Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

zimny18

New member
kupilem ostatnio Q10 pro , rozczarowalem sie strasznie ze kodi nie czyta bluray disk rip , poza tym plynnosc nie byla taka jak w Mede8era 800 ktore wlasnie posiadam .. z pewnoscia sa lepsze jakosciowo (obraz) odtwarzacze na rynnku ale Mede8era 800 dziala wysmienicie , bez zająkniecia !

Planuje wlasnie kupic jakis odtwarzacz i bylem wrecz pewien ze kupie wlasnie q10 pro. Bylby to moj pierwszy taki odtwarzacz. Az tak jest z nim zle? W takim razie co w zamian jakis vten zippi czy moze dune solo?

Jesli o q10 chodzi liczylem na jego multimedialnosc. A moze nvidia sheilled?
 

krystiano8

New member
Potwierdzam...MED to bardzo dobry odtwarzacz. Mam go ponad 2 lata i ani razu mi sie nie zawiesił. Co istotne jego soft jest szybki, ciągle aktualizowany i dodawane sa ciekawe funkcje, layouty, możesz wgrac go np. z usb. Duzym + jest delikatnie podswietlany na niebiesko pilot dobrze lezacy w dloni.
Jesli mialbym wybierac to tylko Mede8er.
 

jazzy

New member
Ja też napiszę od siebie ze MED jest super. Podobnie jak opinie kolegów powyżej działa bezproblemowo, odtwarza obrazy bluray bez zająknięcia. Można mu oczywiście zarzucić brak odtwarzania AVI ale mnie osobiście to nie przeszkadza bo i tak nie odtwarzam. Służy dzielnie już od ponad dwóch lat. Gorąco polecam.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja od 4 lat używam WD TV LIVE, taka mała pierdołka. Soft jest wolny i działa z lekkim opóźnieniem, ale to maleństwo odtwarza wszystko jak leci poza plikami 3D Iso. Nie ma problemów z odtwarzaniem najcięższych wstawek MKV czy bluray iso. Łyka wszystkie formaty muzyczne, nawet pliki .dts
 

cezary69

New member
Bez reklam
Plusem zippi, dune jest to, że są to wymiarowe klocki, a nie popierdółki, które nie wiadomo gdzie to postawić bo ciągle będzie się przewalać. Przerabiałem to i nigdy więcej :) dodatkowy plus takiego rozwiązania można zapakować do środka dwa dyski 3.5" i czego chcieć więcej.
 

zimny18

New member
Nie chcial bym kupowac med'a z racji ze wyszly nowsze sprzety. Moze chwalicie to co macie i opinia jest subiektywna. Chcialbym zeby ktos kto ma q10 napisal czy to urzadzenie fajne i czy wszystko odtwarza. A nie je poruwnywal do jakiegos innego urzadzenua. Tak jak pisalem nie posiadam innego odtwarzacza i moze nie beda mi przeszkadzac jakies tam funkcje, ktore lepiej rozwiazane sa no w med
 

muzyk219

New member
Moze chwalicie to co macie i opinia jest subiektywna

Moja ocena jak i pewnie wielu tu piszących pozytywną opinię o odtwarzaczach Mede8er'a jest wręcz obiektywna. Czemu? Dlatego że ja i wielu tu innych osób, miało kilka innych odtwarzaczy. W tym także na androidzie i to jest opinia właśnie obiektywna, na podstawie odczuć używania innych, zupełnie różnych odtwarzaczy.
Nikt Ci nie każe kupować Mede8era. Ludzie Ci wskazówki byś dobrze wydał SWOJE pieniądze a co Ty zrobisz to Twoja sprawa.


Nie chcial bym kupowac med'a z racji ze wyszly nowsze sprzety
]

Ten argument pozostawię bez komentarza...
 

mgolab

New member
Jaki media player ?

Stary ********************* TR11 przestal dzialac wiec jestem zmuszony kupic nowy odtwarzacz. Jaki nowy lepszy polecacie do 1000 zlotych najlepiej bez wentylatora bo potrafi byc glosny ? Dziekuje
 

maks1910

Member
Alternatywa dla Xtreamer MK1

Witam

Chciałbym zmienić odtwarzacz Xtreamer MK1 na jakiś inny.

Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim lepsza jakość dźwięku, który przy odtwarzaniu mp3 czy flac nie jest w modelu najlepsza. O wiele lepiej gra stary Panasonic BD65 z USB

Odtwarzacz musi mieć możliwość montażu dysku twardego w środku obudowy i nie zamulać jak Xtreamer MK1.

Bardzo zależy mi na ładnym menu i możliwością pokazywania okładek w czasie odtwarzania plików flac czy mp3.
 

kryshak

New member
Jaki Android TV BOX do LG EG910V

Dzień dobry,

posiadam OLED TV LG EG910V, z którego jestem bardzo zadowolony poza jedną rzeczą: systemem operacyjnym. WEBOS działa dosyć wolno i moim zdaniem jest raczej ubogi.

Szukam więc dobrej przystawki z Androidem, która umożliwi korzystanie z KODI, będzie miała dostęp do Google Play itd.

Możecie coś polecić? Jestem zainteresowany Mi Box od Xiaiomi z Androidem 6.0, ale wygląda na to, że to urządzenie nie miało jeszcze premiery.

Dziękuję,
Radek
 

rafcio76r

New member
Bez reklam

Manky

New member
Zapomniałeś o Nvidia Shield.

Nie zapomniałem :) Shield z tego co mi wiadomo nie obsługuje 3D.iso a Himedia jak najbardziej. Z zagranicznych for wychodzi na to że jest sporo plików 4k z wysokim bitrate których shield nie odtwarza a Himedia tak.

Jesteś troszkę w tyle z nowościami.

Największy wypas to HiMedia Q10 Pro
Mini komputery Android,Windows, Linux : HiMedia Q10 Pro

Ze specyfikacji wynika m.in. wsparcie dla technologii HDR 10bit, Dolby Vision oraz HiSilicon Imprex 2.0. Do tego najnowsze złącze HDMI 2.0a oraz obsługa Ultra-HD 4K 60fps.

Kolego to nie ja jestem do tyłu z nowościami tylko ty z informacjami nt. tego co ten producent oferuje.

Dla ścisłości, jeśli chodzi o nowości to Q5 pro jest nowsze niż Q10 pro (pod względem daty premiery)
Są to te same odtwarzacze, Q10 ma kieszeń na dysk i aktywne chłodzenie, ot różnice.
 

radioaktywny

New member
Nie zapomniałem :) Shield z tego co mi wiadomo nie obsługuje 3D.iso a Himedia jak najbardziej. Z zagranicznych for wychodzi na to że jest sporo plików 4k z wysokim bitrate których shield nie odtwarza a Himedia tak.

Owszem, Q5Pro/Q10Pro to bardzo dobre urządzenia. Nie zmienia to faktu, iż z analizy forum na Futeko wynika, iż soft w tych odtwarzaczach jest cały czas co najwyżej w wersji beta.

Nvidia raczej nie ma takich problemów.

Pozdr.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie zapomniałem :) Shield z tego co mi wiadomo nie obsługuje 3D.iso a Himedia jak najbardziej. Z zagranicznych for wychodzi na to że jest sporo plików 4k z wysokim bitrate których shield nie odtwarza a Himedia tak.



Kolego to nie ja jestem do tyłu z nowościami tylko ty z informacjami nt. tego co ten producent oferuje.

Dla ścisłości, jeśli chodzi o nowości to Q5 pro jest nowsze niż Q10 pro (pod względem daty premiery)
Są to te same odtwarzacze, Q10 ma kieszeń na dysk i aktywne chłodzenie, ot różnice.

Gwoli ścisłości różnice Q10 vs Q5, to te różnice to nie tylko kieszeń na dysk ale także:
- Q10 ma dwa razy więcej pamięci wewnętrznej Flash (16GB vs 8GB), co daje możliwość instalacji większej ilości aplikacji,
- jeśli to nie pomyłka w opisie specyfikacji, to moduł graficzny w Q10 ma 5 rdzeni, a w Q5 - 4 rdzenie,
- 2 złącza USB 3.0 w Q10 vs 1 złącze w Q5,
- w Q10 jest dodatkowo złącze Coaxial, w Q5 - brak.

Różnica w cenie ok. 150 zł :)
 
Do góry