Argosy HV-339T Odtwarzacz+Tuner DVB-T

wojcyn

New member
Witam,
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów wie coś na temat tego "sprzęta"?
(niestety jako nowy członek forum, nie mogę jeszcze dodać linka)
Przymierzam się do zakupu odtwarzacza z tunerem dvb-t, bo mój tv tego cuda nie posiada
i chciałbym kupić coś, z czego będę zadowolony.
Jeśli kto ma wiedzę o Argosy HV-339T to bardzo proszę się nią podzielić na forum.
Zależy mi głównie na informacjach na temat jakości obrazu i dzwięku, jakości wykonania, czy pilot ma dobry zasięg czy odtwarzanie poszczególnych formatów działa płynnie, czy jest szybki itp...i w ogóle czy warto to kupić....
proszę o jak najwięcej informacji, opinii, spostrzeżeń....
jakie toto ma wady, jakie zalety....
dziękuję i pozdrawiam
 

wojcyn

New member
Realtek 1183

widzę, że towarzystwo zorientowane w temacie i szybko reagujące.... ;-)
zachęcam znawców do wypowiedzi...mimo wszystko
pozdr.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
wojcyn - troche cierpliwości i nie dokazuj ;)

Nie mam HV-339T ale korzystałem przez parę miesięcy z podobnego modelu HV-335T. W zasadzie różnią się tylko tym że ten drugi nie posiada tunera DVB-T. (no i oczywiście w tym przypadku HV-339T posiada procek Realtek 1183 który ma wspomaganie DVB-T a nie Realtek 1073DD)
Jak wygląda interface graficzny HV-339T i jak się używa możesz zobaczyć:
Filmy zamieszczone przez użytkownika Argosy Media Players: Argosy HV339T - FULL HD & DVB-T Player - User Interface [HD] | Facebook
Obsługa pilotem jest wg. mnie świetna. Pilot co prawda ma mniej przycisków ale jak się przekonałem nie potrzebuje 20 przycisków więcej. Dzięki temu sterowanie nim jest przyjemnością. Na pamięć znasz rozstaw przycisków a reakcja z menu jest bardzo szybka (zasięg i kąty bardzo dobre)
Wykonanie oraz symetryczny design może się naprawdę podobać. Oczywiście polskie menu i kodowanie polskich literek wewnętrznych i zewnętrznych. Pełna obsługa funkcji DVD – menu, chaptery, ścieżki dźwiękowe i napisy oraz BD.ISO – testowałem.
Nie zauważyłem żadnych problemów z płynnością odtwarzanych filmów. Jedynie nie wiem dlaczego nie ma regulacji wielkości i koloru czcionki. Wielkość jest naprawdę komfortowa lecz nie można jej zmienić (no chyba że to już zmienili).
Support Argosy nie jest leniwy wydaje aktualizacje, nie zapomina o użytkownikach oraz odpisuje na maile. Jest zdecydowanie bardzo korzystny w stosunku cena/ możliwość/ wykonanie.
To nie jest tuner DVB-T z możliwością obsługi plików multimedialnych.
To jest HD player z tunerem DVB-T. !!!

Edit: Adapter wifi pasuje od Ariva 110. Niedrogi i łatwo dostępny.
 
Ostatnia edycja:

wojcyn

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. :blagam:
Z Twojego opisu wynika, że sprzęcik jest całkiem przyzwoity...
A pamiętasz może, czy jest obsługa funkcji EPG? W opisie urządzenia podają że jest, ale doszły do mnie informacje że to nie działa.
Prawda jest taka, że mógłbym wydać trochę więcej pieniędzy na urządzenie - tak do 800 zł
tylko nic lepszego nie widzę na horyzoncie... Myślałem jeszcze o Hyundai MBox R600, ale czy to jest w czymś lepsze od przedmiotowego Argosy?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego miało by nie działać EPG, jakie źródło tej informacji? Ja proponuje z tym pytaniem uderzyć mailem do dystrybutora i sprzedawcy Argosy w Polsce: info@mediaplayer.com.pl - w swoim czasie korespondowałem z nimi i kontakt był bardzo dobry. Myślę że dostaniesz odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania.
Trudno mi porównywać HV-339T do MBox R600 bo z tym ostatnim nie miałem kontaktu. Na pewno jest droższy o prawie 50%. Chyba że zależy ci na nagrywaniu ze źródeł zewnętrznych oraz napisów w TXT? MBox R600 na taką możliwość. Możesz zobaczyć jeszcze Noontec V9T Dual DVB-T.
 

wojcyn

New member
Źródłem informacji o rzekomo nie działającym EPG jest użytkownik tego odtwarzacza. Twierdzi również, że brakuje polskich znaków w teletekście. Już właśnie napisałem w tej sprawie do dystrybutora Argosy. Jak dostanę odpowiedź dam znaka.
Ale ten brak napisów txt to lipa...szczerze mówiąc umknęło to mojej uwadze....
Noonteca też oblukam.... W końcu coś trza kupić ;-)
dzięki za odpowiedź
pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
....Ale ten brak napisów txt to lipa...

No nie. Widzę że masz stare przyzwyczajenia. Im szybciej pozbędziesz się tęsknoty za TXT tym lepiej. Obsługa TXT w tego typu urządzeniach jest marginalna i kropka. To nie jest dysfunkcja odtwarzacza i brak jej w specyfikacji nie jest żadną wadą. Gdyby to był BD/DVD player a Ty masz bardzo dużą kolekcje starych filmów z napisami TXT wypalonych na płytkach to może warto szukać. A tak nic Ciebie nie wiąże z cholernymi TXT.
Konwersja TXT => SRT to sekundy i jest wiele do tego programów. Jeśli to serial i ma kilka sezonów możesz konwersje wykonać nawet hurtowo.
 

wojcyn

New member
W sumie masz rację z tymi napisami w *.txt. Ale ja jestem taki rocznik, że na Cypisku miedzy innymi się wychowałem...i tacie jego i lesie żacholeckim... ;-)
I tak to przez lata te napisy txt sie wałkowało (a nawet niekiedy samemu robiło napisy)... i tak to już weszło w krew. A swoją drogą zastanawiam się skad ten format srt. Bo po kiego korzystać ze specjalnego programu do robienia napisów, skoro notatnik jest na wypasie każdej windy od wielu lat.
Pewniej łatwiej się robi napisy za pomocą programu który rodzi plik *.srt.
***
A co do EPG i polskich zanków w teletekscie - ciekawa sprawa, bo na razie nie otrzymałem odpowiedzi od dystrybutora, chociaż odpowiedź na poprzednie pytanie była błyskawiczna. Jak tylko się dowiem - dam znaka.
Pozdrawiam
 

wojcyn

New member
odpowiedź użytkownika:
"EPG - dość ubogie, ale działa, natomiast w teletekście polskich liter brak :-("
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Pojedyncze napisy do filmów przerabiam darmowym programem SRT 1.4 do pobranie z net.
Prosty do bólu i sekundy pracy. Ale jest więcej i bardziej zaawansowanych programów. Na początek wystarczy.
SRT 1.4 - Darmowy download - CDRinfo.pl

Wiele forumowiczów wychowało się na Rumcajsie i Cypisku :)
A SRT uwolni Ciebie od myśleniu o TXT.
 
Ostatnia edycja:

aca

New member
Hv-339t

Witam!
Dość długo testuję ten media player i jak na razie nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.
Działa bardzo płynnie ,szybko i stabilnie.Bardzo dobrze radzi sobie praktycznie z każdym plikiem , także z tymi 1080p.Skopiowałem np. AVATARA z płyty Blueray na dysk twardy i player odtwarza ten film bardzo dobrze (nawet z zewnętrznego dysku USB).Obraz taki sam jak z odtwarzacza bluray,jest także dostęp do funkcji zmiany napisów i ścieżki audio.Działają też najbardziej popularne pliki wideo i audio m.in. RMVB oraz FLAC.Działa też przewijanie filmów (ktoś ostatnio pisał ,że ma z tym problem).
Ostatnia aktualizacja dodaje m.in. obsługę napisów TXT.Jest ona dostępna na stronie jednego z dystrybutorów : firmy FEN. (fen.pl)
Z tego co wiem polskie EPG do tunera DVB-T będzie dostępne już w kolejnym sofcie.
Sprzęt naprawdę jak za takie pieniądze super.Jedyne co mi brakuje to YOU TUBE.Trochę ładniejsza mogłaby być obudowa.Nie potrzebne jest też to niebieskie podświetlenie (jeszcze nie sprawdzałem ale może da się je wyłączyć) - wystarczyła by zwykła dioda LED.
Świetnie za to działa telewizja internetowa (a jest tego naprawdę setki...).Osobiście nie widzę jak na razie żadnych wad (po za wspomnianym brakiem EPG) i naprawdę polecam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dodam że właśnie ukazał się nowy FW do HV335T v2.33 (bez DVB-T) który już zawiera Youtube. Często nowy soft jest wydawany w podobnym czasie do tych dwóch modeli więc można oczekiwać teraz FW do HV339T. Powłokę GUI maja prawie identyczną.
 

aca

New member
Jest już nowy soft do HV 339T.Tak na szybko co sprawdziłem to :
Dodali EPG na 7 dni do telewizji DVB-T oraz serwisy:
YouTube,MediaFly,LastFM i katalog radio internetowe
 

tuner76

New member
możecie powiedzieć jak jest z głośnością wiatraczka chłodzącego ten sprzęcik? a może jeśli nie będę używał dysku to można go wyłączyć?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
możecie powiedzieć jak jest z głośnością wiatraczka chłodzącego ten sprzęcik? a może jeśli nie będę używał dysku to można go wyłączyć?
Jakoś specjalnie jego praca nie jest uciążliwa. Tak delikatnie szumi. Pewno tez zależy od egzemplarza bo to są zwykłe wentylatorki. Ja bym się na zapas nie martwił. Obudowa Argosy ma sporo wolnego miejsca (bez zainstalowanego HDD) oraz dość spory radiator więc jest wymiana powietrza a elektronika nie jest upchana. W razie czego można odłączyć wentylator gdyby tak bardzo przeszkadzało.
 

tuner76

New member
Jakoś specjalnie jego praca nie jest uciążliwa. Tak delikatnie szumi. Pewno tez zależy od egzemplarza bo to są zwykłe wentylatorki. Ja bym się na zapas nie martwił. Obudowa Argosy ma sporo wolnego miejsca (bez zainstalowanego HDD) oraz dość spory radiator więc jest wymiana powietrza a elektronika nie jest upchana. W razie czego można odłączyć wentylator gdyby tak bardzo przeszkadzało.

dzięki za odpowiedź, chyba się na niego zdecyduje... jedyne czego mi brakuje to obsługa radia internetowego - nie wiecie czy są jakieś plany związane z dodaniem go w nowym firmware??
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
dzięki za odpowiedź, chyba się na niego zdecyduje... jedyne czego mi brakuje to obsługa radia internetowego - nie wiecie czy są jakieś plany związane z dodaniem go w nowym firmware??
Planów to nikt nie zdradza. Bardzo są ostrożni producenci w swoich wypowiedziach. W przypadku Argosy można liczyć że dalej będzie rozwijany ten soft. W ostatniej wersji dodali Youtube, LastFM, MediaFly.
Ale jest Internet TV i on służy nie tylko do streaming'u video. Chyba dodawałem stacje radiowe tym sposobem. Tak na 90% potwierdzam dodawanie własnych stacji radiowych (prostym sposobem). Mogę sprawdzić to wieczorem. Oczywiście by korzystać z Internet TV musi być podłączony wewnętrzny HDD bo tam składowane są linki do TV i radia.

Edit: Dodam że na model HV335T (bez DVB-T) pojawiła się wersja MOD'owana i tam jest dołożony vTuner - bardzo fajne radyjko.
 
Ostatnia edycja:

tuner76

New member
Planów to nikt nie zdradza. Bardzo są ostrożni producenci w swoich wypowiedziach. W przypadku Argosy można liczyć że dalej będzie rozwijany ten soft. W ostatniej wersji dodali Youtube, LastFM, MediaFly.
Ale jest Internet TV i on służy nie tylko do streaming'u video. Chyba dodawałem stacje radiowe tym sposobem. Tak na 90% potwierdzam dodawanie własnych stacji radiowych (prostym sposobem). Mogę sprawdzić to wieczorem. Oczywiście by korzystać z Internet TV musi być podłączony wewnętrzny HDD bo tam składowane są linki do TV i radia.

Edit: Dodam że na model HV335T (bez DVB-T) pojawiła się wersja MOD'owana i tam jest dołożony vTuner - bardzo fajne radyjko.

...musi być wewnętrzny dysk? nie może być na usb? no i jak byś mógł sprawdzić czy faktycznie uda się dodać radio to będę wdzięczny:grin:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
...musi być wewnętrzny dysk? nie może być na usb? no i jak byś mógł sprawdzić czy faktycznie uda się dodać radio to będę wdzięczny:grin:
Ok sprawdziłem. Nie do końca byłem pewny z ta organizacją w sofcie, chyba za dużo ostatnio podłączam różnych HD Player'ów.
Niezależnie w IMS jest Internet TV oraz Radio Internetowe. Rozwiązanie jest genialne w swojej prostocie lecz potrzebuje wewnętrznego dysku na umieszczanie własnych linków (stacji radiowych)
Umieszczasz tam tylko stacje które tylko Ciebie interesują. Np. tworzysz plik tekstowy i nazywasz go 'Chilli ZET.url' a jego zawartość to 'http://chillizetmp3-01.eurozet.pl:8400/' wrzucasz wynik na dysk do katalogu NetRadio i Argosy dalej wie co z tym zrobić.
Być może w następnych wersjach będzie drugie radio na innym 'silniku' z inną organizacją listy stacji radiowych.
 
Do góry