Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

PAZ

New member
Adrianus zadzwoniłem jeszcze raz i to jest szok, panowie z MM nie pomylili się PC1R 8999 a PC1RR 11999!!! Prawdopodobnie spowodowane to jest brakiem dla nich konkurencji w Łodzi.Chciałbym być tak zamożny żeby tam kupować:p.
Wyposażenie faktycznie mało optymalne i dlatego ja się nastawiam na PX5R.
 

krytyk

New member
...no to chłopaki z MM nieźle przeginają, przecież PC1 z HDD można kupić od ręki w necie za niecałe 8500 pln z vat ! Powinni karać za takie praktyki !
 

dzekoo

New member
LG 42PC1R za 5499:
http://www.juka.pl/katalog_one.php?id=1228
http://www.chi.pl/x_C_I__P_40414597.html

Cena bardzo dobra IMHO. Oby tak dalej.

Tu http://de.lge.com jest instrukcja obsługi po angielsku (pdf). Wynika z niej, ze istnieje też LG 50PC1R. Ciekawe ile będzie kosztować. Może 8 tys? :)

W zestawie jest ściereczka do wycierania ekranu, pilot programowalny (kodami) obsluguje VCR i DVD. Haczyki na ścianę, żeby się nie przewrócił na podstawce.

Ciekawe, czy obsługuje 1080p, różnie w Internecie piszą w instrukcji chyba nic nie ma (tylko 1080i).
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=338433&highlight=pc1r

Pozdrawiam
Jacek.
 

chrzanek

New member
nie ma juz aukcji z 42PC1R za 4999 zł choc sam ja dzis widzialem, to pewnie była pomylkaa, najtaniej ma Juka za 5500 i to i tak podejzanie niska cena...
 

adrianus

New member
Rzeczywsiscie jaja z tymi cenami.Były dwie oferty poniżej 5K i żadna się na pewno nie skończyła.Albo panowie się zorientowali ,że można zarobić więcej albo była nagana z LG Polska.Główni dystrybutorzy niejednokrotnie interweniują ,jeśli ktoś wystawia na Allegro sprzęt w zbyt niskiej cenie.
Ptzynajmniej wiemy,ile sprzedawcy trafiają na tego typu sprzęcie.
Jeśli opłacało się sprzedać za 4899 a nagle zgon,to daje nam szansę na targi.
Nie dajmy się!
Forum radzi ,forum nigdy Cię nie zdradzi!

A nasi guru dalej cisza.Żadnych testów,żadnych sugestii....
....uuuu a czemu tu nie ma okien,a czemu tu nie ma klamek...
Jestem po Seksmisji.Wybaczcie.

Nawet na skąpcu jest jeszcze cena z Juki za 5499
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/90126

Skandal.
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Te firmy powinny być zbojkotowane.CHI i JUKA i AGANIOK z Allegro do Torunia!
W szkole jegomościa od redemptorystów nauczać manipulacji.
I jeszcze jeden z Radomska,co miał PC1R za 4899 .Nie pamiętam nicka.
Fuj.Powinni się wstydzić.
Teraz nie będę miał oporów,żeby się targować do upadłego.
A może to zasługa zasr...ów w krawatach z LG.MM może nacisnęło i zwieracze poluzowało.
Tak to już jest.Byleśmy jako ostatni w łańcuchu pokarmowym odczuli to najostrzej.
 

krytyk

New member
dzekoo napisał:
LG 42PC1R za 5499:
http://www.juka.pl/katalog_one.php?id=1228
http://www.chi.pl/x_C_I__P_40414597.html

Cena bardzo dobra IMHO. Oby tak dalej.

Tu http://de.lge.com jest instrukcja obsługi po angielsku (pdf). Wynika z niej, ze istnieje też LG 50PC1R. Ciekawe ile będzie kosztować. Może 8 tys? :)

W zestawie jest ściereczka do wycierania ekranu, pilot programowalny (kodami) obsluguje VCR i DVD. Haczyki na ścianę, żeby się nie przewrócił na podstawce.

Ciekawe, czy obsługuje 1080p, różnie w Internecie piszą w instrukcji chyba nic nie ma (tylko 1080i).
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=338433&highlight=pc1r

Pozdrawiam
Jacek.
o czym ty piszesz, jakie 1080p, jakie 1080i????
na tym sprzęcie to możesz jedynie pomarzyć o tej rozdziałce, jego max to 720p !!!
wg specyfikacji ten LG przyjmuje sygnał 1080i, nie 1080p, ale wyświetli go ze swoja max natywną czyli 720p, niech nie myla was marketingowe chwyty !
sprawdzałem model PC1 z HDD, z kissa dp600 przyjal po hdmi sygnal 1080i, ale wyswietla go na 720p, a ptrzy 1080p brak sygnału, TV wygasza się po pewnym czasie bo nie rozpoznaje sygnału
 

jax

New member
Do tych cen z takich sklepów lub allegro proponuje dodawać VAT i podchodzić bardzo ostrożnie.
np w Saturnie było promo w gazetce w poprzedni weekend na wersje z hdd 10800zł
Informacyjnie powiem jeszcze, że ściereczka przy wersji PC1R to opcja.
 

adrianus

New member
Cena z Juka (obecnie 5799)to cena brutto.Ale mimo wszystko podejrzanie wygląda firma ,która z dnia na dzień podnosi ceny,gdy tendencja powinna być odwrotna.
 

martinos

New member
Jeśli chodzi o tak niskie ceny w tych wymienionych sklepach to to jest nic innego jak tylko przykucie uwagi klienta żeby zainteresował się sklepem i ewentualnie zaakceptował drobną podwyżkę bo i tak cena będzie atrakcyjna. Sprzedawcy wtedy zacierają ręce bo klient poprzez takiego skąpca wchodzi bezpośrednio na jego sklep i liczy na to że przejmie większość klientów.

Druga opcja to taka, że cena jest ceną netto a po upewnieniu się ze sprzedawcą on przyznaje, że cena jest pomyłkowo wpisana i zmienia ją na brutto. Ewentualnie jeszcze ciut nam klientom zaproponuje pare setek obniżki.

Niestety takie traktowanie klientów jest bezczelną manipulacją.
 

Aldy

New member
adrianus napisał:
Rzeczywsiscie jaja z tymi cenami.Były dwie oferty poniżej 5K i żadna się na pewno nie skończyła.Albo panowie się zorientowali ,że można zarobić więcej albo była nagana z LG Polska.Główni dystrybutorzy niejednokrotnie interweniują ,jeśli ktoś wystawia na Allegro sprzęt w zbyt niskiej cenie.
Ptzynajmniej wiemy,ile sprzedawcy trafiają na tego typu sprzęcie.
Jeśli opłacało się sprzedać za 4899 a nagle zgon,to daje nam szansę na targi.
Nie dajmy się!

Ten za 4899 nie zniknął. Ja go kupiłem w opcji KUP Teraz, ale czy rzeczywiście?
To mój pierwszy post, ale poczułem się wywołany więc sie zarejestrowałem.
Ta cena 4899 rzeczywiście była i to Kup Teraz. Zadzoniłem na podany telefon. Sklep RTV. Tak, mamy ten telewizor w tej cenie, Tak, na pewno to jest TV wysokiej rozdzielczości, Tak może pan przyjechać i go kupić - wszystko na najwyższym poziomie. Powiedziałem, że się zastanowię i oddzwonię. Zastanowienie trwało 2 minuty. Drugi tel. Czekałem chyba 3 min aż ktoś odbierze. W końcu tel odebrany ale zaczęły się wyktęty, że mają ale nie mają, że może być uszkodzony, że właśnie ktoś kupuje, że on tą aukcję zdejmuje bo w zasadzie już jej nie mają, że jutro będą ponownie wystawione i żebym jutro zalicytował itp bzdety... Zapewne stwierdzili że mogą więcej zarobić na tej plaźmie i zaczęli się wycofywać. Ale stwierdziłem, że skoro mają mieć jutro to dlaczego mam nie zalictować dzisiaj. I zalicytowałem. Wysłałem maila potwierdzającego i czekam na odpowiedź. Jak narazie cisza...
 

dzekoo

New member
krytyk napisał:
o czym ty piszesz, jakie 1080p, jakie 1080i????
na tym sprzęcie to możesz jedynie pomarzyć o tej rozdziałce, jego max to 720p !!!
wg specyfikacji ten LG przyjmuje sygnał 1080i, nie 1080p, ale wyświetli go ze swoja max natywną czyli 720p, niech nie myla was marketingowe chwyty !
sprawdzałem model PC1 z HDD, z kissa dp600 przyjal po hdmi sygnal 1080i, ale wyswietla go na 720p, a ptrzy 1080p brak sygnału, TV wygasza się po pewnym czasie bo nie rozpoznaje sygnału

Dobrze o tym wiem. Jego max to wcale nie 720p, ta plazma ma 1024x768 to jak chcesz wyświetlić na niej 1280x720? Ale chyba robi różnicę, czy podłączając sygnał 1080p wyświetli go? Chyba, że za kilka lat wolisz oglądać czarny ekran z niektórych źródeł? Bo ja wolę przeskalowany, ale coś zobaczyć :)

Na AVforum (linka podałem) były głosy, że jest zdolny do 1080p i ma odpowiedni układ. Sprawdziłeś, że nieprawda i OK, o to chodziło.

Pozdrawiam
Jacek.
 

krytyk

New member
dzekoo napisał:
Dobrze o tym wiem. Jego max to wcale nie 720p, ta plazma ma 1024x768 to jak chcesz wyświetlić na niej 1280x720? Ale chyba robi różnicę, czy podłączając sygnał 1080p wyświetli go? Chyba, że za kilka lat wolisz oglądać czarny ekran z niektórych źródeł? Bo ja wolę przeskalowany, ale coś zobaczyć :)

Na AVforum (linka podałem) były głosy, że jest zdolny do 1080p i ma odpowiedni układ. Sprawdziłeś, że nieprawda i OK, o to chodziło.

Pozdrawiam
Jacek.
czarnych ekranów się nie boję ani za kilka lat ani teraz, bo mam Amoi full HD i pięknie świeci w pełnym 1080p,
i moim zdaniem zdecydowanie warto troche dołożyć kasy i kupic juz full HD, skalowanie to tylko proteza, która daje nie wiele...
 

jax

New member
Najważniejsze że obsługuje 720p, a inne duperele marketingowe 1080i (co powinno pisać się 540i) mnie nie interesują. Tak samo jak lcdeki, marktingowe typu fuuull hd 1080i, śmiech na sali.
 

adrianus

New member
do Martinosa

Jeżeli ktoś się zgadza na wyższą cenę niż jest na stronie sprzedaży ,to jest zwyczajnym frajerem.A zwrócić uwagę to może zwyczajny napaleniec,a nie my grono "zboczeńców" z forum.My zastanawiamy się klika miesięcy nad tym ,jaki Tv kupić.Potem tydzień ,którą ofertę wybrać,a jakby spotkałaby nas taka"uprzejmość" ze strony sprzedawcy(propozycja wyższej ceny),to całe forum ,by już wiedziało i facetowi pozostałoby sprzedawać sprzęt ciociom Stefaniom i wujkom Cześkom.
 

dzekoo

New member
krytyk napisał:
czarnych ekranów się nie boję ani za kilka lat ani teraz, bo mam Amoi full HD i pięknie świeci w pełnym 1080p,
i moim zdaniem zdecydowanie warto troche dołożyć kasy i kupic juz full HD, skalowanie to tylko proteza, która daje nie wiele...

Myślałem, że wątek dotyczy plazmy LG. Twoje Amoi jest dla mnie za małe i może się okazać, że z kanapy nie widać różnicy 720p a 1080p. Mały TV to tylko proteza. Lepszy efekt jest na większym ekranie.

Pozdrawiam
Jacek.
 

krytyk

New member
jax napisał:
Najważniejsze że obsługuje 720p, a inne duperele marketingowe 1080i (co powinno pisać się 540i) mnie nie interesują. Tak samo jak lcdeki, marktingowe typu fuuull hd 1080i, śmiech na sali.
...marketingowe 1080 ? biedny jesteś, nie widziałeś obrazu na 1080p, dlatego tak piszesz
przyjedź to ci pokażę jak świeci 1080p a jak 720p, po czym będziesz szukał kupca na swojego LG
 
Do góry