Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

dzekoo

New member
krytyk napisał:
...marketingowe 1080 ? biedny jesteś, nie widziałeś obrazu na 1080p, dlatego tak piszesz
przyjedź to ci pokażę jak świeci 1080p a jak 720p, po czym będziesz szukał kupca na swojego LG

Rozdzielczość to nie wszystko. Jest jeszcze cena, dostępność odpowiedniego sygnału, wielkość TV. Każdy decyduje jak uważa, najwyżej poźniej żałuje :). Ja wolę np. 55'' 720p niż 37 1080p. Hmm...

A żeby było w temacie, no i śmieszniej:
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/90126

Cena od 5370. A chi.pl wrocil do 5499.

Jacek.
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Przestańcie już Panowie się przekomarzać ,jak panienki na dyskotece."Mój brzuszek bardziej opalony niż twój,nie mój,wcale nie...."

Piszemy o alternatywie dla PV 60 w postaci PC1R i także nowych Samsungach.
Wnieście coś do dyskusji.
Dzwoniłem do Samsung Polska i Pan przyznał,że z opisu rzezczywiście nie wynikają różnice między Q7H a C7H.Ma oddzwonić z info.
Bo różnica w cenie jest duża.
 

adrianus

New member
No i już wiem czym się różni Samsung C7H od Q7H.
Wyższej jakości materiały wykończeniowe i głosniki.W Q są nisko i wysokotonowe.W C jak to Pan stwierdził sredniotonowe-uniwersalne.
2K za głośniki i lepszy plastik?Dzięki.Pomyliłem się.
A co do LG.Z innego postu wyczytałem opinie Fixxera,który mówi (można w jednym wyrażeniu ująć)o mdłej siatce w Panasach.
To opinia często powtarzan ,że Panas gra łagodnieja,a Koreańce ostrzej bardziej kontrastują.A o siateczce wokół logo i na zarysie sylwetek wie każdy,kto czytał KIKI-ego.
 
Ostatnia edycja:

dzekoo

New member
adrianus napisał:
No i już wiem czym się różni Samsung C7H od Q7H.
Wyższej jakości materiały wykończeniowe i głosniki.W Q są nisko i wysokotonowe.W C jak to Pan stwierdził sredniotonowe-uniwersalne.
2K za głośniki i lepszy plastik?Dzięki.Pomyliłem się.

Jest tez 50C7H, może to będzie jakaś alternatywa, bo i rozdzielczość trochę lepsza. Cena jednak wysoka. LG przekonuje ceną mimo wszystko.

Wykonczenie i głośniki, to o ile się nie mylę podobna różnica jak w Panasonicu PV60/PV600, różnica w cenie też podobna. Moim zdaniem również nie warto.

LG jest teraz od 5500, Panasonic PV60 od 6800, Samsung od 7500? Żeby stwierdzić, czy warto dołożyć to i tak trzeba zobaczyć na własne oczy. Inaczej chyba zostaje LG. Tak bym zrobił kupując w ciemno. 2000zł to prąd to tej plazmy na 10 lat po 4h grania dziennie.

Mam problem, bo mi najbardziej pasowałby ekran 50-60''. Chyba kupię TV projekcyjny.

Pozdrawiam
Jacek.
 

adrianus

New member
Racja.PV60 i PV600.Podobna sytuacja jak w przypadku nowych modeli Samsung.
Zastanawiałem się też nad tylną projekcją,ale jak zobaczyłem KDF w MM na żywo od razu dałem sobie spokój.Kąty,gabaryty.Nie dla mnie.
Mój wypoczynek to 3+1+1 i każda część stoi pod trochę innym kątem względem ściany,na której ma być TV.Dlatego odpadło w przedbiegach.
Samsung pewnie poleci w dół,bo w żaden sposób ma się do konkurencji.
 

k0liber

New member
Na AV Forums jest bardzo ciekawy wątek na temat 42PC1R (ang.)

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=338433&highlight=42pc1r

Tamtejszy forumowicz o nicku Steinway odwalił kawał dobrej roboty testując tę plazmę - między innymi zrobił kilka fotek. Dla niecierpliwych podaję bezpośredni link do zdjęć (hint: przeglądając należy wybrać "original size")

http://www.web-a-photo.com/pictures_view.exe?albumid=106992&pin=54432042531704254414737680874891109016924721689940


Pozdrawiam jak zwykle serdecznie,

k0liber
 

dzekoo

New member
jax napisał:
I niech ktoś powie, że nie jest piękny. U mnie dodatkowo wisi na ścianie. :)

I jakie masz wrażenia z odbioru?

Dlaczego tu:
http://www.lge.nl/ir/html/ABboards.do?action=read&group_code=AB&list_code=PRE_MENU&seq=6155&page=1&target=pressreleases_read.jsp#

Czy tu:
http://www.avforums.com/forums/attachment.php?attachmentid=29692&d=1146864471

Ten TV jest po bokach czarny, a wersja na Polskę (?) ma boki srebrne?

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/90126

Pozdrawiam
Jacek.
 

Juchy

New member
z tego co zauwazylem to wersja LG 42PC1RR ma szare boczki a LG 42PC1R ma czarne
PS.
czy ktos sie orientuje lub pytal czy LG Polska przyjmuje w ramach gwarancji sprzet np. kupiony w niemczech?
 
Ostatnia edycja:

dzekoo

New member
Juchy napisał:
z tego co zauwazylem to wersja LG 42PC1RR ma szare boczki a LG 42PC1R ma czarne


Masz rację. Na stronie LG są właściwe zdjęcia.
Czekam na odp z LG Polska, czy honorują gwarancje z UE.

Pozdrawiam
Jacek.
 

jax

New member
Proponuje zadzwonić wprost do serwisu i sie spytać. Szare boki maja wyłącznie wersje RR i RV, czarne R, a kto jakie zdjęcie podczepi to juz inna bajka.
 

adrianus

New member
Właściciel LG 42PC1R

No i stało się.Jestem już posiadaczem nie poszukującym.
Pierwsze wrażenia?Nie wiem od czego zacząć.
Na razie nie mam anteny sateliatarnej,mogę się tylko podzielić odczuciami,które towrazyszyły mi przy oglądaniu filmów HD z laptopa po Componencie.Moim zdaniem obraz na plazmie lepszy niż na lcd od laptopa(17 cali Toshiba Qosmio-tru brite 1440x900).Kolory nieprawdopodbne(szczególnie na filmie Coral Reef).
Obraz z DVD bez rewelacji,ale to wina sygnału,bo słaby kabel A/V.Słaby film(same szarzyzny).
DiVX z kompa super.Lepiej nie potrzeba.Ogladalem serial OC z bialym logo telewizji FOX i po zakonczeniu bylo przez chwile widac duszka.Ale zniknął po upływie 20 sekund bez majstrowania.

Kupilem przez sklep internetowy,który okazał sie byc w moim miescie.
Cena najnizsza na Skąpcu.I jeszcze trochę opuścili.
Porównaie z PV 60?Było i nie trzeba było się długo zastanawiać.
Obraz równie dobry ,ale wykonanie Panasonica i design(srebrny kolor i plastik jak z najgorszej zabawki ze sklepu ze wszytskim za 5 złotych) to zawód,którego dzięki Bogu nie muszę przeżywać.
I 1800 PLN mniej.Wszystko w tym temacie.
Więcej,jak się dobiorę jutro.Menu super przejrzyste(polskie).Bez instrukcji wszytsko można ustawić.
 

Juchy

New member
napisz tez jaka cene wyrwales dokladnie i gdzie, bo konkretu nei podales a tez szukam wlasnei ta plazme i nic w poblizu nie ma ciekawego :(
 

adrianus

New member
Nie napisałem,ze Panas jest taniochą za 5 złotych tylko srebrna część obudowy.
Kupiłem w sklepie PAT.Cena niższa niż w ofercie(5200).
Wiem,że teraz jest stówkę taniej w innym sklepie.Ale dodać koszt przesyłki i wyjdzie na to samo.
A prezenatcję (porównanie tylko 2 interesujacych mnie modeli) miałem za darmo,nawet gdybym nie kupił.Ale to pewnie dlatego,że w moim mieście.
 

PAZ

New member
Adrianus gratuluje, ja jeszcze cały czas czekam, napisz koniecznie jak oceniasz sygnał z kabla lub anteny.
 

adrianus

New member
kupliem juz polsat,jak podłączę, dam znać.
Na pewno warto poczekać.Cena na pewno zejdzie poniżej 5K.Ale ja się kiwalem z plazmą już 4 miesiące i w koncy trzeba bylo sie zdecydowac.
Wczoraj podlaczylem śmieszną antenkę pokojową i powiem,że jakość była i tak lepsza niz u moich rodzicow z kabla na CRT.
 

pozi

New member
Witam

Ja tez od wczoraj jestem posiadaczem tej plazmy. Niestety z braku czasu nie mialem jeszcze mozliwosci dokladnego jej sprawdzenia. Podlaczylem tylko do kablówki i jakość obrazu była zadowalająca chociaz ustawienia fabryczne były beznadziejne. Nie miałem czasu majsterkowac zbytnio , z tego co sie zorientowalem to jest chyba 4 automatyczne ustawienia obrazu i 2 mozliwosci wlasnych ustawien. Menu bardzo proste w obsłudze oczywiscie w j. polskim. Plazma prezentuje się świetnie i nie moge sie doczekac kiedy zawisnie na ścianie:).
Moze ktos z Was może polecici jakis uchwyt? ( z mozliwoscia regulacji )

W weekend posiedze troche i sie pobawie to napisze jakie sa moje wrazenia.
 
Do góry