Płyty cd w stereo

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zaraz - jeżeli dobrze przeczytałem, to odtwarzacz CD zdolny do odtwarzania płyt SACD będzie grać lepiej na normalnych płytach CD niż inny odtwarzacz który płyt SACD odtworzyć nie potrafi - dobrze rozumuję ?

Kolego trochę inaczej.. jeśli odtwarzacz, który może odtworzyć płyty SACD będzie jakościowo lepszym sam w sobie to oczywiście zwykłe płyty cd również będą lepiej brzmiały.... ale jeśli ten drugi odtwarzacz bez SACD jakościowo będzie porównywalny do tego z SACD a będzie bez SACD to lepiej będą brzmiały płyty te które są w formacie SACD, natomiast zwykłe płyty to już będą niuanse o ile coś wychwycisz..

A teraz w drugą stronę jeśli np ja mam odtwarzacz SACD z pewnej półki i jeśli miałbym porównać taką samą płytę tylko jedna będzie w SACD i ją włożę do swojego odtwarzacza , a do drugiego odtwarzacza który będzie z innej ligi choć nie będzie miał możliwości odtwarzania płyt SACD jak np Accuphase 430 i do niego włożymy taka samą płytę dobrze nagraną nawet nie musi to być made in Japan.. po prostu jest dobrze nagrana to na takim odtwarzaczu i tak będzie lepiej niż u mnie na płycie SACD..

Trzeci aspekt ... jeśli przyjmiemy że mamy wspomniany odtwarzacz Accuphase 430 (bez sacd) porównany do odtwarzacza o klasę wyższego tej samej firmy czyli do 560 (z sacd) to na takim odtwarzaczu oczywiście zwykłe płyty czy też płyty made in Japan zabrzmią lepiej .. i jest to odczuwalne .. ale to lepiej to 20-30 % a cenowo różnica to prawie 100%... Dlatego trzeba sobie odpowiedzieć czy chcemy mieć lepszy dźwięk o 20-30 % w stosunku do tańszego odtwarzacza plus mamy SACD..
Nie da się oszukać klasy odtwarzacza jeśli ona jest znacząco wyższa ..jak sam zapewne zauważyłeś albo zauważysz cena lepszego odtwarzcza, kolumny, wzmaka, kabli itp w stosunku do oczko niższych wymienionych wyżej asortymentów zawsze jest wyższa niż to co usłyszysz.. ale ludzie dla tych 10-20-30 % wydaja pieniądze bo lubią muzykę i chcą mieć jak największą jakość. Mam nadzieję że miarę wytłumaczyłem..
Dorzucę jak to jest u mnie
- Kiedyś Multiformatowy odtwarzacz Marantz UD5007. CD brzmiały dobrze, SACD jeszcze lepiej
- Teraz Marantz SA-KI Pearl Lite - CD brzmią lepiej, prawie jak SACD. SACD tak samo dobrze jak na UD5007


Oprócz setek "sklepowych płyt z ulubionymi wykonawcami wrzucam te lepiej brzmiące, większość super brzmiące. Większość to specjalnie skrojone samplery znanych marek.








 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
A jak chciałem żebyś coś wysłał to nie bo mam tylko prodigy i muńka staszczyka a tu prosze ...

:bober::bober::bober:

Koneser sie znalazł. I szybciej ocalonego byś miał:hihi:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Słuchasz tego? Samplery chcesz?
Nie ma sprawy ;)
Wiesz, u mnie ta reszta to disco polo ;)
Z Ocalonym to już zapomniałem i chyba się nie doczekam. Elewacja już skończona i dalej nic...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pozazdrościć tych samplerow KrzysztofR ,powaznie jest taka roznica w realizacji tych cd ?.Pzdr
Całkowicie, śmiertelnie poważnie. Są zupełnie inaczej zrealizowane. Nie mówię, że wszystkie, ale większość tak.
Krzysztof piękna kolekcja płyt - wielki szacunek
Dzięki, ale bez przesady. Wszystkie są do dostania w znanych sklepach audio.
Bo Kszysztof to ma wszystko na wypasie ;)
Taaaa, szczególnie trzodę :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu jak to mój kumpel mówił - fajne "świnki" mnie są złe :- ) jeśli domyślasz się co mam na myśli...
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Krzysiek mój budżet miesięczny to 100 + imieniny,urodziny ,święta :) większość biorę na raty około stówki ,takie mam warunki :-( .Pzdr
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Czuje sarkazm ,ale te to plewy przy Twoich najlepszych.Niech Ci bedzie ograbie skarbonke moich chłopaków i zaszaleje kupie wszystkie.Pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jaki sarkazm? Mam nadzieję, że żartowałeś :)
Nie było moim celem nic zdrożnego!
Pamiętam, że gdy je kupowałem były po 5 zł.
A link w kleiłem, byś nie musiał szukać.
Prawda, że są lepsze, ale od czegoś trzeba zacząć
 
Do góry