Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Mateush

New member
Zdalnie można wyłączyć serwer. Hibernacji nie używam, dla mnie zupełnie zbędna opcja i tylko dysk męczy - zdania podzielone :). Wiatraka wogóle nie słyszysz, szybciej szum talerzy dysku. NASa mam 2 metry od łóżka i śpie spokojnie.
 

davero79

New member
Zdalnie można wyłączyć serwer. Hibernacji nie używam, dla mnie zupełnie zbędna opcja i tylko dysk męczy - zdania podzielone :). Wiatraka wogóle nie słyszysz, szybciej szum talerzy dysku. NASa mam 2 metry od łóżka i śpie spokojnie.

Czyli miał racje ze go nie odpale tak jak wylacze :).
 

jurass

Banned
O co w końcu pytasz, o możliwość zdalnego wyłączenia czy włączenia, bo już się gubię? Wyłączyć na pewno można. Możliwość włączenia zależy od wspierania funkcji Wake On Lan serwera i routera (w tańszych modelach na pewno tego brak).
Nie ma czegoś takiego jak hibernacja NASa (przynajmniej w Qnapie). Możesz ustawić zatrzymanie wirowania dysków po pewnym czasie nieaktywności.
Wentylatory pracują cały czas. Ich prędkość obrotowa zależy od zmierzonej temperatury wewnętrznej. Głośność zależy więc od modelu NASa, użytych dysków, ich aktywności i temperatury otoczenia.
 

davero79

New member
O co w końcu pytasz, o możliwość zdalnego wyłączenia czy włączenia, bo już się gubię? Wyłączyć na pewno można. Możliwość włączenia zależy od wspierania funkcji Wake On Lan serwera i routera (w tańszych modelach na pewno tego brak).
Nie ma czegoś takiego jak hibernacja NASa (przynajmniej w Qnapie). Możesz ustawić zatrzymanie wirowania dysków po pewnym czasie nieaktywności.
Wentylatory pracują cały czas. Ich prędkość obrotowa zależy od zmierzonej temperatury wewnętrznej. Głośność zależy więc od modelu NASa, użytych dysków, ich aktywności i temperatury otoczenia.

Zdecydowałem sie na Synology, chodziło mi o możliwość właczenia i wyłączenia po przez internet, ale jak piszesz musi być odowiedni ruter. Wątpie by sagem pod neo taką funkcję miał.
 

Mateush

New member
Jeden dysk juz mam 2tb wd green, wiec kwestia dokupienia drugiego 3tb. Nie zalezy mi na torentach, na rs egofiles etc tez nie. To co potrzebuje juz mam :) 13 lat zbierania wystaczy :)

Zrób sobie już back up danych 2TB bo bedzie format przy instalacji, pisze o tym żeby nie było zdziwienia. Równiez nie pomijaj pełnego sprawdzania sektorów, z 14h trwa :)
 

bajka022

New member
Gdzie mogę dostać ten model odtwarzacza.

Witam serdecznie,
Czy zna ktoś może z Was miejsce gdzie mógłbym zakupić Uebo M400?
Będę bardzo wdzięczny.
W tej chwili jestem posiadaczem Fergusona Ariva310 (oprogramowanie Astona)i według mnie to najlepszy odtwarzacz na chwilę obecną odtwarza wszystko włącznie z menu BD .ISO . True hd DTS HD Master to już poezja w 7.1.
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy istnieją nagrywarki HDD HD bez blu-ray ?

Przetrząsnąłem Allegro i nie znalazłem urządzenia z wejściem HDMI do nagrywania w locie. Jedynie kombajn Funai spełnia tę rolę ale ma na pokładzie nagrywarkę blu-ray przez co jest pewnie z 5 stówek droższy. Wolałbym uniknąć tego napędu a za to mieć większy HDD. Może ma ktoś z Was coś podobnego albo wie gdzie szukać ?
 

arczir2d2

New member
Chcę kupić niedrogi odtwarzacz bly ray z USB i nie wiem na co się zdecydować.
Zależy mi aby odtwarzał jak najwięcej formatów plików z USB
 

arczir2d2

New member
Niedrogi odtwarzacz Blu-ray

Chcę kupić możliwie niedrogi odtwarzacz Blu-ray. Nie potrzebne mi żadne bajery typu 3D. Ma odtwarzać wszystkie popularne formaty płyt z DVD włącznie.
Kolejny warunek konieczny to USB. Zależy mi aby z USB czytał jak najwięcej formatów plików.

Jeszcze taka sprawa. Będę chciał podłączać dysk zewnętrzny do tego odtwarzacza. Na dysku są dwie partycje, czy obie będą widoczne??
Czy taki odtwarzacz obsługuje system plików NTFS czy tylko FAT??
 

Goblin74

New member
Odtwarzacz multimedialny za Emtec N200

Witam,
jestem od kilku lat użytkownikiem odtwarzacza multimedialnego Emtec N200 i jestem z niego w sumie bardzo zadowolony (stosunek możliwości do ceny)
Jednak teraz przyszedł czas na zmiany i rozglądam się za jego następcą.
Po pierwsze to już teraz chyba wolałbym mieć możliwość zamontowania dysku wewnątrz urządzenia. Moje oczekiwania to odtwarzanie filmów Full HD, 3D w podstawowych formatach oraz to z czego korzystam najczęściej to formaty video: ISO, IFO, TS oraz mkv, avi, xivd, mpeg itp. itd… a z audio: mp3, flac. Napisy w formacie srt.
Chciałbym aby sprzęt działał w „sieci” z moimi komputerami (nie koniecznie wi fi) to się chyba nazywa serwer Samba.
Budżet: powiedzmy do 800 ewentualnie 1000PLN
Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi,
Pozdrawiam,

 

Goblin74

New member
Np. Mede8er MD1000x3D...

Fajne urządzenie. Jednak z tego co wyczytałem to 1000 i 800 to to samo tylko w innej obudowie. Czy tak?
Mnie bardziej chyba podoba się klasyka (MD800X3D) ;)

Przy okazji jeszcze pytanie:
Za podobne pieniądze znalazłem jeszcze DUNE HD TV303D, który z nich byście wybrali?
No i czy warto wydać więcej np. na DUNE HD BASE 3D ??

Pozdro,
 

pi_wo

New member
Odtwarzacz multimedialny - serwer plików + odtwarzacz TV

Cześć,

Przy okazji pierwszego postu: pozdrawiam forumowiczów. I od razu przeproszę za jedną rzecz: Poniższy post przeklejam z innego forum (po drobnych modyfikacjach), który nota bene napisałem przed chwilą. Wiem , trochę nieładnie tak się powielać, ale forum hdtv to miejsce o wiele lepiej sprofilowane pod kątem informacji, które chciałbym uzyskać.

Do rzeczy:

Ostatnio małymi kroczkami podchodzę do tematu kupna odtwarzacza multimedialnego (lub innego urządzenia spełniającego konkretne warunki). W zasadzie dokładnie wiem czego oczekuję, ale nie potrafię określić jakie urządzenie sprosta opisanym niżej wymaganiom. Z początku myślałem o małym NASie, lub zbudowaniu małego serwerka w oparciu o procesor ARM (pasywne chłodzenie to ważny atut), ale po drodze zakupiłem TV (Panasonic) i nie jestem zadowolony z software'u (struktura katalogowa plików oraz konieczność skanowania całego dysku przed wyświetleniem ich listy jest małym koszmarkiem).

Chciałbym dorobić się stanu, w którym pliki wideo, muzyka, zdjęcia są w jednym miejscu i łatwo dostępne dla każdego z urządzeń w domu. Przy okazji chciałbym się pozbyć problemu z softem w TV (czyli podłączyć to urządzenie przez HDMI do telewizora)

Potrzebuję urządzenia, które:

- ma kieszeń na dysk twardy + możliwość podłączenia dysków zewnętrznych przez USB 2.0/3.0 (3.0 to nie mus-have, ale mile widziany)
- Serwer plików: FTP, Samba itp. (jak najwięcej protokołów współdzielenia/dostępu do danych), ważne aby dyski podłączone przez gniazda USB również były współdzielone w sieci. Zgodność z DLNA itp to miłe dodatki
- Gniazdo Enthernet 1GBit - urządzenie będzie podłączone bezpośrednio do routera, Wi-Fi to miła opcja
- Wyjście HDMI
- Wyjścia Audio do 5.1

- Musi bezproblemowo odtwarzać filmy HD
- Musi obsługiwać większość popularnych codec'ów ( z tym nie powinno być problemu, ale zwracam uwagę na brak obsługi AC3, h264 itd. )
- Ma w miarę przyjazny interfejs (obsługa struktury katalogowej, czytelny player). Cenię sobie responsywność nad ilość dodatkowych funkcji

Wszelkie opcje typu przeglądardka internetowa, aplikacje youtube, czy inne Facebooki to dla mnie sprawa marginalna. Tuner tv też nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Cena: Dobrze jakbym zmieścił się w 600 zł, ale wolę dołożyć do interesu jeżeli oznaczałoby by to kompromis w kwestii jakości, lub ww funkcjonalności.

Znalazłem sporo urządzeń, które w teorii spełniają moje oczekiwania, ale jest to nisza, o której nie mam pojęcia. Dodatkowo rankingi (na różnych stronach ), sugerują często urządzenia, które:
1) oceniane są wg kryteriów, na których kompletnie mi nie zależy (np. mnogość aplikacji społecznościowych)
2) w ocenie wielu użytkowników są krótko mówiąc "do pupy".

Jesteście w stanie polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie, z którego jesteście zadowoleni?

Pozdrawiam,
piwo
 

turban

New member
Odtwarzacz z airplay

Witam, jaki odtwarzacz polecacie z funkcją airplay? Chciałbym sterować nim za pomocą iPada 2 i puszczać muzykę ze spotify. Filmy odtwarzane z dysku PC pod windows 7. Wygrzebałem xtreamertv ale to nowość za dużo nie można o nim poczytać. Są jakieś inne sprawdzone?

Pozdrawiam!
 

ong

New member
Witam, jaki odtwarzacz polecacie z funkcją airplay? Chciałbym sterować nim za pomocą iPada 2 i puszczać muzykę ze spotify. Filmy odtwarzane z dysku PC pod windows 7. Wygrzebałem xtreamertv ale to nowość za dużo nie można o nim poczytać. Są jakieś inne sprawdzone?

Pozdrawiam!

Jest niestety tylko jeden - AppleTV.

Nie wiem jak tam jest ze spotify. Ale wiem że tylko ATV potrafi przez AirPlay odtworzyć wideo.
A jak tylko ktoś "rozbroi" ten protokół to Apple wyda nowy iOS i ponownie zamknie temat.
 

turban

New member
A jak ogólnie ten AppleTV się sprawuje, może jakiś właściciel zarekomendować? Odtwarzanie filmów interesuje mnie wyłącznie z dysku komputera, a po airplay spotify.
 

insanitarium

New member
hd900b czy coś innego?

Witam,
od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu odtwarzacza sieciowego. Po przeanalizowaniu wielu wątków doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej będzie to HiMedia hd900b ale chciałbym prosić o waszą opinię zarówno o tym odtwarzaczu jak i o ewentualnej alternatywie, którą możecie polecić.
Zależy mi na tym by spokojnie odtwarzać filmy zarówno DVD jak i Blueray full HD, a także 3D o wadze nawet do 40 GB. Filmy mają być odtwarzane z dysku ( zarówno obraz płyty jak i struktura katalogów ), nie interesuje mnie napęd optyczny ( PS3 spełnia tą funkcję ). Dodatkowo możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej jak i napisów w trakcie odtwarzania. Obsługa menu w filmach mile widziana. Dodatkowa sprawa klient bit torrent musi być na pokładzie.
Odtwarzacz będzie podłączony kablem HDMI do TV a ethernetem do routera.
Najważniejszą rzeczą dla mnie jest by nie żonglować pendriveami, kablami, edytować filmów przed odtwarzaniem etc.
Obsługa audio 5.1 i DTS także mile widziana.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry