniej niż 100 zl, moim zdaniem opcja nie warta oszczędności. Synology się ceni bardzo za software który co by nie mówić jest dopracowany + ma świetne wsparcie całego community. Ja wole dopłacić i być pewien dobrego produktu niż póżniej płakać :) i się złościć. Jak pisałem wcześniej, jeśli możesz to poczekaj jeszcze troche na premiere 213j, cena 212j mocno spadnie i pewnie pojawi sie na jakiś portalach wyprzedażowych typu "ibood"
 

davero79

New member
Sprzętowo to samo co synek, różnica w cenie mniej niż 100 zl, moim zdaniem opcja nie warta oszczędności. Synology się ceni bardzo za software który co by nie mówić jest dopracowany + ma świetne wsparcie całego community. Ja wole dopłacić i być pewien dobrego produktu niż póżniej płakać :) i się złościć. Jak pisałem wcześniej, jeśli możesz to poczekaj jeszcze troche na premiere 213j, cena 212j mocno spadnie i pewnie pojawi sie na jakiś portalach wyprzedażowych typu "ibood"

wiesz kiedy ma byc premiera nowego ?
 

davero79

New member
Jest opcja w sinology wyłączania serwera po necie ? po prostu power off, przykladowo nie bede uzywal go 2tyg, a nie moge zrobic tego fizycznie. da sie wylaczyc ?
 

jurass

Banned
Zarówno Synology jak i Qnap to umożliwia. Masz dostęp do panelu administracyjnego bez żadnych ograniczeń, tak jakbyś siedział koło serwera. Mówię o dostępie zdalnym przez przeglądarkę. Są też dedykowane aplikacje mobilne, ale o mniejszych możliwościach.
 

davero79

New member
Zarówno Synology jak i Qnap to umożliwia. Masz dostęp do panelu administracyjnego bez żadnych ograniczeń, tak jakbyś siedział koło serwera. Mówię o dostępie zdalnym przez przeglądarkę. Są też dedykowane aplikacje mobilne, ale o mniejszych możliwościach.

Hmm koles w jednym sklepie, mówił mi że nie włącze serwera - muszę mieć wgrany odpowiedni soft do rutera hmm, podał mi jeszcze inny sposób nie pamiętam. No zdziwiło mnie to, ze zdalnie da się tylko hibernować i uruchamiać natomiast twardy power off odpada. Czy miał racje ? Też czytałem na chip.pl, ze owe serwery cały czas pracują chodzi mi o wiatrak - człowiek ze sklepu mówi że on sie wylacza jak sie hibernuje serwer. Jak jest naprawdę ? Bo mi się metlik w głowie robi :) coraz większy, powiedział mi tez ze jesli zalezy mi na strikte multimediach to, zeby brac synology, wiecej apek mobilnych itp
 
Do góry