Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kamyk79

New member
No wlasnie z tym samym problemem sie zetknalem, ze bitrate byl wyzszy niz 28 Mbit/s po konwersji i dlatego wkleilem Ci to co napisalem

chodzi o to, ze super high quality masz taki parametr crf 15.0 - on oznacza inaczej mowiac :) constant rate factor czyli staly wspolczynnik jakosci w dowolnym tlumaczeniu. Powoduje to to, ze jesli ma sie ustawiony crf to jesli ustawi sie maxbitrate i sredni bitrate to sa te dwa ostatnie parametry ignorowane. dlatego ja wykasowalem crf`a z lini kodu i wstawilem za to -b 28000k -maxrate 28000k -bufsize 1024k i zmodyfikowalem jeszcze wedle potrzeb ilosc Hz dla dzwieku. Im mniejszy constant rate factor tym lepsza jakosc - wartosc graniczna to chyba 15.0 stad nazwa super high quality.

A jak sie zachowal dune gdy miales bitrate 40 Mbit/s:) Jestem ciekawy czy dal sobie rade:)?
Ja jak uzylem tych domyslnych ustawien dla super high quality to mialem nawet bitrate 50 Mbit/s:)
 

Kamyk79

New member
Ja konwertuje WinFF dlatego, ze Sony Vegas Pro 9 nie daje mozliwosci zapisu materialu Full HD z 50p i musze rendering robic do formatu AVI nie za mocno skompresowanego i pozniej przerabiac go na mp4 stad te cale zabiegi - zeby uzyskac w miare rozsadna wielkosc pliku mp4. 10 minut filmu 1080p/50p po renderingu do AVI w Vegasie zajmuje mi 160 GB i dlatego po konwersji w WinFF jestem w stanie uzyskac plik ok. 1,6 GB bez straty na jakosci.
 

brandt78

New member
Z ciekawosci przerobilem test.m2ts z tego watku szablonem super high quality:

Pełna ścieżka : C:\Users\RamireZ\Desktop\test.mp4
Format : MPEG-4
Profil formatu : Base Media
ID kodeka : isom
Rozmiar pliku : 249 MB
Czas trwania : 44s 660ms
Całkowita przepływność bitów : 46,8 Mb/s
Aplikacja zapisująca : Lavf52.32.0

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : Main@L4.2
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 1 klatka
ID kodeka : avc1
ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding
Czas trwania : 44s 660ms
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 46,6 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Zmienny
Szybkość wyświetlania klatek : 49,933 kl/s
Oryginalna szybkość wyświetlania: 50,000 kl/s
Minimalna szybkość wyświetlania : 12,500 kl/s
Maksymalna szybkość wyświetlania: 50,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.450
Rozmiar strumienia : 248 MB (100%)

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Wersja formatu : Version 4
Profil formatu : LC
Ustawienia formatu, SBR : Nie
ID kodeka : 40
Czas trwania : 44s 608ms
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 192 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 1,02 MB (0%)


Na wdtv live smiga bez problemu, wiec na trzy razy drozszym dune tez musi^^
 

Jacek144

New member
No wlasnie z tym samym problemem sie zetknalem, ze bitrate byl wyzszy niz 28 Mbit/s po konwersji i dlatego wkleilem Ci to co napisalem
A jak sie zachowal dune gdy miales bitrate 40 Mbit/s:) Jestem ciekawy czy dal sobie rade:)?
Ja jak uzylem tych domyslnych ustawien dla super high quality to mialem nawet bitrate 50 Mbit/s:)

Ano Dune nie zauważył nawet,że ma coś innego niż dotychczas dostawał,i nawet się nie zająknął.Odtworzył to bez żadnego szemrania bezbłędnie. W trakcie odtwarzania momentami bitrate wynosiło 55Mbit/s-tak to oceniał odtwarzacz,chociaż w trakcie konwersji WinFF max było 41,5 a min 39 z haczykiem. Średni wyszedł ciut poniżej 41Mbit/s. Dźwięk również bez zarzutu.
 

Jacek144

New member
Ja konwertuje WinFF dlatego, ze Sony Vegas Pro 9 nie daje mozliwosci zapisu materialu Full HD z 50p i musze rendering robic do formatu AVI nie za mocno skompresowanego i pozniej przerabiac go na mp4 stad te cale zabiegi - zeby uzyskac w miare rozsadna wielkosc pliku mp4. 10 minut filmu 1080p/50p po renderingu do AVI w Vegasie zajmuje mi 160 GB i dlatego po konwersji w WinFF jestem w stanie uzyskac plik ok. 1,6 GB bez straty na jakosci.

No to Vegas w kulki leci.Co on tam trzyma w tym kontenerze? Jakąś kontrabandę chyba :smile:
 

Kamyk79

New member
jacek444...rozumiem, ze testowales swoj pliczek z ostro zmieniajacymi sie kadrami o ktorym pisales pare watkow wczesniej tak?
 

Kamyk79

New member
OK Super, to rzeczywiscie moge chyba z reku na sercu powiedziec, ze Dune to chyba jedyny player na rynku ktory sobie poradzic z tak ciezkimi do udzwigniecia pliczkami jak te nasze z kamer SD-707 i TM-700...
 

Jacek144

New member
OK Super, to rzeczywiscie moge chyba z reku na sercu powiedziec, ze Dune to chyba jedyny player na rynku ktory sobie poradzic z tak ciezkimi do udzwigniecia pliczkami jak te nasze z kamer SD-707 i TM-700...

Czy jedyny? Przecież piszą użytkownicy WD Live,że też śmiga aż miło,a jest znacznie tańszy.Szkoda tylko,że dysk do niego nie wchodzi.Czytałeś mój dzisiejszy post o dysku na USB podłączonym do odtwarzacza? Jak nie to poczytaj.
 

Kamyk79

New member
Jeśli chodzi o opinie o WD Live to niestety jestem innego zdania. Użytkownicy WD Live, ktorzy testowali pliki na tym sprzecie, chodzi o te pliki, ktore dodalem na samym poczatku przy okazji tworzenia tego wątku na forum nie zauważyli subtelnych różnic i pogorszenia płynności przy troszkę szybszej zmianie kadru. Plik ktory testowal brandt78 to o ile dobrze pamietam plik, ktory nie ma w sobie zaszytej szybkiej zmiany kadru. Ogolnie podobno WD Live daje rade materialowi z bitratem 23 Mbit/s, ale tak jak pisalem, problem pojawia sie wtedy kiedy jest szybka zmiana kadru, wowczas WD Live Player pzoostaje w tyle. Poza tym znajomy testowal pliczek, gdzie byl zakodowany obraz po tzw. zmaskowaniu - 3 obrazy nalozone na siebie i przykryte maska. WD Live Player wowczas tez zaczal spowalniac, ale to akurat jakos rzadziej przeze mnie stosowana technika. Dlatego Jacek444 jesli Twoj test dot. szybkiej zmiany kadru wypadl pomyslnie to jest to dla mnie jednoznaczne z faktem, ze Dune jest po prostu najlepszy...
 

brandt78

New member
hmmm... przeciez testowalem plik z bitrate 46,8 Mb/s i bylo plynnie, porownywalem z z PC'tem.
Na "subtelne roznice" jestem wyczulony, bo zawsze jakosc byla dla mnie najwazniejsza...

Moze faktycznie przy szybkich zmianach live nie wyrabia przy wysokim bitrate, ale nie testowalem bo nie bylo tu takiego sampla. Dune ma duzo drozszy chip niz wdtv live wiec faktyczie powinien byc w czyms lepszy^^
 
Ostatnia edycja:

Kamyk79

New member
Zmieniam poprzednią wypowiedź.Dzisiaj już się da.Dysk przypięty do Dune po USB jest widoczny na kompie i można z niego odtwarzać po sieci,a także kopiować na dysk komputera-odwrotnie się nie da (chyba przeszkadza NTFS)

Szkoda, ze nie da sie kopiowac na niego z poziomu komputera to wtedy to bylaby bajka - bo wlasnie o takie kopiowanie mi chodzilo. Skoro da sie zobaczyc zawartosc tego dysku na kompie, ktory to dysk jest podpiety do Dune po USB to moze to jest tylko kwestia uprawnien ze nie da sie na niego skopiowac niczego z poziomu komputera? jakies udostepnianie do zapisu czy cus?
 

Kamyk79

New member
Nie wiem na te chwile czy sa takie obecnie w tym watku po tym jak admini ze strony upload-drive usuneli moje pliki. Nie wiem czy ten drugi przeze mnie umieszczony plik ma szybkie zmiany kadru, bo musialem go obciac do 5 minut, a caly plik zajmowal cos kolo 10 minut, a i tak po obcieciu wazyl ponad 800 MB.
Moze najlepiej byloby gdyby Jacek444 wrzucil ten pliczek przekonwertowany do mp4 gdzie bitrate byl nawet 40 Mbit/s i wowczas bys to przetestowal na WD Live Playerze. Najlepiej jak wrzucilby oba pliki tj. rowniez ten m2ts z bitratem 28 Mbit/s ktorego testowal na Dunie (ten z szybko zmieniajacymi sie kadrem czyli ten sam co mp4 tylko w formacie m2ts) tak zebys mogl puscic go na kompie - zobaczylbys jak wyglada prawidlowa plynnosci, jesli komp Ci na to pozwoli i pozniej porownalbys to w WD Live Playerze. Polecam do testow na komputerze uzycie Splash Lite Playera - darmowy i dobry i ma kodeki bardzo dobre i szybkie i wydajne, dzieki czemu 1080p/50p 28Mbit/s 5.1 daje rade na tych komputerach, na ktorych VLC Player wymieka i sie poddaje.
 

Jacek144

New member
Jeśli chodzi o opinie o WD Live to niestety jestem innego zdania. Użytkownicy WD Live, ktorzy testowali pliki na tym sprzecie, chodzi o te pliki, ktore dodalem na samym poczatku przy okazji tworzenia tego wątku na forum nie zauważyli subtelnych różnic i pogorszenia płynności przy troszkę szybszej zmianie kadru. Plik ktory testowal brandt78 to o ile dobrze pamietam plik, ktory nie ma w sobie zaszytej szybkiej zmiany kadru. Ogolnie podobno WD Live daje rade materialowi z bitratem 23 Mbit/s, ale tak jak pisalem, problem pojawia sie wtedy kiedy jest szybka zmiana kadru, wowczas WD Live Player pzoostaje w tyle. Poza tym znajomy testowal pliczek, gdzie byl zakodowany obraz po tzw. zmaskowaniu - 3 obrazy nalozone na siebie i przykryte maska. WD Live Player wowczas tez zaczal spowalniac, ale to akurat jakos rzadziej przeze mnie stosowana technika. Dlatego Jacek444 jesli Twoj test dot. szybkiej zmiany kadru wypadl pomyslnie to jest to dla mnie jednoznaczne z faktem, ze Dune jest po prostu najlepszy...

Nie jestem jakimś wybitnym znawcą tematu,ale oko póki co mam jeszcze niczego sobie.Ja piszę zupełnie subiektywnie i po prostu nie zauważyłem nic niepokojącego. Odtwarzacz kupowałem z myślą o plikach z kamery SD707 w wersji 50p.Kilka odtwarzaczy było testowanych m.in Hyundai, Popcorn C-200 i Dune. Tylko Dune przeszedł testy na twoim pliku test.m2ts. Reszta poległa.Decyzja o zakupie Dune była w tej sytuacji oczywista i uważam,że dokonałem dobrego zakupu. Do tej pory odtwarzacz ani razu się nie zbiesił i odtwarzał to co dostał.Nie było ani chwili jakiejś niestabilnej pracy,czy innych niespodzianek. Jedyna wada to cena,ale to można o każdym sprzęcie powiedzieć. Sprzęt na którym odtwarzam, też jest nie najgorszy i raczej należy do dobrych. Wyświetlacz to Panasonic plazma 50" z serii S-10,ampli Yamaha RX-V863 i zestaw kolumn Siesta. Do odtwarzania muzyki mam jeszcze wzmak Yamahy,bo stereo wolę jednak nie przez ampli. I to by było na tyle.
 

brandt78

New member
Szkoda, ze nie da sie kopiowac na niego z poziomu komputera to wtedy to bylaby bajka - bo wlasnie o takie kopiowanie mi chodzilo. Skoro da sie zobaczyc zawartosc tego dysku na kompie, ktory to dysk jest podpiety do Dune po USB to moze to jest tylko kwestia uprawnien ze nie da sie na niego skopiowac niczego z poziomu komputera? jakies udostepnianie do zapisu czy cus?

Cos nie chce mi sie wierzyc ze taka maszyna nie ma podstawowej funkcji dostepnej w innych tanszych playerach. W opisie funcji dune jest:

"NAS function: SMB and FTP access from network to the player's attached storage devices"

wiec wyglada na to ze musi dzialac...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o opinie o WD Live to niestety jestem innego zdania. , ze Dune jest po prostu najlepszy...

to moze osoba z diune odtworzy te pliki i nagra je kamera zewnetrza, mozna wtenczas bedzie zobaczyc jak to sie zachwouje (plus podasz w ktorej sekundzie sa te przejscia) film na podobienstwo tego co bylo tutaj zamieszone z WD Live
 

Jacek144

New member
Cos nie chce mi sie wierzyc ze taka maszyna nie ma podstawowej funkcji dostepnej w innych tanszych playerach. W opisie funcji dune jest:
"NAS function: SMB and FTP access from network to the player's attached storage devices"
wiec wyglada na to ze musi dzialac...

Dostęp jest jak pisałem wyżej,co nie znaczy że wszelkie operacje dyskowe są dostępne.Może gdyby na dysku podpiętym po USB była partycja ext2,to kto wie.Pewnie by się dało.Nie mam kieszeni na HDD,bo bym spróbował.samba chodzi i FTP też.Nie można tylko kopiować na dysk zewnętrzny z systemem plików NTFS,bo Dune tego nie umie.Być może kiedyś jakiś nowy FW pozwoli na to.Ja uważam,że aż tak bardzo nie jest to potrzebne.
 

Jacek144

New member
Moze najlepiej byloby gdyby Jacek444 wrzucil ten pliczek przekonwertowany do mp4 gdzie bitrate byl nawet 40 Mbit/s i wowczas bys to przetestowal na WD Live Playerze.

Jacek nie wrzuci póki co,bo brak mi możliwości technicznych.Czekam na normalny dostęp do sieci i gdy już DSL będzie działał,to nie widzę problemu.
 

brandt78

New member
Ja uważam,że aż tak bardzo nie jest to potrzebne.

Jednym jest zbedna, a dla innych taki brak dyskfalifikuje playera calkowicie...
Ja sobie nie wyobrazam, zeby za kazdym raze odpinac dysk i leciec do drugiego pokoju, podpinac do kompa i kopiowac plik za kazdym razem jak sciagnie sie kolejny film :/
Pewnie kiedys to poprawia, bo inne playery nie maja z tym problemu...
 

Jacek144

New member
Jednym jest zbedna, a dla innych taki brak dyskfalifikuje playera calkowicie...
Ja sobie nie wyobrazam, zeby za kazdym raze odpinac dysk i leciec do drugiego pokoju, podpinac do kompa i kopiowac plik za kazdym razem jak sciagnie sie kolejny film :/
Pewnie kiedys to poprawia, bo inne playery nie maja z tym problemu...

Trochę nie tak zrozumiałeś.Player ma dysk wewnętrzny i na ten dysk kopiujesz bez problemu, w te i we wte. NIE MOŻNA TYLKO SKOPIOWAĆ NA DYSK PODPIĘTY po USB z systemem plików NTFS jako drugi dysk (przenośny).
 
Do góry