Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

mateuszb1

New member
filmy 3D i odtwarzacz ale który

Witam zostałem posiadaczem LG 42LW5500

i mam kilka problemów

skąd moge pobrać filmy 3D bo jak pobieram z torenta to nie ma 3D???

tzn jest 1 znalazłem ale zajmuje 8gB

a moze jest jakiś konwenter ktory przerobi film 2D na 3D ( nie chodzi mi o zmiane czerwony/niebieski) ale o efekt taki jakie mam okulary

wiec tu zostaje teraz odtwarzacz blu ray

ale co waszym zdaniem jest lepsze play station

czy moze tani blu ray 3D bo widziałem taki za 500zł mozna nabyć??
 

LGmaniak

New member
ja sciagiełem z torentów jackass 3d ale sensacji nie było,chyba ze cos zle mam ustawione.chyba trzeba zainwestowac w orginały w 3d i dac spokój z sciaganiem jak ma byc taki efekt. sciagam tez piranie 3d zobaczymy. czy polączyles sie do sieci bezprzewodowo? bo ja nie moge:(
 

Wisimito

New member
3 pytania:

- w specyfikacji urządzenia podane jest, że obsługuje dyski zewnętrzne 2,5 cala - tzn, że nie podłączę do niego dysku 3,5 calowego?

- planuję zakup Panasonica TX-P42G30 - czy po podłączeniu do niego tego Asusa wszystkie filmy (głównie mkv) będą chodziły jak należy?

- robiąc aktualizację softu ze strony Asusa, jaki OS mam wybrać?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Dyski USB 3,5 cala z własnym zasilaniem są obsługiwane jak najbardziej do pojemności 2TB.

Z filmami w formacie mkv niema najmilejszego problemu, nie licząc mkv Format profile High@L5.1 bo przycina obraz, ale z tym profilem maja prawie wszystkie media playery problem, na szczęście obecnie nikt świadomy nie stosuje tego profilu przy kodowaniu.

Tu masz wszystkie wersje firmware ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/Digital_Media_Player/Mini/firmware/
 

Wisimito

New member
Takie ogólne pytanie: żeby ten Asus dobrze współpracował z tv (w tej chwili - zwykły kineskopowy, wkrótce P42g30), to muszę pamiętać o jakichś konkretnych ustawieniach/parametrach/...itp?
Dzięki za odp.
 

mircal

New member
I oto stałem się szczęśliwym posiadaczem O!play Mini i generalnie jestem zadowolony. Jak na razie odpalił wszystko, ale nie wiem czemu on taki cichy...
Podłączam go do starego TV kineskopowego (mono) za pomocą chinch'ów, który generalnie jest głośny - TV czy to naziemna czy Satelitarna jest bardzo głośna na maksymalnym ustawieniu głośności, ale O!play mini jest po prostu cichy i często ledwo słyszę dialogi postaci, gdyby nie napisy to bym w ogóle nie wiedział o czym mowa w filmie - jest tak źle...
Obecnie myślę o jakiś prostych głośnikach komputerowych, ale nie wiem czy to coś pomoże.

Przy podłączeniu poprzez HDMI do TV HD nie ma takiego problemu z głośnością.
 

Larus

New member
Podgłośniłeś Asusa ? On ma też swoją regulację i domyślnie jest na pół skali.


Edit:
Aha, 2 główne wady dla mnie:
1. Nie da się zapisać ustawień napisów (wielkość czcionki, kolor, pozycja itp.)
2. Bardzo skokowy zoom (najmniejszy to 2x) i obraz kinowy 2.35:1 już wyjeżdża poza ekran (mam na myśli wysokość).

Poza tym playerek jest naprawdę niezły.
 
Ostatnia edycja:

mircal

New member
Player oczywiście podgłośniony na full.

Podłączyłem małe głośniki komputerowe w systemie 2.0 i jest niewiele lepiej, co ciekawe, jak podłączyłem playera do swojego TV LCD poprzez chinche to głośność jest dobra, ale ten TV ma bardzo duży zakres podgłaśniania. Naturalnie zależy też od samego filmu jak jest głośno, niektóre filmy są po prostu ciche, ale osobiście uważam, że O!play mini ma zwyczajnie słabe wzmocnienie dźwięku na wyjściu, a przez to niektóe filmy trzeba ustawiać na full głośności na playerze i na TV, żeby dźwięk był prawie taki jak być powinien lecz niestety jeszcze sporo brakuje :(
 
Ostatnia edycja:

kayu

New member
2 pytania:
- czy potrafi on włączyć się samodzielnie po zaniku i powrocie zasilania ?
- czy po włączeniu potrafi automatycznie wystartować odtwarzanie filmu z karty SD lub z pendrive'a bez wciskania jakiegokolwiek przycisku?
 

gadi

New member
Jaki tani odtwarzacz multimedialny do FULL HD 50p

Kupiłem ostatnio aparat fotograficzny SONY HX100V który nagrywa filmy FULL HD z prędkością 50p. Ale mam dosyć stary komputer który ma problemy z płynnym ich odtwarzaniem, czy lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie kupienie odtwarzacza multimedialnego i podłączenie go pod TV plazmowy PANASONIC 42V20 ?
 

Jaworrr

New member
supernova i gizu; jak słyszycie dźwięk a wyświetla się tylko czarny obraz to trzeba plik filmu zmuxować. są programy do tego na pc.
ja mam hdp-r1, dużo oglądam w mkv i jeszcze nie zdarzyło mi się nie uruchomić jakiegoś filmu.
 

Ziomall

New member
Witam,

Ponawiam pytanie odnośnie polskich znaków. Czy FW 1.13 wniósł jakąś zmianę i teraz wyświetlają się ok? I jak wygląda wybór napisów z osobnego pliku oraz wbudowanych w kontener (mkv)? I jeszcze przełączanie pomiędzy ścieżkami audio (mkv)
 

Ziomall

New member
Witam,

Ponawiam pytanie odnośnie polskich znaków. Czy FW 1.13 wniósł jakąś zmianę i teraz wyświetlają się ok? I jak wygląda wybór napisów z osobnego pliku oraz wbudowanych w kontener (mkv)? I jeszcze przełączanie pomiędzy ścieżkami audio (mkv)

I jak to jest z tymi napisami? Nadal nie pamięta ostawień i za każdym razem trzeba ustawiać czcionkę (format, wielkość kolor - http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/65415-asus-o-play-mini.html) I na jakimś zagranicznym forum wyczytałem, ze nie ma AAC. Prawda li to?

P.S. - Sorry zapomniałem, ze można edtytowac
 

gadi

New member
Kupiłem ostatnio aparat fotograficzny SONY HX100V który nagrywa filmy FULL HD z prędkością 50p (AVHD)
Ale mam dosyć stary komputer który ma problemy z płynnym ich odtwarzaniem, czy lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie kupienie odtwarzacza multimedialnego i podłączenie go pod TV plazmowy PANASONIC 42V20 ?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
FW 1.13 wydano dosyć dawno bo 2011-05-16.
Nie wnosi żadnych istotnych zmian dla nas.
Dalej trzeba ustawiać czcionkę (format, wielkość kolor i położenie).

Dźwięk w formacie AAC działa!, AAC 5.1 jest konwertowane do stereo
(przez HDMI inaczej nie sprawdzałem)

Napisy i ścieżki dźwiękowe wbudowane w kontener (mkv) wykrywa bez problemu, można sobie do woli przełączać.

Obecnie lepszą alternatywą dla Asusa jest Philips HMP 3000 który ma ten sam chipset, tylko firmware lepiej dopracowane względem obsługi napisów w formacie .TXT
Lepiej się prezentuje a pilot sporo to już bez porównania.
 
Ostatnia edycja:

Ziomall

New member
Dzięki za konkretna odpowiedz. Co do Philipsa to poczytam o nim bo to chyba jakiś nowy sprzęt i nie ma w sieci za wiele na jego temat oprócz marketingowego bełkotu. Zastanawiam się jeszcze nad czymś z DVB-
T. Myślałem o Arivie T60 i w zasadzie powstrzymuje od zakupu mnie to , ze napisy nie maja "podlewu". Puki co zostanę chyba jednak przy laptopie.
BTW. czy takie odtwarzacze radzą sobie z filmami 3d (sbs) + 3D-XL Optoma oczywiście. Chce kopić projektor i wygodniej by mi było odtwarzać filmy własnie z takiego urządzenia a nie laptopa.
 
Do góry