Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czyli co RTD 1186 lepiej wypada w filmach niż ARM ten co w RasPi

Zawsze lepszy będzie procesor (właściwie to jest układ SoC) zbudowany do konkretnych celów. Ten Relatek jest przecież skonstruowany pod kątem budowy mocnych i wielofunkcyjnych odtwarzaczy multimediów HD, ze wskazaniem na wideo. Wspomniany SoC Broadcom BCM2835 też niby jest konstrukcją pod kątem multimediów HD, ale sam producent podkreśla, że raczej mobilnych, czyli telefonów, różnych ruchomych "nagrywaczy" i innych elektronicznych zabawek, z nastawieniem na niską konsumpcję energii. To, że sobie w oparciu o ten SoC różni producenci robią androidowe komputerki, to wcale nie znaczy, iż są one naprawdę dobre do wymagających solidnej mocy obliczeniowej "ciężkich" multimediów HD. Jest też kwestia kodeków i kilku innych rzeczy...

To Broadkomy są niezłe graficznie, ale to tak naprawdę - poza wspomnianym wyżej zastosowaniem - dobrze wypada w reklamówkach. Dwurdzeniowy VideoCore IV GPU, który mają zaszyty opisywano jako układ o dwukrotnie większej wydajności od układu w iPhone 4S GPU (PowerVR 543MP2 GPU), który to układ iPhone'a miał 19.2 GFLOPS.

Reasumując: Raspberry Pi i podobne komputerki odtworzą, co mają odtworzyć, ale lepsze i wygodniejsze są stacjonarne playery HD.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50 mam pytanko .Może pomożesz,przy prawie każdy starcie filmu z pena czy koncertu jest strzał w kolumnach,szczególnie gdy amplituner przełącza się na DD,DTS.

Tego rodzaju sprawy są mi obce, zbyt zaawansowany poziom jak dla hobbysty. Szukałbym po kablach, złączach, bywa, że nieprzewidziane efekty pojawiają się, gdy połączone sprzęty są zasilane na różnych fazach...
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Kirek50 mam pytanko .Może pomożesz,przy prawie każdy starcie filmu z pena czy koncertu jest strzał w kolumnach,szczególnie gdy amplituner przełącza się na DD,DTS.Jak odtwarzam z PS3 to nic takiego się nie dzieje.Nie jest to może duży problem ale gdy wyjdę pauzuje film,jak wrócę i zapomnę wyciszyć to można się wystraszyć.I jeszcze jedno na TVLive Musica jest 160 koncertów wyłączają sie po 15sekundach.Jest na to jakaś rada może jakieś ustawienia.Pomożesz?
Onkyo TX SR608
PS3
Egreat R6S
Kolumny Klipsch Synergy
HD5000
TV Sony 40W5500
U mnie na Himedia jest podobny problem.Jedyna moja rada nie zapomnieć po pauzie wyciszyć.
 

ranczo

New member
Bez reklam
U mnie wszystko pracuje normalnie, z HiMeda strumień wysyłany jest do amplitunera i dopiero tutaj jest dekodowany, a Wy jak macie ustawione? może to jest przyczyna ?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
U mnie wszystko pracuje normalnie, z HiMeda strumień wysyłany jest do amplitunera i dopiero tutaj jest dekodowany, a Wy jak macie ustawione? może to jest przyczyna ?
No też tak mam.Sygnał idzie po hdmi.Odtwarzacz to 910b.Zwłaszcza po dts tak w głośnikach trochę "strzela" po pauzie.Przy szybkim przewijaniu wszystko jest ok.
 

ranczo

New member
Bez reklam
instalowałem ostatnio dwa HD910b, jeden pracuje z RX-A2020 a drugi z AVR255, mój HD600B pracuje z AVR460 i na żadnej konfiguracji trzasków niema.
 

Mateush

New member
Mam takie pytanie techniczne. HD playera łączymy hdmi do amplitunera i później hdmi leci do TV, jak to wszystko poustawiać żeby player zajmował się skalowaniem obrazu i ampli tylko przepuścił sygnał video a dźwięk niech player tylko przepuści a ampli dekoduje? Wy tak to ustawiacie ? Mam zamiar połączyć denona 2113 + dune 303d/popcorn a400.
 

Franek54

New member
Czy może ktoś mi powiedzieć z szanownych forumowiczów, czy istnieje jakis player, który zarówno odtworzy mi 1080/3d pozwoli zmienić czcionkę napisów, regulować obraz i żeby miał ładną bibliotekę filmów czyli okładki opis itp ? ponieważ posiadam Wd Tv Live i obraz można tylko powiększać, napisów czcionki się nie da zmienić tylko wielkość i na moim 55calowym Tv strasznie mnie to wku... HELP!!!!!!
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Czy może ktoś mi powiedzieć z szanownych forumowiczów, czy istnieje jakis player, który zarówno odtworzy mi 1080/3d pozwoli zmienić czcionkę napisów, regulować obraz i żeby miał ładną bibliotekę filmów czyli okładki opis itp ? ponieważ posiadam Wd Tv Live i obraz można tylko powiększać, napisów czcionki się nie da zmienić tylko wielkość i na moim 55calowym Tv strasznie mnie to wku... HELP!!!!!!

Jeśli chodzi o Wd Tv Live to możesz pokombinować z napisami.

Obadaj sobie poradnik który zamieściłem tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/875787-post42.html

Prawdopodobnie będziesz sobie mógł ustawić napisy jak ci się tylko podoba
bo format wyjściowy bazuje na obrazkach.
Tylko Wd Tv Liver musi wspierać format napisów VobSub idx/sub.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy istnieje jakis player, który zarówno odtworzy mi 1080/3d pozwoli zmienić czcionkę napisów, regulować obraz i żeby miał ładną bibliotekę filmów czyli okładki opis itp

Np. Xtreaemr Sidewinder 3, HiMedia HD z serii 9xx, chyba nowe Egreaty i Mede8ery na SoC RTD 1186, ale ich akurat nie znam... I sporo innych na tym chipie lub równoważnej Sigmie. Trzeba czytać specyfikacje, tak wszystko powinno być wypunktowane.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
HD playera łączymy hdmi do amplitunera i później hdmi leci do TV, jak to wszystko poustawiać żeby player zajmował się skalowaniem obrazu i ampli tylko przepuścił sygnał video a dźwięk niech player tylko przepuści a ampli dekoduje?

Ustawienie dźwięku w playerze RAW - dekodowaniem zajmuje się amplituner, wideo idzie wg ustawień z playera.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Np. Xtreaemr Sidewinder 3, HiMedia HD z serii 9xx, chyba nowe Egreaty i Mede8ery na SoC RTD 1186, ale ich akurat nie znam... I sporo innych na tym chipie lub równoważnej Sigmie. Trzeba czytać specyfikacje, tak wszystko powinno być wypunktowane.
Tylko Mede8er mają ladna biblioteke mediow, okładki i opisy ktore same sie pobieraja a reszta z tego co widze to nie.
 

celvi

Member
Witam, ludzie jaki odtwarzacz teraz na rynku dziala calkiem sprawnie? Tzn nie wiesza sie , odtwarza bezproblemowo wszystko jak trzeba. Chcialem kupic sidewindera 3 ale czytam ze ludzie sa z niego bardzo zadowoleni bo w czasie filmu zawiesil sie tylko 12 razy :) Albo popcorn a400 - jak to ktorys uzytkownik stwierdzil ze poczul sie jakby kupil sprzet za 200 zł bo na wszystko trzeba czekac. Nawet glupi plik muzyczny odpala kilka sekund i nawet to nie do konca prawidlowo. Nie no bez zartow. Nie ma juz sprzetu na rynku ktory dziala?
pzdr
 

jurcio6

New member
Witam.

Poszukuję odtwarzacza, który spełniałby kilka wymogów:
- HDMI, USB (ze 2x), LAN, możliwość podpięcia dysku (usb lub sata),
- dostęp do plików na komputerze przez sieć LAN,
- odtwarzanie z dysku/pen drive'a,
- odtwarzanie różnych dziwnych formatów audio i wideo z napisami (polskie TXT, SRT) w dobrej jakości,
- płynne odtwarzanie 1080p,
- przeglądarka internetowa,
- dobra cena - powiedzmy 300-400zł

W zasadzie tyle - niby proste wymagania, ale jest tego wszystkiego multum i ciężko samemu odfiltrować dobry sprzęt od badziewia.

W oko wpadło mi np. coś takiego jak Media-Tech Engage HQ MT7002, na Androidzie, ale nie wiem jak wydajnościowo (przede wszystkim 1080p).
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dobra panowie po moich przemyśleniach, zastanawiałem się nad jakimś media playerkiem, później poszła myśl na HTPC, ale jednak trzeba by mieć budżet miedzy 700-900zł wiec narazie darowałem siebie to.
I zostałem przy Egreat R6S Pro (z wifi) moje pytanie brzmi czy w klasie tej cenowej do 500zł jest to jedyny słuszny wybór ? czy może coś innego polecicie ?
Zastanawiałem się jeszcze nad Xtreamer TV cena 499zł na SIGMIE ciekawie wygląda, troszkę mało wejść USB i nie wiem jak z zapleczem softowym, i jeszcze nad Apple TV 2 lub 3 z jailbreak ale tez nie znam tego.
Czy lepiej zostać przy Egreat ? jak w ogóle z awaryjnością tego odtwarzacza bo zamierzam kupić u Chińczyka.

Ps. Mam pytanko co do kupna w Chinach, bo na aukcji której chce kupić Egreat R6S WIFI 3D HDMI HD 1080p 1.4 BluRay Network Media Player Realtek 1186 | eBay (nie patrzcie na cenę bo coś sprzedający pomylił, ostatnio był za 280zl) jest w komplecie zasilacz z wyglądającą na taką samą wtyczką sieciową jak u nas a na innych aukcjach np.Hongkong jest już inna raczej nie pasującą u nas.
 

gooru2

New member
Szukam uniwersalnego odtwarzacza w cenie do max 300-350zl. Źródłem będzie dosyć wydajny NAS z odpaloną albo Sambą, albo DLNA. Preferuję pierwsze rozwiązanie. Do tego dwuzakresowy router. W 2,4GHZ stabilnie chodzi w okolicach 45-50mbs. Więc przy bitracie na poziomie 20mbs ( a większe wartości są chyba rzadko używane w mkv,mp4 ) router wydoli. Stąd
- fajne jeśli odtwarzacz ma wifi w 5GHz. Jednak jeśli nie posiada jej obsługi powinien dać radę streamować po wifi sygnał 1080p. puszczenie kabla niestety nie wchodzi w grę. spokojnie mogę ustawić qos dla playera. na odpowiednim poziomie.
- współpraca z polskimi napisami - wiem, że po dnla to raczej mission imposible, ale po sambie już niekoniecznie
- mile widziane wsparcie np ipli, tvnplayera itp
- aplikacja do sterowania na androida.
- mile widziana obsługa radia internetowego.
- możliwie kompaktowe rozmiary.
- jeśli będzie możliwość zainstalowania dysku wewnątrz - mam 2 wolne dyski 2,5 cala.
- łatwość obsługi - będzie z tego korzystała a-techniczna żona.
- przyzwoite wsparcie,
- napęd zbędny - mam lg bd-550. Ale już denerwuje mnie to wieczne kopiowanie danych na nośniki
Zrezygnowałem z dysku. Priorytet, to w tej chwili wylacznie wifi, aplikacja androidowa, wsparcie.
Patrzyłem na arive 210 i 310, Był też hmp5000, ale problemy z wifi mnie zniechęciły. Pomożecie?
NAS i Wifi dają radę na transfer rzędu nawet 10MBps, ale do laptopa.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Wifi to moze byc za malo na stabilne ogladanie mkv pow. 10gb, bo mimo tego, ze taki film ma sredni bitrate np.8mbps to moze miec sceny z duza iloscia szczegolow i chwilowym bitrate rzedu 30mbps, co moze spowodowac czkawke plynnosci i zgubienie dzwieku. Dodatkowo transfer moze pogorszyc korzystanie z protokolu smb, czyli popularnego windowsowskiego udostepniania plikow - tu lepiej uzyc nfs.
Lepiej wiec podlaczac lanem, ewentualnie homeplugiem (jesli nie ma jak kabla pociagnac), a najlepiej bezposrednio przez usb albo sata.
 
Ostatnia edycja:
Do góry