Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

ArtS007

New member
Bez reklam
Czytałem ostatnio instrukcję do Pioneera i właśnie natknąłem się na funckę, o której wspomniałeś. Czy słowa "jak jej nie tykam wyłącza się po 3 godzinach" oznaczają, że bez względu na to, co się dzieje na ekranie, telewizor wyłączy się po trzech godzinach braku jakielkolwiek ingerencji przy pomocy pilota?

To może być fajna funkcja, ale jeśli dobrze rozumiem jej działanie, może być szkodliwa w przypadku oglądania takiej, powiedzmy, trzeciej części Władcy pierścieni (ponad trzy godziny). :)

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
O nic się mój drogi Artsie nie bój ;-)

Tak się składa, że akurat oglądałem ostatnio całą trylogię i to w wersji rozszerzonej :)

Telewizor pokazuje wcześniej informację co zamierza i możesz mu przeszkodzić - to Ty tu rządzisz! :krol:

Pozdrawiam,
 

rybka

New member
Witam,

Śledzę sobie forum mniej, lub bardziej uważnie od jakiegoś już czasu. No i też mnie dopadło i mam ochotę zastąpić moją 8-letnią lampę na coś większego. Docelowo ma to być 46". No i tu następuje pytanie. Plazma czy LCD? ;)

Mam dwóch faworytów, z dwóch obozów: Toshiba 46ZF355 i Panasonic 46PZ85. Oba kosztują podobnie. Przyznam, że widziałem tylko 46"XF Tośki i bardzo mnie ona urzekła. No ale oglądam w większości TV (C+) i DVD. A tu podobno lepiej sprawuje się plazma. Tylko to zużycie prądu. ;(

Pisano tu o obydwu, ale czy dałoby radę zrobić jakieś porównanie tych dwóch TV? Czy jest w ogóle sens takiego porównania?

Pzd
 

student_tczew

New member
witam

miałem podobny problem lcd czy plazma ? budżet był podobny więc było się nad czym zastanawiać. Najważniejsze było Full HD :) oraz HDMI ale nie ważne. Postawiłem obok siebie Plazmę LG 42 oraz Panasonica 37 LCD, puściłem obraz z tego samego źródła na oba Tv i nie było żadnej różnicy. Panasonic ma przepiękny obraz czarne jest czarne i koniec. Wcześniej kiedy miałem LCD firmy "krzak" przechodząc właśnie na Plazme wrażenia były niesamowite, ale jednak efekty Panasonica LCD bardziej mi sie spodobały. Różnica jest tak że w Tv plazmowym mamy tylko opcję jaśniej/ciemniej gdzie w lcd tych ustawień jest sporo i trzeba to wszystko sobie poustawiać lub tak jak w posiadanym przeze mnie Lcd wystarczy wybrać tryb Auto.

pozdrawiam
 

czago

Banned
rybka napisał:
No jasne tak pewnie zrobię. Jakieś propozycje co do tego można dokoptować?
Mam 4 m do ekranu więc te 46" chciałbym zostawić (teraz mam 32"). No i budżet. Wolałbym nie cierpieć oglądając jakieś cudo za 20k. Przerabiałem to już z ampli, dvd i kolumnami. ;)

Do porównania z plazmą weź pod uwagę dwa czołowe LCD-ki na rynku: Sony 46X3500 i Philips 47PFL9732D.
Jednak ciężko Ci będzie je porównać w domu - chyba, że znajdziesz jakąś firmę oferującą taką usługę.
 

rybka

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

I ty Brutusie? Żartuję. O Sony myślałem, o Philipsie też. Obydwa mi się podobają (równiż design). Tylko kosztują trochę więcej niż Toshiba. Trochę mam opory przed wydaniem 10k na telewizor (nie mówiąc o 20k za Kuro), który za parę lat nic nie będzie wart. 8 lat temu zapłaciłem za 32" CTR Hitachi ok. 12K. Po 4 latach można było kupić 32" za 5k. Taki lajf.

Napisz co przemawia na krzyść S i P.

THX
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RheeTCT

New member
Czy fullHD

Masta_J napisał:
Jakieś źródło wiedzy, że FULL HD to nie tylko 1080p?

Dzięki i pozdrawiam,

Może pogodzi panów Masta_J i ArtS007 taka interpretacja(moja): FULLHD to rozdzielczośc 1080 punktów(czy linii) w pionie i tyle.Nie ważne czy wyświetlana w każdej ramce obrazu czy w co drugiej.Przecież odbieramy obraz jako całośc,więc "naprawdę" widzimy jakby 1080p zawsze.Jedyna różnica to płynnośc ruchu na ekranie,ale przy wyświetlaniu 100hz w lepszych TV to chyba już bez znaczenia.Przynajmniej ja to tak rozumiem.
A więc obraz 1080i też nazwałbym FULLHD.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż, ja dokładnie tak myślałem. Jednak grzebiąc co nieco natknąłem się jeszcze na inną klasyfikację:

HD Ready 720p
HD Ready 1080i
HD Ready 1080p

Tak, jak wspominałem, w przypadku przesyłu obrazu za pomocą nadajników naziemych standard kończył się na 1080i.

Dziś praktycznie każdy telewizor przyjmuje sygnał 1080p, więc jest to problem akademicki. A jak myślimy o telewizorze z panelem 1080, jako o Full HD, wszystko jest jasne.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nijak.

Klasyfikuję właśnie sygnał a w tym przypadku będzie on HD Ready 1080i tyle, że na panelu 1080p.
Niczym się to nie różni od sygnału 720p na panelu 1080p - ciągle to HD Ready.

Pozdrawiam,
 

czago

Banned
Masta_J, zatem możemy przyjąć że marketingowcy pełną rozdzielczość High-Definition (1980x1080) oznaczaną ze względu na sposób nadawania jako 1080i nazywają HD Ready, a inną - 1080p jako Full HD. Oba te sygnały nie różnią się rozdzielczością: wynosi ona 1920x1080.
 
Ostatnia edycja:

mittal

New member
Dzięki za sugestię - ja również coraz bardzyiej skłaniam się ku temu rozwiązaniu, mam jednak pytanko, czy rodzielczość 1024x768 po wprowadzeniu sygnału HD co w końcu musi nastąpić , nie okaże się zbyt mała ?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie co prawda do Kikiego:p , ale może ja CI troszkę podpowiem. Ale bez konkretów. Po pierwsze początkowo żona będzie marudziła, bo obraz na większym TV wyda jej się gorszy niż ze starego CRT- chociaż szybko się przyzwyczai, a Polsat i TVN nadają dobry sygnał. Po drugie - NIGDY NIE JEST ZA DUŻY (oczywiście mowa o telewizorze:p ), jeżeli dasz radę finansowo to 42 cale z 3 metrów będzie w sam raz:) PZDR
 
Do góry