Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Enjama

New member
Co sądzicie o odtwarzaczu Netgear NeoTV 550 ? Jest na Sigmie 8642
Czy może on konkurować z Popcornem A210 ?
Na forum netgear widzę że co chwila nowy soft z znaczącymi poprawami, tylko no właśnie czy to już jest poziom popcorna ?

Pomijam tu oczywiscie opcje montażu dysku, bo to drugorzędna sprawa dla mnie.
Pytam bo w Pl można go dostać za 565 zł i nie musiałbym czekać miesiąc na nową dostawę Popcorna.
 

Gru

New member
A czy ktoś rozważał Google TV? Albo Boxee Box? ten drugi ma rewelacyjny wygląd, dwustronnego pilota i łopatologiczny interfejs fakt że nie posiada dysku :( ale pewnie przez USB można podłączyć coś a jak nie to po sieci udostępnić - zawsze można też złożyć samemu swojego Boxee boxa - wystarczy jakikolwiek komp i ze strony ciągnąć aplikacje (jest na linuxa, windę i maca) i już. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z kodekami czy czymkolwiek na takim kombo. Moje totalne marzenie nierealne z racji ceny i dostępności to jednak Kaleidescape - ten interfejs i wykonanie robi wrażenie ale cenowo zabija marzenie..
 

grzeseik

New member
google TV wg opinie testerow zostalo wypuszczone za szybko (chodz mi o urzadzenie logitecha). za wiele niedopracowanych rzeczy... nawet wstrzymali produkcje ostatnio. to generalnie wyglada mi na rewelacyjne rozwiazanie, ale dopuki nie tego nie dopieszcza i nie dogadaja sie z dostawcami (czesc stron internetowych i dostawcow kablowki blokuje swoj dostep do GTV) trzeba czekac.
 

lisqu

New member
No właśnie nie wiem czy ma MPEG4, ale są pewne przesłanki żeby uważać, że niestety nie ma. Czym więcej szukam tym mniej wiem... Znalazłem jeszcze Novatrona Imma NTR90 (560zł) i DViCo TViX HD R-3300 (330zł)... Jakieś opinie na ich temat? :???:
 

komandoss

New member
A czy ktoś miał do czynienia z odtwarzaczem markus 750 HD DVB-T Media Player?
W opisie na stronie sklepu jest tam tego sporo,ale zawsze lepiej jak się wypowie ktoś kto tego używa.Testu tego sprzętu też nigdzie nie znalazłem.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Co sądzicie o odtwarzaczu Netgear NeoTV 550 ? Jest na Sigmie 8642
Czy może on konkurować z Popcornem A210 ?
Na forum netgear widzę że co chwila nowy soft z znaczącymi poprawami, tylko no właśnie czy to już jest poziom popcorna ?

Pomijam tu oczywiscie opcje montażu dysku, bo to drugorzędna sprawa dla mnie.
Pytam bo w Pl można go dostać za 565 zł i nie musiałbym czekać miesiąc na nową dostawę Popcorna.

iboum.com : Future Entertainment Technology : Compare Media Players
Jeśli chodzi o możliwości audio-video to są to porównywalne sprzęty.
Jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, to PCH mogą być trochę bogatsze (ale też i droższe).
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Postanowiłem mój nowy nabytek Asus O!Play Mini przetestować pod kątem obsługi dźwięku w formatach: Dolby True HD, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution.

Filmy testowe z tej strony High Definition Trailers (HD) - Demo World

O!Play Mini podłączyłem kablem HDMI do amplitunera Denon Avr-1611
który to obsługuje powyższe formaty dźwięku.
Ustawienia dźwięku w O!Play Mini (HDMI RAW)

Wynik testów jest taki że:
Amplituner wykrywa dźwięk w formacie Dolby True HD z plików testowych,
natomiast pliki z dźwiękiem DTS-HD Master Audio i DTS-HD High Resolution
są wykrywane jako DTS, czyli DTS CORE bitrate: 1536Kbps.
 
Ostatnia edycja:

radd

New member
witam
zamierzam kupić odtwarzacz multimedialny do około 400zł, głównie będę na nim oglądał mkv720/1080 oraz filmy ze struktury dvd, czasem też jakieś avi. odtwarzacz powinien być bez dysku, mam dysk wd 1tb 3,5" więc mógłbym na nim trzymać filmy. nie wiem czy taki odtwarzacz bedzie miał komorę na dysk 3,5" czy dokupić obudowę do tego dysku i odłączać wtedy do odtwarzacza? jaki odtwarzacz polecacie?
 
Ostatnia edycja:

mircal

New member
Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat :)
Myślałem o kupnie o!play mini, a tutaj jakoś ucichło.
Jakoś nie mogę znaleźć w sieci rzetelnego testu/recenzji tego urządzenia, możecie się coś więcej na jego temat wypowiedzieć?

Wiem, że to odtwarzacz HD i powinien sobie świetnie dawać radę z plikami .mkv, ale dla mnie póki co ważniejsze jest, żeby dobrze radził sobie z divx, a zwłaszcza tymi 1.4GB i więcej - jak wygląda odtwarzanie takich materiałów w wykonaniu o!play mini?
 

TurboDymo

New member
Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat :)
Myślałem o kupnie o!play mini, a tutaj jakoś ucichło.
Jakoś nie mogę znaleźć w sieci rzetelnego testu/recenzji tego urządzenia, możecie się coś więcej na jego temat wypowiedzieć?

Wiem, że to odtwarzacz HD i powinien sobie świetnie dawać radę z plikami .mkv, ale dla mnie póki co ważniejsze jest, żeby dobrze radził sobie z divx, a zwłaszcza tymi 1.4GB i więcej - jak wygląda odtwarzanie takich materiałów w wykonaniu o!play mini?

Ja zamiast rozważać co jest bardziej wypasione kupiłem WD TV live hub... bojąc się, że to jednak za proste:)
Ale - jestem mega zadowolony! 650zł, a odtwarza wszystko co mu zapodam (nie bawiłem sie i chyba nie będe w BR ISO, FLV czy RMVB...), poza tym "gryzie" wszystko, szybko startuje, intuicyjne, można wyłączyć także "na sztywno" przytrzymując power przez 3 sekundy - wtedy gaśnie także wentylator - który zdaniem niektórych miał non stop chodzić.

za tą cenę naprawdę ładny, wypasiony sprzęcik:) oczywiście dla niektórych minusem będzie zgrywanie materiału na niego tylko przez sieć - ale z routerem standardu N naprawdę ładnie to idzie.


jedyne co może dla mnie z nim wygrać to xTremaer Prodigy - szczegółnie po ostatnich aktualziacjach zapowiedzi specyfikacji - wbudowane WiFi, dostosowanie do po aktualziacji firmware na Androida, Youtube XL, 3D, Usb 3.0... jakby był do dostania w cenie do 1 tys. zł (tak razem z dyskiem min 1,5TB) - byłaby idealna maszynka - playerek.
 

mircal

New member
Ja jednak z różnych względów nadal będę się upierał przy O!play mini:
1. Nie potrzebuję LAN
2. Małe gabaryty - mobilność
3. Cena, cena i jeszcze raz cena :)

Ponawiam pytanie:
Wiem, że to odtwarzacz HD i powinien sobie świetnie dawać radę z plikami .mkv, ale dla mnie póki co ważniejsze jest, żeby dobrze radził sobie z .avi, a zwłaszcza tymi 1.4GB i więcej - jak wygląda odtwarzanie takich materiałów w wykonaniu o!play mini?
 

maniek12345

New member
Witam. Jak duże pliki mkv tj. tak od 20 gb, bitrate nawet ponad 30mbs i żeby było trudniej kodek VC-1 (oczywiście też kodek H264) - miał okazję ktoś sprawdzić..
 
Do góry