Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

latet

New member
wiem że to problem z racji zasilacza ale uderzyłbym w 3.5 cala przynajmniej 1.5TB z interfejsem eSata jeśli taki w kompie posiadasz

eSata to nie problem - śledź kosztuje grosze.
Ale właśnie o zasilacz mi chodzi i w ogóle, rozmiary, wagę i hałas (wibracje). Mam dwie duże kieszenie na 3.5", z e-Sata i USB, więc wiem o czym mówię ;)
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
eSata to nie problem - śledź kosztuje grosze.
Ale właśnie o zasilacz mi chodzi i w ogóle, rozmiary, wagę...

Dlatego uparłem się mieć HD Playera z możliwością montażu HDD 3.5. Dla mnie to dopiero praktyczne wykorzystanie. To był jeden z ważnych parametrów technicznych.
A zewnętrzne dyski 2.5 można tez w każdej chwili podłączać.
 

latet

New member
Dlatego uparłem się mieć HD Playera z możliwością montażu HDD 3.5. Dla mnie to dopiero praktyczne wykorzystanie. To był jeden z ważnych parametrów technicznych.

Jaki model wybrałeś? Jakie ma wady?
Jestem na etapie wstępnym wyboru mediaplayera i włosy mi już od tego siwieją - z jednej strony setki modeli do wyboru, z drugiej - każdy ma jakieś wady i to przeważnie takie, których nie można stwierdzić czytając specyfikacje i nawet testy.
Najbardziej mnie kręcą medialplayery z czytnikiem płyt, takie jak ten:
iboum.com : Future Entertainment Technology : Ferguson Ariva 150 HDPlayer
ale wciąż nie mam odwagi podjąć decyzji..

latet
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jaki model wybrałeś? Jakie ma wady?
Jestem na etapie wstępnym wyboru mediaplayera i włosy mi już od tego siwieją - z jednej strony setki modeli do wyboru, z drugiej - każdy ma jakieś wady i to przeważnie takie, których nie można stwierdzić czytając specyfikacje i nawet testy.........latet

Znam te rozterki. Co do miejsca na przechowywania materiałów to przerabiałem różne opcje. Dyski zew. 3.5 no ale dodatkowe kable. Dyski 2.5 ok ale to nie są potężne pojemności więc kilka. Schowany dysk sieciowy ale wolne transfery a wyrafinowane obudowy drogie jak cholera. Więc jest teraz Traxdata czyli wszystko w jednym. Dysk zamontowany w środku. Dostać się do niego można na kilka sposobów.
Właśnie testowałem przenośne LG DVD na USB. To bardzo ładnie działa. Co prawda do płytek mam oddzielne urządzenie ale ta opcja działa. Wybrałem ten player bo ma to co teraz i jutro będę wykorzystywał. A i tak za rok będzie następna generacja. Ale w Traxdata nie ma utopionych pieniędzy. Nie wiem czy są idealne odtwarzacze i w dodatku za rozsądne pieniążki. Zawsze w jakimś znajdę fajniejsze rozwiązanie i beznadziejne co wyklucza zakup. Jak by tak wszystko połączyć ....
 

latet

New member
Znam te rozterki. Co do miejsca na przechowywania materiałów to przerabiałem różne opcje. Dyski zew. 3.5 no ale dodatkowe kable. Dyski 2.5 ok ale to nie są potężne pojemności więc kilka. Schowany dysk sieciowy ale wolne transfery a wyrafinowane obudowy drogie jak cholera. Więc jest teraz Traxdata czyli wszystko w jednym. Dysk zamontowany w środku. Dostać się do niego można na kilka sposobów.
Właśnie testowałem przenośne LG DVD na USB. To bardzo ładnie działa. Co prawda do płytek mam oddzielne urządzenie ale ta opcja działa. Wybrałem ten player bo ma to co teraz i jutro będę wykorzystywał. A i tak za rok będzie następna generacja. Ale w Traxdata nie ma utopionych pieniędzy. Nie wiem czy są idealne odtwarzacze i w dodatku za rozsądne pieniążki. Zawsze w jakimś znajdę fajniejsze rozwiązanie i beznadziejne co wyklucza zakup. Jak by tak wszystko połączyć ....

Najgorsze co może być dla mnie i czego bym się bał, to:

- problemy z synchronizacją dźwięk/obraz
- problemy z płynnością odtwarzania obrazu (wyróżniam tu wiele typów, występujących z różnych powodów - ale wszystkie mnie dołują)

w dalszej kolejności:

- brak obsługi jakiegoś formatu - kodeka, czy napisaów.

Reszta to pikuś.

latet
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety nie ma odtwarzaczy idealnych, każdy ma jakieś wady. Z pewnością jednak z wielu można być zadowolonym.
Ja np. kupiłem Arivę 110 i jestem z tego odtwarzacza zadowolony. Jeszcze nie spotkałem pliku z którym ten odtwarzacz miałby problem! Do tego dysk zewnętrzny WD 1TB (czemu tak mały:hihi:) i wszystko pięknie śmiga!
 

latet

New member
No niestety nie ma odtwarzaczy idealnych, każdy ma jakieś wady. Z pewnością jednak z wielu można być zadowolonym.
Ja np. kupiłem Arivę 110 i jestem z tego odtwarzacza zadowolony. Jeszcze nie spotkałem pliku z którym ten odtwarzacz miałby problem! Do tego dysk zewnętrzny WD 1TB (czemu tak mały:hihi:) i wszystko pięknie śmiga!

Chciałem poczytać o tej Arivie, ale tutaj jej nie znajduję:
iboum.com : Future Entertainment Technology : Media Player Comparison Grid
(nie widzę tam wyszukiwarki, a w spisie firm po prawej - brak).

Interesowałoby mnie, czy czyta napisy graficzne (w formacie Blue-Ray) z plików MKV?

Dzięki,

latet
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Najgorsze co może być dla mnie i czego bym się bał, to:

- problemy z synchronizacją dźwięk/obraz
- problemy z płynnością odtwarzania obrazu (wyróżniam tu wiele typów, występujących z różnych powodów - ale wszystkie mnie dołują)

w dalszej kolejności:

- brak obsługi jakiegoś formatu - kodeka, czy napisaów.

Reszta to pikuś.

latet

No niby jakiego ma nie odtworzyć kodeka? Jakiegoś cudaka chyba albo jak jest uwalony plik.
Na których napisach ci zależy? Może zawęzimy wybór po przez eliminacje pewnych modeli.

No dobra odpowiedz mi czy czytałeś wątek TRAXDATA MMS 1080P - b. dobry zakup ??
 

latet

New member
Napisy graficzne?

No tak, takie które znajduję się na org. płycie Blue-Ray. Gdy zrobię z niej plik MKV (np. programem MakeMKV) to włączony jest do niego strumień właśnie takich napisów (.sup). W komputerze odtwarza je np. VLC Media Player, ale np. ZoomPlayer już nie. Dlatego niepokoję się, jak sobie z nimi poradzi jakiś sprzętowy player.

Jeżeli chodzi Ci o napisy w filmach to czyta je w każdej postaci pliku i to bez żadnych problemów i te wbudowane i te zewnętrzne i ze struktur BD.

OK, ale nie mam na myśli odtwarzania BD z pliku ISO, tylko z pliku MKV.


No jest, dzięki.
Piszą tam tak o napisach:

SRT (SubRip) SMI (Sami) SUB (MicroDVD) SSA (Sub Station Alpha) IDX, MPL2, TMplayer, SubViever, PowerDivX, Advanced Sub Station Alpha, Timed Text (TTXT embeded in .mp4 files), IDX, PGS, subtitles with TXT extension.

żadne z nich nie wyglądają mi na te, które mam namyśli.

Wielkie dzięki z linki,

latet
 

latet

New member
No niby jakiego ma nie odtworzyć kodeka? Jakiegoś cudaka chyba albo jak jest uwalony plik.
Na których napisach ci zależy? Może zawęzimy wybór po przez eliminacje pewnych modeli.
No dobra odpowiedz mi czy czytałeś wątek TRAXDATA MMS 1080P - b. dobry zakup ??

Nie czytałem, strasznie długi...

Zależy mi napisach, które są skopiowane prosto z Blue-Ray do kontenera MKV, czyli nie są to napisy tekstowe, ale graficzne. Tak właśnie robię pliki MKV, bo tak jest najprościej.

Mocno myślę o tym Fergusonie:
iboum.com : Future Entertainment Technology : Ferguson Ariva 150 HDPlayer
bo pośród innych zalet ma napęd optyczny.
Ale nic nie wiem o jego wadach...:-?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam

pkomp

New member
tych napisów to może nic nie czytać prócz komputera - nie da się ich przerobić na SRT?ja do mkv zawsze dołączam SRT...czasem już są zaszyte AAS i z tym na Ariva HD210 nie ma problemu - te SUP to jakiś egzotyk a z egzotykami tylko komputer sobie radzi.
Co do Arivy 150DVD - fajna sprawa ale szkoda że dysku do środka nie da się wcisnąć
Co do kodeków to standard napewno działa - Level 5.1 nie jest czytany ale z tym większość odtwarzaczy ma problem.Za to trafiłem kilka filmów z pozoru prawidłowo skompresowanych - na kompie działają ale Ariva nie rozpoznaje kodeka i ciemność - dźwięk jest ok - póki co nie mam czasu pokombinować gdzie jest problem.

Wracając do dysków - są też już większe 2.5"(1TB) z tymże maja 12mm wysokości a tego ciężko będzie wcisnąć do media playera lub jakiejś standardowej obudowy.....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
"OK, ale nie mam na myśli odtwarzania BD z pliku ISO, tylko z pliku MKV."

Ariva (przynajmniej 110, którą posiadam) czyta napisy z pliki MKV (wbudowanie i zewnętrzne) bez żadnego problemu, powiem więcej nie spotkałem żadnego pliku gdzie miałbym problem z napisami!
 

latet

New member
tych napisów to może nic nie czytać prócz komputera - nie da się ich przerobić na SRT?ja do mkv zawsze dołączam SRT...czasem już są zaszyte AAS i z tym na Ariva HD210 nie ma problemu - te SUP to jakiś egzotyk

To standardowe napisy graficzne w oryginalnych filmach Blue-Ray. Rozszerzenie ".sup" nadaje program TSMuxer, gdy się taki strumień napisów wydzieli i zapisze na dysk. Chyba właściwszą nazwą dla takiego strumienia napisów jest "BD subtitles - bdpg".

Da się je przerobić na .srt - programem Suprip (nie mylić z Subrip). Tyle że w praktyce, progeam ten działa średnio - tzn. jego OCR jest beznadziejny i jest to męka, a nie przerabianie.

Ale zapytam jeszcze - zakładając że mam plik MKV bez żadnych napisów oraz plik .srt z napisami - warto je łączyć w jedno, czy raczej trzymać osobno (w sensie kompatybilności z odtwarzaczami pytam).

Dzięki,

latet
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ariva HD Player 110 bez problemu odtwarza takie napisy!!!!! (PGS)
( ile razy trzeba to powtarzać:blagam: )

Napisów srt nie musisz łączyć z filmem, nie ma takiej potrzeby!
 
Do góry