Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

kobas8

New member
Bawiłem się dziś u mnie w sklepie ta plazma, kolory ładne, ale troszke przesycone. czerń tez mogłaby być lepsza, ale ogolnie ladnie to wyglada, lepiej moim zdaniem niz na PX5 (sygnal oczywiscie w HDTV po componencie). Ale jeden duzy minus dla tego panelu, za ten dysk...nie mozna nagrywac na nim jezeli sygnal idzie z componenetu lub hdmi :-/ jak nagrywalem z anteny to obraz po nagraniu dosc znacznie odbiegal od oryginalnej jakosci, nagranie nie wypadlo za ciekawie (nagranie w podwyzszonej jakosci)...ale dla amatora wystarczy ;)
 

martinos

New member
qufi@ gdzie taką cenę zauważyłeś 7400 zł i jakiego tv dotyczy czy LG 42PX4R bo aktualnie stoi za 6250 zł bo z postów widać, że wcześniej takiego chciałeś kupić czy LG 42PC1RR za 8400 ?

kobas8@ potestuj po hdmi LG 42PX4R, LG 42PX5R, LG 42PC1RR i Panasonic PV60.
Ciekaw jestem, który wygra wg Ciebie oczywiście.
PS masz cennik tych modeli?
 
Ostatnia edycja:

PAZ

New member
Martinos PX4RV mozna juz kupić za 5500 a PX5R za 7250, jest kilka ofert na Allegro. A PX4R za 6250.
 
Ostatnia edycja:

PAZ

New member
Martinos masz rację, ceny za naszą zachodnią granicą mocno spadły PX5R oscyluje około 6000 i dlatego na Allegro są już tego pierwsze wyniki.Też mi chodzi po głowie ten telewizorek.

Może ktoś wie czy po kupnie telewizora w Niemczech, to na granicy czy też w urzędzie celnym trzeba opłacać jakieś podatki, cło lub akcyzę czy jak się kupuje jedną sztukę to można go spokojnie przywieźć?
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
PAZ napisał:
Może ktoś wie czy po kupnie telewizora w Niemczech, to na granicy czy też w urzędzie celnym trzeba opłacać jakieś podatki, cło lub akcyzę czy jak się kupuje jedną sztukę to można go spokojnie przywieźć?

Wewnątrz Uni Europejskiej nie ma już więcej ceł/podatków/akcyz. Płacisz normalnie w Niemczech + transport z Niemiec i .... masz nowege sprżęta :)
 

martinos

New member
PAZ tak przy okazji przywieź mi też ;)
Gdybybyśmy kogoś znaleźli kto tym się zajmuje to i ten ktoś by na tym nawet troche zarobił a i nam by zostało więcej w kieszeni bo zakupy za granicą jak widać kuszą i to nieźle.
 
Ostatnia edycja:

jax

New member
W związku z tym że nie doczekałem się panasonica 42pv60, zamówiłem dziś LG 42PC1R wersja bez twardziela, ale za to z dwoma hdmi i tańsza o 2tyś, a za to np kupie nagrywarke dvd z twardzielem.
Jak tylko dostanę podziele się wrażaniami. :)
 

pozi

New member

jax

New member
Są normalnie dostępne w LG Polska i tak go kupiłem, tylko nie ma opisu na stronie. Może dlatego, że wersja z dyskiem przestała by się wtedy sprzedawać.

 

pozi

New member
jax napisał:
Są normalnie dostępne w LG Polska i tak go kupiłem, tylko nie ma opisu na stronie. Może dlatego, że wersja z dyskiem przestała by się wtedy sprzedawać.



Dziwna sprawa. Ja dzisiaj dzwoniłem do nich i twierdzą, że nie mają żadnych informacji na temat tej plazmy. Owszem mają model 42PC1RV ale on jest z niższą rozdzielczością.
Albo Pan był mało zorientowany albo tak jak wyżej napisałes ten ruch mógłby zachwiać popyt na PC1RR.
 
Ostatnia edycja:

jax

New member
Jakby coś to model LG 42PC1R zawitał właśnie na polską strone LG, są zdjęcia, opis itp.
 

adrianus

New member
I jakie ceny!!!!!!

Na Allegro PC1R już od 4899 d0 5999.To prawie od 1000 do 2000 mniej niż PV 60.Ale nie wiadomo,jak to wygląda w rzeczywistości.
A niestety nasi forumowi guru spóźniają się z nowymi modelami.I tak jest w przypadku LG i Samsunga.
Tylko ten Pioneer i Pioneer za kosmiczne pieniadze i PV 60 ,o którym wiadomo już wszytsko.Jeśli na wyjściu nowe LG mają takie ceny,to nie wiem,co będzie na koniec maja tuż przed Mundialem.
Czekam.
 

PAZ

New member
Adrianus widziałem wczoraj w łódzkim MM PC1R i jak na moje niewyszukane potrzeby grała bardzo dobrze i wyglądem zaskoczyła mnie na plus, na zdjęciach prezentuje sie gorzej.
Co do cen to spójrz jak spadła cena na LG PX5R, na Allegro są po 6500.
 

adrianus

New member
Px5r

Wiem,widziałem.Ale to dlatego,że odchodzi do lamusa.KIKI już nawet nie ma tego na stanie.
Ale niektóre "lamusy" dalej chcą ją popchnąć za 7500 a nawet 8K.
Napisz więcej,jeśli widziałeś ją na żywo(znaczy się PC1R).
Po ile stoi w MM?
 

PAZ

New member
To, że PX5 odchodzi do lamusa nie jest jej wadą a obraz ma super (jak dla mnie). Co do PC1R to ceny nie znam bo nie zapytałem, jakoś mi uciekło.Leciało na niej jakieś, notabene, piękne demo, dalej z tyłu stały obok siebie Panasy PA60 i PV60 i dla mnie nie było różnicy. Być może to kwestia odległości bo nie stały wszystkie obok siebie, wygląd na plus PC1R. Ja bym wziął PC1R .

Adrianus właśnie zadzwoniłem do MM w Łodzi - kosztuje 9000. No coments.
 
Ostatnia edycja:

k0liber

New member
adrianus napisał:
Na Allegro PC1R już od 4899 d0 5999.To prawie od 1000 do 2000 mniej niż PV 60.Ale nie wiadomo,jak to wygląda w rzeczywistości.
A niestety nasi forumowi guru spóźniają się z nowymi modelami.I tak jest w przypadku LG i Samsunga.
Tylko ten Pioneer i Pioneer za kosmiczne pieniadze i PV 60 ,o którym wiadomo już wszytsko.Jeśli na wyjściu nowe LG mają takie ceny,to nie wiem,co będzie na koniec maja tuż przed Mundialem.
Czekam.

Rzeczywiście ceny plazm ruszyły ostatnio ostro w dół. Tylko się cieszyć.
Nowy LG z matrycą niskiej rozczielczości (42PC1RV) na Allegro jest już do dostania za 4444 złociszy. Niedawno o takich cenach można było tylko pomarzyć.

Ja ustalilem swój punkt oporu na 5k dla XGA i 4k dla VGA. Potem chyba już nie wytrzymam i kupię :) Ciekawe ile przyjdzie mi czekać, ale coś mi mówi że już nie tak długo :)

Pozdrawiam,

k0liber
 

adrianus

New member
:eek:k:pAZ może podali Ci cenę za dwie sztuki.Zadzwoń dla pewności.:-D
Pewni podali ci cenę za PC1RR.
Ostatnio właśnie taka była na ten model.
 
Ostatnia edycja:
Do góry