Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Sansei6

Member
Bez reklam
Tak? Hmm ale chyba zapominamy o tym że niejako LCD "świecą ostrzej" jak dobrze pamiętam, więc możliwe, że jednak porównując LCD z plazmą o podobnych rozmiarach, to jednak LCD bardziej zmęczy wzrok ;)
 

RheeTCT

New member
sittek,jeśli tak się troszczysz o swój wzrok to musisz mieć plazmę.To LCD-ki wypalają dziury w oczach swoim ostrym,jaskrawym świeceniem i przeostrzonym,nadkontrastowym obrazem.Ha,ha.A tak na poważnie to rzeczywiście obraz plazm jest zdecydowanie naturalniejszy,łagodniejszy i bez przerysowań.Żeby nie było,że mam plazmę i dlatego tak gadam-jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie ,ale coraz mi bliżej do niej właśnie.
BTW a dlaczego chcesz siedzieć metr od ekranu?Czyżbyś sugerował taki brak ostrości w plazmach?Bo nie rozumiem co miałeś na myśli,była mowa o 1,5m ,a to ogromna różnica.A tak wogóle to miliony ludzi na całym świecie spędzają codziennie wiele godzin patrząc w monitory 19-24" z odległości ca.50-60 cm,więc nie rozumiem tego ryzyka.Uważam,że 37" z odl.1,5 m przy łagodnych ustawieniach obrazu(niska ostrość,jasność i kontrast)-zupełnie spokojnie.
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
RheeTCT masz jak najbardziej rację. Dlatego w trosce o wzrok właśnie dzisiaj zamówiłem plazmę Panasonica TH 37X80B :)
Podczas wielokrotnych porównać za i przeciw wybrałem plazmę, choć na samym początku startowałem od LCD. Czy wybór będzie właściwy? Zobaczę wkrótce :) A co do monitorów LCD. Fakt, miliony ludzi siedzi przed monitorami. Nie męczą wzroku jak stare ctr-y i charakteryzują się znacznie mniejsza szkodliwością jesli chodzi o promieniowanie. Jednakże czy faktycznie ślęczenie przed monitorem nie jest szkodliwe dla wzroku?. Obawiam się, że jest.
 

RheeTCT

New member
No na pewno jest trochę szkodliwe ,dlatego trzeba zachowywać zasady higieny.Co jakiś czas robić przerwy,co najmniej kilkanaście minut(ale nie na papierosa).A w ogóle to życie jest szkodliwe...
P.S.Gratuluję dokonania wyboru,mam nadzieję że będziesz zadowolony.
 

sittek

New member
też się bardzo cieszę z realizacji :), WAF został osiągnięty i teraz czekam na autoprezentację. Ten model w UK też ma bardzo dobre opinie,czy to w prasie fachowej czy lokalnej. Wielkorotnie mogłem sprawdzić na zywo w sklepach w róznych konfiguracjach z sygnałem. A teraz zobaczymy w domu...... :)
mam też nadzieję, że nasi na Euro 2008 nie odpadna od razu....
 

gaviPL

New member
Czy ktoś z was forumowicze posiada Samsunga LE32A656 ? Jestem bardzo zainteresowany jego zakupem ale potrzebowałbym kilku opini na jego temat. Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.
 

sittek

New member
RheeTCT napisał:
......Uważam,że 37" z odl.1,5 m przy łagodnych ustawieniach obrazu......zupełnie spokojnie.
własnie stwierdzam naocznie, że siedząc 1,5 metra od plazmy 37 " można dostać oczopląsu i skręcic sobie szyję też od oglądania sie co rusz na lewą i prawą stronę...:) Więc taka odległość jest bez sensu w przypadku oglądania telewizji. 2,5-3,0 metra to optimum i nikt juz mnie nie przekona, bo widzę :grin:
 

sittek

New member
według mnie dla 32" powinno być OK. Ale jeśli chciałbys kiedyś powiesic na ścianie to..... sam nie wiem :)
moder ma racje- 26" to za mało i już. Takie nadaja się do kuchni lub sypialni jak nie masz co tam robić i sie nudzisz..:)
 

sittek

New member
dulas1. dobry jesteś.
może troche wysiłku ?...przeszperaj swoją wiedzę, troche pogłówkój i zaproponuj 5 dobrych modeli. A my wtedy sie do Twoich propozycji ustosunkujemy... no bo nie wiemy czy masz duzo pieniędzy, czy chcesz oglądać na nim telewizję czy łupac na kompie...,czy ma stać w salonie czy w kuchni....?? nic nie wiemy.
No ale może Ci troche pomogę:
1.Panasonic
2.Pioneer
3.Sony
4.Philips
5.inne
kolejność przypadkowa......
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
do sittek

Co do wielkości i odległości - analizując moje własne obserwacje i to co do tej pory przeczytałem muszę stwierdzić,że większość osób uważa,że wygodnie ogląda im się dość dużych rozmiarów tv z całkiem niedużej odległości.Jest też grupa osób(z Tobą) ,która woli mniejsze rozmiary.Nie wiem czy to po prostu preferencje osobnicze,czy też wpływ dodatkowych czynników-np.rodzaj oglądanych materiałów.Może Ty oglądasz dużo sportu,albo innych dynamicznych scen(np.filmy akcji).Tak się o tym rozpisuję ,bo sam nie mam za wielu doświadczeń - jednak u znajomych ogląda się pewnie inaczej niż u siebie.Zależy mi na wyrobieniu sobie trafnej opinii,bo sam stoję przed wyborem.
P.S.Czy jesteś pewny odległości,którą podajesz.Wiem z doświadczenia,że wiele osób nietrafnie ją ocenia.
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
RheeTCT - postaram się króciutko odpowiedzieć:
Zakupiłem plazmę 37 " i nadal twierdzę,że oglądanie telewizji i filmów na niej z odległości 2-3 metrów to czysta przyjemność. Ani dalej ani bliżej. Ostatnio zweryfilowałem swoje zdanie jeśli sprzęt ma wisieć na ścianie. Wtedy trzeba dodać "oczko wyżej", jeśli będzie na małej ścianie i wokół będą meble. Jeśli czysta ściana to może i dwa oczka???
Poza tym wielkośc oglądanej powierzchni jest wprost proporcjonalna do ceny produktu. Jesli to nie stanowi problemu to gratuluje !! Jednakże im większy ekran muszą byc stosowane mocniejsze technologie aby zachować dobra jakość obrazu. Stąd cena wzrasta dość ostro.
No i przekonałem się,że jesli chcemy oglądać przede wszystkim TV lub video to na plazmie wygląda to bardzo ładnie i naturalnie. Nie jest za ostro. Jest duża namiastka obrazu kinowego (przy moim dość budżetowym modelu !!!!). Zastanawiam się gdyby nie ograniczała mnie cena. I wiem,że nie szedłbym w wielkość a w jakość. Ale powtarzam,że aktaulnie z zakupu jestem bardzo zadowolony (jak i Szanowna Małżonka i dzieci !!!).
Więc czegóż mi więcej trzeba? Może lepszych kabelków? gdyż wiem,że tu moge jeszcze poprawic jakość gdybym chciał..
......miało byc króciutko..:)
 

gaviPL

New member
W moim przypadku bedzie to 1,5 m no może ciut więcej (ale nie licze tu na jakąś dużą zmiane wymiaru) i TV będzie wisieć we wnęce w meblościance. Co do ilości cali z począku chciałem zakupić 26" ale kolega mi powiedział, że bedę żałował dlatego też zdecydowałem się na zakup 32" i będzie to chyba jednak Samsung LE32A656 :)
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Trochę zeszliśmy z tematu,więc żeby do niego powrócić:czy uważacie,że kupując plazmę można pozwolić sobie na "numer większy" ekran niż przy LCD?
Bo mnie się tak wydaje,ze względu na to,że obraz plazmy zawsze jest łagodniejszy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem rozmiar, to rozmiar i nie ma znaczenia technologia. Jedynym kryterium powinna być subiektywna ocena preferencji, czyli co Twój wzrok może objąć.

ArtS :)
 

vmax

New member
jak dobrać wielkość tv w przypadku kiedy ...

chciałbym oglądać tv z odległości 4m ale chciałbym również grac na konsoli z odległości 2 m . Jaki będzie najlepszy... planuję albo:
37
40
42
help
nie wspominając juz o modelu bo głowa zaczeła mnie juz boleć
ale chyba padnie na jakiegos samsunga .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie ma reguł. Od wczoraj mam plazmowe 42" i oglądam je z odległości 2,70-2,80 m. Jest OK. Czy dla Ciebie byłoby dobrze, nie wiem.

ArtS :)
 

jaceloth

New member
vmax --> ja po prostu poszedłem do sklepu ,wyznaczyłem sobie odległość z której bedę oglądał w domu i poprzyglądałem sie interesującym mnie modelom. jak znajdziesz uczynnego sprzedawcę to i konsole da ci podłączyć. mi dało to wskazówki, które okazały się pożyteczne.
twoje 4m to, mysle sobie, całkiem sporo. ja bym sie pakował w najwiekszy ekran.
 
Do góry