Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

debe116

New member
Witam
Chciałem kupić dziecku do telewizora jakiś odtwarzacz filmów z usb z polskim menu. Aby odtwarzał jak najwięcej formatów i czytał napisy, podłączany był do telewizora przez hdmi. Myślałem o jakimś TV BOX ale kompletnie się na tym nie znam, kwota to 200 zł. Proszę o pomoc w wyborze.
 
D

Deleted member 121090

Guest

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witam
Chciałem kupić dziecku do telewizora jakiś odtwarzacz filmów z usb z polskim menu. Aby odtwarzał jak najwięcej formatów i czytał napisy, podłączany był do telewizora przez hdmi. Myślałem o jakimś TV BOX ale kompletnie się na tym nie znam, kwota to 200 zł. Proszę o pomoc w wyborze.

Zobacz może odtwarzacz o którym napisał kolega HQ150

[Oryginalna] Amlogic S912 ACEMAX Octa Rdzeń 6.0 2G/16G 2.4G/5 GHz Podwójny WIFI Google PlayStore 4 K KODI Odtwarzacz DLNA Miracast Airplay w Highlights:-S912 64 bit Octa rdzeń Amlogic ARM Cortex-A53 CPU do 2.0 GHz-GPU: ARM Mali-T820MP3 GPU do 750 MHz

Wiem przekracza Twój budżet, ale jest na wym procesorze i patrząc na parametry cena jest atrakcyjna.
 

bbart79

New member
Poszukuję odtwarzacza, który uciągnie pliki nagrane kamerą sony fdr-ax53. Nagrywa ona XAVC S 4K 25p 100mbps oraz XAVC S 1080/50p 50mbps. Dodatkowym szalenie ważnym złączem jest mini jack do podłączenia słuchawek. Cena nieistotna jednak im mniej tym lepiej :) Filmy będą oglądane z NAS'a. Czytałem ostatnich kilkadziesiąt stron tego tematu jednak mam mętlik w głowie. Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza, który poradzi sobie z tym zadaniem. Będzie on służył tylko do odtwarzania tego typu plików więc dodatkowe możliwości nie są istotne. Z góry dziękuję za pomoc.
 

Boger

New member
Cześć,

mam prośbę o poradę w zakresie doboru urządzenia, które spełni moje oczekiwania :)

To na czym mi zależy, to:
- odtwarzanie wszelkiego rodzaju mkv z zasobów sieciowych (PC w sieci, NAS);
- możliwość wypuszczania po hdmi do amplitunera wszelkich wielokanałowych formatów audio - dts hd ma, dd true hd, atmosy, dts-x, itp.
- czytanie i możliwość dostosowania napisów;
- szybkie działanie;
- itp.

Generalnie nie mam niewiadomo jakich potrzeb. Zależy mi po prostu na sprawnym odtwarzaniu plików mkv ze ścieżkami dźwiękowymi w atmos, itp. i czytaniu napisów.

Kwota - będę wdzięczny za podpowiedź ile trzeba przeznaczyć - może jakieś dwa warianty spełniające moje potrzeby, czyli:
1. rozsądne, sprawnie działające minimum z którego będę zadowolony
2. przyszłościowy wariant, który będzie miał to co potrzebuję + jakieś inne bajery

Może nie musi to być odtwarzacz sieciowy, tylko np. jakiś bluray? Niestety nie jestem aktualnie w temacie, stąd prośba o poradę :)

Na tą chwilę filmy odtwarzam na tv Samsunga 55h6400, ale nie przepuszcza on nic więcej niż dd i dts 5.1. Gdyby nie to, to pewnie nic innego bym nie szukał.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Poszukuję odtwarzacza, który uciągnie pliki nagrane kamerą sony fdr-ax53. Nagrywa ona XAVC S 4K 25p 100mbps oraz XAVC S 1080/50p 50mbps. Dodatkowym szalenie ważnym złączem jest mini jack do podłączenia słuchawek. Cena nieistotna jednak im mniej tym lepiej :) Filmy będą oglądane z NAS'a. Czytałem ostatnich kilkadziesiąt stron tego tematu jednak mam mętlik w głowie. Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza, który poradzi sobie z tym zadaniem. Będzie on służył tylko do odtwarzania tego typu plików więc dodatkowe możliwości nie są istotne. Z góry dziękuję za pomoc.

Takie pliki spokojnie odtwarza Himedia H8, mam testowałem. Nie jest to jakiś szczyt techniki, ale daje radę. Niesty brak złącza mini jack.
Zobacz może odtwarzacze o których napisal HQ150 te na nowym procesorze.

Boger
Też zainteresuj się odtwarzaczami z nowym S912, lub zobacz Himedia Q5 Pro lub Q10.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
@marciniozo - dzięki za propozycję. Nie wiem tylko czy dla moich potrzeb lepsza byłaby taka przystawka na nowym S912 czy np. taki MEDE8ER MED800X3D. Cudów nie potrzebuję - priorytet to szybkość działania, dobra jakość filmów i audio HD po hdmi. Dodatkowe aplikacje na androidzie to nie moja bajka.

Gdyby taki H96 PRO TV Box był wystarczający to w sumie nic lepszego za 280 zł nie znajdę. Rozumiem, że na tym sprzęcie zainstalowane jest jakieś Kodi czy inne XBMC?

EDIT: Zaciekawił mnie jeszcze Nvidia Shield TV. W cenie 900 zł to podobno bardzo dobry player + opcja streamingu gier ze stacjonarnego PC (mam mocnego PC i w sumie przydałaby się opcja gry po LAN zamiast znoszenia całego kompa do salonu). Co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Boger
MEDE8ER to bardzo dobry odtwarzacz, chwalony przez użytkowników za świetną jakość obrazu. W sumie dla Twoich potrzeb jak znalazł.
H96 PRO TV Box ma dobre parametry na papierze...ciężko powiedzieć w tej chwili jak sprawdzi się w użyciu, choć cena kusi...Kodi jest zainstalowane, ale trzeba skonfigurować. Są poradniki na youtube. trzeba poświęcić na trochę czasu, ale potem to prawdziwy kombajn!
Nvidia Shield TV też ma dużo bardzo dobrych opinii, ale tutaj nie pomogę, graczem nie jestem..

Także wybór należy do Ciebie, wiem trudny...Jeżeli chodzi o jakość obrazu to z pewnością Meder sprawdzi się na 100%..., ale troszkę kosztuje. Dlatego kusi H96 PRO.
Ja osobiście posiadam HIMEDIA H8 i po aktualizacji i ustawieniach jestem zadowolony, choć myślę czy nie zakupić H96....
Dla mnie też ważny jest dźwięk gęstych formatów, HIMEDIA daje radę... zobaczymy co dalej...


mgolab
Meder potwierdzona świetna jakość obrazu. Himedia Q10 prezentuje się bardzo dobrze na papierze, obsługuje wszystko, powinien się sprawdzić - android pomimo swoich wad daje duże możliwości konfiguracyjne....
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
We wszystkim, co napisane powyżej trzeba się zgodzić, ale... kupowanie obecnie odtwarzacza, który nie ruszy filmów zakodowanych x265 i w rozdzielczości 4K (10 bit color) nie ma specjalnie sensu. Chyba, że ktoś nastawia się wyłącznie na materiały Full HD i kodowane x264.

Jestem przekonany, że materiały 4K dość szybko zdominują internetowy "rynek", więc wymiana playera za rok czy półtora (będzie on praktycznie niezbywalny) jest rzeczą nieopłacalną.

Warto poczekać dwa-trzy tygodnie i będą ogólnie dostępne (pierwsze dostawy zapowiadane są na 27 sierpnia) odtwarzacze oparte no bardzo przyzwoitym SoC Amlogic S912, sprawdzić na forach jak spisuje się firmware w poszczególnych modelach i kupić najlepiej oceniany.
 

Boger

New member
Kirek50 - dzięki za tą cenną uwagę. Rzeczywiście Mede8er nie odtwarza x265 co niestety go dyskwalifikuje :( Co prawda na tą chwilę nie oglądam materiałów w 4k, ale pojawia się coraz więcej filmów fhd kodowanych tym kodekiem i rzeczywiście jest to "must have".

Pozostaje w takim przypadku coś nowego na s912 (czyli tak jak piszesz - poczekać, poczytać testy i wtedy coś kupić), lub Nvidia Shield Android TV. Przyznam, że kusi mnie ta druga opcja bo tak jak pisałem - czasami sporo gram i w tym przypadku mógłbym wykorzystać tą funkcjonalność do streamowania gier na duży tv po gigabitowej sieci lan. Zastanawia mnie tylko kwestia wsparcia audio hd na tym playerze/konsoli - podobno jest ona obsługiwana tylko na fabrycznym playerze, a nie wiem jak wygląda w nim wsparcie dla napisów, itp. Jeżeli normalnie je wspiera to po prostu bajka. Może jest jakiś użytkownik Shielda, który mógłby coś dodać w tym temacie?

Może po prostu skuszę się na zakup i potestuję interesujące mnie opcje. Jak będzie ok to sprzęt zostawię, a jak nie to oddam i będę się rozglądał za czymś innym.
 
Ostatnia edycja:

archivi

New member
Witam.

A czy ktoś coś powie na temat wykorzystania NAS QNAP do odtwarzania filmów?
Myślę konkretnie o zakupie QNAP TS-253 PRO (linka nie wkleić).
Nie mogę niestety znaleźć nic na temat jego karty graficznej (zresztą i tak nie wiele mi to powie).

Sprzęt dość drogi (ok. 1500 zł), ale ma sporo innych funkcji które i tak muszę u siebie wprowadzić, więc myślę, czy nie uda mi się połączyć również tematu odtwarzania filmów.
Urządzenie umożliwia m.in.:
- zaawansowany wspólny dysk sieciowy (funkcja podstawowa tego urządzenia)
- rejestrator kamer IP (tylko dwie kamery, kolejne licencje płatne i to dość drogo)
- serwer www, ftp
- backup danych z komputerów
- ściąganie plików torrent
i wiele wiele innych - to są cele do których głównie potrzebuję urządzenia.

Cudów raczej się nie spodziewam, ale też nie wymagam - oglądam kilka filmów miesięcznie, a w ciągu tygodnia w TV oglądam jakieś kanały muzyczne i dokumentalne (discovery itp). Wszystko podpięte do starego TV HD ok 27", dzwięk z TV na Logitechach komputerowych 5.1 (TV tylko stereo - z kompa 5.1).
I tu już widzę pierwszy problem - QNAP puszcza obraz i dzwięk po HDMI - nie wiem czy jest jakaś możliwość poza amplitunerem oddzielenia dzwięku na głośniki na wtyk jack.

Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Do góry