Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

kaammyyk

New member
Właśnie się napaliłem na tą plazmę więc proszę o jak najwiecej wrażen z oglądania tych ktorzy kupili- interesowalo by mnie najbardziej obraz z kablówki , z kompa i dvd , aha mam mozliwośc wziecia z mojej kablówki opcji oglądania programów / czesciowo , nie wszystkie/ w wersji cyfrowej / niektore kablowki to wprowadzaja/ czy warto? czy jest to znaczaca róznica? - dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam
 

jax

New member
Z czystym sumieniem polecam tę plazme, obraz z kablówki bez zastrzeżeń, również z dekodera Aster, dvd po euro profigolda ok, obraz z komputera ok.
 

lorek

Member
jax napisał:
Z czystym sumieniem polecam tę plazme, obraz z kablówki bez zastrzeżeń, również z dekodera Aster, dvd po euro profigolda ok, obraz z komputera ok.

Witaj Jax

Czy istnieje możliwość przelączenia w menu szarych pasów na czarne.
 

dzekoo

New member
adrianus napisał:
Obraz z DVD bez rewelacji,ale to wina sygnału,bo słaby kabel A/V.Słaby film(same szarzyzny).

A nie jest to wina tej plazmy? :) Niektórzy narzekają na czerń.

Napisz proszę jaka jest głośność wentylatorów.

Pozdrawiam
Jacek.
 

PAZ

New member
Jak się wychodzi z menu serwisowego w LG, co trzeba nacisnąć?
 
Ostatnia edycja:

kaino

New member
Witam też posiadam tą plazme do menu serwisowego wchodzi sie klikasz menu na pilocie i w plazimie jednocześnie czekasz pare chwilek i masz menu serwisowe ja tam nic nie ustawiałem bo niebardzo sie orięntuje co tam sie ustawia może ktoś podpowie co dokładnie mozna tam ustawić?:bober:
 

martinos

New member
Widzę, że tak porównujecie LG do Panasa a wogóle nie myślicie o Philipsie. Moim zdaniem zarówno LG jak i Panas nie mają najmniejszych szans do jakiegokolwiek Philipsa LCD lub plazmowego z funkcją Digital Natural Motion. Chciałbym żeby ktoś porównał LG PC1R lub PV60 do takiego Philipsa. Ja już miałem okazję. Fakt, że Philipsy są bardzo drogie z tą funkcją (32' 32PF9966/10 kosztuje aż 6000 zł na allegro, już nie mówię o cenie 42' 42PF9631 9000 zł) ale jak dla mnie bez niej ani rusz. Funkcja ta pozwala na płynne oglądanie meczy, filmów czy komfortowe granie na kompie.
Jeśli nie wiecie co to Digital Natural Motion to tu macie programik, który to pokazuje. Na górze ekranu widać idealną płynność jaką stosuje Philips a niestety takiej u LG czy Panasonic nie widziałem bo u nich strasznie szarpie obraz.
http://www.trimensiontech.info/bin/TrimensionDNMdemo.exe

Opis funkcji: Digital Natural Motion
http://www.trimension.philips.com/index.php?page=demo_room.html

Philipsy mają to do siebie, że wyświetlają obraz znacznie jaśniejszy, ostrzy i przede wszystkim płynniejszy niż LG czy Panasonic.
Oczywiście wybór należy do Was i trzeba liczyć sie z portfelem. To zrozumiałe ale jeśli ktoś ma więcej gotówki to polecam takiego Philipsa z tą oczywiście funkcją bo są takie, które tej funkcji nie mają i odbierają gorzej.
 

adrianus

New member
dzekoo napisał:
A nie jest to wina tej plazmy? :) Niektórzy narzekają na czerń.

Napisz proszę jaka jest głośność wentylatorów.

Pozdrawiam
Jacek.

Czerń jak dla mnie jest super.Jest dodatkowe ustawienie do czerni.
A wentylatory słychać stojąc przy telewizorze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
też uważam ,że PX 5 jest lepszym wyborem. Ocena czerni to podstawowy element jeśli ktoś oglada telewizor wieczorem.
W dzień ocenianie czerni szczególnie przy pełnym oswietleniu to śmiech na sali.

Digital Natural Motion - już od kilku lat stosuje JVC w swoich najlepszych telewizorach - wzbudzajac zachwyt.
 

martinos

New member
ooo tego nie wiedziałem, że JVC posiada tę funkcję. Dzięki za info kiki.

Ale w opisach ani na stronie JVC ani w opisie funkcji JVC nie ma nic o funkcji Philipsa Digital Natural Motion.
Ma on jedynie funkcję D.I.S.T. która zajmuje się m.in. ruchem obrazu ale nie mam pojęcia czy jest lepsza od technologii Philipsa, ponieważ nie miałem okazji przyjrzeć się takiemu JVC z D.I.S.T. Kiki masz większe możliwości porównania tych TV więc mile widziane będą twoje opinie.

http://66.102.9.104/search?q=cache:EhhLxnJ0lq4J:www.hdtvpage.co
m/e107_plugins/custompages/Jargon.php+jvc+digital+natural+motion&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=10


Znalazłem jedynie dla zainteresowanych opis technologii poszczególnych producentów.

JVC - DIGITAL IMAGE SCALING TECHNOLOGY (D.I.S.T.)
SAMSUNG - DIGITAL NATURAL IMAGE ENGINE (DNIe)
SONY - WEGA ENGINE
PANASONIC - VIERA AND ACUITY
PHILIPS - PIXEL PLUS 2
PIONEER - PURE DRIVE
THOMSON - HI-PIX
TOSHIBA - ACTIVE VISION
LG - XD ENGINE

http://www.hdtvpage.com/e107_plugins/custompages/Jargon.php
 
Ostatnia edycja:

lorek

Member
Odpowiedź z LGPL

Cytat:
Czy istnieje możliwość przelączenia w menu szarych pasów na czarne.
jax napisał:
Tak, przez menu serwisowe.


Szanowny Panie,
Zmiana koloru tła może spowodować uszkodzenie panela. Wprowadzanie nieautoryzowanych zmian w telewizorze powoduje utratę gwarancji i w przypadku uszkodzenia panela nie będzie on objety gwarncją.
Z poważaniem,
Robert Chlebowski LGEPL
 

adrianus

New member
W ciemnościach czernie prezentują się jeszcze lepiej.Właśnie skończyłem oglądać program o Ronaldo na ESPN Classic.Dużo ruchu i powiem szczerze,że ten model bardzo dobrze sobie radzi z ruchem i szybkimi przejściami obrazu.
Teraz,gdy poświęciłem więcej czasu na ustawienia,rzeczywiście mogę sie przyłączyć do obecnej już opinii,że ustawienia fabryczne są raczej marne.
Generalnie jestem bardzo zadowolony,ale wiem,że jeśli za jakieś parę lat będęzmieniał Tv ,to na pewno kupię większy.42 cale są super ale z 2-2,5 metra.Dla mnie mogłoby być więcej.50?Pewnie tak.
Aha..jeszcze jedno.Głośniki w tym modelu są naprawdę dobre.Zero hałasu,harczenia itp.Ale też lepiej nastawić się na opcję "użytkownik"
 

adrianus

New member
Ostrzeżenie otrzymałem.Uważajcie na to,co piszecie,bo możecie narazić sie na gniew Iana.
PC1R rules.
Szacunek dla ulęgałek.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Chciałem coś sprostować, otóż technologia używana w TV Jvc nie nazywa się Digital Natural Motion - jest to technologia philipsa

Nie pamiętam dokładnej nazwy systemu JVC (postaram się sprawdzić) ale brzmi bardzo podobnie jak philipsa.


pozdrawiam
 

kaammyyk

New member
Byłem dzis w MM w Gdańsku i szukałem mojego wymarzonego modelu LG PC1R , patrze jest! , ale halo! - cena - 8990 zł szok! ale w końcu zobaczyłem go live - design super jak dla mnie i do kompozycji mojego salonu tez bedzie pasował. W Łodzi w MM tez ta sama cena jak piszecie w poprzednich postach - przegięcie . Jak zdecyduje sie na zakup to bede musial szukac poza trójmiastem chyba. Pozdrawiam.
 

Marcin5

New member
lorek napisał:
Cytat:
(...)
Zmiana koloru tła może spowodować uszkodzenie panela. Wprowadzanie nieautoryzowanych zmian w telewizorze powoduje utratę gwarancji i w przypadku uszkodzenia panela nie będzie on objety gwarncją.

Skoro mamy wśród nas specjalistę z serwisu LG, to proszę o odpowiedź na kilka pytań:

- Jakież to uszkodzenia mogą powstać na skutek stosowania czarnych pasów przy formacie 4:3? Dlaczego nie ma możliwości wyboru między szarymi i czarnymi?

- Do czego służy tryb "specjalny" występujący wśród różnych formatów obrazu.

Dopisane później:
Chyba jednak niezupełnie zrozumiałem Lorka. On tylko zdaje się zacytował kogoś z serwisu LG. Szkoda...

MarcinN
 
Ostatnia edycja:

Raptor

New member
rozdzielczość 42PC1R

Witam,
To mój pierwszy post, od jakiegoś czasu z powodu chęci zakupu plazmy śledzę to forum i właśnie trafiłem na dylemat, z którym nie mogę sobie poradzić, a mianowicie:
Byłem już praktycznie zdecydowany na LG 42PX3RV, kiedy zobaczyłem 42PC1R. Różnica w cenie jest bardzo mała. Telewizora zamierzam używać do trzech rzeczy (ustawione od najważniejszej):
1) oglądanie Cyfry+ poprzez scart
2) filmy z komputera poprzez D-Sub
3) Filmy z DVD

I teraz moje pytanie:
Czy do powyższych zastosowań lepsza będzie rozdzielczość plazmy 1024x768 czy 852x480 . Wydedukowałem sobie, że przy podłączeniu do komputera lepiej będzie wyglądać wyższa rozdzielczość, ale kompletnie nie mam pojęcie jak to jest z Cyfrą+ , a to przecież ona będzie najczęściej gościć na ekranie.
Może jest jeszcze jakiś argument powodujący, że jedna albo druga plazma będzie lepsza do moich zastosowań ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc
 

PAZ

New member
Raptor jeśli pieniądze nie są najważniejsze to zdecydowanie weź PC1R, gra bardzo dobrze i jest bardziej przyszłościowa.
 
Do góry