Philips HMP3000

Philips_HMP3000_Philips_5181386.jpg


Czy ktoś z forumowiczów jest już w posiadaniu pierwszego playera firmy PHILIPS?
Philips - Odtwarzacz multimedialny HD HMP3000/12 - Odtwarzacze multimedialne - Domowy sprzęt wideo - Dźwięk i obraz
Wydaje się, że jesteśmy krajem, w którym debiutuje:
iboum.com : Future Entertainment Technology : Phillips HMP 3000

Proszę o opinie, spostrzeżenia i informacje odnośnie tego debiutanta :)
 
Ostatnia edycja:

rojam

New member
no fajny sprzęt --- by był tak z 5 lat temu :))

krótka specyfikacja:
1.System dźwięku: Dolby Digital, Wyjście cyfrowe DTS 2.0 + --- a gdzie dźwięk HD????
2. obsługa popularnych systemów plików takich jak Fat32 Fat :)

jaja sobie robią z klientów
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
No ale to jest model dla ludzi którzy nie potrzebują urządzenia sieciowego tylko niedrogiego playera HD. Cena na początek około 249 zł. Ten opis z FAT32 jest raczej niefortunny bowiem ma wg specyfikacji FAT, EXT3, NTFS. To samo z obsługą dźwięku DTS, TrueHD DTS-HD MA ma down-mix oraz DTS, TrueHD ma pass-through. Procesor Realtek 1055 500Mhz to chipset z 2011 r. Obsługa DVD ISO oraz Blu-Ray ISO (BD-Lite).
Wiadomo że brak LAN ogranicza dostęp do playera więc nie zadowoli „starych wyjadaczy” i MOD’erów. W przypadku „uwalenia” mniej opcji by go ożywić. Ma dobrze odtwarzać i lepiej w nim nie grzebać.

W zasadzie ciekawe jest jak sobie Philips poradził z softem do niego i jak jest on w użyciu?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Lepsze niż nic, tylko Chińczycy przejeli dział TV Philipsa i już zmniejszyli dystans do konkurencji z 10 na 5 lat, brawo, za parę lat marka może znowu się liczyć. Estetyczxnie też wygląda super, prawie jak odtwarzacz BR Samsunga sprzed niewielu lat.
 
Ostatnia edycja:

fifnie

New member
napisy

Witam
Mam 2 pytania:

1. Czy może orientujecie się czy w urządzeniu tym jest możliwość powiększania napisów? Niestety mam w rodzinie osobę, która ma wadę wzroku i przydała by się taka opcja.

2. Jak odtwarzane są pliki mkv? czy nie zacinają się? (720p oraz 1080p)

pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam
Mam 2 pytania:
1. Czy może orientujecie się czy w urządzeniu tym jest możliwość powiększania napisów? Niestety mam w rodzinie osobę, która ma wadę wzroku i przydała by się taka opcja.
2. Jak odtwarzane są pliki mkv? czy nie zacinają się? (720p oraz 1080p)
pozdrawiam
Chyba jeszcze nikt nie ma tego Philipsa na tym forum.
W zasadzie chyba by było trudno znaleźć player na Realtek 1055 który nie ma opcji regulacji wielkości napisów, zmiany kolorów, położenia itp.
To samo się tyczy odtwarzania MKV. Jeśli film nie jest wadliwie przekonwertowany lub w jakiś sposób przekombinowany to wszystko będzie płynnie odtwarzał.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Sprzęt zamówiłem:)

Podzielę się spostrzeżeniami po testach:)
Czekamy na rzetelną recenzje.
Przypomnę że zapewne warto zainstalować poprawki firmware do tego odtwarzacza.
Ostatnia to V12.11.0A.62 z dnia 2011-07-13

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...hmp3000_12_fus_eng.zip&new_tmpl=1&mode=inpage

System Software Version: V12.11.0A.62
• Enhance DivX subtitle playability & Compatibility.
• Improve file menu navigation
• Improved HDMI output certification flow-- Startup HDMI thread delay 1 sec.
• Support Ext2 file system format.

System Software Version: V12.11.0A.61
• Enhance DivX subtitle playability & Compatibility.

System Software Version: V12.11.0A.60
• Enhance DivX subtitle playability & Compatibility.
• Enhance Audio playability on FLAC.
• UI improvement.

System Software Version: V12.11.0A.48
• Enhance User interface and Formats playability.
 

Alienoid

New member
Philips HMP3000 vs Asus O!play mini.

Witam.
Posiadam tego Philpsa od dwóch dni i jest moim zdaniem trochę lepszy od Asus O!play mini. Przede wszystkim nie ma problemów z plikami .txt. Nic nie trzeba konwertować wszystko działa tak jak należy. Czcionka jest ładniejsza, menu też. Miałem w domu oba urządzenia na raz więc mogłem porównać dokładnie. Minusem są czasami występujące lagi w pilocie. Może w Asusie było lepiej bo pilot miał dwie diody. Nie ma też ustawienia czasu pomijania - jest tylko 10 min. Philips trochę szybciej sie uruchamia. Urzadzenia są niemal identyczne jeśli chodzi o funkcje. Stawiam na Philipsa bo nie ma najmniejszych problemow z czcionką i napisami. Oczywiście nic sie nie zacina. Filmy otwarza tak samo jak Asus. Jest moim zdaniem najładniejszy i pobiera najmniej prądu. Nie sprawdzałem tego w Asusie ale w Philipsie nie działa regulacja głośności z poziomu urządzenia gdy jest ono połaczone przez HDMI do amplitunera. Podsumowując jest lepszy odAsusa i chyba najlepszy w tym przedziale cenowym. Idealny dla kogos kto nie zbiera filmów tylko ogląda np z podpietego dysku.
 

Alienoid

New member
Dodam jeszcze ,że regulacja głośności jednak działa w trybie audio LPCM, LPCM RAW. W samym RAW (najlepsza jakość) nie działa ale za to możemy cieszyć się czystym DTSem. Dotyczy to zarówno Asusa i Philipsa.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Wpadł mi w ręce HMP3000. Kilka słów o nim po podłączeniu. To jest bardzo krótkie spojrzenie na ten HD Player.

To naprawdę maleńkie pudełeczko, na zdjęciach wydaje się troszkę większe. Za to jest estetyczne (fortepianowa czerń) i nie przypomina mydelniczki jak podobne z tego segmentu playery. Po ustawieniu obok TV ładnie się prezentuje. Dioda informująca o stanie urządzenia jest dyskretna i nie bije po oczach nawet w nocy. Pilot niewielkich rozmiarów, wygląda bardzo przyzwoicie. Nie przypomina dość marnego pilota do DVD Philips którego posiadam. Niestety pilot jest zrobiony na wysoki połysk i nie jest to dobry pomysł. Paluszki idealnie zostawiają ślady. Rozplanowanie klawiszy tak pomyślane by komfortowo sterować odtwarzaczem. Jednak przycisk MUTE i listwa GŁOŚNOŚĆ jest za blisko kursorów (murowane pomyłki)
HMP3000 miał zainstalowany FW xx.0A.48 który szybko podmieniłem na xx.0A.62
Menu główne bardzo proste (USB, Karta, Config.) ale bez pstrokatych kolorków.

- start systemu około 10 s do pełnej gotowości.
- czyta BD.ISO, DVD.ISO
- dobra jakość video
- katalog VIDEO_TS przegląda lecz nie proponuje opcji ‘Odtwórz’ lub ‘Przeglądaj’
- czyta FLAC i APE + CUE
- nie znalazł mojego zew. DVD 3.5” z własnym zasilaniem.
- nie do końca działa płynne powiększanie napisów. Przy zadaniu wielkości czcionki uzyskałem tylko cztery stopnie wielkości czyli jeszcze FW do poprawienia zwłaszcza że potrafi się podczas poruszania po zasobach USB zawiesić.

Reszta zapewne jak w instrukcji więc nie będę przepisywał. Kosztował 225 zł.
 

WRONEK

New member
a czy ten otwarzacz uciągnie orginalny plik z BD?
i jakie najwieksze videobitrate uciagnie?
czy da rade z tym:

RESOLUTION….: 1920×1080
BITRATE…….: 32,3 Mbps
AUDIO1……..: image Englisch DTS-HD 5.1 1536 kbps
AUDIO2……..: image German DTS 5.1 768 kbps
 
Ostatnia edycja:

WRONEK

New member
to znaczy ze jest lepszy od wdtv live?
albo sie myle, bo nie zależy mi na youtube.
a z tego co piszesz wynika ze Philips radzi sobie z plikami 30mbps?
 

supamc

New member
Witam,
orientuje się ktoś, czy jest możliwość bezprzewodowego podłączenia odtw do sieci? np przez bezprzewodową kartę sieciową?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam,
orientuje się ktoś, czy jest możliwość bezprzewodowego podłączenia odtw do sieci? np przez bezprzewodową kartę sieciową?
No ale jak? Ten odtwarzacz jest pozbawiony hardware'owo i software'owo takiej możliwości. Dlatego jest tańszy. Jego brat czyli HMP5000 posiada takie możliwości.
 

supamc

New member
Oj pardon, zasugerowałem się informacją ze strony producenta, teraz spojrzałem-faktycznie patrzyłem na hmp 5000. Mój błąd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry