Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
"a iluleti to model ten player Asmabox Player HD?" - O co chodzi?
Jeżeli chodzi o cenę to kosztuje 250zł, pojawił się na polskim rynku w kwietniu 2010r.
Obejrzałem oryginalny plik na nim - obarz super, idzie płynnie, ale coś problem z dźwiękiem, zanika!? Nagram na płytę zobaczę jak pójdzie na odtwarzaczu Blu-Ray.
 

Kamyk79

New member
dzwiek moze zanikac w tym klipie m2ts, gdyz nagrywalem go przy zamknietych drzwiach w pokoju, bo w innym pokoju gralo radio i moze byc ono slyszalne i nieslyszalne w roznych fragmentach filmu.
 

Kamyk79

New member
A dlaczego decydowales sie akurat na tego playera Asmabox Player HD? Co Toba kierowalo? Dlaczego nie kupiles Xtreamera czy WD Live HD Player`a? Czy one sa gorsze niz ten Twoj? Czy konsultowales wybor playera tutaj na forum?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co mną kierowało? A bo ja wiem....:niewiem:, bo jest mały?! Ale generalnie stwierdzam, że jest taki sobie i ma kilka wad....Drugi raz bym już go chyba nie kupił...
Twojego oryginalnego pliku coś nie mogę do AVCHD skonwertować...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Playerek.... no cóż jest tani, mały odtwarza sporo formatów, w tym mkv, ts, ale ma kilka wad. Z najważniejszych to problem z napisami - gdy są wbudowane w plik MKV i dodatkowo są też zewnętrzne to "się mieszają".... nowy soft, który można pobrać naprawia ten problem, ale są z nim problemy - kilku internautów informuje, że po aktualizacji ma problem z odtwarzaczem....zawiesza się, zacina....
Druga wada to to, że po przewinięciu materiału na podglądzie gubi się synchronizacja audio - video. Kolejna wada to problem z automatycznym rozpoznawaniem formatu obrazu ( 2.40, 1.78 itp) trzeba ustawiać ręcznie.
Tak poza tym działa....
 

Kamyk79

New member
Prosze innych uzytkownikow, ktorzy maja najnowszego Xtreamera i najnowszego WD Live HD Playera o sprawdzenie czy ten material pojdzie na ich kompie.... z gory dzieks...
 

Kamyk79

New member
pomylilem sie, wiec moze jeszcze raz.... Prosze innych uzytkownikow, ktorzy maja najnowszego Xtreamera i najnowszego WD Live HD Playera o sprawdzenie czy ten material pojdzie bez przeskokow i z dzwiekiem na TV.... z gory dzieks.
 

Kamyk79

New member
gripen9....OK, ale masz na mysli ten plik m2ts, ktory wrzucilem oraz ten plik podzielony na 3 czesci zapisany w formacie mp4?
 

Kamyk79

New member
OK a moglbys jeszcze sprawdzic ten plik podzielony na 3 czesci zapisany w formacie mp4, o ktorym pisalem na poczatku watku? Dla mnie to wazna informacja, bo super, ze material nieobrobiony dziala na popcornie, ale zeby zdecydowac sie o zakupie musialbym wiedziec, czy material zmontowany w sony vegas pro 9 i pozniej przetworzony przez automen`a rowniez da rade uciagnac "te jakosc":) Prosze plis sprawdz to dla mnie... Z GORY WIELKI DZIEKI
 

Kamyk79

New member
gripen9... a masz jakies problemy z popcornem? Czy wszystko Ci dziala? Wszystko odtwarza tak jak to jest opisane w specyfikacji? Czy sobie z czyms nie radzi ten Popcorn A200? Czy odtwarzales moze pliki mkv o duzym bitracie np. 30Mbit/s? Bo na WD Live Playerze zauwazylem, ze sa problemy z odtworzeniem materialu o duzym bitracie 33 Mbit/s zapisanym w formacie mkv i trzeba dokonywac konwersji do formatu ts. Czy taka przypadlosc jest tez moze z Popcornem A200?
 

wa2

New member
Ja jeszcze nie trafilem na plik ktory by WDTV live nie odtworzyl.
Testowalem np demo samsunga 40Mbitowe i "chodzilo" ok.
Chipset WDTV Live jest wydajniejszy niz chipset realteka na ktorym zbudowany jest np.xtreamer czy asus.
Chipset Popcorna jest wydajniejszy od chipsetu WDTV Live.
Ty kupujesz ty decydujesz. :) :)

Drugi plik chodzi ok. (ten z widokiem z okna)
 
Ostatnia edycja:

Kamyk79

New member
A czy sa jakies problemy w Popcornie? Kolega mi wspomnial, ze w starym Popcornie tj. poprzedniu A200 byl problem z konwersja dts do stereo. Czy ten problem tez wystepuje w popcornie? Czy sa jakies inne problemy w Popcornie?
 
Do góry