Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Też sobie planowałem zakup odtwarzacza, ale test 20 odtwarzaczy na PC Lab Test 20 odtwarzaczy multimedialnych, czyli rozprawiamy się z rewolucją :: PCLab.pl mnie załamał. Właściwie to nie ma naprawdę dobrego odtwarzacza

A może inaczej: dobrych odtwarzaczy jest mnóstwo, nawet tanich, ale naszym rynku jest dosłownie kilka, bo większość to to samo, czyli klony oparte na jednakowych procesorach i płytach, czasem z różnym wyprowadzeniem złącz, sprzedawane pod różnymi markami, różniąc się minimalnie kształtem obudów, często horrendalnie ceną. W tymże wspomnianym teście co najmniej 5 playerów jest tak naprawdę identycznych.
Sprawa druga: nie wszystkie odtwarzacze są w Polsce popularne, bo nie wszystkie są sprowadzane, przez rodzimych sprzedawców. Ale przecież dzięi Internetowi świat jest mały i kupować można dosłownie wszędzie.
Przykład z tegoż forum, odtwarzacz HiMedia: kupiłem go w Hong Kongu, uruchomiłem wątek, a obecnie posiadaczy przybywa błyskawicznie, niezadowolonych brak!!!
 

suprnowa

New member
Ja w końcu zdecydowałem się na WD TV Live HUB z dyskiem 1TB.
Sprzęt jest naprawdę super,wogule go nie słychać( w teście PC Lab pisali że jest głośny co moim zdaniem jest nieprawdą),nawet przy plikach mkv 1080p.
Odtwarza dosłownie wszystkie formaty,ma intuicyjne menu.Pilot fajnie leży w dłoni.
Co ważne odtwarza napisy zewnętrze srt nawet przy plikach mkv.
Szczerze polecam,w tej cenie z dyskiem nic lepszego się nie kupi.
No i design dość ciekawy,lepszy niż Asus.
Jakby ktoś miał więcej pytań postaram się pomóc
 

Jawosz

Member
Czy w ktorymś z odtwarzaczy jest dostepny tzw "Video Wall" ??
Wiem ze PH to ma ale czy inne (przez inne rozumiem tansze) tez?
 

GIZIU

New member
Witam, mam w tej chwili Asusa O Play HDP-R3 i zastanawiam się nad jego sprzedażą (nie obsługuje wszystkich mkv, brak obrazu). W oko wpadł mi WD TV Hub. Zależy mi na tym aby odtwarzacz czytał wszystkie możliwe formaty, miał opcję wyboru ścieżki audio oraz napisów. Wiecie czy WD TV Hub ma te opcje ?
 

beren1

New member
Chciałem założyć nowy temat ale nie mogę może ktoś z was założy, chodzi o blokowanie spamu przez forum.

Więc.

Znalazłem test eGreat R200, szkoda że słabo nam niemiecki. Miło by było jak by ktoś przekształcił to na polski. Ostatecznie pytanie R200 czy Hyundai Mbox P500, bo innych już nie szukam do 500zł to chyba najlepsze opcje. Bardzo proszę o odpowiedz.

Digital Home Magazin März-April No 01 2011 | AvaxHome
 
Ostatnia edycja:

suprnowa

New member
Witam, mam w tej chwili Asusa O Play HDP-R3 i zastanawiam się nad jego sprzedażą (nie obsługuje wszystkich mkv, brak obrazu). W oko wpadł mi WD TV Hub. Zależy mi na tym aby odtwarzacz czytał wszystkie możliwe formaty, miał opcję wyboru ścieżki audio oraz napisów. Wiecie czy WD TV Hub ma te opcje ?

Przewaliłem już mnóstwo filmów w formacie mkv i jak na razie TV Live Hub odtworzył wszystkie bez problemu.
Ścieżkę audio możemy bardzo łatwo zmienić(osobny przycisk na pilocie) tak samo jest z napisami wbudowanymi jak i zewnętrznymi,najlepiej jak są w srt.
Jest bardzo cichy i intuicyjny.Menu Mocha jest po prostu śliczne i pasuje designem do nowego sprzętu.
 

lisqu

New member
Odtwarzacz z tunerem DVB-T i nagrywaniem

Witam wszystkich :)
Mam dość duży problem z wybraniem odpowiedniego odtwarzacza multimedialnego. Od dłuższego czasu szukam czegoś odpowiedniego dla mnie (najlepiej za niezbyt wielkie pieniądze). Chciałbym kupić odtwarzacz który miałby tuner DVB-T i możliwość nagrywania programów z TV (nie zaszkodziłoby też jakieś wejście z którego można by nagrywać), przydałby się również klient Bit torrent no i oczywiście jak najbardziej rozbudowany zakres odtwarzanych formatów (chociaż najbardziej zależy mi na MKV). Myślałem nad Hyundaiem L110 ale z tego co wyczytałem nie ma on tunera i opcji nagrywania, zwróciłem również uwagę na AC Ryan ACR-PV 76120 ale jest dla mnie trochę za drogi (ok. 850zl), czy w takim razie pozostaje mi Hyundai R500 albo czekanie na Xtreamer'a Prodigy? Czy może macie jakieś lepsze/sprawdzone pomysły? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :roll:
 

lisqu

New member
Z brakiem nagrywania zewnętrznych źródeł mogę się pogodzić, do tego zawsze mogę użyć komputera, czyli fajnie jak będzie ale nie jest to najważniejsze. A co do tunera DVB-T w xtreamerze, ma być dołączany jako opcja... Ciekawe tylko ile ta "opcja" będzie kosztować ;)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
suprnowa to co napisałeś robi byle śmieć za 400 pln..o ile dostał aktualizacje do odtwarzania mkv ze skompresowanymi nagłówkami....i założę się że Level 5.1 ten WD tez ci nie ruszy.....
 

pro_fill

New member
Bez reklam
w Mbox serii R gdy nagrywasz z pomocą wbudowanego tunera materiał, który ma rozdzielczość HD, to nagrywasz również w tej samej rozdzielczości [zaleta].
w przypadku nagrywania materiału ze źródła zewnętrznego, nagrywasz w gorszej jakości [wada].
 

lisqu

New member
No faktycznie ten Argosy wypada bardzo ciekawie, poczytałem trochę opinii w USA o identycznym odtwarzaczu (pozbawionym tylko tunera) i ludzie bardzo go chwalą. Dzisiaj jeszcze trochę poszperałem i znalazłem Emtec'i V800H i S800H. Czy ktokolwiek wie jak wypadają te Emtec'i w porównaniu do Argosy no i tego Ac Ryan o którym wspomniałem na początku? :-D
 

lisqu

New member
Trafiłem jeszcze na odtwarzacz Hama PRN45HD ma wszystko to co Argosy + wejście video, w testach chip.pl wypadł nawet troszkę lepiej od Argosy chociaż nie wiem czy tak do końca w to wierzyć. W Polsce niby niedostępny ale można go łatwo ściągnąć z Niemiec za około 520zł. Warto? :D
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Trafiłem jeszcze na odtwarzacz Hama PRN45HD ma wszystko to co Argosy + wejście video, w testach chip.pl wypadł nawet troszkę lepiej od Argosy chociaż nie wiem czy tak do końca w to wierzyć. W Polsce niby niedostępny ale można go łatwo ściągnąć z Niemiec za około 520zł. Warto? :D
Hmm, Hama to na rynek niemiecki. Wiadomo czy DVB-T MPEG4?
 
Do góry