Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

sittek

New member
Sansei6 napisał:
raf44
Oczywiście jak we wszystkim można mieć pecha i trafić na zły egzemplarz, ale cóż zarówno kupując nową plazmę, LCD, czy nawet jak Volvo to może coś się popsuć po prostu ze złośliwości rzeczy martwych i już ;)
no akurat volvo są jak najbardziej bezpieczne, ale cholery psuja się niemiłosiernie:)
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
No cóż , nie mam takiego samochodu, myślałem, że jest dość solidny ;) nie wiedziałem co wziąść na przykłas, skoro tak ;)
 

sittek

New member
DomainDrive napisał:
.......Mam jednak możliwośc codziennego korzystania z plazmy Panasonic TH-37PV70PA (Viera).......... obraz jest naprawdę dobry, nawet na kanałach SD......... Po podłączeniu LCD do dekodera - nie chcę nawet komentować.
Czy możesz podać jaki LCD podłączyłeś?..
może coś bliżej, bo to opinia zbyt ogólna.
Nie każdy LCD jest beznadziejny w SD.
 
Ostatnia edycja:

quadrun

New member
Bardzo fajny artykuł, duóż pożytecznych informacji tylko podejrzewam, że laik taki jak może nie zrobić z tego dobrego użytku. Rozumiem, że dla osób w temacie to wszystko jest oczywiste, a moja wypowiedź może śmieszyć. Nie mniej wielkie podziękowania za ten arcik. Napewno będzie on krokiem milowym przy wyborze TV. Dzięki.
 

xhiavy

New member
tak sobie mysle (wybrawszy juz plazme jako zakup w najblizszych tygodnaich), czy jedna z glownych zalet plazmy - lepsza tolerancja dla slabego analogowego sygnalu sd - nie traci na waznosci, jesli wiekszosc operatorow kablowych wprowadzi sygnal cyfrowy?

druga sprawa - czy moze ktos w koncu obiektywnie powiedziec ktora technologia jest lepsza do gier?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A kiedy to oni wprowadzą ten cyfrowy sygnał? Może w większych miastach to i szybciutko, ale reszta....zresztą jak sobie dobrze poradzi z SD to i większych kłopotów nie będzie z lepszym sygnałem, wg mnie, choć wiadomo w wyższej jakości stgnału mogą być jeszcze jakieś różnice, ale chyba najbardziej odczuwalne są na SD ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli dla Ciebie, to lepiej to zaznacz, aby było jasne. Oficjalnie standard Full HD jest standardem telewizyjnym, a ten jest ograniczony do 1080i ze względów technicznych. Rozszerzenie do 1080p możliwe było w odtwarzaczach HD.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Jakieś źródło wiedzy, że FULL HD to nie tylko 1080p?
Wiesz, równie dobrze ja Tobie mogę zadać to pytanie.

Ponieważ Full HD to określenie marketingowe, jednoznaczności w tej kwestii nie ma.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż. Ciężko znaleźć coś konkretnego na temat Full HD, ale wiele wskazuje na to, że możesz mieć rację. W takim razie muszę zweryfikować swoje stanowisko w tej sprawie. Chyba lepiej jednak korzystać z oznaczeń 720i, 720p, 1080i i 1080p. Są zdecydowanie bardziej obiektywne.

ArtS :)
 

ven

New member
To mój pierwszy post na tym forum także witam wszystkich.

Moja „historia” jest bardzo podobna do wcześniej opisywanych. Zamierzam zakupić telewizor Plazmę lub LCD 37 do 42 cale (odległość od TV 3-4 m). Na razie sygnał idzie z kablówki ale po zakupie przechodzę na telewizję N od czasu do czasu będę podłączał laptopa (niestety wyjście tylko VGA) no i w przyszłości zakup stacjonarnego DVD lub BluRay (jak potanieją). No i najważniejsze mój budżet to 4000 do 4500.
Jak większość laików idących do sklepu po TV byłem zdecydowany na LCD jednak kiedy przyjrzałem się bliżej to okazało się że z sygnałem nie HD radzą sobie nie najlepiej a prawda jest taka że właśnie taki sygnał będzie wyświetlany przez 90% czasu na moim TV dodatkowo te męczące smugi przy dynamicznych scenach :/ więc skłaniam się bardziej ku plazmie.

Wyczytałem, że jest jednak kilka minusów plazmy, jakie mnie trochę powstrzymują przed pobiegnięciem do najbliższego sklepu z TV i jej po świeżutką plazmę a najważniejszy z nich to tzw. „wypalanie”.
Przeczytałem ten i kilka innych tematów na tym forum i nigdzie nie mogę znaleźć jak ono jest rzeczywiście niebezpieczne. Od „wszystko wiedzących” handlowców w sklepach dowiaduje się, że na nowych plazmach już się to nie zdarza, że są one odpowiednio zabezpieczone itp. jednak na forum czytam że tak do końca nie jest.
Także chciał bym zapytać o rzeczywiste ryzyko zniszczenia sobie wymarzonego TV.
Czy jeżeli zostawię go na jednym kanale w ciągu dnia przez 5 godzin (zdarza się często) lub jeżeli zasnę przy włączonym TV co może trwać nawet do 10 godzin J to wypali mi się logo TVN 24 lub innej oglądanej stacji. Zdarza mi się czasami pograć dłużej w jakąś grę strategie czy RPG nawet 12h (często statyczne elementy obrazu) czy to już wystarczy do wypalenia czy nie??
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie ma takiej prostej odpowiedzi, że jak to zrobisz to już ci odrazu się wypali. Takie działania, jedynie mogą zwiększyć możliwość takiego wypalenia, dlatego zaleca się docieranie plazmy na początku, przez odpowiednie ustawienia itp, na pewno widziałeś to już na forum, było wiele razy o wypalaniu, nawet o tym że CRT może się to zdarzyć, także luzik, a jeszcze te nowe plazmy....... ja bym się tym nie przejmował az tak ;) A jednak z tym odbiorem SD to wiesz plazma ;) a nie LCD :D
 
Do góry