Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

sittek

New member
RheeTCT wielkość nie ma aż tak wielkiego znaczenia co do percepcji obrazu. czy zakupisz 37" czy 42" będzie tak samo. Dla mnie 37" z 2,5 metra jest optymalnie-nie musze sie jeszcze rozglądac z lewa na prawo :)
To zależy czy lubisz siedzieć z nosem w TV czy nie. Poza tym policz sobie jaka różnica w cm jest między 37" a 42"- prawda że niewiele ??? Dlatego powtarzam,że mnie bardzo się podoba 37" i nie żałuje,że nie kupiłem większego!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
no nie przesadzajcie, z jakiej odległości trzeba by siedzieć przy 42" by trzeba było kręcić głową jak przy oglądaniu tenisa na żywo z boku? Z 25 cm? :D
 

sittek

New member
według mnie 1 metr wystarczy aby się zgubić :)
u mnie 1 metr i czuję sie niepewnie jakbym siedział w 1 rzędzie w kinie

Sansei6
ps. jak zakupiłem plazme Kubuś od razu pierwszy na pudle i 1. w klasyfikacji generalnej. I kto mi powie,że Panasonic Plazma nie robi cudów :))))))))
 

RheeTCT

New member
widzisz sittek ja mam trochę większy dylemat bo między 42" a 50",a to już jest sporo.Niestety w modelu ,na który się namierzam nie ma nic pomiędzy,a miałbym problem z głowy.Uważam,że jednak wielkość ma znaczenie dla percepcji obrazu,a przede wszystkim dla wygody oglądania.Jak teraz patrzę na tych maleńkich zawodników w crt 29" to mnie .....trafia,że nie zdążyłem przed Euro nic kupić.Więc chcę mieć duże ale nie za duże,żeby nie dostać oczopląsu.To jest zawsze najtrudniejsze -wybrać optymalnie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oglądam 42" z odległości około 2,6 m. W przypadku obrazu 16:9 (DVD i mecz) jest jak najbardziej OK. W przypadku publicystyki (4:3 z pasami po bokach) jest to trochę za duże. Ale tak na zasadzie, że gdyby było nieco mniejsze, byłoby też dobrze. Generalnie jestem jednak zadowolony. Oglądanie filmów DVD, to czysta przyjemność.

ArtS :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
RheeTCT napisał:
widzisz sittek ja mam trochę większy dylemat bo między 42" a 50",a to już jest sporo......Więc chcę mieć duże ale nie za duże,żeby nie dostać oczopląsu.To jest zawsze najtrudniejsze -wybrać optymalnie.

Ja (a właściwie moja żona) tam miałem taki dylemat. Po 8 miesiącach oglądania wiem, że 50 cali i 3,5 metra to optymalny wybór. Moja żona zresztą po tygodniu stwierdziła, że trochę większy też by był ok.
Naprawdę duży TV ogląda się super, nie męczysz wzroku, tylko wszystko masz "na tacy". PZDR.
 

jaceloth

New member
---> rhee tct
jesli podobnie jak ja oglądasz dużo sportu, to nie zastanawiałbym sie na twoim miejscu. całkowicie zgadzam sie z tym, co pisze pooh1968. dokonałem zakupu przed euro. transmisje z 3.5m oglada sie b. dobrze. euro w hd wygląda swietnie (choć to tylko 576p). zachwycam sie tenisem (choć nie jestem jego wielkim fanem) na eurosporcie hd. mimo 50', mecze nie w hd również ok. ekran powiedziałbym jest w sam raz.
wg mnie róznica między 42', a 50' jest taka, że oba są dobre, ale to jest 50' imponujące:)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Trudna, gdyż to trochę subiektywne. Dla mnie 50" mogłoby być za duże, gdyż odległość jest jednak mniejsza od 3,5 m. Myślę, że subiektywnie mój ekran jest tak samo duży, jak Pooha i Jacelotha, ze względu na mniejszą odlegość. Metr bliżej i widziałbym niedoskonałości obrazu.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Moim zdaniem rozmiar, to rozmiar i nie ma znaczenia technologia. Jedynym kryterium powinna być subiektywna ocena preferencji, czyli co Twój wzrok może objąć.

Moim zdaniem zależy to od sygnału.

Jeśli mowa o SD np. z analogowej kablówki to na plaźmie wygląda to lepiej i można brać większy rozmiar niż LCD.

ArtS007 napisał:
Nie ma reguł. Od wczoraj mam plazmowe 42" i oglądam je z odległości 2,70-2,80 m. Jest OK. Czy dla Ciebie byłoby dobrze, nie wiem.

Dlaczego ja o tym nic nie wiem? :D

Co to za model?

Pozdrawiam,
 

sittek

New member
W pełni zgadzam się z ArtS007 . Ja mam plazmowe 37" z odległości 2-2,5 metra i uważam że odległość jest bardzo dobra. Nie mam zapędów na wiekszy. fakt, pierwsze godziny to był szok dla całej rodziny. Trzeba było się przyzwyczaić. Teraz jest OK.Bardzo przyjemnie ogląda mi się różne programy, nawet te co bym wcześniej na nie nie spojrzał...:)
Zastanawiam się nad tym jesli miałbym 42".......... na razie jestem przekonany,że byłby za duzy. Z 2 metrów to za blisko. A dodaję,że sygnał mam bardzo dobry. A gdyby był gorszy wtedy oczy by sie męczyły.
A Ci którzy kupili duże matryce: zawsze się mozna przyzwyczaić do zbyt dużego obrazu. Tylko nie zawsze jest to uzasadnione, no ale naturą człowieka jest bronić swoich poglądów, i to jest całkiem normalne. Najważniejsze aby byc zadowolonym z zakupu. Tylko według mnie nie ma co przesadzać. Od większego TV pokoju nam nie przybędzie i nie róbmy ołtarzy TV w domach, bo mi sie wydaje,że mój jest wielgachny i widac go z całej okolicy, a to tylko 37" :)
 

setunia

New member
Bez reklam
Moje 42" oglądam z 2,6-2,8m iprzy słabej jakości sygnału (np. duża kompresja lub szum) niedoskonałosci obrazu widać. Natomiast już oglądając filmy DVD lub HD mam ochotę - zwłaszcza podczs tych ostatnich na 50" i nie uważam, żeby to było za duże.

Ogólnie TV trzeba dopasować do tego co się ogląda: filmy, sport, HD - duży ekran.
Wiadomości - mały ekran - nawet 15" wystarczy ;-)
 

canaris

New member
Witam wszystkich na forum

Od jakiegoś czasu czytam sobie wszystkie wypowiedzi na temat różnic pomiędzy palzmą a lcd, poniewaz ten problem (jak wielu) nurtuje mnie obecnie. Planuję zakup.
Z uwaga przeczytałem Wasze wskazówki i rzeczy na które zwracać uwagę.
Z tak zdobytą wiedzą poszedłem do jednego z sieciowych sklepów żeby na własne oczy sprawdzić co będzie mi bardziej leżało.
I nadal jetesm w kropce.
Stojące obok siebie TV plazmowy i lcd, miały bardzo zblizony (jak na moje oko) obraz. Dodam, że na obu sygnał TVP, choć nie wiem czy via sat ?
Kolega absolutnie namawia mnie na plazmę, ale chciałem się organoleptycznie przekonac że jest lepsza.
Ale cięzko mi wyciągnąć samodzielne wnioski.
Poróbnując stojące obok siebie samsungi lcd i plazmowy - plazmowy wydał mi się bez dwóch zdan lepszy, ale kawałek dalej plazma lg i lcd philipsa - i co? i odwrotne wrażenie.
Być może wynikało to z faktu że lg jakiś słaby model, ale odniosłem wrazenie, że LCD Philipsa ma lepsza czerń, co wydaje sie absurdlane z uwagi na to o czym piszecie, czyli uwarunkowaniach technologicznych.
Czy to możliwe, zeby LCD tak sie w ostatnim czsie rozwineły? Wszyscy szaleją za Scarlett LG.
I jeszce jedno: niekóre tv mają tuner dvb, kompletnie nie wiem jakie znaczenie jego brak lub obecność,
Oświećcie amatora.
 

sittek

New member
w takim razie dorzuce parę swoich groszy....
co do tunera dvb. Na razie sie nim nie przejmuj. jak nie ma to nic nie szkodzi. W UK, gdzie mieszkam takie tunery sprzedaje sie osobno za grosze, gdzie sygnał cyfrowy jest juz powszechny. A w Polsce na taki sygnał cyfrowy jeszcze trzeba zaczekać (2012 lub 2015 rok).
A co do sprzetu. bardzo dobrze,że sam porównujesz i sprawdzasz.
Co do Twojej wypowiedzi wiem,że Philipsy mają bardzo dobrą jakośc obrazu i maja doskonałe tunery. Prawie jak Panasy :) Co do LG, te tańsze modele nie cieszą sie powszechną sławą:) Choć co do ustawiania sprzętu i porównan tez byłbym czujny jak ważka w locie. czasami stosuje sie różne sztuczki....haha.
Dodam,że ja temat tłukłem prawie rok czasu i teraz z plazmy jestem po prostu bardzo zadowolony (Panasonic TH37PX80). To na korzyść plazm. I wszystkie mity na minus o plazmach można sobie .........:)
pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Nie Ty pierwszy masz problemy z oceną poszczególnych modeli w sklepach.Jedyne wyjście,żeby wyrobić sobie jakieś zdanie to oglądać,oglądać i jeszcze raz ...Po pierwsze sygnał w sklepach jest bardzo różnej,na ogół marnej jakości.Po drugie tv bywają kompletnie rozstrojone,albo specjalnie "podkręcone".Po iluśtam wizytach w różnych miejscach zaczniesz widzieć różnice i rozpoznawać różne niuanse.Jeśli nie masz na to czasu,czy ochoty to musisz zdać się na jakieś porady,sugestie -byle nie sprzedawców,z nimi w ogóle najlepiej nie rozmawiać.Mogą Ci tylko namieszać w głowie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli już jesteś w sklepie i wpadniesz w łapy sprzedawcy, nie oznacza to jeszcze nieszczęścia. Zdarzają się rzetelni sprzedawcy. Osobiście zawsze z dużą rezerwą podchodzę do jednoznacznych opinii na dany temat. A już szczególnie wówczas, gdy ktoś mówi, że produkt A jest świetny, bo produkt B ma (tu następuje litania) wady. Jeśli sprzedawca potrafi powiedzieć coś dobrego zarówno o jednej, jak i drugiej propozycji, to można na tej podstawie wysnuwać jakieś wnioski. Nie ma produktów idealnych. Każdy ma swoje słabe i mocne strony. Oczywiście są telewizory, których bym raczej nie polecił, ale nawet one nadają się do oglądania. A że komfort ich użytkowania jest wątpliwy? No cóż...

Forum ma tę przewagę nad sprzedawcą, że możesz na spokojnie dokonać oceny przedstawianych opinii. Nie jest to łatwe, ale nie masz nad sobą suszącego Ci głowę sprzedawcy. Z drugiej strony sklep jest miejscem, gdzie możesz porównać pracę poszczególnych odbiorników. Niestety, nie jest to miejsce idealne, gdyż warunki oświetleniowe są radykalnie różne od tego, z czym mamy do czynienia w domu. Ponadto rzeczywiście telewizory jadą na pełnych obrotach, byle tylko przykuć Twoją uwagę. I jest jeszcze jedna rzecz. Widać tendencję do grupowania wystaw wg marek producentów. To zdecydowanie utrudnia porównanie produktów konkurencji. Bieganie z jednego końca hali na drugi zdecydowanie nie wpływa korzystnie na ocenę sytuacji.

Jeśli już masz rozeznanie możesz pokusić się o prezentację w domu. Tu warto mieć dwóch, trzech faworytów. W ten sposób najłatwiej dokonasz wyboru. Trochę to kosztuje, ale daje najwyższą pewność poprawnego wyboru.

ArtS :)
 

canaris

New member
dziękuję za podpowiedzi, właśnie z chłodnym dystansem staram sie teraz oglądać rózne odbiorniki.
Kolega namawia mnie na plazmę pioneera, wczoraj nawet się takim przyglądałem, ale boję się że będą poza moim zasięgiem
42 kosztuje ponad 7k a 50 ponad 9k, nie powiem żeby nie było to realne (zawsze mozna wziąć raty) ale muszę pomyśleć nad jakąś alternatywą.
Trochę się zatem zawęża mój krąg zainteresowania,
zaczynam kombinować w kierunku palzmy pomiedzy 42 a 50 , ze wskazaniem na tą drugą. Choć nie wiem czy odległość rzędu 3,5 metra na 50 to nie za mało. Widziałem wczoraj także Philipsa 50 plazmę, nie pamietam symbolu niestety, ale kosztował "podejrzanie" mało bo chyba nieco ponad 5k.
Sądzę że górna granica mojego budżetu to 9k ale to raczej z duuużym bólem. Chętniej bym się zamknął w przedziale 6k - 7k
Ech trudny wybór. Ale przyznam, że dzięki Wam coraz bardziej (nomen omen) obraz mi się rozjaśnia.
Będę się dalej przyglądał i pisał na bierząco o postepach licząc na dalsze sugestie ze strony forumowiczów
 
Do góry