Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

thomas.bham

New member
Różnice: GUI, możliwości oprogramowania, kształt obudowy, sposób chłodzenia, układ wyjść. Sprzętowo to ten sam SoC RTD 1186.

Rożnicę w wyglądzie zewnętrznym akurat jeszcze jestem w stanie zauważyć :p

Z ciekawości wszedłem dla przypomnienia na temat o himedii no i większość postów krytycznie wyraża się na jego temat, głownie narzekając na niestabilosc softu, problemy z kopiowaniem i problemy z czytaniem audio w dvd.
W jednym poscie nawet ktos wgrywal firmware-a z egreat-a?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z ciekawości wszedłem dla przypomnienia na temat o himedii no i większość postów krytycznie wyraża się na jego temat, głownie narzekając na niestabilosc softu, problemy z kopiowaniem

Jeżeli takiego sprzętu chce się używać z jego zaawansowanymi funkcjami (SAMBA, NFS, DLNA/UpnP itp. itd. ) to jednak trzeba się też troszkę "zaawansować". Tymczasem ludziska źle konfigurują routery, mają źle udostępniane pliki pod różnymi systemami w komputerze, mają jakiś sprzęt NAS, który też trzeba w przyzwoicie skonfigurować... Mają też routery 10/100 i dziwią się, że kopiowanie po sieci jest 3-5 MB na sekundę. Jednak gigabitowy sprzęt to już standard...

Notabene zauważyłem, iż niektórzy skarżący się wypisują straszne bzdury, bo nie chciało się im przeczytać instrukcji obsługi.

Nie posiadam HiMedia HD90x, ale testowałem sprzęt i nie zauważyłem jakichś nadzwyczajnych kłopotów. Jako player spisywało się to bardzo dobrze, odtwarzanie plików z NAS D-Linka też było OK. Kopiowanie na wewnętrzny dysk przez sieć jest wolne, ale przecież to nie kopiowanie komputer-komputer, urządzenie nie ma tak naprawdę normalnej karty sieciowej, więc 100 MB na sekundę nie będzie - do kopiowania jest złącze USB 3.0.

Owszem, w pierwszych firmware'ach było sporo bugów (obsługa wew. dysków) i były irytujące, ale sukcesywnie były usuwane i obecnie jakoś o nich nie słychać.

Poza tym warto pamiętać, że z reguły skarżą się ci, którzy mają kłopoty, a zadowoleni ze sprzętu po prostu z niego korzystają... :)
 

flymind

New member
Dlatego zastanawiam sie czy wlasnie bedac tzw. "niezaawansowanym" jest sens pakowac sie w sprzet ktorego polowa opcji na pierwszy rzut oka wyglada jak z Archiwum X ;-) Z kolei fajnie jak mamy w domu najnowsze rozwiazania typu RTD1186, 3d i inne androidy... Istnieje na to jakas recepta? Powrot do szkoly nie wchodzi w rachube:)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Nikt nie mówi że masz z tego wszystkiego od razu korzystać.
Jako zwykłe odtwarzacze multimediów to te sprzęty sprawują się bardzo dobrze i rzadko są problemy (sam posiadam Sidewinder 3).

Także zapewniam, że jak nie będziesz grzebał głęboko to z większością problemów tu opisywanych nigdy się nie spotkasz...

A inna sprawa że apetyt rośnie w miarę jedzenia, i fajnie mieć możliwość po pewnym czasie "stuningowania" swojego playerka :)

A mówi to osoba która zaczynała tak jak Ty, 2 lata temu, od najprostszego odtwarzacza multimediów (Asus O!Play HDRP3)...
 

thomas.bham

New member
Czyli chętnie skonie się ku HiMedia 900b
Zastanawiam się jeszcze czy ktoś z was miał możliwość porównać Himedie z Ereatem r300?
Pytam bo cena jest identyczna
 

broda1725

New member
Bez reklam
No własnie jak wyglada porownanie Egreata 200/300 - HiMedia 900 - Xtreamer SW3. Najwieksze zaplecze softu ma X SW3 ale jak z reszta ? Mi dosyc podpasował Egreat R200S PRO ale nie ma zawiele o nim tu na forum, tu bardziej pisza o X SW3 i HiMedia.

Ps. Zastanawiam się jeszcze nad zbudowaniem jakiegoś HTPC ale draźni mnie puźniejsza konfiguracja tego wszystkiego i nie wiem czy to dobry pomysł z połączeniem z plazmą i zasadnicza sprawa to pobór prądu, niestety nie bedzie pobierał tyle co media playerek. Ale plus że można za kwotę 900zł całkiem niezły sprzęt złożyć i wtedy jeszcze pograć.
 
Ostatnia edycja:

Ferdi328

New member
Nagrywarka do telewizji kablowej

Chciałbym zakupić nagrywarkę HD bez HDD i podpiąć swój zewnętrzny dysk twardy.Cena żeby była nie zbyt wygórowana.Głownie interesuje mnie nagrywanie programów z TV kablowej i programowanie czasu nagrywania.Ewentualnie zgranie zgromadzonych plików na nośnik zewnętrzny.Zasada działania na zasadzie tunera UPC z nagrywarką.Za konrketne propozycje z góry dziękuje.
 

jarod20

New member
A możliwe jest, żeby taką nagrywarkę podłączyć pod dekoder telewizji kablowej, i potem kablem HDMI do telewizora tak, żeby nagrywarka przepuszczała sygnał gdy nie jest używana?
 

czarnuch

New member
Popcorn haour a 300 ?

Witam,czy ktoś z forumowiczów miał kontakt z odtwarzaczem popcorn hour A 300 ? Zależy mi wyłącznie na odtwarzaniu plików o wysokim bitrate,funkcje internetowe są dla mnie nieistotne.
 

Ferdi328

New member
Jeżeli masz cyfrowy sygnał tv kablowej to dekodery z możliwością nagrywania na pewno dostarcza Twój operator.

Jeżeli masz sygnał analogowy to patrz tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/870019-post661.html
Posiadam obecnie UPC ale będę zmieniał na innego dostawce i tam też będzie sygnał cyfrowy.W wybranej ofercie nie ma dekodera z nagrywarką.Czyli taki Movie Cube P800 - Odtwarzacz Multimedialny z Funkcją Nagrywania i Tunerem Hybrydowym | EMTEC by musiał być?Jakieś inne propozycje?
 

mikas

Member
Ostatnio zakupiłem Raspberry Pi i spodobał mi się xbmc, ale samo urządzenie przycina się przy podłączeniu zewnętrznego dysku. Dlatego postanowiłem wymienić swój Xtreamer sidewinder na coś lepszego. Rozglądałem się za Xtreamer ULTRA II, ale pobiera dużo prądu i podobno kiepsko działa pilot. Potrzebuje coś w dobrej cenie co będzie miało USB 3.0, HDMI 1.4, wyjście optyczne, dobry pilot, mały pobór prądu, nieduże wymiary. Słyszałem że kiepskie urządzenia przycinają się na lepszych skórkach i zainstalowanych dodatkach, dlatego chciałbym by on sobie z tym radził. Jaki możecie polecić mi sprzęt ?
 
Jaki odtwarzacz multimedialny kupić w cenie do 350 zł. Osobiście myślałem nad Ariva 150 DVD z racji tego, że posiada napęd DVD, a takowego obecnie nie posiadam. Ważne, żeby odtwarzał wszystkie filmy zarówno mkv, mov jak i rmvb. Żeby nic się nie cięło. Źródłem odtwarzania będzie WD My Book Essential 1TB. Fajnie by było gdyby odtwarzacz miał jakieś radia internetowe i popularne serwisy, oraz pobierał info i okładki do filmów (coś w stylu xbmc).
Słyszałem, że w tą Arive 150 DVD można wrzucić alternatywne firmware. Czy wtedy dochodzą wyżej wspomniane funkcje ?? Można jakoś wrzucić weeb.tv ??
Proszę o porady.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja tez zapytam sie czy są jakies odtwarzacze aby menu przypominalo XBMC ? chodzi mi o pobieranie opisów, okładek i katalogowanie filmów.muzy jak wyzej wymienionej aplikacji.

Ps. Mikas a powiedz czemu tak ten Rasbery Pi ci nie odpowiada masz moze jakąś recke aby poczytac o tym ? i jak z filmami 720p MKV ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Posiadam obecnie UPC ale będę zmieniał na innego dostawce i tam też będzie sygnał cyfrowy.W wybranej ofercie nie ma dekodera z nagrywarką.Czyli taki Movie Cube P800 - Odtwarzacz Multimedialny z Funkcją Nagrywania i Tunerem Hybrydowym | EMTEC by musiał być?

Nie. Ten z linku to cyfrowo-analogowy dla telewizji naziemnej. Gdybyś miał od dostawcy kablówki sygnał analogowy (bezpośrednio z kabla, bez dekodera) to taki Movie Cube byłby OK. Ale - jak piszesz - będziesz miał sygnał cyfrowy, więc nic z tym nie zrobisz. Ewentualnie możesz nagrywać z dekodera dostawcy kablówki na dowolny inny recorder (w tym ten z linku), ale bez programowania - przy pomocy kabelków chinch podłączonych z dekodera do audio in i video in recordera.
 

gooru2

New member
Szukam uniwersalnego odtwarzacza w cenie do max 300-350zl. Źródłem będzie dosyć wydajny NAS z odpaloną albo Sambą, albo DLNA. Preferuję pierwsze rozwiązanie. Do tego dwuzakresowy router. W 2,4GHZ stabilnie chodzi w okolicach 45-50mbs. Więc przy bitracie na poziomie 20mbs ( a większe wartości są chyba rzadko używane w mkv,mp4 ) router wydoli. Stąd
- fajne jeśli odtwarzacz ma wifi w 5GHz. Jednak jeśli nie posiada jej obsługi powinien dać radę streamować po wifi sygnał 1080p. puszczenie kabla niestety nie wchodzi w grę. spokojnie mogę ustawić qos dla playera. na odpowiednim poziomie.
- współpraca z polskimi napisami - wiem, że po dnla to raczej mission imposible, ale po sambie już niekoniecznie
- mile widziane wsparcie np ipli, tvnplayera itp
- aplikacja do sterowania na androida.
- mile widziana obsługa radia internetowego.
- możliwie kompaktowe rozmiary.
- jeśli będzie możliwość zainstalowania dysku wewnątrz - mam 2 wolne dyski 2,5 cala.
- łatwość obsługi - będzie z tego korzystała a-techniczna żona.
- przyzwoite wsparcie,
- napęd zbędny - mam lg bd-550. Ale już denerwuje mnie to wieczne kopiowanie danych na nośniki
 

broda1725

New member
Bez reklam
dommino6 masz tego Egreata R6S ? czy ma podobne menu do xbmc i obsługa scraperów (pobieranie okładek i opisów) takie jukebox ? i czy działa bittorrent ?
 

mirek71

New member
koledzy prośba - przenieście dyskusję o Egreat R6S do wątku poświęconemu temu playerkowi :eek:k:
sam jestem mocno zainteresowany jego zakupem - sprawdzałem u chińczyków za ok 300 zł są i to te z wbudowanym wifi - choć wolałbym kupić z gwarancją u nas tylko ta cena brrr
jeśli mogę prosić kol dommino o więcej testów i informacji o tym nowym playerku - głównie jak odtwarza filmy o dużym bitare, polskie napisy , jak działa odtwarzanie filmów po wifi z PC - ta i jak z funkcjami internetowymi tj czy jest pełna przeglądarka www. itp.
 
Do góry