Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kamyk79

New member
Jacek144... prosze potwierdz mi czy jest tak samo jak w Popcornie A200, czyli nie ma mozliwosci wbicia sie na dysk USB (z poziomu komputera), ktory dzialalby jako serwer? Czy trzeba do tego uzyc zewnetrznego dysku podpietego po np. SATA`ie?
 

Jacek144

New member
Jacek144... prosze potwierdz mi czy jest tak samo jak w Popcornie A200, czyli nie ma mozliwosci wbicia sie na dysk USB (z poziomu komputera), ktory dzialalby jako serwer? Czy trzeba do tego uzyc zewnetrznego dysku podpietego po np. SATA`ie?

Dysk podpięty pod Dune jest widoczny,ale nie udało mi się wejść na niego.Winda coś marudzi o uprawnieniach,ale problem chyba tkwi w czym innym. Za cienki jestem by to rozgryźć i w tej sytuacji potwierdzam,że nie zrobisz z dysku na USB serwera.Może to wynikać z różnych systemów plików,bo system musi coś na nim zapisać,a się nie da,bo odtwarzacz nie umie.Może gdyby dysk miał partycję linuksową? Tak sobie tylko kombinuję.
 

Kamyk79

New member
Jacek144... tak dobrze kombinujesz, też mi się tak wydaje. Na dysku, którego udostępniamy w sieci poprzez Dune`a czy Popcorna, musi być stworzona partycja linuxowa, a drugim ograniczeniem jest port USB, który nie umożliwia udostępniania go w sieci. Jesli masz problemy z udostepnieniem tego "wbudowanego" dysku w Dunie ja zawsze robilem tak:

1) na kompie ktory byl w sieci LAN wpisywalem pod Win XP: Start->Uruchom->cmd->ipconfig /all. Mialem na tacy spisane wszystkie parametry ktore mozesz smialo przepisac w ustawieniach Dune`a z wyjatkiem adresu IP, ktorego najlepiej podbic tzn tak zeby sie w LANie adresy IP nie dublowaly np. 192.168.0.104. Reszta: Brama, Maska podsieci i DNS jest taki sam jak w ipconfig /all na tym kompie, ktory jest w sieci. Nie wiem wiec czy te czynnosci wykonales, wiec moze Ci sie to przyda....
2) potem na kompie wpiszesz np. \\192.168.0.104 i widzisz to co jest na tym urzadzeniu

Jacek144... a Ty masz Prime czy Base? Czym one sie roznia?

Pozdrawiam
 

Kamyk79

New member
Jacek144... jeszcze jedno czy testowales moze material na Dunie nagrany za pomoca kodeka X.264 1080p/50p z 5.1. 48000 Hz i zakodowanym 28Mbit/s - format mp4?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
brandt78

jezeli to 50p to bardzo dobrze sobie radzi WD, czyli Asus przegrywa tutaj, troche zdzwiony jestem


co do blu-ray to sa takie same pliki jak w kamerach, kwestia tylko czy mozna zmienic napisy i sciezke dzwiekowa z pilota

roznica jest i zawsze bedzie, nie wszystko widzimy, nie wszystko slyszymy :)

kamyk skoro na wd wszystko lata to lepiej wydac 450zl niz 1300zl chyba :)
 

Kamyk79

New member
Seba_Fan... slyszalem, ze owszem WD Player radzi sobie z podobnymi plikami, ale jak jest szybka zmiana scen to sa przeskoki, dlatego niektorzy forumowicze mogli tego nie zauwazyc stad moje pytania dot. Dune`a.
 

Jacek144

New member
Jacek144... tak dobedu Blurayrze kombinujesz, też mi się tak wydaje. Na dysku, którego udostępniamy w sieci poprzez Dune`a czy Popcorna, musi być stworzona partycja linuxowa, a drugim ograniczeniem jest port USB, który nie umożliwia udostępniania go w sieci. Jesli masz problemy z udostepnieniem tego "wbudowanego" dysku w Dunie ja zawsze robilem tak:
Jacek144... a Ty masz Prime czy Base? Czym one sie roznia?

Pozdrawiam

Z dyskiem włożonym do kieszenie (jak Ty to nazywasz wbudownym) nie mam żadnego problemu.Można z niego korzystać do woli w dwie strony.Wszystko z automatu.IP przedzielone przez DHCP i wszystko śmiga. Ja mam Base.Róźnica -Base nie ma napędu Bluray i wchodzą do niego dyski 3,5".a do Prime muszą być 2,5" (te montowane w skrzynce)
 

Jacek144

New member
Jacek144... jeszcze jedno czy testowales moze material na Dunie nagrany za pomoca kodeka X.264 1080p/50p z 5.1. 48000 Hz i zakodowanym 28Mbit/s - format mp4?

Testowałem filmik nagrany moją kamerką SD 707,oczywiście 50p. Dźwięk DD 5.1./ Zero obróbki.Materiał zgrany z kamery HD Writerem na dysk przenośny i odtworzony z tego dysku na Dune. Skąd masz takie audio? Podkładałeś coś zapewne.
 

Kamyk79

New member
Tak podkladalem, a testowales material 28Mbit/s - czyli wybrales najlepsza jakosc w trybie 50p, tak? I co, szlo wszystko plynnie? Czy testowales wowczas dynamiczne sceny?
 

Jacek144

New member
Tak podkladalem, a testowales material 28Mbit/s - czyli wybrales najlepsza jakosc w trybie 50p, tak? I co, szlo wszystko plynnie? Czy testowales wowczas dynamiczne sceny?

Jak dasz 50p to gorszej jakości nie możesz wybrać.Idzie wtedy na maksa.Dałem kobiecie kamerkę,a ręce jej drżą-:).Co chwila "paning za szybki". Szybki zoom na maksa i z powrotem. Sceny szarpane ogólnie.Przy oglądaniu łeb można sobie urwać. Wszystko odtwarzane bez żadnych, drobnych choćby zacięć.Fokus w kamerce nie wyrabiał,ale Dune sprawuje się (odpukać) wyśmienicie.Odtworzyłem to samo nagranie prosto z kamery i nie widać różnicy.
 

Kamyk79

New member
OK to rzeczywiscie dobrze, tylko ja sie zastanawiam czy tutaj format pliku nie ma również znaczenia, bo Ty testowales pewnie m2ts`a, a czy w mp4 z takim bitrate 28Mbit/s tez by szlo tak plynnie...
 

Jacek144

New member
Jacek144... prosze potwierdz mi czy jest tak samo jak w Popcornie A200, czyli nie ma mozliwosci wbicia sie na dysk USB (z poziomu komputera), ktory dzialalby jako serwer? Czy trzeba do tego uzyc zewnetrznego dysku podpietego po np. SATA`ie?

Zmieniam poprzednią wypowiedź.Dzisiaj już się da.Dysk przypięty do Dune po USB jest widoczny na kompie i można z niego odtwarzać po sieci,a także kopiować na dysk komputera-odwrotnie się nie da (chyba przeszkadza NTFS)
 

Kamyk79

New member
Konwertowałem super programikiem GUI do kodeka ffmpeg. Programik nazywa sie WinFF, jest darmowy i uzywalem ustawien:
- konwertuj do... MPEG-4
- szablon urzadzen - sam skonfigurowalem, gdyz problem byl z utrzymaniem stalego bitrate`u
Oto linia komend ktora wkleilem do wlasnego szablonu:

-b 28000k -maxrate 28000k -bufsize 1024k -vcodec libx264 -acodec
libfaac -ar 48000 -ab 192kb -coder 1 -flags +loop -cmp +chroma -partitions +parti4x4+partp8x8+partb8x8 -me_method hex -subq 6 -me_range 16 -g 250 -keyint_min 25 -sc_threshold 40 -i_qfactor 0.71 -b_strategy 1 -threads 0

Oto link do tego programiku:
WinFF - Free Video Converter
 

Jacek144

New member
Konwertowałem super programikiem GUI do kodeka ffmpeg. Programik nazywa sie WinFF, jest darmowy i uzywalem ustawien:
- konwertuj do... MPEG-4
- szablon urzadzen - sam skonfigurowalem, gdyz problem byl z utrzymaniem stalego bitrate`u
Oto linia komend ktora wkleilem do wlasnego szablonu:

-b 28000k -maxrate 28000k -bufsize 1024k -vcodec libx264 -acodec
libfaac -ar 48000 -ab 192kb -coder 1 -flags +loop -cmp +chroma -partitions +parti4x4+partp8x8+partb8x8 -me_method hex -subq 6 -me_range 16 -g 250 -keyint_min 25 -sc_threshold 40 -i_qfactor 0.71 -b_strategy 1 -threads 0

Oto link do tego programiku:
WinFF - Free Video Converter

Jak mi się uda to skonwertuję kawałek fimiku. Możesz mi napisać po co te cuda z konwertowaniem,bo nie za bardzo widzę sens takich działań.
 

Jacek144

New member
Jaki masz error, moze problem jest ze masz sciezke dzwiekowa 44000 Hz a w kodzie jest 48000 Hz
Nie mam błędów,tylko nie da się tak ustawić jak piszesz.Zrobiłem po swojemu,wybrałem MPEG-4 i szablon mpeg-4 super high quality. Dostałem po konwersji filmik mp4 o bitrate trochę ponad 40 Mbit/s.
Audio-szybkość transmisji 192kbit/s, próbkowanie 48kHz, kanałow 6. Plik przytył o prawie 300 MB.
I teraz zgadnij co na to Dune jak mu to podałem do skonsumowania?
 
Do góry