Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

gooru2

New member
Akurat jeśli chodzi o protokoły nie jestem ograniczony. W nasie pod spodem leży debian na armie. Bardziej mnie niepokoi karta sieciowa w odtwarzaczu. Wiem, że router da radę, nas również. Samba tu nie jest przeszkodą. Przerabiałem w firmie plc - to również nie jest stabilne rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę sprzęt rozsądny cenowo. Niestety to nie ja wykańczałem mieszkanie bo wówczas w wielu miejscach byłby eth kat5.
 

wchpikus

New member
Jaki odtwarzacz do mkv z dts i audio dts?

Witam!
Szukam odtwarzacza ktory poradzi sobie z odtworzeniem plikow audio dts.
Oczywiscie nie zdekodowac, tylko "wypluc" na hdmi lub spdif..
Testowalem WD, nie dziala.
Mam kolekcje plyt 5.1 (koncerty, i nie tylko) szukam czegos, co potrafi to odtworzyc..
W filmach to da rade, a same pliki dst lub wav?
 
No i teraz mam zupełny mętlik. Przeglądając dzisiaj fora natknąłem się na te "androidowskie" urządzonka, które wyglądem przypominają Pendrive.
Chodzi mi konkretnie o któryś z tych 3 bliźniaczo podobnych modeli:
-MK802 III
-MK808
-MK809

Wcześniej byłem do tych urządzeń uprzedzony, ale po przeczytaniu opinii i możliwości zaczęły do mnie przemawiać.
Podłącza się je do portu HDMI, a zasilanie do USB, bądź zewnętrznym zasilaczem. Trzeba by tu dokupić HUB USB, aby podpiąć więcej urządzeń.
Siedzi w nich (na przykładzie MK808, ale wszystkie z tych 3 są podobne, różnica w USB i paru szczegółach):
- dwurdzeniowy procesor RK3066 (Cortex A9) 1GHz - 1.6GHz
- grafika: MALI-400 (4-rdzeniowa) 400MHz
- pamięć RAM: 1 GB
- pamieć Flash: 8 GB (z tego około 2MB zabiera zainstalowany system Android)
- WiFi w standardzie N (podwójną antena dla lepszego zasięgu)
- 3 gniazda USB (jedno pełnowymiarowe, jedno mini USB, jedno mini USB do zasilania)
- wyjście HDMI (full HD)
- Android 4.0.3 lub 4.1 (najnowszy Jelly Bean !)

Rozwiązano problemy z wyświetlaniem Full HD. Można kupić wersję z dołączoną klawiaturą pełniącą również funkcje myszki.
Można tu wgrać xbmc co rzadkość. Jako dowód Mk808 Android XBMC Setup - YouTube
Z tego co czytałem przeglądanie neta, obsługa aplikacji nie odstaje od PC (żadnych zacięć itp.) Jedynie brzydki wygląd, ale można schować :)
Byłem zdecydowany na Egreat R6S PRO, aż do teraz. Tym bardziej że to urządzenie na Alibaba można dostać wraz z klawiaturą za ok. 160 zł z wliczoną wysyłką. Na allegro grubo ponad 300 i więcej.
Czy opłaca się to kupić, czy lepiej tego Egreata ??

Zastanawiam się czy ten zakup jest opłacalny.
 

Nikolai

New member
Witam!

Możecie mi polecić jakiś dobry odtwarzacz multimedialny z wyjściem HDMI i Coaxial i minimum jedno wejście USB. Ponadto by odtwarzał wszelkie formaty video z naciskiem na MKV i MP4, z audi MP3 i FLAC. Miejsca na dysk wewnątrz odtwarzacza nie potrzebuję, fajnie jakby był cichy (najlepiej pasywne chłodzenie), odtwarzanie MKV 3D to głównie gadżet, ale nie pogardzę. Zastanawiałem się nad Fergusonem Ariva HDplayer 210, czy może coś lepszego się znajdzie ? Cena do 300zł
 

zwierzak11

New member
kamilradom86- czy mk808 puści dzwięk dts , dts hd master, BD, BD 3D ? nie , więć jak ci wystarczą mkv i przeglądarka to myśl o MK a nawet o GK802 czterojajowcu- ja oczekuję jakości obrazu i dzwieku wieć wybrałem do filmu egreat a do neta ma tablet i laptop
 

coobah

Member
Bez reklam
ja wczoraj zamówiłem Egreat R6S PRO z WiFi i i złączem SATA.
Zamówiłem oczywiście z ebay, od chińczyka...
Zobaczymy za ile do mnie dotrze biorąc pod uwagę, że z okazji Nowego Roku mają wolne do 16.02.
 

gitala

New member
Witam,

Potrzebuje waszej pomocy w wyborze odtwarzacza. Szukam odtwarzacza multimedialnego, nie mniej jednak będę go używał jedynie do odtwarzania filmów, przeglądania zdjęć - przy pomocy podłączania dysku zewnętrznego/pendrive.

Zbędę są mi pozostałe bajery.
Budżet to max. 300zł. Filmy zazwyczaj w formatach mkv, mp4, avi + do tego napisy.
 

gitala

New member
Trudno dostępna ta Ariva. Potrzebuję czegoś co mogę dostać jeszcze w stacjonarnych sklepach typu Saturn, RTV euro.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Zamówiłem dziś tego Egreata R6S Pro.
Dla zainteresowanych link do aukcji
Egreat R6S WIFI 3D HD 1080p HDMI 1.4 BluRay Network Media Player Realtek 1186 | eBay
Wyszło mnie 275zł z przekonwertowaniem walut. Dam znać jak dojdzie.

Teraz pytanko. Jaki najlepszy alternatywny soft do niego wgrać, oraz do tych, którzy to robili, aby ktoś napisał mini instrukcję. Z góry dzięki.
Pozwoliłem sobie skopiować twój post do tematu "Egreat R6S" przyda się tam.
 
To ciężko będzie dostać tą AriveHD110 w sklepie. Na allegro dość często są ''używki". Można dostać do 100zł. Niekiedy z wgranym alternatywnym firmwarem.
Z nowych w sklepie to chyba Ariva210, ale tu chyba lepiej dołożyć i kupić coś lepszego, bo kosztuje ok 280zł. W tej cenie masz już Egreat R6S Pro (lepszy od Arivy, dla mnie w tej cenie bezkonkurencyjny, ze względu na możliwości), ale musisz go kupić na Ebay z Chin, bo w Polsce ponad 400zł.
Tak więc, jeżeli tylko filmy HD, zdjęcia i muzyka, to brałbym ArivęHD110, niskim kosztem i zadowolenie w 100% (można wgrywać firmware i zwiększyć jej możliwości, jest to do ogarnięcia, ale trzeba poczytać, żeby wiedzieć jak). Podobno od boot 26, ArivaHD110 puszcza HD Audio, czytając wypowiedzi, ale musisz podpytać użytkowników.
 

gitala

New member
Tak więc, jeżeli tylko filmy HD, zdjęcia i muzyka,

Tylko i wyłącznie filmy i zdjęcia, nie pisałem nigdzie o muzyce.

Philips HMP 3000 :roll: nie.

Nic prócz arivy nie wchodzi w grę?


Edit:

A może wystarczy coś pokroju odtwarzacza DVD, który ma wejście na USB?

Oczywiście jeśli ma ktoś jeszcze propozycje z odtwarzaczy multimedialnych, takich które nie mają bajerów a mają jedynie pośredniczyć w odtwarzaniu filmów lub mieć wewnętrzną pamięć + ww. To jestem na nie otwarty.
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
zamierzam kupić playera głównie do filmów 1080p które będę odtwarzał z dysku przenośnego 2,5 oraz do odbioru tv z weebtv. (mam w domu plazmę panasonica 50g30 i zależy mi na jakości obrazu HD) wybór padł na egreat R6S ... przed zakupem chciałbym jednak rozwiać swoje wątpliwości co do swego wyboru:
moje pytanie : w sprzedaży jest coraz więcej minikomputerów opartych na androidzie (np Mk808, ATV1200) - czy jakość obrazu znacznie będzie się różnić na filmach puszczanych z tych urządzeń w stosunku do np egreat R6S ... - temat androida i przeglądarki www traktuję raczej jako dodatek, który wykorzystywać będą moje dzieciaki - choć i może mnie wciągnie :)
 

outcold

Member
Witam, czy któryś z użytkowników forum posiada Egreat R160S lub ma o nim informacje dotyczące działania, softu itp to proszę o info. Pełno jest pozytywnych opinii o Egreat R6S natomiast o powyższym modelu zostają tylko zagraniczne fora.
 
Do góry