Playstation 3 + kino domowe

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli ten sprzęcior obsługuje pełne audio po HDMI no to rispekta dla LG, gdzie mataman znalazłeś tego potwierdzenie? Bo trza za tą kiszkę przeprosić :)

Połączenie optycznym między TV a kinem to raczej psu na budę.

Masz do podłączenia 3 sprzęty po HDMI a wejścia w kinie są tylko 2.
Trzeba więc z tych 3 sprzętów wybrać dwa takie, które najczęściej będą wydawać z siebie dźwięk 5.1 i PS3 na pewno trzeba uczynić jednym z nich. Czy jako drugie wybierzesz dekoder Nki czy lapka zależy od Ciebie.
Nie wiem do czego będziesz używał lapka przy TV (filmy?) ale jeśli tak to też przydałoby się HDMI i wtedy to Nka zostaje do podłączenia HDMI bezpośrednio do TV i dodatkowo kablem optycznym z Nki do kina bo z Nki też można uzyskać dźwięk wielokanałowy przy niektórych audycjach, szczególnie na kanałach HD.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

sotomiak

New member
Jeśli ten sprzęcior obsługuje pełne audio po HDMI no to rispekta dla LG, gdzie mataman znalazłeś tego potwierdzenie? Bo trza za tą kiszkę przeprosić :)

Połączenie optycznym między TV a kinem to raczej psu na budę.

Masz do podłączenia 3 sprzęty po HDMI a wejścia w kinie są tylko 2.
Trzeba więc z tych 3 sprzętów wybrać dwa takie, które najczęściej będą wydawać z siebie dźwięk 5.1 i PS3 na pewno trzeba uczynić jednym z nich. Czy jako drugie wybierzesz dekoder Nki czy lapka zależy od Ciebie.
Nie wiem do czego będziesz używał lapka przy TV (filmy?) ale jeśli tak to też przydałoby się HDMI i wtedy to Nka zostaje do podłączenia HDMI bezpośrednio do TV i dodatkowo kablem optycznym z Nki do kina bo z Nki też można uzyskać dźwięk wielokanałowy przy niektórych audycjach, szczególnie na kanałach HD.

Pozdrawiam,

No i własnie tak narysowałem na rysunku. N-ka leci do TV po HDMI a z TV kablem optycznym do kina domowego. A dwa wejścia HDMI w kinie domowym [PS3 i Latop-> np. pliki mkv]....tylko jak nie mam teraz optycznego kabla z TV do Kina domowego [muszę kupić i dlatego nie mam jak sprawdzić] to jak robie podłączenie po HDMI...to leci obraz w TV, leci dżwiek w kinie domowym, ale nie jest 5.1...i tutaj ten kabel optyczny który będzie niedługo rozwiąże ten problem?

Jeszcze się pytałem czy sa różnice w kablach HDMI np. w linkach które podesłałem oraz potrzebuje ok 10m dwóch kabli żyłowych do kolumn tylnich to czy średnica jest ważna..czym się kierować przy wybieraniu??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
PS3 >>>> hdmi >>>> KINO \
>>> hdmi >>> TV​
LAP >>>> hdmi >>>> KINO /

Nka >>>> >>>> >>>> hdmi >>>> >>>> >>>> TV
Nka >>>> >>> >>>> optical >>>> >>>> >>>> KINO

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
A czemu optyczne ma łączyć N-ke i Tv...jak mi zależy na 5.1 z PS3 i laptopa?

Nie powino być TV >>>>optical>>>>> Kino domowe ??
A co ma optyczne wspólnego z 5.1 z laptopa i PS3?
Od samego początku Ci piszę, że takie połączenie to bzdura.

@redlum
Masz rację tam była pomyłka, już poprawiłem.

Pozdrawiam,
 

sotomiak

New member
Ja bym nke podłączył optykiem z kinem, a nie tv z kinem.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

No właśnie tego nie rozumiem, po co miałbym łączyć optykiem N-ke z kinem domowym? Jak jedyne czego mi brakuje....to jak mam film ze ściężką dźwiękową 5.1 [.mkv czy Płyta DVD czy Blue-Ray] i puszczam go np. z Laptopa albo PS3 po kablu HDMI który leci do kina domowego....no działają mi tylko głośniki 2 przednie, centralny i basowy. Nie mam pełnego dźwieku przestrzennego 5.1, natomiast puszczając ta samą płytę przez odtwarzacz w kinie domowym mam właśnie przestrzenny dźwięk...i dlatego trochę jestem zdezorientowany ;/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A powinny działać wszystkie głośniki przy połączeniu po HDMI, więc albo ten sprzęt to shit albo masz coś jeszcze źle poustawiane - ja stawiam na shit i wtedy w ogóle lipa będzie to wszystko połączyć sensownie.

W takim przypadku jeśli laptop nie ma wyjścia optycznego to nigdy nie osiągniesz 5.1 z laptopa.
Aby osiągnąć 5.1 z PS3 musisz podłączyć konsolę bezpośrednio HDMI do TV i osobno PS3 optykiem do KINA.
Wtedy z Nki też nie osiągniesz 5.1 chyba, że będziesz przepinał optyk raz do PS3 raz do Nki.

Pozdrawiam,
 

sotomiak

New member
A powinny działać wszystkie głośniki przy połączeniu po HDMI, więc albo ten sprzęt to shit albo masz coś jeszcze źle poustawiane - ja stawiam na shit i wtedy w ogóle lipa będzie to wszystko połączyć sensownie.

W takim przypadku jeśli laptop nie ma wyjścia optycznego to nigdy nie osiągniesz 5.1 z laptopa.
Aby osiągnąć 5.1 z PS3 musisz podłączyć konsolę bezpośrednio HDMI do TV i osobno PS3 optykiem do KINA.
Wtedy z Nki też nie osiągniesz 5.1 chyba, że będziesz przepinał optyk raz do PS3 raz do Nki.

Pozdrawiam,

Przy pewnym ustawieniu "Sound Effect" , a dokładnie np. Przy Natural Plus [możesz cieszyć się dźwiękiem, tak samo jak przy dźwięku 5.1] działają wszystkie głośniki, ale mam wrażenie jakby odtwarzały to samo wszystkie, a z kolei przy zwykłym "Natural" dwa tylne nie działają.
Jak właśnie puszczam płytę DVD w odtwarzaczu z kina na "Natural" słychać bardzo fajnie dźwięk przestrzenny, a jak np puszczam to po HDMI z PS3 to już tego nie ma.

A myślałem że jak są wejścia HDMI w tym kinie domowym to będzie wszystko fajnie grało, a to może być coś uszkodzone??
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak musi byc. W instrukcji jest info ze audio po hdmi przyjmuje ale jakie to Juz nie jest napisane. Jeżeli grają tylko fronty wniosek jest prosty, kino nie przyjmie nic ponad stereo po hdmi. I tak jak na taki sprzęt to sukces :) Pozostaje ci tylko optyk jeżeli chcesz uzyskać prawdziwe 5.1.



Co do Twojej propozycji to tv musiałby przepuszczać po optyku 5.1 z zewnętrznego źródła co jest raczej mało prawdopodobne. Oczywiście możesz spróbować.
 
Ostatnia edycja:

sotomiak

New member
Tak musi byc. W instrukcji jest info ze audio po hdmi przyjmuje ale jakie to Juz nie jest napisane. Jeżeli grają tylko fronty wniosek jest prosty, kino nie przyjmie nic ponad stereo po hdmi. I tak jak na taki sprzęt to sukces :) Pozostaje ci tylko optyk jeżeli chcesz uzyskać prawdziwe 5.1.



Co do Twojej propozycji to tv musiałby przepuszczać po optyku 5.1 z zewnętrznego źródła co jest raczej mało prawdopodobne. Oczywiście możesz spróbować.

Tak jeszcze spróbuje....a jak nie to pozostaje mi mieć kabel optyczny na wymianę z PS3 i Laptopem [bedzie się to wiązało z wyciąganiem i wkładaniem kabla do urządzeń na zmianę w zależności od potrzeby ;/] ...tylko laptopy chyba nie mają wyjść optycznych? albo jest ich bardzo mało ;/ Jakby było te 5.1 po HDMI to nic bym nie chciał od tego sprzętu bo jest super, tylko te stereo po HDMI ..wrrrr ;/

W każdym razie jeszcze dziękuje bardzo za pomoc w temacie i może jeszcze w Saturnie pomęczę obsługę o to czy to tylko mój tak ma czy wszystkie, a może mam wadliwy odtwarzacz w kinie...cholera wie ;]
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sukces może i sukces ale lipa bo ma tylko jedno wejście optyczne a to już taki sukces nie jest :)
Kiedyś miałem przyjemność oglądać coś z wysokiego modelu Toshiby Cosmio i ona optyk miała, ale tak poza tym to raczej będzie ciężko znaleźć to w innych laptopach, szczególnie takich, które mają już HDMI.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

sotomiak

New member
Sukces może i sukces ale lipa bo ma tylko jedno wejście optyczne a to już taki sukces nie jest :)
Kiedyś miałem przyjemność oglądać coś z wysokiego modelu Toshiby Cosmio i ona optyk miała, ale tak poza tym to raczej będzie ciężko znaleźć to w innych laptopach, szczególnie takich, które mają już HDMI.

Pozdrawiam,

Panowie o co chodzi z "Bitstream" i "Linear PCM" ???

Bo przestawilem to na Bitstream i działa jak powinno !!! Tylko w ustawieniach w trakcie filmu jak nacisnałem "Trójkat" i zmieniłem...może coś w ustawieniach powinienem zmienić??

Czyli w laptopie tez pewnie da rade puścić dzwiek 5.1 tylko trzeba pokombinować :D
 

sotomiak

New member
Działa 5.1 po HDMI jednak?
Nie bardzo powinna być różnica między Bitstream i LPCM po HDMI.

Pozdrawiam,

To ja nie rozumiem czemu po LPCM nie dziala 5.1 a jak sie przelaczy na Bitsream to dziala ;/ A jakie powinny byc ustawienia w tych "Ustawienia dzwieku"..bo ja zawsze biore automatycznie...moze recznie jakos zmienic??

kurde, musza komplikowac zycie...jakby nie mozna bylo podlaczyc i dzialalo ;/
 

mataman

New member
Bez reklam
w ustawieniach dzwięku daj "ręcznie" i zostaw tylko DD i DTS. choziaz automat powinien wykryc że taki a nie inny sprzęt jest podłaczony i nie ustawiac LPCM
 

sotomiak

New member
w ustawieniach dzwięku daj "ręcznie" i zostaw tylko DD i DTS. choziaz automat powinien wykryc że taki a nie inny sprzęt jest podłaczony i nie ustawiac LPCM

To powalczę z tym jutro bo już dostępu nie mam do kina...ale powiedzmy, że da rade, to jak coś podobnego zrobić na laptopie...w ustawieniach systemowych czy jakiś program??
 

sotomiak

New member
Panowie, wszystko się udało....działa po HDMI 5.1 i na PS3 i na laptopie :) Więc jednak ten LG jest całkiem niezły :) a pliki .MKV lecą z laptopa i jest bajecznie :D W tym wypadku chyba nie potrzebuje optycznego kabla ;)
 
Do góry