Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

D

Deleted member 121090

Guest
Trzymam za słowo:)
A te 5.1 masz w DD, DTS czy dajesz radę z TrueHD albo DTS HD Master Audio?
Korzystasz z KODI czy z innego odtwarzacza?
 

geo78

New member
Witam.

Potrzebuję dokupić do 50" plazmy Panasonica jakiś odtwarzacz żeby oglądać filmy z dysku USB.
Możecie coś polecić co będzie nadawało się do odtwarzania popularnych formatów dostępnych w sieci? Szukam i szukam i pełno na allegro cudownych skrzynek już za sto parę złotych ale czy to się nada tego już nie wiem. Widziałem, że dosyć często polecany jest Mede8er. Koszt za wersję 600x3d to około 520 zł i teraz zagadka dla mnie skąd taka rozbieżność? Czy warto dokładać do tego sprzętu? W obecnej chwili odtwarzacz byłby podłączony bezpośrednio do TV w niedalekiej przyszłości jakiś amplituner na pewno zakupię.

Dzięki za jakąś podpowiedź :)
 

venom200

Member
Mede8er mam już ze 3 lata i sprzęt rewelacja obraz dużo lepszy niż z pc lub samego odtwarzacza w tv, poza wszystkie funkcje sieciowe.
Szkoda tylko że HEVC nie obsługuje i 4 k
 

geo78

New member
Mede8er mam już ze 3 lata i sprzęt rewelacja obraz dużo lepszy niż z pc lub samego odtwarzacza w tv, poza wszystkie funkcje sieciowe.
Szkoda tylko że HEVC nie obsługuje i 4 k

4K to i tak nie na mój TV a to cudo HEVC myślisz, że szybko opanuje sieć? Oczywiście wolałbym nie zostać z dosyć drogim odtwarzaczem i nie mieć co na nim oglądać.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mede8er tobardzo dobry sprzęt, ale trochę kosztuje a swoje lata już ma...
Musisz sam przemyśleć sprawę czy np. Opisane w tym wątku odtwarzacze Ciebie nie zainteresują, odtwarzają praktycznie wszystko a kosztują znacznie mniej...

Przykład
http://www.ebay.com/itm/Sunvell-T95...hash=item1c6a224156:m:mzZKPqRpS55zowCmJuFRf9Q

Lub wymieniony kilka postów wcześniej http://pl.aliexpress.com/store/prod...e-KODI/211609_32592383511.html?storeId=211609

Albo coś jeszcze lepszego http://www.futeko.com/products/MP067.php

Także wybrać jest co...
 
Ostatnia edycja:

geo78

New member
Oczywiście, jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać :) Tylko, że na allegro jest tego cała masa a opinie bywają różne na temat androida... Przydałby się jakiś duży test takich zabawek.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja od dłuższego czasu "testuję" Himedia H8. Poczytaj opisywałem go. Mimo kilku zastrzeżeń jestem generalnie w tej chwili zadowolony. Kilku kolegów z forum też zakupiło coś z tych odtwarzaczy i też są zadowoleni.
Wydając sto parę dwieście złotych możesz zaryzykować - Twoja plazma zyska drugą młodość, nie na co czekać. I sprawdź dobrze ceny aby na allegro nie przepłacać są inne portale. Sam kupowałem na Ebay - znacznie taniej żadnych problemów.
Jak chcesz coś lepszego zobacz Himedia Q5 Pro, lub 10 (ten ma miejsce na dysk), ale tu już drożej.
Android nie jest taki straszny....
 
Ostatnia edycja:

geo78

New member
Ta H8 co proponujesz to też już poziom cenowy Mede8era... Co mi się w tym ostatnim podoba to możliwość (wg wpisów w sieci) dowolnego ustawiania napisów. Zmiana wielkości i położenia to przydatna funkcja jeśli standardowa czcionka okazywałaby się za mała albo kiepsko położona.
Co do zakupów na obcych portalach to jeśli różnica jest w granicach 10-20% to mimo wszystko kupię na allegro.
Gdzieś w sieci wyczytałem, że jakość obrazu w tych tanich odtwarzaczach kuleje. Że niby chip nie ten co trzeba itp. Mi właśnie zależy wyłącznie na oglądaniu filmów więc dodatkowe smarty yuotuby itp nie stanowią dla mnie wartości na plus.

ANDROID 5.1 TV BOX M8S+ KODI 4K S812 2/8 3D PL 24H (6348773504) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czy takie cudo to jest warte swoich złotówek?
 

Placek

Member
Panowie.
Sledze ten watek od pewnego czasu i widze tu sporo podzialow. Sam uzywam do tej pory WD ale jego czas powoli dobiega konca.
Nigdy nie uzywalem YT.,klawiatur,Netflix i innych... flix. Odtwarzacz zaciaga film z domiwej chmury i odtwarza.
Czy w tej sytuacji isc w te mega wydaje hiper procki czy kupic raczej odtwarzacz ktory zostal stworzony wlasnie dla filmow?
 

muzyk219

New member
Czy w tej sytuacji isc w te mega wydaje hiper procki czy kupic raczej odtwarzacz ktory zostal stworzony wlasnie dla filmow?

Dokładnie sam sobie odpowiedziałeś.
Posiadam Mede8era 600 i jest wart każdej złotówki. Jakość obrazu jest wybitna. Owszem, posiada kilka serwisów, YouTube itp. ale to tylko niepotrzebne dodatki w czasach Smart w TV. Napisz właśnie ustawiasz sobie jak sobie tylko chcesz. Wysokość, wielkość, położenie względem ekranu, wielkość czcionki itd. U mnie odtwarzacz ciągnie wszelakie multimedia z serwera bez żadnych problemów. Żadna wielkość pliku w GB czy też prędkość bitów jest nieistotna . Procesor dedykowany multimediom to jest to co odtwarzacz powinien posiadać. Osobiście, wszelkie wynalazki na Androidzie mam już za sobą i więcej do nich nie wrócę. Lipa i tyle w temacie.
 

nowy57

Member
kupilem ostatnio Q10 pro , rozczarowalem sie strasznie ze kodi nie czyta bluray disk rip , poza tym plynnosc nie byla taka jak w Mede8era 800 ktore wlasnie posiadam .. z pewnoscia sa lepsze jakosciowo (obraz) odtwarzacze na rynnku ale Mede8era 800 dziala wysmienicie , bez zająkniecia !
 

venom200

Member
Ja powiem inaczej mede8er to jedyne urządzenie u mnie w domu które kupiłem jakiś czas temu i jedyne którego nigdy nie miałem ochoty zmieniać.
A zmieniłem wszytko poza właśnie mede8er.
Jest to najlepsze urządzenie jakie kupiłem do domu z zakresu AV
 
Do góry