Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

novaczek

New member
FullHD to przemyslana decyzja. Jak sam piszesz jest z 5 kanalow w HD, w zeszlym roku bylo ich mniej.... z roku na rok programow w HD bedzie coraz wiecej a telewizor nie jest zakupem ktory powtarza sie co 2-3 lata, ma sluzyc dluzej. FullHD to inwestycja w przyszlosc i moim zdaniem to jedyne wlasciwe rozwiazanie.

Napisał Pooh1968
Pytanie co prawda do Kikiego:razz: , ale może ja CI troszkę podpowiem.
.... no właśnie, z całym szacunkiem dla wszystkich czekam na info Kikiego :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Najpierw poczytaj, bo już takie prośby były nie raz i poczytaj, do tych parametrów co podajesz to na pewno plazma i to spokojnie 42 cale, mama szybko się przyzwyczai do rozmiarów, zwłaszcza jak powiesi na ścianie, to już po 3 dniach nie będzie wydawał się taki wielki, na prawdę nie ma co brać mniejszego, bo potem się będzie żałować, wiem, że np moi rodzice też tak twierdzą, hmm co do ceny, polecam Panasonic TH 42 PV 80 ;)
W LCD się nie pchaj jak masz ogladać głównie SD, zobacz ile ludzi się przekonało do plazm, jak zobaczyło jaka sieczka jest na LCD na SD, ostatnio nawet w poradach o tv chyba w To i owo widziałem, żale kogoś kto kupił LCD a na SD jest tragedia, pamiętaj, że w sklepie zazwyczaj jest podłączany inny sygnał, co często zwodzi kupujących a potem w domu rozpacz. Nie bój się wypaleń itp, po dotarciu, jakieś pewnie zajmie to ze 3 tyg, zależy jeszcze ile oglądają tv (czyli pracy na obnizonych parametrach i np na zoomie by nie było widac logo stacji) potem śmigasz jak tralala ;)
 

cooper69

New member
sprawdzone naocznie

Witajcie

Czytam sobie i czytam ale dzięki temu forum powoli mi się obraz całości wyświetla.
Co do plazma vs. LCD mam pogląd "wyrobiony" na eksperymentach teścia.
Od razu przepraszam za ważny dla purystów brak opisu modeli.
Źródło sygnału UPC SD i nic więcej
Teściu w zeszłe wakacje kupił pod wpływem potęgi marki 40" LCD Sony. Nawet imprezy robił żeby gawiedzi pokazać to cudo. Dla mnie to cudo zdecydowanie nie było - obraz totalna kuupa. Tak się stało że telewizor nie wytrzymał długo i został biedak zabity w sposób brutalny acz skuteczny - strzał z rozpędzonego pilota. No i teściu poznał co to jest mieć nieruchomość na 5k zł. Przed świętami przez przypadek zakupili plazmę 42" Philipsa bo mieściła się w segment. No i wrazenia po oglądaniu z tego samego źródła - te same programy na plaźmie wyglądają przynajmniej 2x lepiej niż na LCD.
I to mnie przekonało za TV plazmowym bo trąca mnie to 100 zł wiecej na prąd rocznie. Nie kupuję tv po to by oszczędzać prąd!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ten strzał, to przypadek, czy z nerwów? :)

Pobór mocy plazm jest wyolbrzymiany.

Panasonic będzie dobrym wyborem.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

cooper69

New member
strzał został dokonany pod wpływem napojów sfermentowanych, a z jakiego powodu to nie wiem

ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło :-D
 

-AS-

New member
Lupus82 napisał:
(...)Poszedlem po porade do media markt i kurde moje myslenie znowu wywrocone do gory nogami. Pan w sklepie bardzo odradzal plazme - bo sie wypalaja bardzo, bo ciagna duzo pradu, ze odchodzi sie juz od tej echnologii bo teraz to juz tylko na LCD sie stawia.(...)

Hahaha :mrgreen: To sie uśmiałem! W takich sklepach nigdy się nic nie zmieni.

Nie słuchaj głupich porad. Tak z ciekawości, wspomniał o tym, że w plazmie trzeba gaz uzupełniać? :mrgreen:

Poczytaj forum, poszperaj, popytaj i sam wyciągnij wnioski. Pisząc w skrócie, to co Ci pan z MM powiedział, to jedna wielka BZDURA. Plazma jest tak samo 'żywą' technologią, jak LCD :eek:k:

Pozdrawiam
 

milion

New member
pooh1968 napisał:
Proponuję rozważyć Panasonic 42PV80 lub 37PV80. Obraz będzie gorszy niż CRT, ale dużo lepszy (przy tych warunkach) niż LCD. Generalnie TVP nadaje strasznie kaszaniaty obraz, ale ME w Polsacie powinny być OK. PZDR

Czy strata na jakości obrazu będzie znaczna na modelu 42PV80 względem obecnego CRT? powiedzmy w skali 0-10, gdzie 0 to żadna strata a 10 to gigantyczna...
 

milion

New member
mam pytanie do AS'a... mianowicie, czy podzielasz opinię przedmówcy, o przewagi plazmy nad LCD, w kotekście oczwkiwań jakie musi spełnić odbornik dla mojej przyszłej Teściowej i dla mnie? Zależy mi na jak największej liczbie profesjonalnych opinii...

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
milion napisał:
mam pytanie do AS'a... mianowicie, czy podzielasz opinię przedmówcy, o przewagi plazmy nad LCD, w kotekście oczwkiwań jakie musi spełnić odbornik dla mojej przyszłej Teściowej i dla mnie? Zależy mi na jak największej liczbie profesjonalnych opinii...

Pozdrawiam

Witam,
inną sytuacją jest kupowanie plazmy dla Teściów, a inną dla siebie (wg mnie). Wydaję mi się, że starsi ludzie (bez obrazy, nie wiem w jakim wieku są Twoi teściowie, ale wyciągam wnioski patrząc na moich rodziców) mają mniejsze oczekiwanie co do jakości obrazu, niż ludzie młodzi (hmm... czy ja dalej jestem młody, czy już nie? ... :mrgreen: ) goniący za coraz to nowymi gadżetami.

Pytanie: plazma czy LCD, jest bardzo trudnym pytaniem, bo plazma plaźmie nierówna, tak samo jak LCD LCD nierówny. Kiepska plazma będzie równie kiepska, jak kiepski LCD. Wszystko zależy od przyzwyczajeń, upodobań i preferencji. Jedni lubią obraz z LCD, innie nie (tak jak ja).

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twoich Teściów byłaby (tak, jak pisze Kiki) prezentacja kilku telewizorów w domu. Łatwo wtedy ocenić wygląd, jakość i wszystko inne w domowym zaciszu. Kolejną sprawą przemawiającą na korzyść prezentacji są duże różnice w jakości i sile sygnału w Polsce.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie zawsze jest to tylko kwestią wieku. Choć z wiekiem stajemy się coraz bardziej zachowawczy. Rzecz w tym, że młodzi często nie znają sprzętu sprzed lat, a inni się na nim wychowali i nie znają lepszego. Jednak podejrzewam, że najczęściej nie jest to kwestia tego, że osobom starszym jakość nie jest potrzebna. To raczej opór przed wydawaniem na to pieniędzy. Wiem z autopsji, że jeszcze nikt nie przeszedł obojętnie koło 42" plazmy mojej znajomej, a ma ona w gronie rodziny i znajomych sporo ludzi w wieku emerytalnym. Jednak nie słyszałem, aby któryś z nich poleciał do sklepu po sprzęt.

Co do młodych. Kilka dni temu ktoś zachwycał się obrazem na telewizorze Full HD. Jego znajomi kręcili go komórkami, tacy byli zachwyceni. Pytanie tylko, po co? :p

Sporo lat temu mój znajomy zaraził mnie dźwiękiem z wyżsej półki. Były to jeszcze lata szkolne. Pamiętam, że jeździłem do niego przegrywać nagrania (tak się to wówczas nazywało) na mój całkiem niezły magnetofon. Co z tego, skoro w domu nie miałem jeszcze dobrego wzmacniacza i głośników. Po włączeniu nie chciało się tego słuchać. Po kilku dniach już od biedy się dało. Tak to już jest. A nowy sprzęt skompletowałem dopiero kilka lat później.

Teraz chcę kupić duży ekran plazmowy, ale czekam na remont pomieszczenia przeznaczonego na ten cel.

ArtS :)
 

milion

New member
jeszcze jedno pytanie na które nie doczekałem się odpowiedzi, otóż dlaczego w większości komentarzy pojawiają się marki JVC, Sharp, Toshiba i Panasonic?
Pomijane za to są Samsung, Philips i LG.

Pozdrawiam...
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Forum tworzą użytkownicy i to od nich zależy jakie marki sobie upatrzą, zobacz na statystyki tematów i zobaczysz, że samsung np cieszy się największą popularnością wyprzedzając i toshibę i sharpa i jvc, no może tematy plazmowe panasonica są częściej czytane.


P.S. Proszę trzymać się tematu!
 

milion

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Wybacz ale skasowałeś wszystkie posty włącznie z tym, w którym pytałem o radę w kwesti wyboru pomiędzy właśnie LCD a plazmą... To też jest nie na temat?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Temat jest o technologii a nie o konkretnych modelach/markach do tego wystarczy założyć post w dziale VIDEO/INNE
 

Pasibrzuch

New member
Stoje przed zakupem TV-ka w rozmiarze 37 - 42 cale ( bede ogladal z ok 3 metrow, gral pewnie z blizszej odleglosci ). Zeby moc dokonac dobrego wyboru chcialbym zaczac od podjecia decyzji czy bedzie to plazma czy LCD. Wiem ze zalezy to od zastosowan do jakich bede wykorzystywal Tv.
A oto one:
1) Xbox/Ps3
2) Sport ( hokej ) w jakosci HD ( pliki x.264 hd ) - puszczane z laptopa - tylko wejscie D-Sub
3) Filmy - zarowno Divix jak i DVD jak i HD
Tv do czego nie bedzie wykorzystywany :
1) Przez najblizszy rok - dwa nie bede na nim ogladal telewizji, a jesli zostanie po tym czasie wykorzystane to tylko sygnal z dobrego zrodla czyli Nka lub inny cyfrowy sygnal - zadnego SD.

Budzet - Absolutnie nieprzekraczalny - 4500
Gry i sport to bedzie wazne, wiec sadze ze efekty smuzenia, input lag itp powinny byc praktycznie niewidoczne. Hokej - fajna szybka gra napewno kazdy kiedys widzial, ale...krazek jest malusi i naprawde ciezko ogladac to w innej jakosci niz HD. W dodatku obraz malo statyczny wiec brak smuzenia bardzo wazny, tak samo zreszta jak przy grach.

Nie pytam o konkretne modele tylko o technologie :)
Dodam ze odnioslem takie wrazenie ze to forum jest zdecydowanie z plazma :) podczas gdy form konkurencyjne to fani LCD - moze tylko moja subiektywna opinia :)
I taka mala uwaga...Fajnie by bylo ( bardzo mi sie to podoba ) gdyby ludzie ktorzy udzielaja sie na tym forum regularnie, pod kazdym postem mieli napisane z czego sami korzystaja....
Serdecznie prosze o pomoc i nie zabieranie watku :(
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
Według mnie technologia plasma Panasonica jest ukierunkowana na budżetowych uzytkowników, którzy szukaja kompromisu między ceną a jakością. Dlatego pewnie jest tylu zwolenników co i przeciwników.Poza tym zamontowane są bardzo dobre tunery oraz w miare idealnie skalują obraz. LCD np.Sony jest przystosowany do bardzo dobrego sygnału cyfrowego, nie SD. Dlatego zakup tej technologii można rozważyć gdy nie zamierza sie korzystac z tego rodzaju sygnału. Dodam,że nadal poruszam się po budżetowym zakresie. Co do Pioneera i innych nie wypowiadam się,gdyż jest dla mnie za drogi.
 

gaviPL

New member
Witam. Jestem na etapie poszukiwania telewizora LCD/Full HD. Szukam i czyta, a odpowiedzi nie mogę znaleźć :D Moja komnata :D ma 9m2, a więc nie jest imponująca. Jedno duże okno od południa powoduje ze czasmi jest u mnie bardzo jasno. Telewizor chcę umieścić na wschodniej scianie, a dokładnie we wnęce w meblościance bo akurat tam mi pasuje. Odległość jaka bedzie dzielić mój nos ;) od ekranu wyniesie skromne 1,5 m. Telewizor ma głównie mi służyć do grania na konsoli Xbox 360 i oglądania filmów. Budżet to także skromne 3000 PLN no może z możliwości dorzucenia 200 PLN od darczynców :D Szukam czegoś co spełni moje wymagania, ostatnio wpadł mi w oko (nos) :D;) Samsung LE32A656. Mój znajomy powiada, że do grania jak najbardziej ale do odbioru kablówki już nie tak fajnie. Zwracam się do was z prośbą o pomoc/opinie. Czy warto zakupić ten model, a może już ktoś z was go posiada i ma już wyrobione na jego temat zdanie. Z góry dziękuje wszystkim zainteresowanym :) Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
oglądając z 1-1,5 metra wydaje mi się,że plazma odpada. Najmniejsze sa od 37". Czyli na temat technologii masz jasność. Do do lcd. Napisano tu bardzo dużo. Ale przemyśl czy w przyszłości nie będziesz wykorzystywać nabytku do oglądania zwykłej telewizji....wtedy samsung w tej cenie...
pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
do sittek

A dlaczego uważasz,że plazma z bliska odpada?Według mnie w wyższych rozdzielczościach od SD niczym nie odstaje od LCD.Do tego nie ma problemu smużenia.A w SD jest zdecydowanie lepsza.
 

sittek

New member
RheeTCT tak uważam z powodu troski o swój wzrok. Siedzenie w odłegłości 1 metra od monitora 37" uważam za zbytnią brawurkę dla zdrowia. Może i technicznie to jest mozliwe ale bez przesady. Wielokrotnie oglądałem monitory z tej odległości i wiem,że to byłaby przesada jeśli musiałbym robic to godzinami. Ale jak ktoś lubi to prosze bardzo. To wolny kraj.
 
Do góry