Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

sosik_15

New member
Witam

Jestem posiadaczem O!Play HDP-R1 i nadszedł czas na wymianę go na coś nowszego, wiec mam parę pytań co najbardziej będzie dla mnie odpowiednie.

Po przeczytaniu x stron i wątków o odtwarzaczach mam trochę mętlik.

A więc znalazłem cos takiego :

1 - TV BOX MXQ PRO+ 2GB/16GB BT4 SMART 4K + KLAWIATURA (6329866113) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2 - ++ANDROID 6.0 SMART TV X96 AMLOGIC S905X 16GB KODI (6396261435) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zalezy mi na 4k (przyszłościowo), Kodi, płynność, mozliwosc ustawienia napisów w filmach pod siebie, odtwarzanie wszystkiego z dysku sieciowego.

Znalazłem tez takie cos:

1 - VONTAR Z5 SUPERMAX

2 - H96 PRO

ze strony aliexpress ale czy tam zamawia się tak jak z innych serwisów??

czy są jakieś dodatkowe koszta np. cło?

z góry dziękuje
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
sosik_15
Ja kupuję na Ebay i nie ma żadnych problemów. Swój odtwarzacz Himedia H8 za 100$ tam własnie kupiłem bez żadnych dodatkowych opłat (jak i wiele innych rzeczy)
Zobacz może :
H96 PRO | eBay

Ma nowszy procesor i spełni Twoje wymagania.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50
Uważasz, ze to będę lepsze sprzęty niż te na Amlogicu S912?
Bo cenowo jak na razie dwa razy droższe a parametry niby takie same.

Trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć. Amlogic jest trochę budżetowym układem, montowanym w sprzęcie z niższej półki, niemniej w miarę wydajnym, o ile player został software'owo dopracowany. Układy Realteka to wyższa półka, lepsza wydajność w testach, co istotne - dedykowane są dekodowaniu multimediów. W mojej dotychczasowej praktyce układy Realteka w playerach znakomicie się spisywały (RTD 1073, 1185, 1186, dobre recenzje miał 1195), nie ma podstaw sądzić, aby było teraz inaczej.
To odpowiednik układu HiSillicon, na którym oparty jest wspominany tutaj HiMedia Q10 Pro.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć. Amlogic jest trochę budżetowym układem, montowanym w sprzęcie z niższej półki, niemniej w miarę wydajnym, o ile player został software'owo dopracowany. Układy Realteka to wyższa półka, lepsza wydajność w testach, co istotne - dedykowane są dekodowaniu multimediów. W mojej dotychczasowej praktyce układy Realteka w playerach znakomicie się spisywały (RTD 1073, 1185, 1186, dobre recenzje miał 1195), nie ma podstaw sądzić, aby było teraz inaczej.
To odpowiednik układu HiSillicon, na którym oparty jest wspominany tutaj HiMedia Q10 Pro.
Dzięki za odpowiedź.
Tu podobna zabawka w trochę niższej cenie:
http://pl.aliexpress.com/item/AiiBA..._1&btsid=6fce74d6-5a9d-446f-b609-4f7f83fa4dc1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To nie tak, że nie odtwarza DTS HDMA. Te opisy są często niepełne.
Jak kupowałem mój odtwarzacz to według specyfikacji na Ebay też mało co dekodował a łyka nawet Atmosa.

Tutaj masz inny opis tego odtwarzacza :
https://www.amazon.com/AiiBAX-Android-Realtek-Cortex-Mali-T820/dp/B01JKWJCNY

I co mamy tutaj :
R9 Mini 3D Media Player TV BOX
OS: Android 6.0
RAM: 2GB DDR3
ROM: 8GB eMMc
WiFi: IEEE 802.11a/b/g/n 2.4Ghz-5Ghz Dual Band WiFi, Bluetooth 4.0
Features:
Realtek 1295 chipset, ARM CA53 x4,Mali-T820 MP3 L2 Cache 1MB. 2G RAM, 8G EMMC;
Powered by Android6.0.1;
Support H.265 4K@60fps;
HDMI in 2.0 with PVR function;
LAN : 10/100M/1000M Ethernet;
Can play original BD disk,BD ISO playback;
Support Frame Packaging 3D, 2D movie convert to 3D image;
Support VP9,4KP60 for Youtube 4K;
Support 802.11 a/b/g/n,2.4G/5.8 Dual Band WIFI;
KODI16.0 Pre-installed Fully Loaded;
Bluetooth V4.0;
Miracast and Intel Wireless Display;
Support 7.1 pass through, Support Dolby True HD,DTS-HD MA,LPCM,Dolby Digital Plus
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czy aby na pewno?
Tłumaczenie kulawe ale ja widzę coś takiego:
wsparcie 7.1 przechodzą przez, wsparcie Dolby True HD, DTS-HD MA, LPCM, Dolby Digital Plus
 

gentillo

New member
Od jakiegoś czasu próbuje stworzyć sobie idealne środowisko do konsumowania multimediów. Niestety mimo posiadania naprawdę niezłej kolekcji sprzętu nadal nie jestem w stanie osiągnąć ideału. Pomyślałem, że może jakiś dedykowany odtwarzacz sieciowy/Player pozwoli mi w końcu cieszyć się odbiorem a nie powodować nieustające wkurzenie. Zapalnik odpalił w ostatnim czasie gdy netflix na chromecascie przestał podawać dźwięk 5.1. Przechodząc do tematu, potrzebuję pomocy w doborze odtwarzacza sieciowego który ma spełniać kilka założeń które są dla mnie istotne.
Zalozenia:
- sprawna obsługa kodi (bez zacięć, problemów z konfiguracją.
- dobra współpraca z NASem (Qnap)
- pełna obsługa Netflix (4K + dźwięk 5.1)
- pełna obsługa HBO GO (dźwięk 5.1)
- prawidłowa obsługa passthrough (mam Onkyo TX-NR535)
- mile widziane dekodery dd+, dts-hd ma, Dolby HD,
- miejsce na dysk zupełnie niepotrzebne,
I teraz pytanie do fachowców, czy jest urządzenie które spełni moje złożenia? Oczywiście cena ma znaczenie:)
 

bajka022

New member
Witam wszystkich. Powiedzcie mi proszę, które z powyższych urządzeń posiada możliwość ściągania filmów np.klient BT m

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

creep22

New member
Śledzę ten wątek już dobre pół roku i widzę, że nie da się chyba jednym urządzeniem załatwić moich potrzeb - pisałem kilkanaście stron wcześniej, że potrzeba mi czegoś do projektora, co dobrze odtworzy filmy w mkv i hevc, poda dźwięk na ampli i obsłuży netflixa i hbo go w hd. Wychodzi na to, że do netflixa musze kupić ps4 lub nvidie shield, żeby to szło w full hd. Graczem nie jestem i teraz to przekracza mój budżet, więc na razie postanowiłem się skupić na mkv i hevc. Swoją droga polityka netflixa jest dziwna, żeby to poprawnie działało na garstce urządzeń.
Pytanie na teraz: himedia q3 czy poczekać na opisywany przez was H96 PRO TV z procesorem S912?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
creep22
Dlaczego potrzebujesz wielu urządzeń?
MKV, HEVAC, dźwięk na amplituner w DD TruHD, DTS HDMA - żaden problem.
Netflix itp - bez problemu.
Nie sugeruj się opisami urządzeń, już wcześniej było napisane, że są one niepełne i nieadekwatne do możliwości jakie te odtwarzacze prezentują.
Napiszę Ci tak, mój odtwarzacz HIMEDIA H8 (można powiedzieć już leciwy i żaden mocarz) spełnia Twoje wymagania. Teraz są lepsze sprzęty na lepszym procesorze i tańsze....

https://www.amazon.com/AiiBAX-Android-Realtek-Cortex-Mali-T820/dp/B01JKWJCNY
http://www.futeko.com/products/MP067.php
lub taniej
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_427618.html?wid=21
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Ponownie mam pytanie odnośnie odtwarzacza. Od dłuższego czasu zamierzam wymienić mojego nieszczęsnego Philipsa z którym bywa różnie, jest strasznie ubogi, nie dekoduje dźwięku w HD. Chciał bym odtwarzacz tak do 350zł max. Chciał bym żeby był na androidzie ponieważ mój TV jest strasznie ubogi i do tego nie działa YT. Zależy mi na tym aby dobrze dawał sobie radę z filmami FHD, dźwiękiem, był stabilny, będzie podpięty do amplitunera. O to moje propozycje, proszę o jakiekolwiek rady. Nie miałem do czynienia z tego typu urządzeniami.
Android TV BOX QBOX Q-BOX| 2GB RAM 16 GB |SD KODI (6314748998) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
++ANDROID 6.0 SMART TV X96 AMLOGIC S905X 16GB KODI (6396261435) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
T95N M8S PRO 2GB 64BIT ANDROID 5.1 SMART TV 4K BOX (6354356740) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
E368 NAJLEPSZY ANDROID 5.1 SMART TV BOX KODI 16GB (6082301240) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
TX5 PRO S905X ANDROID 6 SMART TV 4K BOX 16GB BT4 (6445141689) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tu ten na Realteku taniej https://pl.aliexpress.com/item/AiiBAX-R9-Mini-Android-6-0-TV-BOX-Realtek-RTD1295-Cortex-A53-Mali-T820-Quad-Core/32706568390.html?isOrig=true#extend
Wytlumaczcie mi jedną rzecz - ten player ma CPU Realtek RTD1295 to co robi tam drugi procek firmy ARM - to teraz playery maja dwa CPU??? (Pomijając dedykowany chip pod GPU) O co tu chodzi?

W największym skrócie. ARM to typ architektury procesora. Nazwa wzięta od firmy, która opracowała architekturę i obecnie nieźle żyje z licencji. Realtek 1295 to układ Realteka zbudowany w architekturze ARM.
 
Do góry