Płyty cd w stereo

Henry

Active member
Bez reklam
A co z naszymi rodzimymi wykonawcami?
Niezłą jakość prezentują niektóre realizacje ze stajni Kayax'a (to od Kayah), Karrot'a, Mystic, ... naprawdę nie ma się czego wstydzić.
Poza tym czasem warto posłuchać dobrej muzy, a nie brzmienia naszych zabawek ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Określenia powietrze w muzyce dla mnie nie istnieje i mnie po prostu bawi. Nie ma nigdzie nawet definicji tego co innego góry, doły i inne częstotliwości. Przy mnie nikt nigdy nie użył tego określenia dlatego tak mam. I tyle.

Kup sobie koncert Gilmoura Live at Pompei z płytami blu ray. Bardzo dobre wydanie

Poza tym czasem warto posłuchać dobrej muzy, a nie brzmienia naszych zabawek :wink:
cały czas to podkreślam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Takie coś zamówiłem niestety drożej jak 300 zł a już nawet chodzą te wydania po 400-450 zł.. a ja chcę kupić od pewnego Gościa.. bo już niestety i japończyki są podrabiane .. przez Chińczyków.




Henry z polskich z tego co wymieniłeś to mam Mystic.. dawno nie słuchałem ale chyba było spoko to coś podobnego jest do Gregorian tutaj już mam więcej płyt.. Kaje tez chyb amam ze dwie jedną z Bregowiczem.. fajne z naszych rodzimych płyt są nagrane Piaska o ile ktoś Go słucha.. mam jego płytę z orkiestrą symfoniczną z Holandii naprawdę fajnie to gra.. ale i inne płyty są nieźle zrobione.. ja lubię jego głos - szczególnie jak nad czymś pracuje..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja widziałem to wydanie.. widzisz ja chciałem 3 płytowe żebym miał wszystko.. do tego Sacd ja nie wiem do końca na 100% czy będę kiedyś również miał odtwarzacz sacd chciałbym ale jeśli bym zdecydował się na pewną markę to tam sacd swoje kosztuje - w dupe jeża.. :- ) oczywiście taki odtwarzacz gra lepiej i ze zwykłymi płytami ale niestety cena .. ale się zobaczy jak przyjdzie ta pora i ten czas..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja przyszłościowo skupie się nie na lepszym niż obecnie odtwarzaczu SACD a lepszym DAC a z odtwarzacza zrobię transport.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I to jest Kolego myśl, która mi przyświeca od jakiegoś czasu - zresztą sam zauważyłeś w innym wątku co pisałem.. i ni emiałem n amysli oszczędzania a fakt że robi się tego duzo a i tak nie będzie człowiek miał czasu oglądać tego x razy.. Choć tak naprawdę mówimy o innych pieniądzach ale zawsze coś by było :- )

Ps. Henry poprawię się ale jak widzisz człowiek całe życie się uczy.. w ostatnim czasie bardzo dużo czytam o SACD i tych japończykach .. chce jak największą wiedzę zgłębić ale przyjdzie czas i na nasze wydania.. mam też płytę Górniakowej i tez jest naprawde spoko wydana a jej głos też mnie kręci..

Borixon ja to najchętniej bym zapodał sobie dobry odtwarzacz nawet bez sacd i do tego dobry gramofon pewnej firmy :- ) i tyle by mnie to wyniosło co ten lepszy odtwarzacz z sacd ale niestety na gramofon nie będe miał miejsca to idę w cd, a jaki będzie to się okaże o ile się okaże.. :) jakaś 6 w lotto by się przydała.. albo żonie powiem żeby auto sprzedała i się przerzuciła na komunikację :- ) - ale to chyba nie wyjdzie..
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paweł gratulacje :)
Ps. teraz szukasz słuchawek :D ? bo ciężko będzie o mocne granie - wiem z doświadczenia :)

Dzięki. Słuchawki już są :)

Również gratuluję Syna....

Dzięki.

Paweł gratulacje, mocne granie odpada ale nie ma też co przyzwyczajać dziecka do sterylnej ciszy :)


Dzięki. Zdecydowanie tak. Katowania nie będzie , ale trzeba będzie małego do dobrej muzyki przyzwyczaić :)

A co z naszymi rodzimymi wykonawcami?
Niezłą jakość prezentują niektóre realizacje ze stajni Kayax'a (to od Kayah), Karrot'a, Mystic, ... naprawdę nie ma się czego wstydzić.
Poza tym czasem warto posłuchać dobrej muzy, a nie brzmienia naszych zabawek ;)

W naszych krajowych jest w czym wybierać. Ostatnio sporo słucham Lunatic Soul. Dość dobrze nagrane płyty.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A dzieci lubią muzykę .. dobrze śpią przy muzyce.. :) i co ważne nie muszą być nagrane piosenki w SACd czy też nie muszą to być płyty od Japończyków :- )
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak szukasz czegoś relaksacyjnego zerknij na Blank & Jones Relax. Tam już jest chyba 8 części. Nr 1 najlepsza a płyta staje sie bialym krukiem ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie całkiem o coś takiego mi chodziło. B&J taki monotonny, a Riverside, czy Lunatic z "oprawą głosową" daje inny klimat. Musisz posłuchać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego trochę inaczej.. jeśli odtwarzacz, który może odtworzyć płyty SACD będzie jakościowo lepszym sam w sobie to oczywiście zwykłe płyty cd również będą lepiej brzmiały.... ale jeśli ten drugi odtwarzacz bez SACD jakościowo będzie porównywalny do tego z SACD a będzie bez SACD to lepiej będą brzmiały płyty te które są w formacie SACD, natomiast zwykłe płyty to już będą niuanse o ile coś wychwycisz..

A teraz w drugą stronę jeśli np ja mam odtwarzacz SACD z pewnej półki i jeśli miałbym porównać taką samą płytę tylko jedna będzie w SACD i ją włożę do swojego odtwarzacza , a do drugiego odtwarzacza który będzie z innej ligi choć nie będzie miał możliwości odtwarzania płyt SACD jak np Accuphase 430 i do niego włożymy taka samą płytę dobrze nagraną nawet nie musi to być made in Japan.. po prostu jest dobrze nagrana to na takim odtwarzaczu i tak będzie lepiej niż u mnie na płycie SACD..

Trzeci aspekt ... jeśli przyjmiemy że mamy wspomniany odtwarzacz Accuphase 430 (bez sacd) porównany do odtwarzacza o klasę wyższego tej samej firmy czyli do 560 (z sacd) to na takim odtwarzaczu oczywiście zwykłe płyty czy też płyty made in Japan zabrzmią lepiej .. i jest to odczuwalne .. ale to lepiej to 20-30 % a cenowo różnica to prawie 100%... Dlatego trzeba sobie odpowiedzieć czy chcemy mieć lepszy dźwięk o 20-30 % w stosunku do tańszego odtwarzacza plus mamy SACD..
Nie da się oszukać klasy odtwarzacza jeśli ona jest znacząco wyższa ..jak sam zapewne zauważyłeś albo zauważysz cena lepszego odtwarzcza, kolumny, wzmaka, kabli itp w stosunku do oczko niższych wymienionych wyżej asortymentów zawsze jest wyższa niż to co usłyszysz.. ale ludzie dla tych 10-20-30 % wydaja pieniądze bo lubią muzykę i chcą mieć jak największą jakość. Mam nadzieję że miarę wytłumaczyłem..
 
Ostatnia edycja:
Do góry