Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

tomud

New member
Jesli nie rozpoznaje wszystkich polskich znakow to ja bym nie szukal przyczyny w sofcie, a sprawdzil jak kodowane sa znaki w danym pliku txt.

Niektore stony kodowe pokrywaja sie dla czesci znakow i mamy taki efekt ze czesc znakow jest, a czesc nie ma.
 

wilos

New member
No to nieco dziwne że nie rozpoznaje wszystkich znaków PL. Pewnie w kolejnych updatach softu poprawią, ale zważywszy na fakt że w normalnym modelu Asusa to rozwiązano to mnie osobiście dziwi nieco fakt że tu nie jest od razu ok.
Co do postu wilos'a o wyższości Asmaxa nad Asusem to po przeczytaniu wątku nt Asmaxa i ilości tam zaistniałych problemów z którymi się ludzie męczą to jednak wybrałbym Asusa.


Nie możesz patrzeć i oceniać ASMAx-a po 2 incydentalnych przypadkach. U mnie i u wielu innych Asmax działa wyśmienicie - czyta wszystkie MKV jakie mam a mam ich ok 40 na dysku - napisy wszystkie bez problemu (polskie znaki itd.). I jakość odtwarzania oraz dzwięku a także wygląd zewnętrzny ASMaxa bija na głowe Asusa nie mówiac o cenie.


Apropo: takze się przestraszyłem - po tym co ludzie wypisywali na forum. A to wszystko mit.
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Nie możesz patrzeć i oceniać ASMAx-a po 2 incydentalnych przypadkach. U mnie i u wielu innych Asmax działa wyśmienicie - czyta wszystkie MKV jakie mam a mam ich ok 40 na dysku - napisy wszystkie bez problemu (polskie znaki itd.). I jakość odtwarzania oraz dzwięku a także wygląd zewnętrzny ASMaxa bija na głowe Asusa nie mówiac o cenie.


Apropo: takze się przestraszyłem - po tym co ludzie wypisywali na forum. A to wszystko mit.

Ok, nie chodziło mi o to że Asmax jest blee i koniec. Tylko z tego co piszą ludzie w wątku o nim nie wygląda to super rewelacyjnie. Ale w sumie to żaden z playerów tak nie wypada. A jak np z aktualizacją softu w Asmaxie w stosunku do Asusa? Bo ja się obawiam po prostu że o Asmaxie jego twórcy zapomną i lipa a Asus to Asus i zawsze można liczyć na jakiś soft co pewien czas. Poza tym z tego co widzę to Asmax nie "dźwiga" np rmvb i choć sam nie oglądam filmów w tym formacie to zawsze lepiej mieć taką możliwość.
 

wilos

New member
Powiem szczerze iż ja nawet nie oglądam divx-ów nie mówiąć juz o rmvb (ten format to jakaś kpina w tych czasach - juz lepiej nie oglądać filmów niż oglądać w takiej jakości), dla mnie odtwarzacz miał zastapić podłączanie laptopa do plazmy, dlatego powinien być tani , odtwarzac pliki bez problemu mkv. 720 oraz 1080 oraz dzwięk DTS z przenośnego dysku Samsunga. Zapłaciłem za niego 200 zł i jestem zadowolony - wszystko czyta, napisy także a do tego ładnie wygląda i jest tani.:-? Po co mam przepłacać np za Arive 210 dwa razy więcej jak mam za 200 zł to co inni za 400. Soft najnoiwszy wgrałem - 1080p Quantum of Solace - 13 GB plik czyta bez żadnego ściecia.:-|
 

eMBePe

New member
Ja za swojego ASUSA mini dałem 270zł wiec chyba dużo nie przepłaciłem, mam dokładnie to czego chciałem i jestem bardzo zadowolony. Każdy lubi to co ma :wink:
 

freyu

New member
Jak tam Asus po kilku dniach użytkowania? Daję radę? Miałeś okazję sprawdzić większe dyski i więcej filmów z napisami?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wilos
Osiągnąłeś to o co chodzi! Jesteś zadowolony z zakupu i to jest to. Bardzo dobrze.
Ale z drugiej strony z Asmaxem problemy miało wielu użytkowników, wcale nie dwóch, poszukaj dobrze na forach ( jak będzie Ci się chciało). Sam go miałem i mocno się męczyłem. Podstawowa wada to brak poprawnego odtwarzania plików 1080p. I nie była to tylko wada mojego egzemplarza, ale całej partii (informacja ze sklepu, gdzie go kupiłem - dlatego też bez problemu mi go wymieniono - duży plus dla sklepu za fachowe podejście do klienta). Asmax nie odtwarzał też plików z mojej kamery HD (MTS). Po aktualizacji oprogramowania zawieszał się, a jak udało się je wgrać to znowu niepoprawnie odtwarzał pliki...Być może nowe egzemplarze działają już lepiej...
Także ja się go pozbyłem i od razu pozbyłem się też problemów....
Ale oczywiście Tobie życzę zadowolenia z zakupionego odtwarzacza i obsługi jak największej ilości plików!
Jak to już było wcześniej napisane nie ma odtwarzaczy idealnych!
Pozdrawiam
 

eMBePe

New member
Jak tam Asus po kilku dniach użytkowania? Daję radę? Miałeś okazję sprawdzić większe dyski i więcej filmów z napisami?

Daje rade i jestem zadowolony, ze zwykłych divx'ów całkowicie przerzuciłem się na mkv. Z kinem domowym ONKYO u znajomego działa idealnie. Większych dysków niż 320gb nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, filmów z napisami włączyłem, na chwile, może jeszcze ze 2. W obu przypadkach nie czytało niektórych znaków pl. Dla mnie osobiście to nie problem bo nie lubię i nie oglądam z napisami.
 

redlum

New member
Bez reklam
odświeżę temat - zastanawiam się nad kupnem Dune HD Smart B1 - raczej nie powinien mieć problemów z takimi formatami?
 

posejdon82

New member
Wczoraj sprawdzalem, moje ps3 z nowym softem odtwarza moje z filmy z kamery panasonic tm 700, nic nie tnie jest ladnei i plynnie. Wiadomo ze mkv nie poleci natomiast 50p 28mbit na soniaku leci az milo
 

ab89

New member
Odtwarzacz sieciowy - radio internetowe

Witajcie,
bardzo proszę o pomoc przy zakupie odtwarzacza sieciowego. Moim priorytetem jest możliwość "odsłuchu" radia internetowego RMF (stacje na miastomuzyki.pl) - czy istnieje odtwarzacz, za pomocą którego mógłbym tego dokonać? Nie mam możliwości przetestowania urządzeń, a w sieci znalazłem test Popcorna, w którym na rzutach ekranu było widać stacje RMF-u.Tylko cena ok. 900 PLN jest dla mnie za duża. Czy np. ASUS O!Play HD2 odtwarza RMF? Będę bardzo wdzięczny za okazana mi pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
 

pogrzebacz

New member
Jeśli radio internetowe to priorytet to może internetowy odbiornik radiowy Maximum MR-2000, posiada wyświetlacz, ładnie się prezentuje no ale czy stosunek ceny do możliwości jest opłacalny, nie wiem bo nie mam, nie słyszałem...
 

pkomp

New member
tak ale wygoda słuchania z playerów kompletnie żadna...raz ze trzeba właczyć tv a na tych co mają wyświetlacze to też kibel a dwa działa to znaaaaacznie wolniej niz dedykowane urządzenie....fakt wspomniany przez kolegę sprzęt kosztuje naprawdę sporo

niestety te słabe nowinki wciąż maja cene z kosmosu - lepiej zainwestować w HTPC pod kazdym wzgledem
 

suprnowa

New member
Jaki odtwarzacz multimedialny?

Witam
Planuję sobie kupić odtwarzacz sieciowy.Zainteresowały mnie dwa modele:
LaCie LaCinema Classic HD 1 TB
oraz
WD TV Live Hub
Cena jest bardzo podobna,wyglądem Lacie prezentuje się lepiej.Mam już dysk NAS Lacie i ogólnie jestem zadowolony z tej firmy.Co do WD słyszałem że jest dość głośny.
Najbardziej zależy mi na:
-odtwarzaniu plików MKV ,AVI i FLAC wszystkie w dobrej jakości
-obsługa DTS,DTS HD i DTS True HD
-aby pracował jako NAS(czyli będę trzymał na Nim filmy,i chciałbym aby były one widoczne w innych urządzeniach DLNA)
-dość intuicyjna obsługa,polski interfejs
 
Do góry