Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kamyk79

New member
No wlasnie wczoraj tez zauwazylem ze zostaly usuniete. Musieli admini usunac, bo ja tego nie usuwalem:((((( Wgranie tego na nowo to masakra, bo szlo to dosc dlugo z moim limitem na upload...
 

dakkon7

New member
Niech ktoś kto ściągnął zrobi UL np na chomika, zassam pliczki i przetestuję w weekend na moim Asusie który jedzie kurierem ;)
Z chomika nikt nie usunie, jedynie administrator konta.

albo inne hosty, tylko musi być to zrobione do czwartku (godz 9.00) bo później jadę do domu gdzie nie mam neta.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kupiles asusa, fajnie daj znac pozniej, w temacje asus zadalem pare pytan, na wiekszosc jest odpowiedzi, ale pare zostaly

co do tych plikow to kamyk niestety ale za duze wrzuca, takich plikow sie nie wrzuca tylko mniejsze.
Lpiej zrob takie po 200MB i wrzuc gdzies
 

Kamyk79

New member
Skrocilem ten filmik to 5 minut, za 1 godzine powinien byc na sieci wgrany, tym razem bedzie zajmowal 800 MB. 200 Mb to by musiala byc 1 minuta filmu, stad lepiej moim zdaniem bedzie przetestowac 5 pierwszych minut.
Bede mial wiec prosbe do uzytkownikow Asusa o test...
 

Marek.x

Member
Witam.
Ściągnąłem filmik i niestety na Asus O'Play dźwięk się tnie, natomiast obraz idzie płynnie-plik mp4,
Dźwięk jest nagrany w AAC 6 kanałów czego mój amplituner
nie odtwarza (onkyo 600E) gdyby to było AC3 wtedy ampli by rozkodował-ciekawe tylko z jakim skutkiem?
Próbowałem różnych ustawień audio w Asusie bez skutku.
Tak na marginesie-mam koncert z dźwiękiem AAC 48000Hz,
tylko w 720p i wszystko ok,czyli procek w Asusie nie wyrabia
wniosek: zmniejszyć częstotliwość próbkowania audio i powinno iść płynnie.

plik m2ts wszystko ok (audio AC3 puszczone przez ampli)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
plik m2ts wszystko ok (audio AC3 puszczone przez ampli)
jesteś pewny że obraz chodzi do końca płynnie ? ten filmik ma 50 klatek/s i jest dużo płynniejszy od normalnych filmów
też mi się wydawało że chodzi dobrze na Arivie (ten sam chipset co Asus) dopóki nie włączyłem filmiku na mocnym pc
 

MrCheese

New member
Dzisiaj wieczorkiem sciagne filmik i przetestuje go na Xtreamerze. Jesli to *.mp4 to najprawdopodobniej bedzie smiagal bez zarzutow. Nie mialem zadnym problemow z tym formatem nawet w 1080p. Dam znac pozniej. Pozdrawiam.
 

Marek.x

Member
jesteś pewny że obraz chodzi do końca płynnie ? ten filmik ma 50 klatek/s i jest dużo płynniejszy od normalnych filmów
też mi się wydawało że chodzi dobrze na Arivie (ten sam chipset co Asus) dopóki nie włączyłem filmiku na mocnym pc

Masz rację.Przed chwilą jeszcze raz się przyjrzałem na tv i na kompie
( phenom X4 3.10Ghz ) przy szybkich ruchach kamery widać delikatne przycięcia.Natomiast plik z działki obraz bez zastrzeżeń.
 

MrCheese

New member
Moj Xtreamer (wersja z pasywnym chlodzeniem) filmik odpalil bez najmniejszych problemow. Obraz jest plynny, ostry, zadnych przyciec. Dzwiek pieknie zsychronizowany, nic sie nie rozjezdza ani nie tnie. Wersja oprogramowania Xtreamera to 2.3.1, TV to plazma Panasonica 42" Full HD.
 
Ostatnia edycja:

Kamyk79

New member
MrCheese... proszę powiedz mi czy wersja z pasywnym chłodzeniem jest lepsza? jeśli tak to jaki to ma wpływ na samo działanie xtreamera? Czy wydajność jest lepsza? Sorki jeśli ktoś uzna to pytanie za laickie...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kamyk nagraj jakis filmik na sloncu z 1 minute i zapodaj go, ale bez ingerencje w material, chetnie sie dowiem jak odtwarzaja go playery, bo ten co zapodales to rozumiem ze w jakims programie robiles zmiany.
Z tego co widac WD LIVE i Extrem sobie radza.
Tak wiec chetnie zobacze wyniki pliku bez ingerencji jak playery sobie radza, oczywiscie jak jest taka mozliwosc

zapomnialem dodac, dobrze by bylo jakby byl jakos pokazany dzwiek, zeby wiedziec czy sie nie opoznia albo wyprzedza material, moze byc klasniecie albo cos tam :)

znowu zapomnialem dodac
brandt78 pokazal w fajny sposob, choc nie jestem w stanie stwierdzic czy dzwiek jest tam gdzie jest, ale to wina tego ze zostal dodany.
Oj nie ogladalem do konca, a jest tam plik m2ts no widac ladnie to leci, tylko ja nie wiem co to za plik o jakich parametrach czy to 50p czy 50i.
jak sobie ten WD radzi z blu-ray ?
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
@SebaFan

W moim filmiku o czasie 1:32 raczej widac ze jest synchro obrazu z dzwiekiem.
Dzwiek leci u mnie przez TV - nie mam ampli, wiec sie nie wypowiem o synchro w MP4 w innej konfiguracji.

Parametry pliku m2ts:

Pełna ścieżka : K:\Demos\test.m2ts
Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 133 MB
Czas trwania : 45s 45ms
Całkowita przepływność bitów : 24,8 Mb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 28,0 Mb/s

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.2
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Format_Settings_GOP : M=3, N=24
Czas trwania : 44s 560ms
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 23,4 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 26,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 50,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.226
Rozmiar strumienia : 124 MB (93%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Czas trwania : 44s 640ms
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo : -40ms
Rozmiar strumienia : 2,04 MB (2%)

i pliku MP4:

Pełna ścieżka : K:\Demos\Dzialka.mp4
Format : MPEG-4
Profil formatu : Base Media
ID kodeka : isom
Rozmiar pliku : 843 MB
Czas trwania : 5 min.
Całkowita przepływność bitów : 23,2 Mb/s
Aplikacja zapisująca : Lavf52.32.0

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : Main@L4.2
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 1 klatka
ID kodeka : avc1
ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding
Czas trwania : 5 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 23,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Zmienny
Szybkość wyświetlania klatek : 50,000 kl/s
Minimalna szybkość wyświetlania : 25,000 kl/s
Maksymalna szybkość wyświetlania: 50,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.221
Rozmiar strumienia : 836 MB (99%)

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Wersja formatu : Version 4
Profil formatu : LC
Ustawienia formatu, SBR : Nie
ID kodeka : 40
Czas trwania : 5 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 192 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 7,01 MB (1%)


BluRay'ow nigdy nie testowalem bo nie sciagam (znikoma roznica miedy nimi, a dobrym ripem 1080p).
Ale z tego co czytam na forach to WDTV Live radzi sobie z nimi dobrze, tylko nie ma obslugi menu.
 

Kamyk79

New member
Jacek144... mam do Ciebie pytanie... czy naprawde wszystko idzie plynnie. Podobn WD Live player jest na tym samym procesorze co Dune, wiec powinno isc tak samo. Czy potwierdzasz to, ze wszystko na dunie idzie plynnie i czy rzeczywiscie przy szybkich zmianach scen nie ma przeskokow? Moze tego nie zauwazyles?
 

Jacek144

New member
Jacek144... mam do Ciebie pytanie... czy naprawde wszystko idzie plynnie. Podobn WD Live player jest na tym samym procesorze co Dune, wiec powinno isc tak samo. Czy potwierdzasz to, ze wszystko na dunie idzie plynnie i czy rzeczywiscie przy szybkich zmianach scen nie ma przeskokow? Moze tego nie zauwazyles?

Powiem tak-procesor to nie wszystko,liczy się też reszta. A-200 (C-200) ma ten sam procek co Dune i jest problem, wiesz o tym doskonale. Do Dune jeśli chodzi o odtwarzanie nie mam najmniejszych uwag.Wszystko chodzi bez żadnych problemów.Co mnie trochę wkurza to temperatura dysku wewnętrznego-grzeje się mocno.Druga sprawa to niemożność skopiowania z Dune na coś przypiętego do niego w sytuacji,gdy to coś ma format plików windziany,czyli NTFS. Trzeba pomocy kompa.Dune spokojnie czyta pliki w tym systemie,jednak pisać nie potrafi. Chodzą słuchy,że w przyszłości może to się zmienić. Innych niedogodności póki co nie zauważyłem,choć nie wszystko zostało przetestowane np czytanie obrazu płyty Blueray. MKV chodzi bez bólu.Dune ma wbudowane dekodery dźwięków HD i sam je dekoduje,dając sygnał na wyjściach audio,lub puszcza bitstream po HDMI lub optyku i koaksjalu-do wyboru do koloru. Nie robi cudów czyli downmix do stereo lub wycinanie core.Ma dość sprawnie działający scaler do 1080p,co przydaje się przy odtwarzaniu obrazów płyt DVD.Ma super "lupę" przy przeglądaniu zdjęć.Algorytm jaki to realizuje jest jest wręcz szokujący.Graficzne programy komputerowe nie są w stanie tak ładnie powiększać.
 
Do góry